Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 İÇİN YARDIM LÜTFEN

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    Şuanda kullandıgım motor R25-2017 şöyle bi sorunum var bi türlü cevap bulamıyorum. hız yaparken tüm viteslerde yok yok ama altıncı viteste motor bayılıyor. 177 geçmiyor tüm bakımları yaptırdım bujilerden dediler iridyum buji taktırdım ama hallen aynı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı vdtyklmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuanda kullandıgım motor R25-2017 şöyle bi sorunum var bi türlü cevap bulamıyorum. hız yaparken tüm viteslerde yok yok ama altıncı viteste motor bayılıyor. 177 geçmiyor tüm bakımları yaptırdım bujilerden dediler iridyum buji taktırdım ama hallen aynı
    Rüzgar direnci

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 karakter.Vay be bunca yıldır bu hesap kapatılmamış, hayret ediyorum...

O motorda problem olsa 177 bile yapmaz :D Kaç bekliyorsun 200 falan mı?

Motosikleti
    Yamaha R25
    aynı modelde arkadaşımda da var 192 gördüm bizzat kendim ne yapsam 178 geçmedi kafama takılmaya başladı

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Bir rivayete göre 2017 modeller gitmiyor. Yamaha o sene biraz motorun ünüğünü sıkmış

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Yanlışsam düzeltin, 250cc'lik bir motordan daha ne bekleniyor? 192 gören arkadaşın o hızı gördü de noldu, sen görünce nolacak? Hangi R25 top speed videosu izlediysem 1000 rakımdan 300 rakıma 2-3 dakika arası inen yokuşlarda 190 civarı görülüyor. Sen de bul o yokuşu sen de al 192, motorun canını çıkara çıkara.

Motosikleti
    MT-07
    Ben MT-25 ile geçen sene Şile yolunda bir araba ile kapışırken, önde bulunan rüzgar siperliğim sayesinde 190 gördüm. Anlık olarak ve ibre (ki gerçekte gps'te öyle bir değeri görmesi imkansız.) akabinde jandarma yolu kesmişti ve durmak die bir olay yok. Öndeki arabaya girmemek için arabaların arasında durabilmiştim.

Vel hasıl-ı kelam duramayacağın aletle basma. Ayrıca benim MT-25'te 2017 modeldi. Zaten R25'ler 192 yapıyormuş

Bir daha öyle arkadan esen rüzgar ve yokuş aşağı gittiğim bir ortam olmadığından motor 180'i geçemedi ibrede

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Normal...Arıza veya sorun değil...

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Son hız sevdanı tasvip etmiyorum aslında, ben bu aleti nasıl daha iyi kullanırım, viraja nasıl daha iyi girerim derdine düşmek yerine son hızda saatte 12-13km farka takılmışsın.

Olası sebeplere gelirsek;
    -Arkadaşsın düzgün rodajlı bir motora binerken, sen rodaj süresince at arabası gibi sürülmüş r25 e biniyor olabilirsin. ( Motorun sağır olabilir)
    -Yaptığın denemeler esnasında tüm koşullar aynı olmayabilir. Yol Eğimi, Karşı rüzgar, hatta hava sıcaklığı farkı bile o kadar fark eder. ( Gece serin havada tekrar dene)
    - Lastik basınçları ve yuvarlanma dirençleri aynı olmayabilir. ( Arkadaşın daha sert hamurlu yuvarlanma direnci düşük bir lastik kullanıyor olabilir)
    - Motorlar egzoz vs birebir aynı mı ? Mesela, Yanlış egzoz kuru gürültü yapar ama güç kaybına neden olur.

Tüm bakımların tam olduğnu söylediğin için bakımla ilgili konuları yazmadım.

Aklıma gelenler bunlar.

Senin motor ölmüş.

Rodaj çok kötü yapılmış. Motor sağır kalmış.

Silindir+segman+krank değişimi gerekli. Orijinal contaya gerek yok. Kırmızı sıvı conta fazlasıyla yeterli.

Sonrasında Motul 300V koy motora +7-8 hp alırsın. 7 alırsın da 8 için kesin bir şey söyleyemem.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motor ölmüş.

Rodaj çok kötü yapılmış. Motor sağır kalmış.

Silindir+segman+krank değişimi gerekli. Orijinal contaya gerek yok. Kırmızı sıvı conta fazlasıyla yeterli.

Sonrasında Motul 300V koy motora +7-8 hp alırsın. 7 alırsın da 8 için kesin bir şey söyleyemem.
    Seleyi de streçle kaplasın mı? +2hp garanti die duymuştum.
    cıbılduck bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Göstergen diğer arkadaşına göre daha doğru gösteriyordur

GPS olarak bak iki motosiklette de ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    jant şeridi çekilmediyse normaldir

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İridyum bujinin düşük cc motosikletlerdeki etkisi için hurafe diyenler de var. Zincir dişliniz ne durumda? Erken vites atıyor olabilir misiniz? Ya da rüzgar karşınızdan mı esiyor?

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Motorun r25 olduğuna emin misiniz, öyle olsa duramazsınız.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle.

Bir de spor manet konusu var. Biraz tartışmalı. Kimi 5 hp diyor, kimi 7 hp. Ben tecrübe etmedim.

Lastikleri parlatınca +1 diyorlar. Bunu deneyeceğim.
    cıbılduck bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İridyum bujinin düşük cc motosikletlerdeki etkisi için hurafe diyenler de var. Zincir dişliniz ne durumda? Erken vites atıyor olabilir misiniz? Ya da rüzgar karşınızdan mı esiyor?
    Full redline yapıyorum dişliler normal görüküyor ama temizlemem lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu abim var ona sordum bi tur bindi geldi cok atık motor serviste baktı birşey görükmedigini söyledi

Motosikleti
    MT-07
    Bak en temizi şöyle yapacaksın. Motor kaç km de bilmiyorum ama hava filtrende temiz ise ve lastiklerin orjinal ebatta tutuyorsan; binip motora yapıştır Gaziantep - Şanlıurfa otobanında. 2-3-4-5-6. viteslerde redline'ye kadar zorlayarak motoru vites attır. 5.vitese kadar redline görüyor ve sonrasında bayılıyorsa o motordan kaynaklanmaz, sorun çevresel faktörlerdir.

Ayrıca o otoban neredeyse boş olduğu için asfaltı muazzam güzelldir ve lastikler yola çok daha iyi tutunur. Bu sebeple 180 görüyor ve üstüne çıkıyorsa motosiklette kusur araba ve tertemiz bak makinene.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir su bardağı kadar hacim var motorda. 177'yi iyi bile görüyor. Düşük hacimli motorlar çevresel faktörlerden çok etkilenir.

Vites oranlarında da 5. vites genelde ratio 1'dir. 6. vitesde bu oran 0,90'a falan bu da hızlanma esnasında daha çok torka gereksinim duyar. 250cc motorlar da tork fakiri olduğu için 6. viteste gitsem mi gitmesem mi en iyisi bu kadar yeter der.

Şahsi fikrim takıntı haline getirme ilk 4 viteste ivmelenme tatmin ediyorsa seni gerisini takma

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)