Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk GoPro'm, İlk Çekim, İlk Montaj, İlk Kapak Resmi, İlk Gezi vs.

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam Arkadaşlar,

İlk GoPro'm ile ilk ufak bir gezimi çektim. Ortalama 26dk'lık bir video oldu. Rüzgarın sesini filtreledim. Yavaş yavaş öğreniyorum, amatörlüğümün affına sığınıyorum.

* Göğüs aparatında ek ileri almak için pivot kullanmıştım, pivotu iyi sıkmadığım için hafif sola kaymış.

Ezio41, potasyum ve COQ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rüzgar sesini bir programla kısıyor musunuz ? bunu nasıl yapıyorsunuz eğer evet ise ? ve mikrofon kask içinde nerede?

Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgar sesini bir programla kısıyor musunuz ? bunu nasıl yapıyorsunuz eğer evet ise ? ve mikrofon kask içinde nerede?
    Evet, Adobe Premiere Pro'da High Pass, Dynamic üzerindeki ayarlar ile filtreleme yapabiliyorsun ama rüzgar önleyici tüy kadar başarılı olmuyor. Aslında konuşma yapsam net anlaşılır. Mesela, egzozunda sesini kıstı.

Göğüs aparatı kullanıyorum. Mikrofon yok! (Dahili Mikrofonu kullanıyorum). Vlog yapmak için almadım ben ama şöyle, adaptörünü alıp, bir mikrofon alıp arka selenin altına bir sistem kuracağım egzozun sesini alabilmek için.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Elinize sağlık. Kullandığını Gopro modeli nedir?
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaymak gibi akıyor motor maşallah.

Aynalar iyi gösteriyor sanırım hocam, benim aynalar o kadar kötü ki gereğinden fazla omuz kontrol yapmam gerekiyor , sen hiç yapmamışsın :D

canım cekti, 23 nisanda yasak olmazsa bi kuşadası yapayım bari

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık. Kullandığını Gopro modeli nedir?
    GoPro Hero 7 Black. Hero 4 Black yada Hero 5 alacaktım ama piyasada uyanık dolu. Hero 4 Black'ı 1800 TL'ye satan güruh var. Tepem attı sıfır aldım, şuanda memnunum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaymak gibi akıyor motor maşallah.

Aynalar iyi gösteriyor sanırım hocam, benim aynalar o kadar kötü ki gereğinden fazla omuz kontrol yapmam gerekiyor , sen hiç yapmamışsın :D

canım cekti, 23 nisanda yasak olmazsa bi kuşadası yapayım bari
    Hocam gelirsen buralara beklerim, ben çok gelip gidiyorum İzmir'e.

Aynaları fena değil, bazen gördüğüm aynanın yönü bir anda değişivermiş oluyor. (gevşeklikten değilde, muhtemelen sürerken pozisyonumu değiştiriyorum sanırım.)

Birde göğüs aparatı kullandım, belki ondan fazla fark olmamış olabilir. Genelde kör nokta kontrolünü sık yaparım. (Biranda beliren *küzler oluyor çünkü)

Birde kuşadasına, seferihisar, orhanlı, ürkmez vs. dan mı geliyorsun?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görüntü kaydı oldukca akıcı oldugu için fark edilmiyor, ah su öküzler ah ,onlar olmasa daha da keyifli olacak da varlar işte.

Kuşadasına daha motorla hiç gitmedim, nokta atış ugramadan hedefe gidip geliyorum. 2 haftada sıkıntıdan urla foça seferihisar aliağa a sırayla 1 er gün gidip geldim.

Kuşadasına gelirsem cumaovası üzerinden gelirim, seferihisar taraflarına sapmam yolu cok uzatıyor , bayraklıda oturuyorum.

Ancak telefon tutucu almam lazım, uygun ve kaliteli tutucu bi türlü bulamadım. Tam bir rota cahiliyim, sürekli kaybolup 1 saatlik yere 1.30 saatte gidiyorum :(

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüntü kaydı oldukca akıcı oldugu için fark edilmiyor, ah su öküzler ah ,onlar olmasa daha da keyifli olacak da varlar işte.

Kuşadasına daha motorla hiç gitmedim, nokta atış ugramadan hedefe gidip geliyorum. 2 haftada sıkıntıdan urla foça seferihisar aliağa a sırayla 1 er gün gidip geldim.

Kuşadasına gelirsem cumaovası üzerinden gelirim, seferihisar taraflarına sapmam yolu cok uzatıyor , bayraklıda oturuyorum.

