Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vitesliden Scooter'a Geçiş Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter büyük rahatlık ama benim gibi asfaltta ilerlerken aniden orman yoluna giren sürücü profili için geçerli bir seçenek değil.

Ayrıca naked ile scooter motor sürüşleri arasında dağlar kadar fark var. scooter'da klozette kaka yapar gibi otururken, naked motorda adeta bir atı �� dizginlemeye çalışır gibi sürüş yapıyorsunuz.

İkisi arasındaki tat ve doku farkı 180 derece oranında değişik.
    Yorumunuz için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Ben vitesliden maxisukutere geçtim kullanımı pratik bagaj hacmi çok iyi ama motosiklet kullanıyorum hissi yok denge yol tutuşu yok daha çok hareketli bi sandalyede gibi hissediyorsunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben vitesliden maxisukutere geçtim kullanımı pratik bagaj hacmi çok iyi ama motosiklet kullanıyorum hissi yok denge yol tutuşu yok daha çok hareketli bi sandalyede gibi hissediyorsunuz.
    Anladım hocam yorumunuz için teşekkür ederim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Scooter büyük rahatlık ama benim gibi asfaltta ilerlerken aniden orman yoluna giren sürücü profili için geçerli bir seçenek değil.

Ayrıca naked ile scooter motor sürüşleri arasında dağlar kadar fark var. scooter'da klozette kaka yapar gibi otururken, naked motorda adeta bir atı �� dizginlemeye çalışır gibi sürüş yapıyorsunuz.

İkisi arasındaki tat ve doku farkı 180 derece oranında değişik.
    Demek xmax kullandigim zaman ondan kabız olmuyormuşum.

Hergun dörsedeki miciri birakiyordum.

Şaka değil ciddi diyorum.

Fitesli motur kullandigim zaman büyük hâcet ihtiyaci 2 güne sarkiyordu.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek xmax kullandigim zaman ondan kabız olmuyormuşum.

Hergun dörsedeki miciri birakiyordum.

Şaka değil ciddi diyorum.

Fitesli motur kullandigim zaman büyük hâcet ihtiyaci 2 güne sarkiyordu.
    Ya haci scooter'a bindiğim zaman bi garip oluyor, naked'a alıştığım için midir nedir; bar taburesine oturmuş bir sopayı sağa sola çeviriyormuşum gibi geliyor.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    yağmurda veya durkalk sırasında debriyaj aksamına güneş görmemiş küfürler ediyorum.
    alışverişe gittiğimde bagaj problemi yüzünden lanetler okuyorum.
    şehir içi kısa mesafe ve alışveriş için küçük bir scooter dahi alabilirim eğlenceliğine.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurda veya durkalk sırasında debriyaj aksamına güneş görmemiş küfürler ediyorum.
    alışverişe gittiğimde bagaj problemi yüzünden lanetler okuyorum.
    şehir içi kısa mesafe ve alışveriş için küçük bir scooter dahi alabilirim eğlenceliğine.
    Anladım hocam teşekkür ederim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ya haci scooter'a bindiğim zaman bi garip oluyor, naked'a alıştığım için midir nedir; bar taburesine oturmuş bir sopayı sağa sola çeviriyormuşum gibi geliyor.
    İntegra harici hepsi öyledir..

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Eğer bir yerden bir yere ulaşım aracı istiyorsanız scooter. Yok ben çok tutkulu bir adamım dersen vitesli motosikletten devam. Geçiş içinse başlarda biraz adaptasyon sorunu oluyor ama sonrası güllük gülüstanlık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer bir yerden bir yere ulaşım aracı istiyorsanız scooter. Yok ben çok tutkulu bir adamım dersen vitesli motosikletten devam. Geçiş içinse başlarda biraz adaptasyon sorunu oluyor ama sonrası güllük gülüstanlık.
    Teşekkürler.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz

Eğer bu scooter ise ben de kaplumbağayım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/DOvG04.jpg

Eğer bu scooter ise ben de kaplumbağayım

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    R25 ten sonra 3 sene kadar ara verdim. Geçen ay 2019 model bir nmax 155 aldım.

Debriyaj olmaması ve oturuş cidden çok büyük rahatlık.
    Tabi ki oturuş sebebiyle sizi o viraj psikolojisine sokamıyor.
    Topcase ve sele altı bagaj çok büyük rahatlık. Arkama birisini alacağım zaman 50 kere düşünürdüm kaskı nereye sokacam diye. Şimdi at çantaya devam.
    Market alışverişlerini veya eşyaları çantada taşıyıp sırt ağrısından da kurtuldum haliyle.
    Zincir yağlama temizleme derdi yok.

Vitesli bir motor kullanmış birisi olarak 2 eksiklik hissediyorum.
    1- Malum olarak eğimli bir yerde yan sehpada motor kesinlikle durmuyor. Hafif eğim olsun güle güle dersiniz motora. Viteslide tak bire dursun alet.
    2- Eğimli yerlerde ışıklarda veya herhangi birşey için beklerken vitesli motorda at boşa bas arka frene iki el de serbest. Ama Scooter da bir el mecbur frende olmak zorunda.

