Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Modellerine Yorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Kışa doğru motoru değişceğim büyük ihtimalle. Kaliteli bir kask almak istiyorum. Yavaştan bakınıyorum öyle. Genel kanı sharpın şaibeli olduğu en önemli testin snell olduğu şekilde anladım. Bende ulaşabileceğim snell 2020,2015 sertifikalı kasklara baktım. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında bulabileceğim ünlü markaların modellerine baktım. Türkiye'den alıcağımı sanmam, work and travel yapabilirsem gelirken getiricem yoksa sipariş vericem. Onun için dünyanın neresinde ucuzsa ordan alabilirim sadece Türkiye'ye kargolaması yeterli.

Ben hem tip, hem bütçe, hemde snell sertifikalı olması açısından bu modelleri belirledim. Siz hangisini seçerdiniz? Varsa başka model tavsiyeniz? Tavsiye sıralamanız? Bu yorumları alabilmek benim için çok önemli. Ben araştırmaya devam ediyorum ama burda biliyorum ki benim doğru yönlendirecek insanlar var o yüzden böyle bir konuyu açıyorum.

Scorpion EXO-R710
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...n-state-helmet 210 DOLAR

Bell SRT
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...ssassin-helmet 210 DOLAR

Bell Star MIPS
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...ar-mips-helmet 375 DOLAR

Shoei RF-SR
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...r-helmet-solid 399 DOLAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    motor ne olacak peki. alacağın motorun kullanımına bağlı kask seçimide değişebiilyor.
    motorda çok yatık duracaksan ona göre. dik duracaksanda ona göre kask seçmen lazım
    fb__ömer bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ne olacak peki. alacağın motorun kullanımına bağlı kask seçimide değişebiilyor.
    motorda çok yatık duracaksan ona göre. dik duracaksanda ona göre kask seçmen lazım
    Kusura bakmayın. Racinge geçicem kesin. R25 veya cbr500r ikisinden biri.

Motosikleti
    benim tercihim scorpion olurdu. hem şekil olarakta güzel hem kaliteli hem fiyatıda uygun
    fb__ömer bunu beğendi.

Motosikleti
    benim tercihim scorpion olurdu. hem şekil olarakta güzel hem kaliteli hem fiyatıda uygun
    Bende beğendim açıkcası. Hem fiyatı cezbediyor hemde snell sertifikalı olması. Sitedeki yorumlarıda çok güzel duruyor. Ama fiyat olarak düşük olması da işte biraz kafamı kurcalıyor başka bir yandan. Güvenlik açısından snelle ne kadar güvenebiliriz?

Motosikleti
    snell e sonuna kadar güvenebilirsin. o sertifikayı almak kolay değildir.
    fb__ömer bunu beğendi.

Motosikleti
    snell e sonuna kadar güvenebilirsin. o sertifikayı almak kolay değildir.
    Çok teşekkür ederim. Vizörüde direk buğu yapmaz modelmiş. Bu model aklıma baya yattı.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sertifika olayına çok takılmayınız.

Scorpion'dan uzak durunuz.

Motosikleti
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=0BUyp3HX8cY

Neye güvenicez o zaman hocam? Var mıdır öneriniz? O zaman ya shoei yada indirimli arai mi kovalamak lazım?

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...rm=5KEiu34N8Iw
    bunu alabilirsin.
    150$ snell ve dot sertifikalı,vizörü kitleme mekanizmalı,iç pedleri kaza durumunda acil çıkarmak için sistemi var,double d bağlantı var, malzeme yapısı polikarbon.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=0BUyp3HX8cY

sertifikadan uzak durun demişsin hocam da dot yi koymuşsun. snell'in güvenilir olmadığına dair bir makale ya da video varsa izlemekten okumaktan mutluluk duyarım.

Motosikleti
    Üstte attığım r710 daha iyi değil mi ya? Dün gece biraz daha baktığımda indirime girmişini buldum 105 dolar.
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...ransect-helmet

Ah şuan yeni kaska ayıracak nakidim yok olsa sipariş ederdim direk. Ama soramadan da edemiyorum. Hadi arai yi geçtim top class kask. Bell ve shoei kasklar var 300 400 dolar arasına. Boşuna mı daha pahalı yani?

Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sertifikadan uzak durun demişsin hocam da dot yi koymuşsun. snell'in güvenilir olmadığına dair bir makale ya da video varsa izlemekten okumaktan mutluluk duyarım.
    Videoyu İZLEMENİ umarım

Motosikleti
    iyide sertifika verilirken arabanın altına koymuyorlar yada bişeyle vurmuyorlar. kaza anında seni koruyuculuğuna bakıyorlar.
    sertifika tırt deniyorsa o zaman 200 liraya piyasada bulunan kasklardan alalım.

