Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR125R Grenaj Değişmiş Alınır Mı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, Yeni başlayacağım çok konu açabilirim, Kusuruma bakmayın, En iyi motoru alabilmek için sizin gibi tecrübeli kişilere sormak mecburiyetindeyim.

Diğer konumda yazdığım gibi, İstediğim motor, Hayalim olan, Başlangıç için ve uzun süreli yol arkadaşım olacak motor, CBR125R Açıkcası çok kararlıyım değiştirmekte istemiyorum.

İlimde çok çok az ilan olduğundan en iyi araştırmayı yapmaya çalışıyorum.

Şimdi konuya gelirsek,

2016 Model
    38.000 KM - KM Yeterince Az Bence
    3. Sahibi Kişi
    İlk sahibi, Çakılda yatırmış ve 800 tl gibi fiyata orjinal sağ grenaj ile değiştirmiş dedi, Kazası, Boyası, Sağ orjinal granaj değişen hariç yok dedi, Tabi ki kaza sorgulayacağım.
    Bakımlarını düzenli şekilde, Resmi honda bayisinde yaptırdık dedi, Kayıtları var mı diye sorduğumda honda bayisinde vardır oradan alabilirsiniz dedi.
    Motor bloğunda çatlak veya yağ akması yok dedi, Motor bloğunda çizik bile yok dedi.
    Eğzosda hafif çizikler varmış onu boyamış, - Önemli durum değil gibi.

Açıkcası bu ben biraz düşündüm, Başlangıç motoru bu hasarsız motor yoktur yani, Sıfır almak gerekir, Sıfırda alamayacağıma göre, EN MİNUMUM HATALI almaya bakmam gerektiğine vardım

Açıkcası ben honda servisinede göstereceğim, Sorun yoksa kesin almak istiyorum.

14.000 TL Yazmış arkadaş, Pazarlık ile 12.500 TL ye indi nasıl fiyat acaba değer mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:50 ----------

- Lastikleri Michelin Pilot Street modelidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bence, acemiyseniz, çıplak, daha bol ve ucuz parçalı ve koruma demiri takabileceğiniz bir motorla acemiliğinizi atmanızı tavsiye ederim.
    Bakın, bir sağ karenaj 800TL, varın gerisini siz hesap edin... Kaza bela uzak olsun elbette ama hepimiz bu yollardan geçtik ve adı üstünde; kaza..
    Hele hele ki, yeni sigorta düzenlemeleriyle tam bir faciaya dönüşmüşken...
    Daha geçen gün, yine yeni başlamış bir kardeşimizin kaza ve cezalar başlığını ve içeriğini anımsatmak isterim..

Hakkında hayırlısı olsun..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam almam.

cbr125 acemilik ve genellikle limitlerine kadar zorlanan bir motor. 125 ccyi hız amaclı kullanıyorlar.

125cc ss motor için japon da olsa 38 bin km fazla, motorun anasını aglatmış olma ihtimalleri %90
    3. sahibi ise 3 kişi acemliğini bu motor üzerinde atmış demektir muhtemelen, kesin motor yıpranmıştır

Başlangıc motorunda hasarsız motor yoktur mantığı yanlış, elbet vardır hasarsız. Ancak ufak hasarlar fiyatı düşürdüğünden tercih edilebilirliğini arttırıyor. Şahsi fikrim yukardaki sebeplerden dolayı bu motor alınmaz.

Cbr125 icin max 2. sahibi ve en fazla 20bin km limit koymanızı, ss şart değilse başka modellere yönelmenizi öneririm

