Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Vitesliden Scooter'a Geçiş Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhabalar,

Öncelikle yaşadığımız şu sıkıntılı günleri bir an evvel atlatıp tez zamanda normalleşmemiz dileğiyle...

Bir konuda sizlerin önerisi nedir merak ediyorum;

Ben ve bir kaç arkadaşım İstanbul'da yaşıyor vitesli motor kullanarak işe gidip geliyoruz, geziyor, turluyoruz v.s

Trafikte vitesle uğraşmak amelelik gibi gelmeye başladı

Yani durunca boşa atmaya uğraş yok boşa geçtimi geçmedimi onu izle tam kalkıyosun 10m gidemeden tekrar vites küçült dur boşa al bekle v.s sürekli debriyajda beklemek zararlı mı bilmiyorum orası da ayrı...

Ama scooter'lara bakıyoruz adamın bir gram böyle bir derdi yok bas gitsin çek dursun bu kadar...

Scooter kullanmadığım için bilmiyorum yani motosiklet kullanıyorum duygusu oluşuyor mu acaba ?

Çalıştığım kurum üniversite olduğu için çok fazla motosiklet geliyor görüyorum gözlemlediğim şu; Scooter'lara dönüp bakılmıyor bile yani sanki onlar motosiklet değilde farklı bir iki tekerli araçmış gibi...

Soruma dönecek olursak siz İstanbul gibi bir ilin trafiğinde vitesliden scooter'a (maxi scooter değil) geçişi tavsiye eder misiniz ?

Ne gibi artıları - eksileri olur sizce ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax250
    istanbulda buyuk cc, kucuk cc vitesli de kullandım.. scooter da kullandım.. sehir icinde scooter dan rahatı yoktur.. kimin ne gozle baktıgına takılacaksanız kullanmazsınız muhtemelen.. ama amaca yönelik kullanacaksan eger scooter en rahat mtosiklettir istanbul gibi bir sehirde ulasım icin..
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Şehir içi hafif 125-150 lik sukuter iyidir hele kışın çok iyidir , uzun yolda ise büyük hacim vitesli keyiflidir..

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    keyif işi yani ben 2 motorada sahip oldum farklarını ve keyif kısmını biliyorum.scooter dan motora döndüm hatta işe git gel amacım vardı motor almayı aklımdan bile geçirmemiştim ama vitesli motora geçince çok zevkli geldi.şimdi mt7 var ama bir tmax versen ondanda zevk alırız tabi.tavsiye edeceğim tek şey heleki istanbul için 14 15 jant ve üzeri serisine bakman olucak.ucuz yollu dayanıklı olan ilk motorum sym sympony 125 tavsiye edebilirim.12 13 civarına da jet14 çıktı oda fiyatına göre güzel.kısaca ne alırsan al büyük jantlı al motordan sonra çok daha sıkıntılı gelicektir ufak teker

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda buyuk cc, kucuk cc vitesli de kullandım.. scooter da kullandım.. sehir icinde scooter dan rahatı yoktur.. kimin ne gozle baktıgına takılacaksanız kullanmazsınız muhtemelen.. ama amaca yönelik kullanacaksan eger scooter en rahat mtosiklettir istanbul gibi bir sehirde ulasım icin..
    Yorumunuz için teşekkür ederim.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi hafif 125-150 lik sukuter iyidir hele kışın çok iyidir , uzun yolda ise büyük hacim vitesli keyiflidir..
    Ben bu kış her gün kullandım sağanakta v.s o yerden kalkan çamurlu suyu dizlerime, ayaklarıma yemek çok kötü oluyor. Yağmurluk çizme v.s kullanıyorum Allahtan... iş yerine vardığımda sanki off road yapmışım gibi her yerimden çamur akıyor..

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keyif işi yani ben 2 motorada sahip oldum farklarını ve keyif kısmını biliyorum.scooter dan motora döndüm hatta işe git gel amacım vardı motor almayı aklımdan bile geçirmemiştim ama vitesli motora geçince çok zevkli geldi.şimdi mt7 var ama bir tmax versen ondanda zevk alırız tabi.tavsiye edeceğim tek şey heleki istanbul için 14 15 jant ve üzeri serisine bakman olucak.ucuz yollu dayanıklı olan ilk motorum sym sympony 125 tavsiye edebilirim.12 13 civarına da jet14 çıktı oda fiyatına göre güzel.kısaca ne alırsan al büyük jantlı al motordan sonra çok daha sıkıntılı gelicektir ufak teker
    Önerinizi dikkate alacağım...

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    İstanbulda yaşayan biri olarak en son 1,5 yıl Benelli TRK 502 gibi 240 kiloluk aletten sonra trafiğe ve ağırlığa lanet edip XMax 300 aldım ve gerçekten dünyam değişti. Kocaman bagajı, vites derdinin olmaması, yağmurda çamurda hiçbiryerin ıslanmaması, zincir derdini hiç hiç düşünmemem, şehir içinde fazlasıyla yeterli gücü ve çok çok az yakması (2.8 lt.). Büyük bir motosikletimin olmasını her zaman istiyorum ama şehir içi için benim için artık geri dönüşü yok. Ama XMax 300 de gerçekten harika scooter. Herhalde bir de TMax DX alabilsem ömrümce başka motor aramam . Sonuç olarak tecrübe etmenizi çok tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda yaşayan biri olarak en son 1,5 yıl Benelli TRK 502 gibi 240 kiloluk aletten sonra trafiğe ve ağırlığa lanet edip XMax 300 aldım ve gerçekten dünyam değişti. Kocaman bagajı, vites derdinin olmaması, yağmurda çamurda hiçbiryerin ıslanmaması, zincir derdini hiç hiç düşünmemem, şehir içinde fazlasıyla yeterli gücü ve çok çok az yakması (2.8 lt.). Büyük bir motosikletimin olmasını her zaman istiyorum ama şehir içi için benim için artık geri dönüşü yok. Ama XMax 300 de gerçekten harika scooter. Herhalde bir de TMax DX alabilsem ömrümce başka motor aramam . Sonuç olarak tecrübe etmenizi çok tavsiye ederim.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyük tekeri ararsın
    sol manet fren !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük tekeri ararsın
    sol manet fren !
    Büyük jantlı scooter'lar var hocam Suzuki Address gibi v.b

