Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dainese marka montun orijinal yada replika olduğunu nasıl anlarım

Motovento
    REKLAM ALANI
    3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE

Arkadaşlar codice controllo ile başlayan bir kod var. Bu kodu doğrulayabileceğimiz bir internet sitesi var mı? Dainesenin internet sitesine girdim. Fakat doğrulamak için bir sekme bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    Malum sitede 2. El uygun fiyata kaliteli mont arıyorum. Fakat ne hikmetse fatura sorduğumda faturalarının olmadığını ve hediye geldiği cevabını alıyorum. Bu montlar herkese hediye ediliyorsa bende bir tane hediye istiyorum Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dainese'e mail atabilirsiniz. Mutlaka cevap verirler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla zor anlaşılıyor.şöyle yapıcaksın bunu satan güvenilir bir moto aksesuara gidip elindekiyle kıyaslıcaksın başka çaresi yok.adamlar işi baya ilerletti kumaş aynı boya aynı kesim zaten aynı olamasa bile 1 2 cm farkı gözle göremiyorsun.tek çare bana göre kıyaslama yapmak.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Montun iç kısmında bandrol var parlak. Ordan anlayabilirsin

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seri no'yu da kopyalamıslardur muhtemelen.

Zor iş.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Tekstil ürünlerde replica daha fazla.
    Deri ürünlerde nispeten daha az.
    O koddan doğrulanabileceğini pek zannetmiyorum.
    Replica ise;
    Muhtemelen o etiket de bire bir kopyadır.
    Sorgulayınca kopyalandığı ürünü gösterecektir
    En mantıklısı orjinali ile kıyaslamak ve
    Replicasının piyasada dolaştığı ürünlerden uzak durmak.

İkinci el ürünlerde fatura bulmak biraz zor.
    Çünkü 2. El ürünü alıp kullanıp satan insan da çok.
    O yüzden hediye diye yalan söylüyorlar

Sıfır aldığım Alpinestars gp pro montumu 2 parça tulum alınca kullanmadığından sattım.
    Satarken de faturayı da Alan arkadaşa vermek istedim ama kağıt olarak bulamadım.
    Daha sonra mail olarak buldum ve mail olarak yolladım.
    Şuan kullandığım tulumu 3 yıl önce almıştım faturası nerede bilmiyorum.

Motosikleti
    Anladım ben uzak durayım en iyisi.
    Peki toplamda 2bin TL olacak şekilde yazlık mont ve kapalı kask önerisi yapabilecek link atabilecek var mıdır?

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Aklıma takıldı sormak istedim. Yazılmış ya yukarda kumaş aynı kesim aynı dikiş aynı diye..
    Misal 3 mm dana derisi bir mont. Deri ikisinde de harbi dana derisi..
    Ee ne olur o zaman daniese olsa ne ahmet mehmet olsa ne?
    Haa 3 mm dana derisi yerine vinlex kullanıyorlar derseniz anlarım. Deri yerine vinlex istemem ama ikisi de gerçek dana derisiyken neden daha fazla ödemek isteyeyim ki?
    Benim deri montum ENDO diye bir marka.. 2010 yılında adamın elinde kalan son montu 200 lira gibi bir fiyata aldım. Sırtımda bir çocuk taşıyorum sanki. O kadar kalın ve ağır bir deriye sahip. Ve görseniz bu mont henüz bir yıllık bile değil dersiniz..iğne ucu kadar bir deforme bulamazsınız. Ne deride ne boyada...
    Ne demek istediğimi anlatabildiğimi umuyorum...
    ferhatkars bunu beğendi.

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekstil ürünlerde replica daha fazla.
    Deri ürünlerde nispeten daha az.
    O koddan doğrulanabileceğini pek zannetmiyorum.
    Replica ise;
    Muhtemelen o etiket de bire bir kopyadır.
    Sorgulayınca kopyalandığı ürünü gösterecektir
    En mantıklısı orjinali ile kıyaslamak ve
    Replicasının piyasada dolaştığı ürünlerden uzak durmak.

İkinci el ürünlerde fatura bulmak biraz zor.
    Çünkü 2. El ürünü alıp kullanıp satan insan da çok.
    O yüzden hediye diye yalan söylüyorlar

Sıfır aldığım Alpinestars gp pro montumu 2 parça tulum alınca kullanmadığından sattım.
    Satarken de faturayı da Alan arkadaşa vermek istedim ama kağıt olarak bulamadım.
    Daha sonra mail olarak buldum ve mail olarak yolladım.
    Şuan kullandığım tulumu 3 yıl önce almıştım faturası nerede bilmiyorum.
    Benim başıma geldi bu anlattığınız, revit sand 3 eldiven almıştım birisinden, dikişleri patladı 2 gün sonra, yurtdışından hediye geldi bana demişti, faturasını istedim arkadaştan hediye geldi kuzenim aldı dedi, kuzenine söyle nereen aldıysa, hatırlamıyormuş, falan filan...