Sertifika tırt ama biraz araştırma ile hangi kask markalarının kendini güncellediğini, ar-ge yatırımlarını, malzeme kalitesini öğrenebilirsiniz.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu kasktan çıkıp sertifikalara kaymış .

sharp testine kim neden güvensiz diyor durun tahmin edeyim kaska çok para verip kötü sonuç çıkanlar.

çok güvendiğiniz snell testine giden kask ile sizin alacağınız kask aynı değil. fabrikalar özel takviyeli kask üretip gönderiyorlar snelle.

birazdan snell onaylı kask satanlar ve snell onaylı kaska saçma sapan para verenler gelecek tartışma cikaracak yapacak birşey yok .

Schubert'in snell sertifikası yok ama bmwye yıllarca kask üretti mesela . Schubert şimdi kötü mü iyi mi

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstte attığım r710 daha iyi değil mi ya? Dün gece biraz daha baktığımda indirime girmişini buldum 105 dolar.
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...ransect-helmet

Ah şuan yeni kaska ayıracak nakidim yok olsa sipariş ederdim direk. Ama soramadan da edemiyorum. Hadi arai yi geçtim top class kask. Bell ve shoei kasklar var 300 400 dolar arasına. Boşuna mı daha pahalı yani?
    Hocam her söyleneni fazla takma. Herkes bir şeyler der.

Ancak dünya üzerindeki hiçbir kask (en pahalısı ve iyisi de dahil) 100km hızla kafanı beton duvara vurduğunda seni kurtaramaz. İster kompozit fiberden yapılsın, ister karbonfiberden ister titanyumdan...

Peki kask almayalım mı o zaman? Elbet hayır, mutlaka kask alıp kullanacağız. Çünkü kask takmadan yapacağımız düşük süratteki bir kazada bile ölüm riskimiz çok yükselir... Peki 5bin tl lik bir kaskla 500 tl lik kask arasında bir fark yok mu? Elbette var.
    Pahalı kaskların en büyük farklarını sayarsak; daha fazla ar-ge harcanarak rüzgar tüneli testlerine tabi tutulması, dış kabuğunun daha kaliteli ve sağlam kompozit malzemelerle imal edilmesi, daha hafif, daha az ses alan daha konforlu kasklar diyebiliriz.
    Takdir edersin ki pistlerde 300km lere yakın hızlarda kullanan bir kişi kaskının hem daha aerodinamik olmasını, hem daha sessiz olmasını ister, ama skuteriyle 90km süratin üzerine çıkmayan bir kişi için kaskın aerodinamik olması veya daha sessiz olması çok bir anlam ifade etmez.

Velhasıl alacağın orta segment kasklar, normal kullanım şartlarında güvenlik anlamında işini görecektir. Alacağın kaskta DOT, Snell, ECE 22.05 gibi sertifikaların olduğundan emin ol. Birde Sharp testinden aldığı yıldız da yön gösterici olacaktır. Sharp testi için Link: https://sharp.dft.gov.uk/

Özetle :

- Alacağımız kask mutlaka sertifikalı olmalı (yoğurt kovasından hallice olan 100tl lik sertifikasız ve ne idüğü belirsiz çin mallarından uzak durulacak)

- Mümkünse 2 veya 3 sertifikası olan kask tercih edilmeli.

- Alacağın kask kafana tam uyumlu olmalı, kafana takıp deneyerek alınmalı.

- Sürüş tarzına uygun kask seçilmeli (Arazi mi, naked motor mu, SS mi vs...)

- Paramızın yettiği en sağlam dış kabuğa sahip kask tercih edilmeli (Karbonfiber & Kompozit fiber > Polikarbon > Termoplastik > pvc (bunu almayınız) )

- "Oooo en pahalı en sağlam karbonfiber kaskı aldım, artık ben ölümsüzüm, hahahha" diye düşünülmeden efendi efendi motosiklet sürülmeli.

Coronasız günler dilerim.

Motosikleti
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu kasktan çıkıp sertifikalara kaymış .

sharp testine kim neden güvensiz diyor durun tahmin edeyim kaska çok para verip kötü sonuç çıkanlar.

çok güvendiğiniz snell testine giden kask ile sizin alacağınız kask aynı değil. fabrikalar özel takviyeli kask üretip gönderiyorlar snelle.

birazdan snell onaylı kask satanlar ve snell onaylı kaska saçma sapan para verenler gelecek tartışma cikaracak yapacak birşey yok .

