Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT650R nerede acaba?

Motovento
    REKLAM ALANI
    baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Eskiden bakardim bu modele,incelemelerine falan ilanlari derken biraz ara vermistim. Bir kac gundur forum icerisinde kullanici bilgi paylasimi mesajlarina falan ama mesajlar eski.. Satilik ilan yok. Bir donem kanuni altinda cikti sanirim oyle hatirladim ama son donem yok oldu
    Bu motor,kullanicilari,saticilari vs vs noldu? Yeraltinda ayri bir gizli orgutmu oldular haklarinda yakalama karari falan mi cikti kayboldu gitti
    baskentli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İzmirdeki kuzenimde vardi,5 sene once kaza yapmişti,parça bulamadigi icin,trafikten çekip kömürlüğe atti.epeydir yatiyor hayvan..

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirdeki kuzenimde vardi,5 sene once kaza yapmişti,parça bulamadigi icin,trafikten çekip kömürlüğe atti.epeydir yatiyor hayvan..
    Bir cogu parcasi falan bol ve ucuz diye yaziyordu,bu ilginc geldi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5 sene önce almaya niyetlenmiştim, R ya da nakedini, o dönemde bile silikti, bu dönemde artık Hyosung alınmaz muhabbeti dönüyordu, hele ki 650 serileri. Temiz bir tane naked bulmuştum, piyasası 7-8 civarı iken 10 bin teklif etmiştim, satmamıştı. Daha sonra ben 250R olanını aldım. Herif bir hafta sonra motorunu 9 bine sattı R ve nakedinden ziyade, Cruiser olan Aquila'ları nispeten daha çok tutuldu. Elektrik aksamının narinliği pek konuşulurdu.

Şuan için piyasada yürüyen 650 ler herhalde bir elin parmaklarını geçmez. Değerini bilmeyen ellerde harap oldu bir kısmı. Yanlış hatırlamıyorsam forumumuzda bir üyede güzel bir sarı naked var, ya da vardı. Epey özel modifiyeliydi. Triumph farları, daha büyük jantları vs vs birçok ekleme yapmıştı.

Motosikleti
    ......
    Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir cogu parcasi falan bol ve ucuz diye yaziyordu,bu ilginc geldi.
    Abi geçmiş zaman yanliş hatirlamiyorsam,

Komple Ön dikme,gidonda dahil,jant.

Kafa,depo

Karenajlar

Radyator,karter.

Patates oldu diye biliyorum.

Bu parcalar zaten motorun kendisi fiyatina yakin.

Ee haliyle çikma parcada bulamadi.

Kazada bereket kuzene birşey olmadi,alanyaya giderken makina altindan kaciyor,5-6 metre istinad duvarindan takla atarak aşagi duşuyor.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    hyosung rt 125 vardı görüntüsü sebebiyle almıştım. üst kapak sorunluydu, bırakın üst kapağı silindir pistonu bile bulamadım çıkma parça bile yok
    mondial drift alt motoru uydurup sattım

hyosung bu ülkede bulaşılmayacak bir motor

gönül isterdi ki hyosung gv300s, gv125s gibi v twin motorlar gelsin ülkeye

Motosikleti
    ......
    Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung rt 125 vardı görüntüsü sebebiyle almıştım. üst kapak sorunluydu, bırakın üst kapağı silindir pistonu bile bulamadım çıkma parça bile yok
    mondial drift alt motoru uydurup sattım

hyosung bu ülkede bulaşılmayacak bir motor

gönül isterdi ki hyosung gv300s, gv125s gibi v twin motorlar gelsin ülkeye
    Ayrica

Yag sogutmali çift silindir,hyo larda krank kirma,kol çikarma ve yatak dagitma çok oluyor.

Tabi kullanici faktorude onemli

Alt makina güçlü ve kisa strok oldugundan,yaglama ve sogutma sorunu oluyor.nefeside uzundur gtr larin.patlayana kadar uzar.

Bu arada suzukiciler gucenmesin amma

Ayni kol çikarma

Suzuki gs500 de de var.

Motor guclu,cift silindir,yag sogutma yetmiyor,haliyle kullanicisi tapa gaz sıkıştırınca patliyor makina..