Pişman mıyım dersek de, motorun yaşı kondisyonu itibarı ile çok memnunum ama bi 250 alsamıydım diye düşünmüyor değilim. Gerçi yine 110km ye kadar (son 121 gördüm) rahat çıkıyor ama malum hep fazlasını istiyoruz.

Arkadaşımın Piaggio medley 150 ile değiştirme şansım oldu yarım saatliğine. Arkadaşım ile ortak fikirlerimiz olarak;
    Denememizde Nmax yokuş yukarı kalkışta bayağı fark açıyor. Bende topcase ve paraşüt etkisi yaratan mont olmasına rağmen.
    Titreşim olarak Medley neredeyse sıfır titreşim iken Nmax de titreşimi hissediyorsunuz.
    Medleyin gidon biraz sert, nmax daha yumuşak.
    Oturuş olarak Nmax daha iyi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hakaniko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 ten sonra 3 sene kadar ara verdim. Geçen ay 2019 model bir nmax 155 aldım.

Debriyaj olmaması ve oturuş cidden çok büyük rahatlık.
    Tabi ki oturuş sebebiyle sizi o viraj psikolojisine sokamıyor.
    Topcase ve sele altı bagaj çok büyük rahatlık. Arkama birisini alacağım zaman 50 kere düşünürdüm kaskı nereye sokacam diye. Şimdi at çantaya devam.
    Market alışverişlerini veya eşyaları çantada taşıyıp sırt ağrısından da kurtuldum haliyle.
    Zincir yağlama temizleme derdi yok.

Vitesli bir motor kullanmış birisi olarak 2 eksiklik hissediyorum.
    1- Malum olarak eğimli bir yerde yan sehpada motor kesinlikle durmuyor. Hafif eğim olsun güle güle dersiniz motora. Viteslide tak bire dursun alet.
    2- Eğimli yerlerde ışıklarda veya herhangi birşey için beklerken vitesli motorda at boşa bas arka frene iki el de serbest. Ama Scooter da bir el mecbur frende olmak zorunda.

Pişman mıyım dersek de, motorun yaşı kondisyonu itibarı ile çok memnunum ama bi 250 alsamıydım diye düşünmüyor değilim. Gerçi yine 110km ye kadar (son 121 gördüm) rahat çıkıyor ama malum hep fazlasını istiyoruz.

Arkadaşımın Piaggio medley 150 ile değiştirme şansım oldu yarım saatliğine. Arkadaşım ile ortak fikirlerimiz olarak;
    Denememizde Nmax yokuş yukarı kalkışta bayağı fark açıyor. Bende topcase ve paraşüt etkisi yaratan mont olmasına rağmen.
    Titreşim olarak Medley neredeyse sıfır titreşim iken Nmax de titreşimi hissediyorsunuz.
    Medleyin gidon biraz sert, nmax daha yumuşak.
    Oturuş olarak Nmax daha iyi.
    Detaylı açıklamalarınız için çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Alacaksanız maxi scooter almalısınız. 250cc forza xmax şiddetle tavsiyemdir.
    BoraKara bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Bafrali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacaksanız maxi scooter almalısınız. 250cc forza xmax şiddetle tavsiyemdir.
    Maxi scooter bütçemi aşıyor hocam
    Teşekkürler.

istanbul içinde işe gidip gelirken aprilia scarabeo 200 kullanırdım, 50 km. gidiş 50km. geliş, ön arka 16 inc jantları vardır. seri bir motordur, tavsiye ederim.

sonra biraz daha konforlu olsun istediğim için sym joymax 250 aldım. eğer konfor arıyorsanız joymax'ten başka bir motora bakmayın. eğer isteğiniz evden işe trafiksiz bir sürüşse scooter tek adres. konfor = joymax. kıvraklık = scarabeo.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tzftw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul içinde işe gidip gelirken aprilia scarabeo 200 kullanırdım, 50 km. gidiş 50km. geliş, ön arka 16 inc jantları vardır. seri bir motordur, tavsiye ederim.

sonra biraz daha konforlu olsun istediğim için sym joymax 250 aldım. eğer konfor arıyorsanız joymax'ten başka bir motora bakmayın. eğer isteğiniz evden işe trafiksiz bir sürüşse scooter tek adres. konfor = joymax. kıvraklık = scarabeo.
    Yorumunuz için teşekkür ederim.

rica ederim. sizin güzergah nasıl? nereden nereye gidiyorsunuz?

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Küçük scooter şehir içinde hele İstanbul'da inanılmaz avantajlı. Kapının önünde terlik olması gibi birşey. Tak ayağına her yere kolaylıkla git Bu lanet durumdan önce benim scooteri satıp üzerine biraz daha koyup şehirler arası için maxiscooter yada naked almaya kara verdim ama sonra kıyamadım bunu satmaya. Şu süreçten sağ salim çıkarsak biraz daha sabredip birazda borçlanıp scooterımı satmadan 250CC bir makine alıcam inşallah. Büyük teker bir scooter istiyorsan Agility, Scarabeo, SYM Symphony ve Xenter gibi modellere bir bakmanı tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)