Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet durumu

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheWitac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 883L '09
    Merhaba arkadaşlar. Ben 2015 Aralık ayında yani eski ehliyet döneminde motosiklet ehliyetimi aldım. Son 1 senedir motora binmiyordum bazı durumlardan dolayı. Geçenlerde MT07 aldım ve tekrar motor kullanmaya başladım. Bundan önceki motorum Honda Shadow 600'dü. Çevirmelerde ehliyetten yana problem yaşamadım. MT07 ile daha çevirmeye girmedim. Şimdi problem şu. E-Devlet'ten bakınca benim ehliyetim A2 diye görünüyor. Benim bildiğim kadarıyla eski sistemde ehliyet alanların ehliyetleri A ehliyet oluyordu yeni sistemde. Şuan 23 yaşındayım. Eski motorum 40 beygir olduğu için A2 ehliyet kapsamına giriyor fakat MT07 74 bg olduğu için A ehliyet gerektiriyor. Şimdi ben bu durumda çevirmede ceza yiyecek miyim? Ehliyetimi A'ya çevirmek için para ödeyip sınavlara mı gireceğim tekrardan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    Hayır arkadaşım sen yeni sisteme göre A sınıfı sahibi oluyorsun. Her cc her güçteki motoru kullanabilirsin.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    Hocam benim sıkıntım ehliyet yenilemek değil ehliyeti yenilediğimde motor ehliyetimin A2 mi A mı olacağı.

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır arkadaşım sen yeni sisteme göre A sınıfı sahibi oluyorsun. Her cc her güçteki motoru kullanabilirsin.
    Ben de bu şekilde diye biliyorum fakat e-devletten baktığımda ehliyet belgem A2 diye görünüyor.
    Unutulmayacaksın Altın Elbiseli Adam.

Alıntı TheWitac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim sıkıntım ehliyet yenilemek değil ehliyeti yenilediğimde motor ehliyetimin A2 mi A mı olacağı.

Ben de bu şekilde diye biliyorum fakat e-devletten baktığımda ehliyet belgem A2 diye görünüyor.

Ben onu belgeyi yenilemeyi unutmadiye gönderdim, zamanını geçirirsen tekrar A sınavlarına girmek için uğraşırsın.
    Sen belgeyi yenilemezsen e-devlet ne yapsın? E-devlet mevcut veriler(evrak) üzerinden durumu gösteriyor. Sen para yatıracaksın gerekli evrakları teslim edeceksin ki, o bilgiler değişecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Kendin söylemişsin A olacağını? Biliyorsun.

Motosikleti
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben onu belgeyi yenilemeyi unutmadiye gönderdim, zamanını geçirirsen tekrar A sınavlarına girmek için uğraşırsın.
    Sen belgeyi yenilemezsen e-devlet ne yapsın? E-devlet mevcut veriler(evrak) üzerinden durumu gösteriyor. Sen para yatıracaksın gerekli evrakları teslim edeceksin ki, o bilgiler değişecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Kendin söylemişsin A olacağını? Biliyorsun.
    Hocam yenileyeceğim belgeyi o konuda bir problem yok. Ama şuan A2 göründüğü için yenileyince de mi A2 görünücek onu bilemiyorum. Ben ehliyetimin eski haliyle bir çevirmeye girsem şuan MT07 bile ceza yer miyim asıl onu merak ediyorum bir de.
    Unutulmayacaksın Altın Elbiseli Adam.

Hocam yenileyeceğim belgeyi o konuda bir problem yok. Ama şuan A2 göründüğü için yenileyince de mi A2 görünücek onu bilemiyorum. Ben ehliyetimin eski haliyle bir çevirmeye girsem şuan MT07 bile ceza yer miyim asıl onu merak ediyorum bir de.
    Zaten eski ehliyetin olduğu için polis s*klemiyor es geçiyor o durumu o bile biliyor, en kötü yersin, itiraz edersin. Bitti gitti.
    "A" YAZACAK.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hepsi yazacak arka kisimda

İlgili sutunlarda

Tum motosiklet siniflarini kapsayacak

A1
    A2
    A

01-01-2016 dan once ehliyet aldigin icin.

Motosikleti
    İlginize teşekkürler. Şu virüs durumları bitince gidip yenileyeceğim ehliyeti.

Motosikleti
    MT-07
    İlginize teşekkürler. Şu virüs durumları bitince gidip yenileyeceğim ehliyeti.
    Yenilemesen bile mevcut durumda halen kullanabiliyorsun galiba. Korkmadan kullan. Yenileyince de sistemde yeni versiyonu yazacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)