Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

6 önce yapılan kazadan sonra tekrar dönüş.. ne dersiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    merhaba arkadaşlar. çok bunaltmadan kısaca hikayemi yazacağım.

İstanbul'da yaşıyorum.

yıllar süren motosiklet hevesimin ardından geçtiğimiz yıllarda eğitim ve ehliyet alarak bu camiaya katıldım. yaklaşık 1 yıl pulsar 200ns abs kullandıktan sonra sattım. ve 2018 mt-25 abs night fluo (sıfır) alarak yoluma devam ettim. sıfır diye belirtmemin sebebi yanlış anlaşılmasın, çok özenerek 5-6 bayi gezip son bir tane bulduğum için çok kıymetli bir night fluo idi benim için.

bu arada pulsar ile yaklaşık 4000 km yaptım. bu süreç içinde aldığım eğitim ve dikkatli kullanmamdan ötürü e-5 tem vs hiçbir yerde kaza riski bile atlatmadım. ki zaten sakin kullanan biriyimdir. teker vs riskli şeyler hiç yapmadım. yaşım da 30.

tam mt25 1500km'ye geldiğinde talihsiz bir kaza yaptım. önümde aniden duran araca hem geç farketmem hem de bakış kiltlenmesi sebebi ile arkadan çarptım. çok şükür bakkala bile full ekipmanla gittiğim için o gün de ekipmanlarım tamdı ve hiçbir hasar almadan kurtuldum. Motosiklet ise sadece ön çamurluğu kırıldı. Ve o zamanki korku ile motosikletimi çamurluk vs maliyetini fiyattan düşerek 1500 kmde üzülerek sattım. Geçenlerde fotoğrafını görünce içim acıdı resmen boğazım düğümlendi. Özetle çok özledim motosikletimi

Ama ne yazık ki yeni kasalarda o renk yok ve sıfır fiyatları malum. ikinci elde ise hor kullanılmış mt25 lere 29 30 istiyorlar.

Şimdi asıl konuya gelmek istiyorum. Öncelikle tekrar baştan aşağı iyi kalite ekipman dizerek (shoei kask dainese mont pantolon bot eldiven vs) 6-7 bin bunlara ayırdım.

Bunlardan arta kalan param da 25 çok zorlarsam 27-28 olur en fazla. Ben tekrar motosiklete dönmek istiyorum. Ama yüksek cc istemiyorum. mt25 denginde bir motosiklet ile tekrar devam edeceğim. Bu bağlamda baktığımda suzuki gsx250r'lar gözüme çarptı. fakat hem ikinci el durumu hem motosikletin biraz ağır olması biraz düşündürüyor. hız tutkunu olmadığım için top speed beni hiç ilgilendirmiyor. fakat ara hızlanmalar bazı durumlarda tehlikeden kaçabilme ve tem'de 120-130 hızlarda yormadan stabil gidebiliyor mu?

bunun haricinde bana ne tavsiye edersiniz? değerli tecrübeleriniz ve önerileriniz benim için çok önemli.

şimdiden teşekkür ederim.

sevgiler
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Öncelikle hem geçmiş olsun hemde azminize hayran kaldım bunu belirtmek isterim.

Motor tavsiyesi olarak aklıma ilk Mt-25 in Honda kardeşi Cb250r geldi bi bakabilirsiniz motora. Birde Suzuki den inazuma var çok rahat bir motor olması ile öne çıkar ikinci el temiz durumundan şüpheliyim ama.

Motosikleti
    öneriniz ve temenniniz için çok teşekkürler.

inazuma açıkçası lütfen sahipleri yanlış anlamasın kızmasın ama. benim tarzıma uyan bir motor değil hiç beğenmiyorum.

cb250r'a gelince de, tek silindir olması, kronik zincir sesi sebebi ile biraz temkinli duruyorum. ve açıkçası nf mt25'imden sonra çok da yakışıklı gelmiyor

Motosikleti
    MT25 2016
    cb250r canlıda çok yakışıklı alet. tek silindir niye eksi bilmiyorum ama bence tekrar değerlendirin. onun dışında dominar 400 de olabilir.

Motosikleti
    elbette eksi değil. ama titreşim olayından çekiniyorum. pulsar baya bir titreşimli idi. mt ise belli devirlerde titreşimli olsa da, mercedes gibi gelmişti konforu bir de mt'nin sesini çok seviyordum çok hoş bir sesi vardı.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    hocam kaza yaptım, ön maşa, amortisörler, çamurluk vs gitti. kaskı da pert ettim. motosikleti sigorta şirketi perte çıkardı.

açık konuşayım kaza yaptın motoru bırak diyen çok oldu. 4 teker al dediler.

kazanın ertesi günü çok afedersiniz popom kaşınmaya başladı, kendimi malum sitede motosiklet ilanlarına bakarken buldum ve pulsar aldım.

bence devam. asla vazgeçme.