Ancak telefon tutucu almam lazım, uygun ve kaliteli tutucu bi türlü bulamadım. Tam bir rota cahiliyim, sürekli kaybolup 1 saatlik yere 1.30 saatte gidiyorum :(
    O yüzden ben, motowolf aldım. Hiç bulamadım stokta, n11'de firmayı arayıp dedim getirin, dedim çok baskı uyguladım, bir yerlerden bulmuşlar direk satın aldım, yine stok bitmiş.

Dostlar, Olumlu/olumsuz destek olun bana Her türlü önerilerinze açığım. Şunu yap, bunu yapma diyebilirsiniz. Sevgiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    trafik kurallarına uy aksiyon kamerasıyla aksiyon yaşama yeter. :D
    başına gelen şeyleri anlat sürerkende

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    güzelmiş de sıkıldık reis ya izlerken

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vlog yapmak istemiyordum ama dikkate alacağım, deneyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzelmiş de sıkıldık reis ya izlerken
    Yol mı sıkıcıydı hocam? Hızlandırıyım mı? Çünkü 26dk çok oldu sanki. Kaç parçaya böleyim? Arada önemli videolarımı koyayım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde normalde çok hızlı kullanmıyorum ama gopro çekimimde egzoz sesi gelecekmi diyerekten yüksek devir çevirmeye ve hızlı gitmeye çalıştım malesef olmadı. Harici adaptör + mikrofon almak gerekiyor.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Bir video max 10-11 dk olsun.
    15 dk üzeri videoları ya açmıyorum, açsamda ileri sara sara izliyorum.
    gezginkral bunu beğendi.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgar sesini gopro7 black üzerinden de ses ayarları menüsünden kısabiliyorsunuz. Adobe premier üzerinde de benzer ayarlar ve filtreler mevcut.
    Ben doğa kamp vs videolar çekiyorum özellikle açık alanda çok iyi oluyor.
    Ama motosiklet için kesinlikle kask içi mikrofon şart. zamanında 20tl ye almıştım çokta memnundum o sıralar sony action cam as300 modelini kullanıyordum.
    dediğim gibi şimdilerde mtosikletim olmadığı için ormanda günü birlik kamp vs hobi paylaşımı yapıyorum onun içinde kamera özellikleri yeterli oluyor bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vlog yapmak istemiyordum ama dikkate alacağım, deneyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Yol mı sıkıcıydı hocam? Hızlandırıyım mı? Çünkü 26dk çok oldu sanki. Kaç parçaya böleyim? Arada önemli videolarımı koyayım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Birde normalde çok hızlı kullanmıyorum ama gopro çekimimde egzoz sesi gelecekmi diyerekten yüksek devir çevirmeye ve hızlı gitmeye çalıştım malesef olmadı. Harici adaptör + mikrofon almak gerekiyor.
    malesef goro için harici bir mikrofon takma olayı sıkıntılı sony kullanırken böyle bir sıkıntım yoktu tertemizdi.
    kask içi kimrofon almanı tavsiye ederim.
    Arkadaşlarında belirtiği gibi videlarını 7-10dk arasında tut başlarda ztn göreceksin ortalama 3-5 dak. izleniyor en iyi videolar bile.
    birde sürekli aynı yolu aynı açıda çekme mesela aparatlarını kullanarak farklı yerlere tak kameranı, arada seni çeksin mesela.
    gezginkral bunu beğendi.

BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Abone olundu
    gezginkral bunu beğendi.

Alıntı BurakSNCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abone olundu
    Teşekkür ederim hocam

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    paslaşalım hocam..abone oldum yorum yaptım başarılar dileirm

gezginkral bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok
    Hayırlı olsun.çekim kalitesi bence yeterli.acizane 2 önerim olucak.1.si çok uzun olmuş biraz daha kısaltabilirsen daha iyi olur zannımca 😁😁.2.si ise devamlı altta çalan müzik aynı olması ister istemez sıkıyor...tekerin düz bassın
    gezginkral bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yorumumu video altına yaptım.
    Kolay gelsin.
    gezginkral bunu beğendi.

Alıntı Ercü5259 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.çekim kalitesi bence yeterli.acizane 2 önerim olucak.1.si çok uzun olmuş biraz daha kısaltabilirsen daha iyi olur zannımca ����.2.si ise devamlı altta çalan müzik aynı olması ister istemez sıkıyor...tekerin düz bassın
    Hocam ilk videomuz, hatta Premier'i ilk defa kullanıyorum. Kusurlarımı maruz görün, ama önerilerinizi dikkate alacağım, herkes uzun olmasından şikayetçi. Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)