Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

6 ay yatacak motosiklet - Şehirler arası taşıma

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi forumlar herkese. Malum virüs virüs yüzünden memleketlere döndük. 22 Marttan beri, akü sökülü halde, yarım depo veya 5 litre civarı benzin ile motosiklet evin açık otoparkında yatıyor. Lastikler betona temas ediyor. Üzerini 2 kat örttüm. İlk katı eski çarşaf Nemlenme yapmasın diye, onun üzerine naylon branda. Sorum şu: Eylül'e kadar İzmir'e dönemezsem motosiklet bana ne gibi sorunlar çıkaracaktır bu süreçte? Depo küflenmesi, benzinin motora çökmesi, lastiklerin betona yapışması, yağın akması gibi şeyler söylediler.

Benzin şamandırası mı nedir deponun altında vana gibi bişey var. O şeye dokunmamıştım, bir gece önce kontağı kapattığım gibi duruyor. Zaten acemiyim motosiklette aldıktan 4 gün sonra vedalaştık.

Ayrıca önce forumumda yazmıştım ön fara doğru giden kablolar son gece bir anda yanmaya başlamıştı. Motor 3 kere stop edince, gaz vererek çalıştırmıştım ve bir anda dumanlar çıkmaya başladı. Kontağı kapattım iterek otoparka soktum geldim. Aküyü zaten söktüm. Ayrıca motosikleti nakliye ile getirtmeye kalksam sizce tıra veya pickup veya Van tarzı ticarilere yüklemesi zor olur mu. İzmirde ki ev arakdaşıma nakliyeciye yardım et yükleyin bi şekilde falan diye söyliycem ama indirip bindirmesi çok zor olur mu? Çalışmayan motosiklet sonuçta.(Kimseyi bu süreçte parasını verdim getir gel diye tehlikeye atmam, ama facebook gruplarında ticarisi, kamyoneti, pickupı boş nakliyeci olursa ve yolu izmirden uşak'a düşerse getirtirim)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    ben geçen 2019 Ağustos ayında 2006 model suzuki bandit... 110.000 km de... Ankara da apartmanın sığınağına koydum..deposu yarıdan fazla...
    sadece üstünü örttüm... aküyü sökmeyi de unutmuştum...
    2019 Aralığın son günü gittim.. bastım marşa çalıştı... gezdim dolaştım... yeni alıcısı geldi... alıp eskişehire gitti...

dediğiniz sorunların hiç birisi olmadı... 6 ayda sizin motora da birşey olacağını sanmam...
    nakliye için de bir tavsiye... motorcu bir arkadaş bulun .. ondan rica edin... yüklenmesi için ön ayak olsun... bağlarlar... çizilecek yerlere battaniye felan sararlar... gibi...

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Toplam 9ay motorumu hiçbir önlem olmadan apartmanın girisine koydum ve hiç calistirmadim 2 litre benzin anca vardı okadar 9 ay sonra çalıştırmak için gittim tabi akü git mis , ayak marşıyla çalıştırdım hiçbir sorun yok
    Tabi siz genede önlem alın

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hiçbir şey olmaz. Tek risk motorun çalınmasıdır.

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben geçen 2019 Ağustos ayında 2006 model suzuki bandit... 110.000 km de... Ankara da apartmanın sığınağına koydum..deposu yarıdan fazla...
    sadece üstünü örttüm... aküyü sökmeyi de unutmuştum...
    2019 Aralığın son günü gittim.. bastım marşa çalıştı... gezdim dolaştım... yeni alıcısı geldi... alıp eskişehire gitti...

dediğiniz sorunların hiç birisi olmadı... 6 ayda sizin motora da birşey olacağını sanmam...
    nakliye için de bir tavsiye... motorcu bir arkadaş bulun .. ondan rica edin... yüklenmesi için ön ayak olsun... bağlarlar... çizilecek yerlere battaniye felan sararlar... gibi...
    Teşekkür ederim cevabınız için İçim rahatladı biraz, zaten hem ilk motor olması ve en ufak sorununun gözümde dağ gibi büyümesi yüzünden keyifsizdim. Lastikleri kötüydü lastikleri değiştirmeyi gözden çıkarmıştım zaten sadece motoruna bişey olsun istemiyorum 2009 model ve kanuni olduğu için muhtemelen parça falan bulamam diye korkuyorum teknik bir arızada.

Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplam 9ay motorumu hiçbir önlem olmadan apartmanın girisine koydum ve hiç calistirmadim 2 litre benzin anca vardı okadar 9 ay sonra çalıştırmak için gittim tabi akü git mis , ayak marşıyla çalıştırdım hiçbir sorun yok
    Tabi siz genede önlem alın
    Aküyü sökmüştüm neyseki ama 6 ay sürede elbet aküde biraz zayıflar sanırım ya şarj ettiririm yada iyi marka akü ile değiştiricem acemilikten götürdüğüm usta en ucuz en dandik aküyü takmıştı. Araştırınca farkettim.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir şey olmaz. Tek risk motorun çalınmasıdır.
    Direksiyon kilidi + ön janttan kilit yaptım otoparkın en arkasına koydum. Arka jantım kapalı jant olduğundan oradan kilitleyemedim. Ama motoru net bir şekilde yakından gören 3 kamera var. otopark çıkışını gören 2 esnafın kamerası var. Sokağın sağ ve sol köşelerinde yine bir sürü kamera var. Tahminen biri alsa bile bakabileceğimiz "mobese hariç" 15-20 kamera kesinlikle var. Hırsız kafaya koyduktan sonra her türlü alır gerçi. İnşallah bişey olmaz diyelim. Umarım bişey gelmez başına bulunduğum bölgede bir çok büyük esnaf ve mekan var, malum süreçte kendi mallarını riske atmayacağı için kameraları açıktır diye düşünüyorum. Ara ara arkadaşlarıma kontrol ettiriyorum.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    youtube anlatan adamlar aklındaki sorulari cozucek bir video yayinlamis bir bak.