Buyük ihtimalle tufaya geldik. Sahtesini bulamadım ama. Neyse, amerikayşla iletişime geçtim yok sonuçlanmadı, türkiyedeki yerle iletişime geçtim sonuçlanmadı. Kendim diktim parmak bölümlerini, zor oldu ama öyle.

Motosikleti
    XMAX
    Dainese spr modelinden bahsediyorsanız sahtesi aliexpressde mevcut. ( https://www.aliexpress.com/item/4000...archweb201603_ )

Revit sand 3 onunda sahte olmasından şüpheleniyorsanız oda mevcut. (https://www.aliexpress.com/item/4000...archweb201603)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Orijinal Rev'it'lerde de dikiş patlayabiliyor. Hatta patlamışsa kesin Rev'it'tir.

Öte yandan çakma montu üreten kişi Dainese'le aynı kaliteyi tuttursa aynı işi görür tabii. Ama onu yaparsa da yarı fiyatına satamaz.

Motosikleti
    Hayır katılmıyorum...
    Bir kutu kolayı bakkaldan 2, lahmacuncuda 5,caddede 8, nişantaşı lokantada 10 liraya içersin. Ama kola aynıdır..
    İsim,marka satmak dedikleri bu işte...
    Neler var anlatsam roman olur.
    Hatta aynı ürünü bir fabrikada yaptırıp,üstüne kendi adını yazdırıp,o fabrikanın 10 katı fiyatına satan firmalar var. Tamire yine o fabrikaya gidiyor ürün. :-D

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    eskiden lacoste ayakkabıların çakmalarında timsah ters duruyordu onun gibi bişey yok mu :D
    muhammetcon bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden lacoste ayakkabıların çakmalarında timsah ters duruyordu onun gibi bişey yok mu :D
    Adidas ın da Sadidas verdiyonu vardı.

güzel ayakkabıydı :D
    muhammetcon bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Derilerde çakma çok zor ya, orijinali kendini belli eder zaten. Kolay kolay mağdur olacağınız bir konu değil.

Motosikleti
    Mont ve kask önerisi bekliyorum. Fiyat/performans 🤗 Ayrıca kullanmış olduğunuz ve memnun kaldığınız kask ve mont modellerini de paylaşabilirsiniz. Mont ve kask olayı derya deniz.
    Çok fazla marka, model ve fiyatlandırma var. Yardımlarınızı bekliyorum. Yaz gelmeden hazırlığımı yapmak istiyorum 😌

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alpinestars tekstil mont bakıyorum öneriniz var mıdır ? bu motoenvanter sitesi hakkında bilgi sahibi olan var mıdır ?

Motosikleti
    Alıntı 3Hilal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont ve kask önerisi bekliyorum. Fiyat/performans �� Ayrıca kullanmış olduğunuz ve memnun kaldığınız kask ve mont modellerini de paylaşabilirsiniz. Mont ve kask olayı derya deniz.
    Çok fazla marka, model ve fiyatlandırma var. Yardımlarınızı bekliyorum. Yaz gelmeden hazırlığımı yapmak istiyorum ��
    Ben markaya takılmamanı,gidip görüp üzerine deneyip kalitesini görerek kararvermeni öneririm.
    Ben başaramam şimdi ama bir kadın bir erkek diye bir dizi vardı. Onda adam iki fırının fiyat etiketini değiştirip kadına seçmesini söylüyordu.
    Birisi buraya o videoyu koysa süper olur..
    Honda transalpi alın mesela.. Orjinal transalp..
    Tüm çıkartma ve yazılarını yok edin ve üstüne misal mondial yazın..
    Kimseye satamazsınız o paraya değil mi
    Yarı fiyatına alan da keriz mi oldu peki?
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4-5 ay kadar tekstil, deri sektörü ile muhattap olmak zorunda kaldım. Öyle suni deriler var ki fabrikanım ustabaşısı anlamaya biliyor.

Metresi 14€ dan başlayıp 400€ ya kadar çıkıyor fiyatlar. Bir tabaka deri 5.5 m2 ile 7 arasında değişiyor. Tek tabaka da bile deride doku, sertlik farklılıkları oluyor.

Derinizin de kalınlığına güvenmeyin belli kimyasal işlemlerden geçirilirken kalınlık arttırılabiliyor şaka gibi evet

Ben deri mont giymiyorum ancak arkadaşım ziyarete geldiğinde ustaya gösterdiğimiz de çok tutulan bir markanın deri montuna çöp dedi. İlk başta sallamadık ama biraz detaylı konuşunca hak verdik. Bahsettiği şekilde üretimde pek seri üretime uygun değil maliyetler ütopik olabilir

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alpinestars tekstil mont bakıyorum öneriniz var mıdır ? bu motoenvanter sitesi hakkında bilgi sahibi olan var mıdır ?
    Replika urun gonderiyorlarmis sikayetvar sitesinde bolca serzenis gorebilirsiniz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)