Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Telefonu aksiyon kamera gibi kullanma hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, bende bazen yol çekimleri yapayım demiştim ve gidip aksiyon kamerası almayı uygun bulmadım. Fakat, kullandığım telefon, xioami redmi note 8 ve çok güzel kamerası var. Fakat, bunu gidon üzerine bağladığımda kamerayı açtığımda motoru çalıştırdığımda titreşim felaket derecede etkiliyor. Videosu burada. GCam, HyperCam vs. Gibi bir sürü kamera uygulamasının Video stabilizasyonu(EIS) özelliği varmış ve onları aktif etmeme rağmen sorun devam etti. Düşünüyorum, eğer ben buna gopro bağlarsam böyle titreşimi absorde edecek mi? Yada ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum anlamadım. Telefonun romunu kurcalamak istemiyorum çünkü telefonu 2 ay önce almıştım.

Bilgisi olan arkadaşlar yönlendirebilirse sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Aksiyon Kamerasına bu ismi verilmesinin bir sebebi var değil mi!!!

2. el uygun fiyata aksiyon kameralarına bakmanızı tavsiye ederiz. Biliyorsunuz elektronik de ikinci el fiyatları çok uygun olabiliyor.

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksiyon Kamerasına bu ismi verilmesinin bir sebebi var değil mi!!!

2. el uygun fiyata aksiyon kameralarına bakmanızı tavsiye ederiz. Biliyorsunuz elektronik de ikinci el fiyatları çok uygun olabiliyor.
    Aksiyon kamerası için biliyoruz öyle bir amacı olduğunu, ama benim o kadar çekecek bir sürecim yok. Sadece çok nadir ayda bir kez falan.
    Yok hocam yine pahalı, hero 4 black baktım, hırpalanmışını 900tl ye satıyorlar ayıp valla. Pazarlık yapıyorum bak hero 7 fiyatı bu hero 5 fiyatı bu yok! işine gelirse diyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, bende bazen yol çekimleri yapayım demiştim ve gidip aksiyon kamerası almayı uygun bulmadım. Fakat, kullandığım telefon, xioami redmi note 8 ve çok güzel kamerası var. Fakat, bunu gidon üzerine bağladığımda kamerayı açtığımda motoru çalıştırdığımda titreşim felaket derecede etkiliyor. Videosu burada. GCam, HyperCam vs. Gibi bir sürü kamera uygulamasının Video stabilizasyonu(EIS) özelliği varmış ve onları aktif etmeme rağmen sorun devam etti. Düşünüyorum, eğer ben buna gopro bağlarsam böyle titreşimi absorde edecek mi? Yada ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum anlamadım. Telefonun romunu kurcalamak istemiyorum çünkü telefonu 2 ay önce almıştım.

Bilgisi olan arkadaşlar yönlendirebilirse sevinirim.
    Aynı şeyi bende denedim 1 ay önce maalesef kayıt izlenemiyecek durumdaydı.

Telefonu motora değilde kendi gövdenize sabitleyici bir aparatla deneyebilirsiniz.

Yada bütçenize göre uygun bir aksiyon kamerası iyi olurdu.
    gezginkral bunu beğendi.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksiyon kamerası için biliyoruz öyle bir amacı olduğunu, ama benim o kadar çekecek bir sürecim yok. Sadece çok nadir ayda bir kez falan.
    Yok hocam yine pahalı, hero 4 black baktım, hırpalanmışını 900tl ye satıyorlar ayıp valla. Pazarlık yapıyorum bak hero 7 fiyatı bu hero 5 fiyatı bu yok! işine gelirse diyor.
    Hocam Hero mu ne yaptınız Eken var Sj cam var Sony var. Abartmaya gerek yok bu konuda. Cebinize uygun illaki vardır. Mesela Eken Fiyat performans olarak çok överler. Biz zamanında Sony almıştık. Hepsi işinizi görecektir.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Xiaomi' nin bir kamerasını tanıdığım 200 tl ye buldu sanırım 2. eldi. Tek dezavantajı ekranı yoktu ama çekimi gayet iyiydi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Telefon da titreşim önleyici özellik yok doğal olarak tüm sarsıntıyı hisseder o yüzden sjcam veya Eken h9 alabilirsiniz işinizi fazlasıyla görür.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ne kadar uygulama yüklesende motor üzerinde isteidğin verimi telefondan alamassın. hep bi dalgalanma oluşur. izlerken göz ağrısı ve mide bulantısı oluşturur.

illa telefon kullanmak istersen balık gözü lensi takıp telefonu da üzerine biyere tutturman lazım.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    4 yıl önce çinden Eken H 9 aldım... hala kullanıyorum... o zamanlar dolar 3 tl idi...iyisinden bir hafıza kartı olursa 4 k video çekiyor...
    ben en dandik hafıza kartı aldım... 1080 p videolar çekiyorum şuan ...

zaten söylemişler eken iyidir geçen sene letgodan almıştım iş görür

Arkadaşlar teşekkürler, sanırım aksiyon kamerası alınacak gibi duruyor, bir bakayım orta halli bir aksiyon kamerası.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)