Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Benim r25 1800 km oldu ist da açıcak biri lazim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Gece popon açıkta kalmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Motorunu kimseye verme, hele padoğa alıp sakın açayım diye düşünme elinde kalır. Motora alıştıkça, kontrolü eline aldıkça hızlanırsın merak etme. Boş düz yollarda denersin,acele etme

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Bu adam ara ara isyan ediyorya forumda ben olmasam boş kalacak buralara. Açtığım konulara başka hesaplardan kendim cevap veriyorum diye doğru söylüyor vallahi. Olmasa neşesiz kalacağız. Sen korkma bas gaza abs seni koruyacaktır

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    senin ben aklına sıcayım
    snappy x ve sharkspeedr2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sebebi neydi ki ?

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "motor açma" gelişen teknolojiyle hala kaldı mı bilmiyorum ama önemli olan hız değil devirdir. yüksek hıza çıkmanıza gerek yok. düşük vites yüksek devir gitseniz de aynı hesap. benim tavsiyem kimseye motorunuzu vermemeniz olur. iki teker bu. düşerse verdiğiniz kişiyle kötü olursunuz. r25'in de parça fiyatları kol böreği malumunuz.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Motorumu en son verdiğim kişi düştü. Her ne kadar masrafını karşılasa da sattım o motoru. Dahası birde düşen kişiye birşey olsa... Düşüncesi bile kötü. Bizimle kafa yapmıyorsunuz umarım. Motorunuzu başkasına emanet etmeyin.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    At,pusat,avrat diyorum başka bişey demiyorum

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Çok acemi olduğun için belirtiyorum.

Açma tabiri öyle bir turda olacak bir şey değil, motorun açılması zaman alan kilometre yaptıkça olacak bir şey. Yani biri senin adına yola çıkıp hız yapıp sana geri getirip buyur açıldı demeyecek, o kadar saçma ki bu isteğin acemi olmasan cidden dalga mı geçiyorsun derdim. Motorunu sık kullanırsan hız yapmana gerek kalmadan açılacaktır. Zaten ne kadar sık kullanırsan motoruna alışıp yavaş yavaş hızının arttığını da motorun üst devirlere çıktığını da göreceksin. Sakın motoru açayım diye de hız yapma, önemli olan ara ara motoru üst devirlere çıkartmak.

Sana tavsiyem hiç kimseye motorunu verme, kendin bu işi yapamazsan hiç motor kullanma daha iyi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Salih sen misin?

BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Biraz bu konuyla paralel bir şey söyleyeceğim. Bi arkadaşı geçenlerde mt07 aldı ve bakımları için bir motor ustasına gittik. Orda kenarda yatan bi 1000RR vardı. Tam üstüne binecektim arkadaşım dur binme dedi ayağım havada kaldı gerçi çektim. Noldu niye dedim cevap şu;

Motosikleti benimsemiş insanlar motosikletine binilmesine kullanılmasını kurcalanmasını sevmezler. Araba gibi değildir bunlarda olaylar farklı oluyor dedi

Sizde de öyle mi?

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı BurakSNCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz bu konuyla paralel bir şey söyleyeceğim. Bi arkadaşı geçenlerde mt07 aldı ve bakımları için bir motor ustasına gittik. Orda kenarda yatan bi 1000RR vardı. Tam üstüne binecektim arkadaşım dur binme dedi ayağım havada kaldı gerçi çektim. Noldu niye dedim cevap şu;

Motosikleti benimsemiş insanlar motosikletine binilmesine kullanılmasını kurcalanmasını sevmezler. Araba gibi değildir bunlarda olaylar farklı oluyor dedi

Sizde de öyle mi?
    Valla ben de öyle. Benim iznim dışında dokunulmasına bile karşıyım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

Sizde de öyle mi?
    Küçük bir çocuk gelip binmek istediğinde belki ona motorculuğu dolaylı da olsa aşılarım diye bindiriyorum, güzel bir kadın gelip binmek istese "ulan acaba?" diyerek çıkar amaçlı onun da binmesine izin veririm ama adamın teki gelip binmek istese "Kardeş hayırdır? Beraber mi aldık amk?" derim.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    bu ara forumun bomba uyesi kıvanc

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150

Sizde de öyle mi?
    Yani incelersin bakarsın ama üzerine oturmak fazla değil mi? Ben rahatsız olurum kendi motosikletime yapılsa.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R

Sizde de öyle mi?
    Sizce makul mu baskasinin malini izinsiz kurcalamak?

Bence arabadan farkli falan da degil. Ustu acik bir araba gorseniz ziplayip oturacak misiniz icine?

Motosikleti
    MT-07
    Senin ironmax’ine herkes atlasa hoşuna gider mi?

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019

Sizde de öyle mi?
    Bir kere tanımadığım biri olursa çok zor, iyice sorarım, sorgularım ama motor kullanan doğru düzgün bir arkadaşımsa, beni rahatsız etmez, sonuçta onun motora bakışını biliyorumdur, hatta ekipmanı da varsa kullanmasında bir sakınca yoktur, tabi cidden benim bildiğim biri olması gerekir ancak tandığım biri dahi olsa "abi çok meraklıyım bu aletlere" diyen motor kullanmamış biriyse, onu baştan uyarırım, hatta gösteririm nasıl oturacağını, sonuçta adam akıllı biriyse sorun olmaz, adam oturup bir bakacaktır, onun için çok keyifli bir an olacağı ve motorun da oyuncak olmadığını bilmesini isterim. Yani tanımadıklarıma çok zor.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kere tanımadığım biri olursa çok zor, iyice sorarım, sorgularım ama motor kullanan doğru düzgün bir arkadaşımsa, beni rahatsız etmez, sonuçta onun motora bakışını biliyorumdur, hatta ekipmanı da varsa kullanmasında bir sakınca yoktur, tabi cidden benim bildiğim biri olması gerekir ancak tandığım biri dahi olsa "abi çok meraklıyım bu aletlere" diyen motor kullanmamış biriyse, onu baştan uyarırım, hatta gösteririm nasıl oturacağını, sonuçta adam akıllı biriyse sorun olmaz, adam oturup bir bakacaktır, onun için çok keyifli bir an olacağı ve motorun da oyuncak olmadığını bilmesini isterim. Yani tanımadıklarıma çok zor.
    o tiplerin çoğu zaten "ooo ne ağırmış bu ya ben bunu süremem" diyip kalkmıyor mu

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ironmax’ine herkes atlasa hoşuna gider mi?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)