Motosikleti
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kaza yaptım, ön maşa, amortisörler, çamurluk vs gitti. kaskı da pert ettim. motosikleti sigorta şirketi perte çıkardı.

açık konuşayım kaza yaptın motoru bırak diyen çok oldu. 4 teker al dediler.

kazanın ertesi günü çok afedersiniz popom kaşınmaya başladı, kendimi malum sitede motosiklet ilanlarına bakarken buldum ve pulsar aldım.

bence devam. asla vazgeçme.

aynı durum bende de oldu size de geçmiş olsun bu arada.

yalnız benim kaşıntım 6 ay sonra tuttu yine gerekirse tekrar eğitim alıp daha da dikkatli kullanacağım. ama belki de bu hayatta bana en çok keyif veren şeyden kopmayacağım.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı coderbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı durum bende de oldu size de geçmiş olsun bu arada.

yalnız benim kaşıntım 6 ay sonra tuttu yine gerekirse tekrar eğitim alıp daha da dikkatli kullanacağım. ama belki de bu hayatta bana en çok keyif veren şeyden kopmayacağım.
    ya öleceğimiz var ise, kafamıza saksı da düşer eşek cennetini boylarız.

lastikler düzgün olsun, ekipman tam olsun, bakımlar eksiksiz olsun elimizden gelen anca budur.

yalan değil, markete alışverişe gitmiştim. kask, eldiven, ceket vardı üzerimde.

ceketim ucuz prosev mi prohel mi neydi hatırlamıyorum. ceket görevini yaptı.

kask ls2 çene açılır. kask kırıldı. benim kafa sağlam kaldı o da görevini yaptı.

ekmek almaya bile ceket kask elvidenle giden biri olduğum için hasar almadan kazayı atlattık.

motor tavsiyesine gelirsek bi dominar 400'e göz gezdir. pişman olmazsın.

Motosikleti
    ya öleceğimiz var ise, kafamıza saksı da düşer eşek cennetini boylarız.

lastikler düzgün olsun, ekipman tam olsun, bakımlar eksiksiz olsun elimizden gelen anca budur.

yalan değil, markete alışverişe gitmiştim. kask, eldiven, ceket vardı üzerimde.

ceketim ucuz prosev mi prohel mi neydi hatırlamıyorum. ceket görevini yaptı.

kask ls2 çene açılır. kask kırıldı. benim kafa sağlam kaldı o da görevini yaptı.

ekmek almaya bile ceket kask elvidenle giden biri olduğum için hasar almadan kazayı atlattık.

motor tavsiyesine gelirsek bi dominar 400'e göz gezdir. pişman olmazsın.
    hocam pulsar'ı sattıktan sonra dominar'a da bakmıştım. dominar mt arasında kalmıştım. ama gerek malzeme kalitesi gerek konfor açısından mt çok daha iyi gelmişti. tabi bu bana göre. o yüzden açıkçası bajaj markasını tekrar kullanmak istemiyorum. tercihim yine japonlardan yana olacak muhtemelen.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    hocam pulsar'ı sattıktan sonra dominar'a da bakmıştım. dominar mt arasında kalmıştım. ama gerek malzeme kalitesi gerek konfor açısından mt çok daha iyi gelmişti. tabi bu bana göre. o yüzden açıkçası bajaj markasını tekrar kullanmak istemiyorum. tercihim yine japonlardan yana olacak muhtemelen.
    japon diyince şeytan kulağıma transalp diye fısıldıyor

Motosikleti
    japon diyince şeytan kulağıma transalp diye fısıldıyor
    aman aman hiç aklıma karpuz kabuğu düşürme hocam ) sonra iş 2015 gs'lere falan bile gidiyor )

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    aman aman hiç aklıma karpuz kabuğu düşürme hocam ) sonra iş 2015 gs'lere falan bile gidiyor )
    keşke iş oralara gitse. mt25 ile depo üzerine yatıp eeeeeee sesiyle nereye kadar.

transalp candır

Motosikleti
    keşke iş oralara gitse. mt25 ile depo üzerine yatıp eeeeeee sesiyle nereye kadar.

transalp candır
    :D yok yok şimdilik 250de kalayım ben hocam

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Duke 250 var bir capon degil. Kawasaki Z250 var. Sıfırı yok artık.

Motosikleti
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 250 var bir capon degil. Kawasaki Z250 var. Sıfırı yok artık.
    hocam ktm'in parça fiyatları ve renkleri falan pek bana hitap etmiyor. he kötü motor mu elbette hayır.

z250'de 1.84 90 kilo adama afedersin saplanmış gibi duruyor dışarıdan

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bence hız önemli değilse gsxr250 en yakışıklısı hemde kaliteli

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Dominar 400 derim ve UG olanından almayı unutma diye de eklerim. Yinede tercihi sana bırakıyorum.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Honda cb 500f leri de bir incele derim.Gaz kolu sizin elinizde çevirmezseniz gitmez eğitim de almışsınız.

Motosikleti
    Alıntı fireblade e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda cb 500f leri de bir incele derim.Gaz kolu sizin elinizde çevirmezseniz gitmez eğitim de almışsınız.
    bu da seçeneklerde vardı hocam evet. tavsiyenizi değerlendireceğim teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hız önemli değilse gsxr250 en yakışıklısı hemde kaliteli
    aslında evet hocam hız çok da önemli değil. ve gerçekten yakışıklı ve kaliteli. fakat tereddütüm ara hızlanmaları nasıl? yani bir tehlike anında nispeten gaz açıp kaçabiliyor muyuz? ve yine 110 120 gibi hizlarda stabil çok kafa şişirmeden gidebiliyor mu.

Motosikleti
    Fazer
    Suzuki ve Kawasaki malasef ülkemizde riskli motosikletler. Her ne kadar çok beğensek de yedek parça ve servis ağı üzebilir.
    Sizin yerinizde olsam cb500 f i 'incelerdim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)