Bu makinalarda yag kontrolunu ve bakimini atladinmi geçmiş olsun derler..

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Gt 650 r ların nesli tükenmekte , tek tük yaşatmaya çalışılanlar hariç.

Gv 650 lerde aynı motor bloğu olmasına rağmen varlığını sürdürmekte.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Geçen sene Ankara'da bizim gurupta vardı bi tane 650r cı, 7 ay ilanda durdu motosikleti sonra kayboldu. Ben de o guruptan ayrıldım, eleman ya son sahibi olduğunu kabullendi yada son sahibine kitledi motosikleti 😀
    cıbılduck bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Cevaplariniz icin tesekkur ederim, buradan cikardigim sonuc.. Cokta merak edilecek bir motor degilmis demekki kaybolmasinda birsey varmis

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha sonra ben 250R olanını aldım.
    Hocam bu 250r icin yorumlarin nedir peki?
    Diger markalarin ayni cc R modellerine gorr bu daha cusseli duruyor.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosung'un R olan modelleri piyasadan silindi.
    Comet olan naked modelleri ise hala fiyat/performans olarak iş görür.
    250 Comet sahibiydim 2008 yıllarında. Grenajsız olması ve kullanıcı kitlesi nedeniyle R modelleri gibi çok hırpalanmadılar. Ayrıca Grenaj olmadığından soğutma ile ilgili daha az problemlilerdi. R modeli de comet modeli de kendi cc sınıflarından cüsseli aletlerdi. Ve o zamanlar 250 cc'den 29 Hp güç çıkarabilen nadir makinalardı.
    İllaki Hyosung alınacak ise R modelleri yerine Comet modellerini tercih ederdim ben olsam.

Motosikleti
    MT-07
    Sarı comet'in birine artçı olarak binmiştim. Hatta vitesli motora ilk oturduğum zaman o zamandı. Çok hoşuma gidiyordu şekil olarakta. Sonra yalan olunca onlardan alamadık tabi. Onun yerini gözümde dolduracak tek alet Cbf500 fakat maalesef o da yok MT-07'ye yuvarlak far için ihanet etmeye razıyım

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplariniz icin tesekkur ederim, buradan cikardigim sonuc.. Cokta merak edilecek bir motor degilmis demekki kaybolmasinda birsey varmis

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

Hocam bu 250r icin yorumlarin nedir peki?
    Diger markalarin ayni cc R modellerine gorr bu daha cusseli duruyor.
    Ben çok severek kullandım, hala da anarım, yeri çok farklıdır bende. Görsel olarak, V2 motorun homurdanması olarak çok alımlıdır. Yakıt tüketimi yaklaşık 4lt/100km idi şehir içinde. Düşük bütçe ile, "ulan hakkaten motor sürüyorum ha" dedirtiyordu sürücüsüne.

2007 ve öncesi karbüratörlü ve devir kesicisiz, 2008-2011 arası Sentec beyinli ve d.kesicili (ki bu serilerden sonra krank kırma muhabbeti bitti), 2012 ve üzeri Delphi beyinli ve d.kesicili olarak geliyordu, benimki de 2012 modeldi. Yorulmamış, 12 bin kmde aldım, 25 bin küsür kmde sattım.

Modele özel sadece buji pipo çatlaması sorunu yaşamıştım, 50 liraya NGK buji pipoları alarak halletmiştim.
    Şu bir gerçek ki, bu motorun da elektronik aksamı hassastı. Ufak bir akım tutarsızlığında konjektör çabuk bozulabiliyordu. Bu yüzden aküyü hep sağlıktı tutmak önemliydi, Bosch akü almıştım, düzenli olarak akımını ölçerdim.

Sağanak yağmurda, çamurda, aşırı dur kalk trafikte -10 derecede, +40 derecede kullandım, uzun yol yaptım. Tık demedi. Titreşim yok gibi birşeydi. Oturuşu yorardı ancak tarzı gereği böyle olmalıydı. Debriyajı epey ağırdı.