lastikleri yerden kesebiliyorsan kes, kesemiyorsan köpük, tahta koymaya çalış
    yavuuuuzz bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Benim tecrübelerime bakarak, Lastiklerin Basıncı Düşer, ama yere yapışmaz, sağında solunda ufak tefek paslar oluşur. Aküyü sökmüşsün sorun olmaz.. ilk startta biraz nazlanabilir ama çalışır... benzim dipe çokme vs faso fiso... benzinin pisliği depo dibine çöker en kötü... o da sorun yaparsa benzin filtreni değiştirirsin o kadar.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Daha önce 6 ay yatırmış biri olarak şunları yaptım. Depoyu ağzına kadar fulledim. Aküyü söktüm. Hareketli yerleri wd40ladım. Zinciri temizleyip yağladım. Lastikleri sehbayla kaldırdım. Üstünü de brandayla örttüm. Hiçbir sorun yoktu 6 ay sonra.

Unuttuğum bir konuda 6 ay boyunca kullanmadığım için muhtemelen zincirin yağında da sorun olacak. En iyisi ben memelekte getirtemezsem, motosikleti direkt ittirerek veya bi çekiciyle ustaya götüreyim, zinciriydi yağıydı, orada bakımlarını yaptırtayım. Lastikleri değiştirmeyi düşünüyordum zaten, getiremezsem 6 ayda iyi bi çift lastik parası koyarım kenara. En mantıklısı bu gibi görünüyor. Teşekkür ederim tüm üyelere bilgilendirdiğiniz için

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Taşıma için özel motosiklet taşımacılığı yapan profesyonel markalar var işleri sadece bunları taşımak araçları da ona göre hazırlanmış gelip alıp bir güzel bağlıyorlar sen ben öyle sağlam yapamayız sonra da ayağına kadar getiriyorlar bu sırada ille de bir motorcu arkadaş olmasına gerek yok sıradan bir vatandaş başında dursa kafi onlar nasıl yapacağını bilir lakin gidon kilitli ve anahtarı yoksa kaldırıp havadan taşıyacakları araca koyabilirler mi bilmiyorum sorabilirsin yardımcı olurlar. Fiyatları profesyonel olduğu için pahalı yalnız İstanbul dan Konya'ya 900 TL ödemiştim ben. Olabilir bi sorayım dersen yaz numaralarını atayım sana

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı yavuuuuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Unuttuğum bir konuda 6 ay boyunca kullanmadığım için muhtemelen zincirin yağında da sorun olacak. En iyisi ben memelekte getirtemezsem, motosikleti direkt ittirerek veya bi çekiciyle ustaya götüreyim, zinciriydi yağıydı, orada bakımlarını yaptırtayım. Lastikleri değiştirmeyi düşünüyordum zaten, getiremezsem 6 ayda iyi bi çift lastik parası koyarım kenara. En mantıklısı bu gibi görünüyor. Teşekkür ederim tüm üyelere bilgilendirdiğiniz için
    Lastiklerini şişirir gidersin ustana. 20-30km de ortadan ikiye ayrılmaz motor.

Alıntı MTahaOzsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taşıma için özel motosiklet taşımacılığı yapan profesyonel markalar var işleri sadece bunları taşımak araçları da ona göre hazırlanmış gelip alıp bir güzel bağlıyorlar sen ben öyle sağlam yapamayız sonra da ayağına kadar getiriyorlar bu sırada ille de bir motorcu arkadaş olmasına gerek yok sıradan bir vatandaş başında dursa kafi onlar nasıl yapacağını bilir lakin gidon kilitli ve anahtarı yoksa kaldırıp havadan taşıyacakları araca koyabilirler mi bilmiyorum sorabilirsin yardımcı olurlar. Fiyatları profesyonel olduğu için pahalı yalnız İstanbul dan Konya'ya 900 TL ödemiştim ben. Olabilir bi sorayım dersen yaz numaralarını atayım sana
    Çok iyi olur, izmirde bir nakliye firması buldum aslında 400 TL istediler. Ancak motosiklet taşıma değil işleri. Kamyonete yükleyip gelecekler. Motosiklet nasıl bağlanır taşınır muhtemelen çok iyi bilmiyorlardır. Bana o numaraları atabilirseniz çok iyi olur. İzmir,Bornova'dan Uşak'a taşınacak. 220 Km.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerini şişirir gidersin ustana. 20-30km de ortadan ikiye ayrılmaz motor.
    Hocam şöyle de bir durum var motosikletin kabloları yanmıştı 3 hafta önce. Nasıl tamir edilir bilmiyorum. Ne olursa olsun ben ustaya iterek götürmem gerekecek :D Evde priz tamiri, pc parçası takıp çıkarma dışında eli alet tutan biri dğeilim. Muhtemelen motorcular için basit olan sorunların nasıl tamir edileceğini bırakın sorunun ne olduğunu bile anlamıyorum. Zamanla öğrenicem sanırım.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    [QUOTE=yavuuuuzz;4549754]Çok iyi olur, izmirde bir nakliye firması buldum aslında 400 TL istediler. Ancak motosiklet taşıma değil işleri. Kamyonete yükleyip gelecekler. Motosiklet nasıl bağlanır taşınır muhtemelen çok iyi bilmiyorlardır. Bana o numaraları atabilirseniz çok iyi olur. İzmir,Bornova'dan Uşak'a taşınacak. 220 Km.[COLOR="Silver"]

PM atacağım oraya bak

Mesajı alınca aldım diye haber eder misin sana zahmet
    yavuuuuzz bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)