Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motoruma rampa yaptım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Palet tahtalarından yapabilirsin ağırda olmaz. Bende seninkine benzer bir rampa kullanıyorum hem çok sağlam hemde hafif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı kenan_gül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman deppraj kaçmasın elinden.
    arada 5 m mesafe var... duramazsak eve de rampasız gireriz
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aslında dedigin dogru. sadece ilk basamak braz yuksek duvara carpma etkisi yapar. yoksa kaldırma vs kolaylıkla cıkılıyor zaten.
    o zaman bi tane parke taşı koyacaksın ilk kaldırma. o nispeten dikliği azaltacak. janta lastiğe zarar gelmesini önler
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    Merdivene gerek yok bence beton at direk rampa olsun ya da yarısına beton at yarı rampa yarı merdiven olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Burda akıl vermeye gelince herkes usta kesiliyor..
    sen bakma onlara kardeş güzel yapmışsın,merdivenden her gün motor indirip bindirmek kolay olmaz

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Ben yıllarca kullandım aynısını. F650 bile çıkardım bir süre. Mz 251 çıkardım yıllarca..
    Can alıcı nokta...
    Çıkarken ve inerken motorun üzerinde olmayacaksın...
    Motorun sol tarafına geçip kontrollü gaz debriyaj ile çıkacaksın...
    İnerken yine sol tarafta olacaksın,motor 1. Viteste olacak debriyaja basılı tutacaksın ama motor ÇALIŞMIYOR olacak. Aşağı inerken ön frene basarsan teker kayar motor aşağı hızla iner,ama çalışmayan ama 1. Viteste olan motorda debriyajı kontrollü bırakırsan güzel bir frenleme sağlarsın... Kontrolü kaybetmezsin...

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda akıl vermeye gelince herkes usta kesiliyor..
    sen bakma onlara kardeş güzel yapmışsın,merdivenden her gün motor indirip bindirmek kolay olmaz
    eyw... daha bi kere cıktım inemedim bile yarın bi rota yapıcam. bakalm nasıl olack.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yıllarca kullandım aynısını. F650 bile çıkardım bir süre. Mz 251 çıkardım yıllarca..
    Can alıcı nokta...
    İnerken yine sol tarafta olacaksın,motor 1. Viteste olacak debriyaja basılı tutacaksın ama motor ÇALIŞMIYOR olacak. Aşağı inerken ön frene basarsan teker kayar motor aşağı hızla iner,ama çalışmayan ama 1. Viteste olan motorda debriyajı kontrollü bırakırsan güzel bir frenleme sağlarsın... Kontrolü kaybetmezsin...
    wayyy mantıklı abi indirken kullanmak. elimde indirim die dusunuyodum on fren kayar vs aklıma gelmişti. eyw

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

yanlız herkez yapıcı fikirleri için teşekkurler. bilgi paylaşımı acısından yararlı oldu.

Elle uğraşılmaz onunla geniş bir şey yap. Binerek indir çıkar.

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can alıcı nokta...
    Şahsen skuterde ayağım bir kaydı istemsiz gidona asıldım toparlayamasaydım motoru duvara çarpacaktım. Bir daha asla yapmayacağım bir hareket. ilk tecrübem diyebilirim. Üzerinde olmadan asla kontak açmamalı bence.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Ben 35 senedir motora binerim,1990 dan 2016 ya kadar bu şekilde indirip çıkardım,bir kere bike tehlike atlatmadım. 5 basamak tı müstakil evimiz.
    Olaya başlamadan ne olursa sonucu ne olur değerlendirmek,senaryoları iyi kurmak önemli..
    Motorun üstünde çıkıp inerseniz ön teker son basamağı geçtikten kısa süre sonra motorun altı son basamağa çarpar.
    Artık motor bloğu mu olur,ayakıklimı olur,şasemi olur neresi denk gelirse.
    Motor kross motor gibi değilde kesin olacak olan bir durumdur.

Benim motor üst son basamakta altı az bişi değiyor. Yan dar olduğu için binmeden sokmam imkansız. Geniş yaptım rampayı motor üstünde çok rahat inip çıkıyorum.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Hocam tek kademede çıkman lazım o rampadan üzerinde kalır gaz açarsan motor altından sıpıtıp atar onu direk

Nasi video ekleniyor yaffff.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

https://youtu.be/ug8RwyHScVI

Motosikleti
    MT-07
    Nasi video ekleniyor yaffff.

İşte böyle. Www olan uzun versiyonunu linkleyip koyacaksın. Kısaltılmış ve mobil versiyon olmayacak. Hep www başlayan link olacak.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)