Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Tork anahtarı tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-09 SP
    Profesyonel anlamda tamirat işleriyle uğraşan atölye işleten biri değilseniz kişisel tamiratlar için tork anahtarı Türkiye şartlarında biraz lükse kaçar. 500-600 liraya alacağınız tork anahtarı hiçbir işe yaramaz. Gerçekten kaliteli birşey almak istiyorsanız bu döviz kuruyla kaliteli tork anahtarları 1500 liradan başlar. Ucuz birşey alacaksanız almayın daha iyi. Genel olarak çoğu vidayı söktüğünüz kuvvetle geri sıkmanız yeterli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Profesyonel anlamda tamirat işleriyle uğraşan atölye işleten biri değilseniz kişisel tamiratlar için tork anahtarı Türkiye şartlarında biraz lükse kaçar. 500-600 liraya alacağınız tork anahtarı hiçbir işe yaramaz. Gerçekten kaliteli birşey almak istiyorsanız bu döviz kuruyla kaliteli tork anahtarları 1500 liradan başlar. Ucuz birşey alacaksanız almayın daha iyi. Genel olarak çoğu vidayı söktüğünüz kuvvetle geri sıkmanız yeterli olur.
    Katılmıyorum. Taa 10 yıl önce alıp arada sırada kullandığım tipik tork anahtarını test ettim geçenlerde. %5 fark bile yok. Gayet iyi durumda. Ha profesyonel olarak sürekli kullanılsa belki çabuk bozulur. Ama hobi amaçlı ara sıra kullanılacak orta halli aletler işimi gayet iyi gördü ve görüyor benim.

Zaten pahalı tork anahtarları da mücevher gibi bir şey. O kadar mükemmel işçiliğe, parlaklığa, pürüzsüzlüğe gerek yok benim için. Saati $35'a çalışan Amerikali ya da Avrupalı bir teknisyenin eliyle kalibre etmesine de gerek yok.

Bu arada bazı Çin malı hesaplı Tork anahtarları bile elektronik kalibrasyon çıktısıyla geliyor...

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Proxxon tavsiye ederim. Yillardir kullaniyorum, memnunum. Fiyat da cok pahali degildi eskiden, simdi bilmiyorum.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    aslında motosiklet üzerindeki her aksamın ne kadar torkla sıkılması gerektiği kitapçıklarında yazıyor bildiğim kadarıyla. normal şartlarda her biri gereken torkta sıkılmalı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)