Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişiklik

Motovento
    REKLAM ALANI

Haberi defalarca okudum, bir şey anlayamadım. Anlayan bilen arkadaşlar aydınlatabilirse, sevinirim.

Haber linki

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla bizim hayrımıza pek bişi yapmazlar, ben bir cümleden "eğer araç eski ve yüksek km ise ona göre para veririz size" diyor.

herhalde yuksek km arac kaza yaptı diye sıfır parca takacak kadar enayi değiliz e getiriyorlar mevzuyu
    gezginkral bunu beğendi.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Bu işin de olup olacağı şey belli. Yolunu yapmaya başlamışlar. Dünya kadar sigorta parası alıp hiçbir zararı karşılamayacaklar.

"Senin aracın eski. Karenaj 1000 euro'da olsa ben sana 500 lira vereceğim." yönünde ilerleyecek. Tespitini yapacak kişiye de devletten güzel maaş bağlarlarsa tamam bu iş.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Haberin çoğu ölüm ve sakatlanmayla alakalı. Eskiden bu mahkeme vasıtasıyla binbir yolla yapılıyordu. Artık iş hızlanmış.
    Yine 5 yaşa kadar hasarsız araçların ilk hasarında oluşan "değer kaybı" belli bir tabloya bağlanmış. Eskiden o da pazarlık usulü gibi birşeydi.

Parça konusunda yerlilik ise zaten bi süredir gündemde var ve uygulanıyor. Özellikle eski araçlarda yan sanayi parça kullanımının önü açıldı. Motosikletlerde yok ama arabalarda bir çok seçenek mevcut.

Bu tür kayıpların hepsi kaskoyla düzeltilebiliyor. Sigortacılarda bunların peşinde. Çoğu firma trafik sigortasından zarar ediyor, kaskoyla tamamlamaya çalışıyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)