Schubert'in snell sertifikası yok ama bmwye yıllarca kask üretti mesela . Schubert şimdi kötü mü iyi mi
    Hocam neye güvenerek alıcam ben? Direk pahalıyı mı alayım yani? Adam yazmış fiberglass, carbonfiber diye vs. Kahinde değilim ki nasıl anlayayım? O zaman gidip herkesin aldığı kasklardan alcaz.

Motosikleti
    Hocam neye güvenerek alıcam ben? Direk pahalıyı mı alayım yani? Adam yazmış fiberglass, carbonfiber diye vs. Kahinde değilim ki nasıl anlayayım? O zaman gidip herkesin aldığı kasklardan alcaz.
    sen bu kararsızlıkla hiç bişey alamassın
    since 1987

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam her söyleneni fazla takma. Herkes bir şeyler der.

Ancak dünya üzerindeki hiçbir kask (en pahalısı ve iyisi de dahil) 100km hızla kafanı beton duvara vurduğunda seni kurtaramaz. İster kompozit fiberden yapılsın, ister karbonfiberden ister titanyumdan...

Peki kask almayalım mı o zaman? Elbet hayır, mutlaka kask alıp kullanacağız. Çünkü kask takmadan yapacağımız düşük süratteki bir kazada bile ölüm riskimiz çok yükselir... Peki 5bin tl lik bir kaskla 500 tl lik kask arasında bir fark yok mu? Elbette var.
    Pahalı kaskların en büyük farklarını sayarsak; daha fazla ar-ge harcanarak rüzgar tüneli testlerine tabi tutulması, dış kabuğunun daha kaliteli ve sağlam kompozit malzemelerle imal edilmesi, daha hafif, daha az ses alan daha konforlu kasklar diyebiliriz.
    Takdir edersin ki pistlerde 300km lere yakın hızlarda kullanan bir kişi kaskının hem daha aerodinamik olmasını, hem daha sessiz olmasını ister, ama skuteriyle 90km süratin üzerine çıkmayan bir kişi için kaskın aerodinamik olması veya daha sessiz olması çok bir anlam ifade etmez.

Velhasıl alacağın orta segment kasklar, normal kullanım şartlarında güvenlik anlamında işini görecektir. Alacağın kaskta DOT, Snell, ECE 22.05 gibi sertifikaların olduğundan emin ol. Birde Sharp testinden aldığı yıldız da yön gösterici olacaktır. Sharp testi için Link: https://sharp.dft.gov.uk/

Özetle :

- Alacağımız kask mutlaka sertifikalı olmalı (yoğurt kovasından hallice olan 100tl lik sertifikasız ve ne idüğü belirsiz çin mallarından uzak durulacak)

- Mümkünse 2 veya 3 sertifikası olan kask tercih edilmeli.

- Alacağın kask kafana tam uyumlu olmalı, kafana takıp deneyerek alınmalı.

- Sürüş tarzına uygun kask seçilmeli (Arazi mi, naked motor mu, SS mi vs...)

- Paramızın yettiği en sağlam dış kabuğa sahip kask tercih edilmeli (Karbonfiber & Kompozit fiber > Polikarbon > Termoplastik > pvc (bunu almayınız) )

- "Oooo en pahalı en sağlam karbonfiber kaskı aldım, artık ben ölümsüzüm, hahahha" diye düşünülmeden efendi efendi motosiklet sürülmeli.

Coronasız günler dilerim.

Bak yukarıda vakit ayırıp, uzun uzun yazdım güzel kardeşim.

Görmediysen diye de yeniden alıntıladım, yukarıda yazdığım mesajı okumanı tavsiye ederim.

Çok uzun, kim okur o kadar şeyi dersen de özetliyorum: Evet, paranın yettiği en iyi dış kabuğa sahip (ayrıca sertifikaları olan) bir kask almalısın.

İyi günler dilerim.

Motosikleti
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak yukarıda vakit ayırıp, uzun uzun yazdım güzel kardeşim.

Görmediysen diye de yeniden alıntıladım, yukarıda yazdığım mesajı okumanı tavsiye ederim.

Çok uzun, kim okur o kadar şeyi dersen de özetliyorum: Evet, paranın yettiği en iyi dış kabuğa sahip (ayrıca sertifikaları olan) bir kask almalısın.

İyi günler dilerim.
    Okudum hocam çok teşekkür ederim. Elinize sağlık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

sen bu kararsızlıkla hiç bişey alamassın
    Ben kararsız değilim. Herkes bir şey diyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler