Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otoparkta Rüzgar etkisinden devrilen motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Otoparkta Rüzgar etkisinden devrilen motor gelecek hasarlardan motosiklet sahibimj suçludur yoksa otopark sahibi mi merak ediyorum maglum 2 gündür ıstanbulda ciddi rüzgarlı firtina mevcut ve bizim otoparka motorlar çok sık yan yana saf düzenindeler birisi devrilmiş domino taşı gibi hepsi yıkılmış arkadaş aradi benim motor ruzgardan devrilmiş diye akşam gidip bakacağım benimkinde bir hasar varmi diye eğer hasar varsa neler yapmalıyım bilgi sahibi olan varmidir acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Sanırsam otopark sahibi hiç bir şekilde mesuliyet kabul etmez rüzgar devirmiş bana ne der ki İstanbul da bildiğim çoğu otopark ( Beşiktaş civarında) kendileri devirse ya da güvenlik eksiği sebebiyle çalınsa yine sorumluluk almaz bana ne der uğraşırsın

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Otoparkın sorumluluğu yok.
    Aracınıza birisi vurup kaçsa dahil, aracınız çalınsa bile otoparkın hiç bir sorumluluğu yoktur. Sadece park etmeniz için size yer verir.
    Güvenliği sadece dolu vb. için kapalı ise sağlar başka da hiç birşeyin sorumluluğunu almaz kabul etmez.

Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Bugun akşam olmaz şimdi bana tek motor olsa koruma takozu işe yararda yan yana devrilince kötü olmuştur kafamda canlandiriyorum grenajlar gitti valla

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracınıza birisi vurup kaçsa dahil, aracınız çalınsa bile otoparkın hiç bir sorumluluğu yoktur. Sadece park etmeniz için size yer verir.
    Güvenliği sadece dolu vb. için kapalı ise sağlar başka da hiç birşeyin sorumluluğunu almaz kabul etmez.
    Kardeş otopark işletmecisi gibi konuştun. Gelip biri vuracaksa, çalacaksa, aracın başına bir iş gelecekse otoparka neden bırakıyor bu insanlar. Kaldırımlar yol kenarları ne güne duruyor?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş otopark işletmecisi gibi konuştun. Gelip biri vuracaksa, çalacaksa, aracın başına bir iş gelecekse otoparka neden bırakıyor bu insanlar. Kaldırımlar yol kenarları ne güne duruyor?
    Kaldırımlarda arabanı gelip çekiyorlar da ondan.
    BurakSNCK ve cıbılduck bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    arabaların bıraktığı gibi sokaklara bırakalım öyleyse her ay otoparka para vermektense en sağlam kilitleri alarmları alıp pencerenin önüne getirmek daha mantıklı

Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruzgar konusunda birsey diyemem ama carpma ve calinma durumlarinda isin rengi degisir.

kaynak
    https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem...ludur-5270741/

https://www.unicosigorta.com.tr/blog...asi-gerekenler

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruzgar konusunda birsey diyemem ama carpma ve calinma durumlarinda isin rengi degisir.

kaynak
    https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem...ludur-5270741/

https://www.unicosigorta.com.tr/blog...asi-gerekenler
    onunda farklı detayları var mesela kapı kilitli bırakılmadıysa yada anahtar üstünde bırakıldıysa yine sürücü suçlu diye biliyorum
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otoparkların herhangi bir sorumluluk aldıgını görmedim anca para alıyorlar.

Eski evimde otururken haftada 3-4 gün otoparka bırakıyordum, acık otopark.

Motorlar için ayrı bir yer yapmışlar, yer dediğim de üstünü kapatmışlar tahta ile o.

Bi gün bi geldim ip germişler halı yıkayıp halı asmışlar motorun yanına.

Sonraki gün geldim motorun yönü değişmiş, brandayı bi kaldırdım sinyal kırık.

Rüzgardan halı savrulup benim mondiali devirmiş, adamlar da sorumluluk almıyor "gardaş halı bizim değil onu da bizden rica ettiler astık" diyorlar.

Motoru yaptırmadım, bantla sinyali tutturdum, halılardan sonra kilim asmaya basladılar. Brandam kayboldu, ucmustur dediler.

Baktım laf dalaşı ile bu iş çözülmeyecek, aylık abone parası veriyordum, abi bugün veririm yarın veririm diye diye 3 haftalık otopark parasını bunları takıp kaçtım

Kısaca otoparkcılar pistir, kakadır.
    Quantrell bunu beğendi.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    otoparkın sahibi üflemediyse mesul değildir
    tekeriniz yere sağlam bassın...

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Otoparkçı değilim.
    Araçlarınızı istediğinize yere çekmekte serbestsiniz buna ben karar veremem her aklıselim insan buna karar verebilir.
    Kaldırıma veya yola trafiği kapatacak şekilde çekersen insanlığa engel olursun, Aracını çekerlerse uğraşırsın ceza ödersin...
    Otopark zararları konusuna dönersek isterseniz deneyin aracınıza zarar geldiği ile ilgili bir otopark ilgilileri ile ister şahsi ister kanuni yoldan hak arayışına girin eğer otopark yönetimi diye birşey varsa ve herşeyi kabul ederse şanslısınız yoksa çok aman aman maddi gücünüz yoksa şansınızda yok demektir.
    Gerçekten ÜZGÜNÜM
    Sadece iyi niyetli olarak fikrimi yazdım, eşşeği sağlam kazığa bağlamak demek otoparka bıraktım zincirle bağladım kameranın karşısına koydum gibi değil malesef.
    Başına gelenler anlattıkça şaşırırsınız.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Sorumluluk alacaklarını çok sanmıyorum fakat acaba gerçekten rüzgardan mı devrildi yoksa bir motorcu arkadaş yanlışlıkla kendi motorunu devirince hepsini mi devirdi? Bunu güvenlik kamerası varsa göz ardı etmemek diye düşünüyorum kendi otoparkımda bizzat yaşandı bu olay, çocuk motoru yan yatırmış bizimkileri de devirmiş kaldırmış tek tek hiçbir şey olmamış gibi gitmiş. Neyse ki sadece ön fren maneti eğilmişti biraz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ChuckBerry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorumluluk alacaklarını çok sanmıyorum fakat acaba gerçekten rüzgardan mı devrildi yoksa bir motorcu arkadaş yanlışlıkla kendi motorunu devirince hepsini mi devirdi? Bunu güvenlik kamerası varsa göz ardı etmemek diye düşünüyorum kendi otoparkımda bizzat yaşandı bu olay, çocuk motoru yan yatırmış bizimkileri de devirmiş kaldırmış tek tek hiçbir şey olmamış gibi gitmiş. Neyse ki sadece ön fren maneti eğilmişti biraz.
    Yuh be, insan toplar hiç olmazsa...

Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Akşam otoparka gittim motorum saglam duruyordu dualarim kabul olmuştu takiiii otoparkin aylık ucretini verene kadar her ayın 5i 120 tl ödeme yapıyordum bugune tam aylik parasini adama uzattim abi eksi dedi bu 120 değil 150tl oldu dedi zam geldi dedi yil başında 100tl den 120tl yapmıştı şimdide corona virus zami gelmiş 150tl oldu dedi paranin çıkacağı varmış içime doğdu ama başka otoparklarada güvenemiyorum ne oldugu belli degil bağcılarda düşüp grenajlari kiricagina varsın yoksun 150tl olsun ne diyeyim

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otopark cidden bu kadar kötüyse bizde evimizde tutalım boşuna para ödemeyelim, o güvenlikler süs olsun diye mi bekliyor akşama kadar

Motosikleti
    MT-07
    Onlar sen otoparktan çıkarken, parasını ödemeden kaçma die bekliyorlar
    mattiadestro bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    kapalı otopark olmadığı sürece verilen paranın bir anlamı yok.
    Motor dediğimiz şey illaki hırsızlıktan koruma amaçlı otoparkta tutulmaz,hava şarltarından etkilenmemesi içinde otopark avantajları kullanılır dolayısıyla kapalı otopark yoksa bu tür problemler her zaman yaşanır ve kimsede sorumluluk almaz.

Ben şahsen evimin önüne,kaldırıma park ediyorum.Bana avantajı evimin önünde olması ve geniş kaldırımın bulunması,yaya geçişinide engellemiyor.
    dezavantajı açıkta motor ve branda ile hava şartlarından korumaya çalışıyorum.Her yıl branda değişiyorum 100 tl masrafım oluyor.

GÜvenlik içinse ben pahalı zincir markalarından almadım.Gemi tersanelerinde kullanılan ve kesilmesi her türlü demir makası ile mümkün olmayacak şekilde güçlü granit zincirden yapılmış bir sanayi ürünü kullanıyorum.Zincir hem etli-kalın nitelikte hemde bağlı olduğu yer yerden 30 cm yükseklikten bağlı jant içinden.çok şükür 5 yıldır sorun yaşamadım.Kilit içinse kale marka korumalı bir modelini kullanıyorum.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)