Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen günlerde açtığım konuda motoru ustaya götürdüğümde bu yağ uygun değil demişti ki o an motorda castrol 10w40 motosiklet sentetik yağ vardı.

Bugün yağı kontrol ettim ve yağın sudan bir farkı yoktu bende usta haklı heralde yağda tuhaflık var dedim.

125cc hava-soğutmalı motor için hangi yağı tavsiye edersiniz , 10 40 A göre biraz daha kalın olmasını tercih ederim.
    Huysuz Motorcu Kanalımıza Bekleriz.

https://www.youtube.com/channel/UCvsLi-1RBIWxn1uPgG0t3qw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen günlerde açtığım konuda motoru ustaya götürdüğümde bu yağ uygun değil demişti ki o an motorda castrol 10w40 motosiklet sentetik yağ vardı.

Bugün yağı kontrol ettim ve yağın sudan bir farkı yoktu bende usta haklı heralde yağda tuhaflık var dedim.

125cc hava-soğutmalı motor için hangi yağı tavsiye edersiniz , 10 40 A göre biraz daha kalın olmasını tercih ederim.
    Ne motorun var bil(e)miyoruz.

125cc hava soğutmalı
    Mondial 100mg superboy 125cc silindir piston mevcut üzerinde

10w40 motorunuz için uygun vizikozitede bir yağ gözle akiskanligina bakarak yağ uygunmu degilmi diye anlayamazsınız sicak yağ akışkan sıvı kıvamda olur

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    10w40 yarı sentetik koyup devam et sıkıntı yok.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Geçen ay bakımda 10-60 koydu servis normalde 10-50 . Geçen 15 gündür çalıştırmamıştım turlıyım dedim 9. marşta çalıştı. önceden tekte çalışan alet zar zor çalıştı acaba yağ kalın mı gelmeye başladı akü mü cortluyo ?

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen ay bakımda 10-60 koydu servis normalde 10-50 . Geçen 15 gündür çalıştırmamıştım turlıyım dedim 9. marşta çalıştı. önceden tekte çalışan alet zar zor çalıştı acaba yağ kalın mı gelmeye başladı akü mü cortluyo ?
    Yağ ile alakası yoktur onun olsa bile 10 50 ile 10 60 arasında soğukken bir fark olmaz senin hava soğutmalı 125 cc motor için standart bir yağ yeterli olur bende öyle kullanıyorum po nun yağı var n11 de fiyati uygun onu kullanabilirsin yani illa motul castrol falan gerek yok he ilerde nasip olur çok pahalı parçası pahalı bir motor alırsın o zaman en iyisini kullan da şimdi fark etmeyecek
    bursalıali bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Ben hem kendi motorumu hemde arkadaşlarımın motorlarına Shell Advance 10w-40 ya da 15w50 kullanıyorum ve tavsiye ediyorum. Neden mi? Bilindik marka ve nisbeten ucuz olduğu için. Herhangi bir eksisini ya da artısını görmedim. 3bin kmde bir yağ değiştiriyorum ben ve 3bin kmye yaklaşırken bile vites geçişlerinde sertleşme vs gibi olaylar olmuyor. Senin motorun 125cc ve fazla ısınabilir yaz geliyor. 15w-50 tercih edebilirsin bence. Ben şu yağı almanı tavsiye ederim. Daha önce aynı ürünü aldım Haziran 2019 üretimi gelmişti.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Usta kelimesi ve vasfı eskide kaldı kardeşim.Koca koca makinelere bahsettiğiniz yağı koyup kullanıyoruz senelerdir hiçbirşey olmuyor ama çiğ köftecilikten çıkma motorcu ustası görünen tiplere itibar ediliyor yazık...

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    n11.com'dan Lubex 4T 10W-40 4 Zamanlı Sentetik Motosiklet Motor Yağı 1 Litre seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/motor-yagi/lube...tre-P102799177
    Al geç, güle güle kullan

Motosikleti
    CG125 ES
    Motosikletinizin kitapciginda önerilen viskozitede ve spesifikasyona uygun yag kullanın. Cg motoru olan bir motosiklet için 10w40 çok ince gibime geldi. Hondanin kendisi 20w50 öneriyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)