Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorda değişik bi ses var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motordan anlayan ustalarım varsa yardımcı olabilirler mi teşekkür ederim
    Sanki motorumda sorun var gibi

Motor hava biraz soğuk oldugu için normalde çalışmıyor jikleyi sona kadar çekip çalıştırıyorum böyle çalışıyor
    Sizce sesin böyle olması normal mı ?
    https://youtu.be/xwTi5Hl-ozo

Stop ettirince de böyle tık tık ses geliyor
    https://youtu.be/48uaRlVFn2I

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Net bilgi olmamakla beraber , jikleyi açınca daha fazla yakıt gidiyor ve yanmayan yakıt azda olsa egzoz subap çıkışında yanıyor ve ses yapıyor gayet normal , bende 100mg superboy var jikleyle çalıştırinca buna benzer daha çok ses çıkıyor önemli olan ısınınca jikleyi kapayınca ses varmı eğer yoksa normal dır.
    Söyle soyleyeyim harley motorlar aynı traktör gibi çalışır yani sesi öyledir benim motor jikle açıkken aynı öyle calisiyor
    Isınınca jikleyi kapayınca ses gidiyorsa yukarıda durumdan kaynaklıdır gayet normaldir

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Hu tık tık sesi motor egzoz soğuduğu için genleşme ve büzüşme oluyor ses normal korkmana gerek yok bir problem yok her motorda olur

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Hava eğer çok soğuk ise normal bir şey 07 de başıma geldi motor arıza ışığı yanmıştı -3 derece çalıştırdım,biraz ısındı kontağı kapattım açtım normale döndü. Sende olan durumda normal bir de koyduğun yağ da önemli

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    stop ettirince böyle ses gelmesi normal çünkü ısınan blok soğuduğu için ses yapıyor. Motor sıcakken çalışıyorsa subaplar sıkıdır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)