Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Etiket Kalıntısı Giderme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    1- mazot,
    2- aseton (asla plastik yüzeye uygulama)
    3- selülozik tiner
    BlackBaron bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Yüzeye zarar vermeyen etiket temizleyici spreyler var yapı marketlerde. Onlar ile deneyebilirsiniz. O şekilde 100 e yakın notebook üzerinden sorunsuzca etiket söktük. Biraz ovalamanız gerekebilir ama.
    BlackBaron bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    pazartesi gidip bi gaz yağı alayım ozaman. jant şeritlerini temizlemem lazım. çok eskidiler ve ara ara dökülmeler var. dölülmeyen yerleride benim çıkarmam lazım

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazartesi gidip bi gaz yağı alayım ozaman. jant şeritlerini temizlemem lazım. çok eskidiler ve ara ara dökülmeler var. dölülmeyen yerleride benim çıkarmam lazım
    Amacınıza uygun kimyasalı tercih edin:

Alıntı hakaniko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüzeye zarar vermeyen etiket temizleyici spreyler var yapı marketlerde. Onlar ile deneyebilirsiniz. O şekilde 100 e yakın notebook üzerinden sorunsuzca etiket söktük. Biraz ovalamanız gerekebilir ama.
    Motosikletin üzerinde, güneşin altında kala kala sertleşmiş, taş gibi olmuş park yeri sticker'ını bile söküp attı.

Bir kimlik kartımın üzerine yapıştırılan büyükçe bir etiketi çıkaramadım bir türlü. Etiket çıktı ama arkada kalan izi çıkarabilene aşkolsun... Bulaşık deterjani, sungeri, aseton denedim, yarım saat sürttüm bana mısın demedi... Sonra aklıma Goo Gone geldi, sıktım, bir kez sildim, aktı gitti. Her ne varsa içinde o rezil yapışkanı anında çözdü attı... İşe uygun kimyasalın önemini anladığım gündür
    mavzer-i bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    koçtaş ta varmıdır acaba googone.

Motosikleti
    SD 1290R
    İlla o marka olması şart değil bence. Yapışkan çözmek için geliştirilmiş herhangi bir ürün olabilir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Goo Gone formüle bakınca gazyağı ve (itici olarak) metil eter içerdiği görünüyor. (Kalan malzeme parfüm.)

https://www.ewg.org/guides/cleaners/...elCitrusPower/

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Goo Gone formüle bakınca gazyağı ve (itici olarak) metil eter içerdiği görünüyor. (Kalan malzeme parfüm.)

https://www.ewg.org/guides/cleaners/...elCitrusPower/
    Ona ben de baktım da, kullanılan turunç asitinde gayet kuvvetli bir çözücü varmış. Güzel kokusu biraz yan etkisi gibi:

"Limonene is used as a*solvent*for cleaning purposes, such as*adhesive remover, or the removal of oil from machine parts, as it is produced from a renewable source (citrus essential oil, as a byproduct of*orange juice*manufacture).[11]*It is used as a*paint stripperand is also useful as a fragrant alternative to*turpentine. Limonene is also used as a solvent in some*model airplane*glues and as a constituent in some paints. Commercial air fresheners, with air propellants, containing limonene are used by*philatelists*to remove self-adhesive postage stamps from envelope paper.[16]

Limonene is also used as a*solvent*for fused filament fabrication based*3D printing.[17]*Printers can print the plastic of choice for the model, but erect supports and binders from*HIPS, a*polystyreneplastic that is easily soluble in limonene. As it is combustible, limonene has also been considered as a*biofuel.[18]"
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Vay limonene bak sen...
    hasmet bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    balata temizleyicisi

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay limonene bak sen...
    Ben de bilmiyordum. Vikipedya sagolsun...

Bir de bu solusyon bayagi ilginc bir sey. Yag gibi kaygan. Ama sabunla cikmiyor kolay kolay.

Benzin denedim pek de başarılı diyemeyeceğim. Gazyagi, mazot ve margarin sırasını deneyeceğim buradan okuduklarimla.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    etiketli bölgeyi önce saç kurutma makinesiyle falan ısıtın, ondan sonra wd40, mazot, alkol artık herhangi boyaya zarar vermeyecek madde ile silebilirsiniz. ısıttıktan sonra ıslak mendil bile iş görüyor bazen.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

https://i.hizliresim.com/EedXBA.jpg

Forumda konu hakkında arama yaptıysam da net bir çözüm bulamadım; o nedenle sormak istedim. Sıtikır kalıntısını boyaya zarar vermeden ne suretle çıkarabilirim?
    Aylar sonra gelen bir ekleme de olsa, bu durumla ilgili araştırma yapanlara kendi tecrübemi söylemek istedim. Biraz gazyağıyla nemlendirdiğim temiz yumuşak bir bezle, hafif bastırarak ovaladım ve yapışkan tabakayı boyaya zarar vermeden giderebildim böylece.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende çok şey denedim ama benzin kadar babayiğit temizleyeni görmedim tek ilacı benzin gerisi hikaye
    depodan bez ile benzin çek çok bastırmadan ovala sonra lekeyi çıkartınca temiz ıslak bez ile üstünden geç benzin kalıntısı kalmasın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)