Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tork anahtarı tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Selam tork anahtarı alacagım, çok farklı secenek ve çok ucuk fiyatlar var malum. Nelere dikkat etmeliyim? Tavsiye ettiğiniz marka var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

fren balatalarını değiştireceğim onun için lazım. ileride de yağ değişirken vs işime yarar. basit ve küçük işleri baskasına yaptırıp para vermek istemiyorum artık.
    Siluet... bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam tork anahtarı alacagım, çok farklı secenek ve çok ucuk fiyatlar var malum. Nelere dikkat etmeliyim? Tavsiye ettiğiniz marka var mıdır?
    tork anahtarı dimi nm ayarı olan ? o zaman paraya kıyıp gedore izeltaş yada bunlar gibi marka alacaksın

Motosikleti
    MT-07
    Ben servislerin bile tork anahtarını kullandığını görmedim. Tam sıkı artı yarım tur hesabı yapıyorlar. Hatta Yamaha benim arka tekeri basınçlı hava tabancası ile sıktı. Sanıyorlarki insanlarda da var ve kompresörle sökeceğiz.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben servislerin bile tork anahtarını kullandığını görmedim. Tam sıkı artı yarım tur hesabı yapıyorlar. Hatta Yamaha benim arka tekeri basınçlı hava tabancası ile sıktı. Sanıyorlarki insanlarda da var ve kompresörle sökeceğiz.
    Ben arka tekeri sökerken 130 kg motor havaya kalktı :D Nasıl sıktılarsa artık :D Allahtan buji ile yağ tapasına öyle davranmıyorlar :D

Motosikleti
    Monster 696
    arkadaşlar bujiyi çıkarmak için de kullanılabilir mi bu anahtar?

Motosikleti
    MT-07
    Tork anahtarı sıkıp açmak için kullanılmaz. Sadece uygun torkta sıkmak için kullanırlır. Kaliteli bir bir cırcır seti al.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    700-800 liradan aşşağı eli ayağı düzgün birşey yok. Bende bi tork anahtarı eksik. Alıcam ama uygun zamanı bekliyorum 😀

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Selam tork anahtarı alacagım, çok farklı secenek ve çok ucuk fiyatlar var malum. Nelere dikkat etmeliyim? Tavsiye
    ettiğiniz marka var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

fren balatalarını değiştireceğim onun için lazım. ileride de yağ değişirken vs işime yarar. basit ve küçük işleri baskasına yaptırıp para vermek istemiyorum artık.

Basit bakım işleri için tork anahtarına ihtiyaç yok, 1/2 inch lokma takımı almalısınız elta veya izeltaş marka olursa iyi olur.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arka tekeri sökerken 130 kg motor havaya kalktı :D Nasıl sıktılarsa artık :D Allahtan buji ile yağ tapasına öyle davranmıyorlar :D
    100 km/h ile giderken kac defa donuyor teker?

caninizin emaneti icin okadar sıkılıyor

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Kullanırsın ama kullanma ayrıca bujiyi sökerken tam sökülmeden bir hava tut ufak tefek pislik metal talaşı vs gitmesin silindire

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km/h ile giderken kac defa donuyor teker?

caninizin emaneti icin okadar sıkılıyor
    Ne alakası var :D Her vidanın somunun bir sıkma değeri vardır. Havalı tabanca ile gereksiz yere aşırı sıkıyorlar.O tekeri sökerken benim o kadar zorlanmamam lazım. Zaten somun tam sıkılığa ulaşınca istesen de daha sıkılmıyor.

Merhabalar, 125 cc Çin malı scooter için soruyorum: Civatalar kaç nm ile sıkılmalı? El kitabı, kullanma kılavuzunda yazmıyor.

Baytec marka alın hem ucuzdur hemde izeltas kalitesinde bir malzeme

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı karşıyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 125 cc Çin malı scooter için soruyorum: Civatalar kaç nm ile sıkılmalı? El kitabı, kullanma kılavuzunda yazmıyor.
    somumun yada civatanın üzerinde rakam var mı bak

Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tork anahtarı sıkıp açmak için kullanılmaz. Sadece uygun torkta sıkmak için kullanırlır. Kaliteli bir bir cırcır seti al.
    hocam takarken fazla sıkmamak ayarlı sıkmak gerekiyormuş tork anahtarı en iyi çözüm gibi görünüyor sıkmak için.

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    somumun yada civatanın üzerinde rakam var mı bak
    Teşekkür ederim; scooter şu an başka bir şehirde fakat 8.8 rakamını görmüştüm. Silindir saplamaları ve külbütor somunlarını merak ediyorum.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    dijital el terazisini tork anahtarı göstergesi olarak kullananlar var.
    basit bir matematik hesabı ile istediğin tork değeri ile sıkarsın.

mesela 10nm tork değeri ile bir vidayı sıkmak için anahtarı 10cm'den 1kg ile çekmelisin yada 20cm den 0.5kg ile çekmelisin

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    tork anahtarını sadece blok saplamaları, krank civataları ve üst kapak civatalarında kullanıyoruz.
    fren balatası değiştirmek için gerçekten çok gereksiz.

duke 200'ün sanırım ön kaliper 12-13 kombine yıldız anahtar ile açılır. sıkarken ise güç denemesi yapmayacak şekilde sıkman yeterli. dikkat etmen gereken nokta kaliper civatalarında ben ve fabrika loctite kullanıyor. benzer bir orta sertlikte civata sabitleyici kullanmanı öneririm.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    motor blokları ve mortısor vıdaları dısında pek önemi yoktur,

Fren ,,,Lastık,,ve sokme takma işlemleri için torQ anahtarına gerek yok aslında,,,

Tabıı Sız Bılırsınız elbette,

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Tork anahtarı kullanmak güzel bir alışkanlık, her civatanın (metrik ve sertlik değerine) sıkma torkuna göre sıkılması hem gevşeme sorunu için hemde sıkıldığı gövdenin sağlığı için faydalıdır.
    Motosiklet için civataların sertliği ve gövdenin durumuna göre servis manuellerinde sıkma tork bilgileri var.
    Tork anahtarı ile birlikte ya manuelide almak yada bu bilgileri bulup not alarak toparlamak faydalı olur.
    Servislerde El yordamıyla sıkma olmuyormu (servisler bile kullanmıyor diye söyleyenler için) oluyor malasef sonra sıkıntıyı bizler yaşıyoruz...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)