Yedek parça konusunda, 250cc'nin motor, elektrik aksamına ait bir parçanın çıkmasını bulmak çok kolay. Ancak grenajdır, fardır, böyle şeylerin bulunması oldukça zor.

Hyosung bir zamanlar epey yaygındı ancak CBR 250'nin de piyasaya sürülmesi ile namı unutuldu, kendisi de piyasadan silinmek üzere.
    Yedek parça fiyatları oldukça pahalı kaldı CBR 'ın yanında, tedariği de bir o kadar zordu.
    Şevkli kullanıcıların elinde çok yıprandı, dolayısı ile çok sorun çıkardı diye adı çıktı.
    Dolayısı ile talep azaldı.
    CBR, peşine R25 ile pastadaki dilimi oldukça küçüldü Hyosung'un. Yedek parça, servis ve tedarik kısmında da sorun yaşanınca silindi. En son 2016 model Hyosunglar geldi diye biliyorum.

Severim ama, şuanki piyasada tekrar almam.
    mattiadestro bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Tekrardan yorum nezaketiniz icin tesekkur ederim hepinize.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çok severek kullandım, hala da anarım, yeri çok farklıdır bende. Görsel olarak, V2 motorun homurdanması olarak çok alımlıdır. Yakıt tüketimi yaklaşık 4lt/100km idi şehir içinde. Düşük bütçe ile, "ulan hakkaten motor sürüyorum ha" dedirtiyordu sürücüsüne.

2007 ve öncesi karbüratörlü ve devir kesicisiz, 2008-2011 arası Sentec beyinli ve d.kesicili (ki bu serilerden sonra krank kırma muhabbeti bitti), 2012 ve üzeri Delphi beyinli ve d.kesicili olarak geliyordu, benimki de 2012 modeldi. Yorulmamış, 12 bin kmde aldım, 25 bin küsür kmde sattım.

Modele özel sadece buji pipo çatlaması sorunu yaşamıştım, 50 liraya NGK buji pipoları alarak halletmiştim.
    Şu bir gerçek ki, bu motorun da elektronik aksamı hassastı. Ufak bir akım tutarsızlığında konjektör çabuk bozulabiliyordu. Bu yüzden aküyü hep sağlıktı tutmak önemliydi, Bosch akü almıştım, düzenli olarak akımını ölçerdim.

Sağanak yağmurda, çamurda, aşırı dur kalk trafikte -10 derecede, +40 derecede kullandım, uzun yol yaptım. Tık demedi. Titreşim yok gibi birşeydi. Oturuşu yorardı ancak tarzı gereği böyle olmalıydı. Debriyajı epey ağırdı.

Yedek parça konusunda, 250cc'nin motor, elektrik aksamına ait bir parçanın çıkmasını bulmak çok kolay. Ancak grenajdır, fardır, böyle şeylerin bulunması oldukça zor.

Hyosung bir zamanlar epey yaygındı ancak CBR 250'nin de piyasaya sürülmesi ile namı unutuldu, kendisi de piyasadan silinmek üzere.
    Yedek parça fiyatları oldukça pahalı kaldı CBR 'ın yanında, tedariği de bir o kadar zordu.
    Şevkli kullanıcıların elinde çok yıprandı, dolayısı ile çok sorun çıkardı diye adı çıktı.
    Dolayısı ile talep azaldı.
    CBR, peşine R25 ile pastadaki dilimi oldukça küçüldü Hyosung'un. Yedek parça, servis ve tedarik kısmında da sorun yaşanınca silindi. En son 2016 model Hyosunglar geldi diye biliyorum.

Severim ama, şuanki piyasada tekrar almam.
    Hocam zahmet edip fikirlerini boyle uzun uzadiya yazdigin icin cok tesekkur ederim.
    Sonuc olarak, en dusuk butce ile siritmayan cusse dersek 250cc bu hyosung 250r olur. 2012 sonrasi olmasi lazim,cok sey beklemeyecegiz.
    Esasen benim kafamdaki sezonda geliyor yillar sonra ufak tefek binerim dusuncesi. Eskisi gibi geziler,turlar yok. Ama bir yandan bu butceyede gorunus itibari ile siritmayan R motor bu model.
    Tekrardan tesekkur ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)