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Selam ben CBR125 ile başlamış biri olarak yardım edebileceğimi düşünüyorum.
    Öncelikle fiyatın çok olduğunu söylemeliyim. Kilometresi çok değil alınır. Honda'ya götürüp veya imkanın yoksa başka bir ustaya götürüp ekspertiz yaptırmayı ihmal etme. Grenajlar değişebilir önemli değil. Zaten piyasadaki CBR'ların hepsi artık eskidiği için bir şekilde bir şeye karışmış oluyorlar. Hasar sorgulama yap. Tüm aksamlarını kontrol ettir motorun. Lastiklerin iyi durumda olup olmadığını kontrol et. Fiyatın çok olmasının sebebi 2016 model olması ve km'si orta olması.
    Ben 48binde 2014 model CBR125 almıştım sonra 52binde sattım. Motor bloğu sıkıntı çıkarmadı asla. Ama geçmişte yaşadığı kazalardan ötürü gidonda ve amortisörde sorun çıkardı. Bunlara dikkat et. Bir çok keko görüntüsünden dolayı zamanında CBR aldı ve kırıp döküp sattı. Honda servisi İstanbul'da iyidir, hangi şehirde olduğunu bilmiyorum ama çok yaygındır ve parçaları da nispeten diğer Japonlara göre daha uygundur. CBR da hafif ve rahat kullanılan bir makina. Düşüp kırmak istemiyorsan koruma takozu taktırırsın gönül rahatlığıyla düşürürsün motoru sorun olmaz.
    İyi sürüşler.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Bu günleri de görecektik ha vay be, 12.5 bin TL'ye 40bin kmde kazalı CBR 125... Şaka gibi :D
    Verdiğiniz paranın hakkını verecek bir motor değil, kazalı olmasa bile yazık günah bu motora verilen o paraya.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Bence o paraya Bajaj Pulsar Rs200 al ille ss şartsa. Eğer değilse al bi Mondial türü çinli bol bol ekipman paran olsun. Düşüp kalkarsan da ucuza parçasını değiştir gitsin.

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam ben CBR125 ile başlamış biri olarak yardım edebileceğimi düşünüyorum.
    Öncelikle fiyatın çok olduğunu söylemeliyim. Kilometresi çok değil alınır. Honda'ya götürüp veya imkanın yoksa başka bir ustaya götürüp ekspertiz yaptırmayı ihmal etme. Grenajlar değişebilir önemli değil. Zaten piyasadaki CBR'ların hepsi artık eskidiği için bir şekilde bir şeye karışmış oluyorlar. Hasar sorgulama yap. Tüm aksamlarını kontrol ettir motorun. Lastiklerin iyi durumda olup olmadığını kontrol et. Fiyatın çok olmasının sebebi 2016 model olması ve km'si orta olması.
    Ben 48binde 2014 model CBR125 almıştım sonra 52binde sattım. Motor bloğu sıkıntı çıkarmadı asla. Ama geçmişte yaşadığı kazalardan ötürü gidonda ve amortisörde sorun çıkardı. Bunlara dikkat et. Bir çok keko görüntüsünden dolayı zamanında CBR aldı ve kırıp döküp sattı. Honda servisi İstanbul'da iyidir, hangi şehirde olduğunu bilmiyorum ama çok yaygındır ve parçaları da nispeten diğer Japonlara göre daha uygundur. CBR da hafif ve rahat kullanılan bir makina. Düşüp kırmak istemiyorsan koruma takozu taktırırsın gönül rahatlığıyla düşürürsün motoru sorun olmaz.
    İyi sürüşler.
    Çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederim, İlimde honda bayi var ekspertize kesin götüreceğim ama, Bana göre orjinal ile değişti ise grenaj sorun değil, Şimdi herkes çok pahalı vs diyor, Ancak piyasa gerçekten fahiş derecede artı, CBR250R Parasına 125R satıyorlar, Bende istemem fahiş derecede almayı ancak, Hem ilk defa başlayacağım ve 2-3 yıllık hayalimde ki motor ve Kayserideyim cbr125r satan 7-8 kişi taş çatlasa 9 fazla seçeneğim yok bundan düşüğü 2005 modele vs giriyor, Ben cbr125r yi uzun süreli kullanmayı düşünüyorum yeterince kendimi geliştirine kadar, 16 Yaşındayım en az 18-19 uma kadar sürerim, Açıkcası konu açınca çok kafam karışıyor açmayınca da kararsız kalıyorum.

Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu günleri de görecektik ha vay be, 12.5 bin TL'ye 40bin kmde kazalı CBR 125... Şaka gibi :D
    Verdiğiniz paranın hakkını verecek bir motor değil, kazalı olmasa bile yazık günah bu motora verilen o paraya.
    Kaza kayıdı yok, Sadece orjinal ile grenaj değişmiş, Kimse fahiş fiyata almak istemez, Ancak ilimde fazla seçenek yok ne yazık ki 8-9 ilan var bundan daha düşüğü 2005 model cbr125 çıkıyor.

Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence o paraya Bajaj Pulsar Rs200 al ille ss şartsa. Eğer değilse al bi Mondial türü çinli bol bol ekipman paran olsun. Düşüp kalkarsan da ucuza parçasını değiştir gitsin.
    Açıkcası hayalimde ki motoru sürmek istiyorum, Başka motora yönelmek istemiyorum, İstemediğim bir motoru alırsam en fazla 1 hafta sonra soğuyacağım.

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de öyle o bütçeye çiçek gibi bir pulsar 200 alabilirsin.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Valla sen bilirsin fahiş fiyata sattıklarını görüyorsun ama alıyorsun. Acele etme biraz daha başka motorlara bak bundan soğuyup başka bir motoru sevebilirsin. Çünkü ben de yaşadım bunu yani. Birini kesin alıcam derken vazgeçip başka motoru hedef aldım.

[/COLOR]
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam almam.

cbr125 acemilik ve genellikle limitlerine kadar zorlanan bir motor. 125 ccyi hız amaclı kullanıyorlar.

125cc ss motor için japon da olsa 38 bin km fazla, motorun anasını aglatmış olma ihtimalleri %90
    3. sahibi ise 3 kişi acemliğini bu motor üzerinde atmış demektir muhtemelen, kesin motor yıpranmıştır

Başlangıc motorunda hasarsız motor yoktur mantığı yanlış, elbet vardır hasarsız. Ancak ufak hasarlar fiyatı düşürdüğünden tercih edilebilirliğini arttırıyor. Şahsi fikrim yukardaki sebeplerden dolayı bu motor alınmaz.

Cbr125 icin max 2. sahibi ve en fazla 20bin km limit koymanızı, ss şart değilse başka modellere yönelmenizi öneririm
    Bu dünyada kaç dürüst insan kaldı ki, Kaçıncı sahibi olduğunu doğru söylesin, Bunun bir kaza kayıdı vs yok sadece orjinal ile grenaj değişmiş bana anlatılana göre ekspertize götüreceğim kesinlikle.

Fiyatlar gerçekten çok yükseldi, 2017 model 9.000 km cbr125 e 16.950 TL İstiyorlar, Bunu almaktansa bu daha uygun ve mantıklı görünüyor ilimde zaten fazla seçenek yok 7-8 tane ilan var anca, Anlatılanlar doğru çıkarsa ve başka sorun olmazsa ekspertiz raporu iyi olursa kesinlikle almayı düşüyorum, Bu başlangıç motorunda bence sorunsuz olanı yoktur, Bu fikrim asla değişmeyecektir. Teşekkürler yorumunuz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Alıntı Bafrali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de öyle o bütçeye çiçek gibi bir pulsar 200 alabilirsin.
    O motora ehliyetim yetmiyor galiba, A1

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    git bak beğenirsen al grenaj değişimi senin içn sıkıntı değil gibi sonuçta plastik parça yan yatma resimleri varsa yetkili servis te parça değişimi olduysa al geç
    beğendiğin motoru al keyifle sür
    Ltflh bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Ltflh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza kayıdı yok, Sadece orjinal ile grenaj değişmiş, Kimse fahiş fiyata almak istemez, Ancak ilimde fazla seçenek yok ne yazık ki 8-9 ilan var bundan daha düşüğü 2005 model cbr125 çıkıyor.
    Göz göre göre kendini ateşe atıyorsun o zaman hacım ne diyeyim.
    O paralara CBR 250'de var. R125 istersen R125 alabilirsin. CBR 125'e verilen paraya yazık günah sadece.

Ayrıca sadece "iline" bakmak zorunda değilsin, Türkiye'nin her yerinden gayette alabilirsin.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göz göre göre kendini ateşe atıyorsun o zaman hacım ne diyeyim.
    O paralara CBR 250'de var. R125 istersen R125 alabilirsin. CBR 125'e verilen paraya yazık günah sadece.

Ayrıca sadece "iline" bakmak zorunda değilsin, Türkiye'nin her yerinden gayette alabilirsin.
    Şehir dışına nasıl çıksın hocam. 30 büyük ilde giriş çıkış yasağı var.
    07

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir dışına nasıl çıksın hocam. 30 büyük ilde giriş çıkış yasağı var.
    Hemen şu anda mı alınacak? Açıkçası şu anda evden, market için bile çıkmanın riskli olduğu bi' dönemde motor almayı düşünmenin çok da mantıklı olmayacağını varsayarak karantina bittikten sonra alınacağını düşünmüştüm.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)