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Crypton .

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Istanbulda aşırı rahatlatır hocam. Trafiğe daha çok hakim olursunuz.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Hocam sen ilk önce şu soruya cevap ver.
    Araç mi, amaç mı?
    Araçsa kim takar kimin ne düşündüğünü. Amaçsa çok paspal görünürsün hocam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbulda aşırı rahatlatır hocam. Trafiğe daha çok hakim olursunuz.
    Evet önemli bir faktöre değindiniz.

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen ilk önce şu soruya cevap ver.
    Araç mi, amaç mı?
    Araçsa kim takar kimin ne düşündüğünü. Amaçsa çok paspal görünürsün hocam.
    Tabi ki araç ama görüntü önemli bir nebze de olsa çok mu paspal görünürüm boy 1.86

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Scooter konfor işi ama naked vb. zevk işi. Scooter' da çok rahat edersin, ne yağmur seni etkiler ne bagaj derdi olur ne de vites derdin olur ama küçük cc alırsan off bu gitmiyor bee dersin. Normal motosiklet alırsan zevk alırsın virajlarda falan ama derdin de olur yağmurda binmek istemezsin vitesle uğraşırsın arkaya topcase atmak zorundasın(Nc750x Dct hariç). İkisini birden yaşamak isterim dersen(yağmur ve zincir hariç) NC750X DCT almalısın. Benim görüşüm böyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Scooter alırsan mutlaka 250 cc falan al bence çünkü yavaş gitmekten sıkılabilirsin. Ben Drift' ten inip Tvs Scooty Pep 75' e binince ulan bunda bir sorun mu var bu kadar yavaş mıydı bu gibi şeyler söylüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter konfor işi ama naked vb. zevk işi. Scooter' da çok rahat edersin, ne yağmur seni etkiler ne bagaj derdi olur ne de vites derdin olur ama küçük cc alırsan off bu gitmiyor bee dersin. Normal motosiklet alırsan zevk alırsın virajlarda falan ama derdin de olur yağmurda binmek istemezsin vitesle uğraşırsın arkaya topcase atmak zorundasın(Nc750x Dct hariç). İkisini birden yaşamak isterim dersen(yağmur ve zincir hariç) NC750X DCT almalısın. Benim görüşüm böyle.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük tekeri ararsın
    sol manet fren !
    Mesela hangi buyuk teker?
    Aprilia Scarabeo 200ie lastigi, 16"

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela hangi buyuk teker?
    Aprilia Scarabeo 200ie lastigi, 16"
    benim ufacık Medley in bile ön teker 16 arka 14 , sele altına iki adet xxl çene açılır kask sığıyor , İtalyanlar bu işi biliyor ;) sukuterlerin en güzel tarafı arka frenin sol manette olması , ben hep dört parmak frende sürerim , önünüze birimi atladı anında zıp diye durursun , maalesef viteslide düşük hızlarda bu kadar çabuk frenlemeye başlayamazsınız , yukarda arkadaşlar kışın vitesli ile işe gittiğini yazmış , yağmurda çamurda sukuter kullanmamışlar yoksa bir hafta dayanamazlardı

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Bir cok yelpazede motor kullandim, birara bende meraklandim acaba mi dedim ve denemek istedim.. Alismisiz motoru bacaklarimizin arasina almaya
    Kiz istemeye giden damat gibi dizlerim yan yana oturunca bayagi rahatsiz oldum donuslerde dusecegim hissi ve refleksle ayagimi acmam falan Tamam alisiyorsun ve rahat edebilirsin ama bana gore degilmis onu anladim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ufacık Medley in bile ön teker 16 arka 14 , sele altına iki adet xxl çene açılır kask sığıyor , İtalyanlar bu işi biliyor ;) sukuterlerin en güzel tarafı arka frenin sol manette olması , ben hep dört parmak frende sürerim , önünüze birimi atladı anında zıp diye durursun , maalesef viteslide düşük hızlarda bu kadar çabuk frenlemeye başlayamazsınız , yukarda arkadaşlar kışın vitesli ile işe gittiğini yazmış , yağmurda çamurda sukuter kullanmamışlar yoksa bir hafta dayanamazlardı

Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir cok yelpazede motor kullandim, birara bende meraklandim acaba mi dedim ve denemek istedim.. Alismisiz motoru bacaklarimizin arasina almaya
    Kiz istemeye giden damat gibi dizlerim yan yana oturunca bayagi rahatsiz oldum donuslerde dusecegim hissi ve refleksle ayagimi acmam falan Tamam alisiyorsun ve rahat edebilirsin ama bana gore degilmis onu anladim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)