Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dijitaş km saati kendi kendine sıfırlandı.!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Dostlar,
    Totalde km 27bin küsürlerde idi. Trip te 290km falandı. Saat ve benzin göstergesi doğru çalışıyordu. Sabah saat 8de çalıştırdığımda bi baktım ki km ler sıfır, Saat 02:35 benzini doğru gösteriyordu.
    Anlamadığım şu, total km nasıl sıfırlanır yahu. Bir iki kere yıkama sonrasında motoru kapattığımda sabah çalıştırdığımda saat kapattığım saati gösterdi. Yıkamadan kaynaklı sanmıştım. Km lerde bi sorun olmamıştı çünkü . Ama bu sefer yıkama vs işlemi de olmadı. Ve km sıfırlandı. Şu an total km 12.4 :( Bunu düzeltme imkanı yok mu? Neden böyle bişey olmuş olabilir?

Dip not: Motosiklet; RKS-Titanic 150

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba CR1
    benim cr1 dede 1500 km kadar düşmüştü elektronik gösterge olduğu için bi çözüm bulamadık tekrar yükseltmek istediğimde elektronik olduğu için yükseltemeyiz dediler söktüm kendim baktım nasıl bişey diye hakketen olacak gibi değil. satarken söylemiştim ama içim rahattı yani

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    daha ne istiyorsun kardeş.Motorun sıfır işte
    UzunYolAdami ve Quantrell bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bunların sanırım içinde bios pili benzeri bir pil var acaba o mu soruna neden oldu..? Varsayım tabii.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların sanırım içinde bios pili benzeri bir pil var acaba o mu soruna neden oldu..? Varsayım tabii.
    ben pil görememiştim söktüğümde sanırım beyni var kendi içerisinde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı erensipahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben pil görememiştim söktüğümde sanırım beyni var kendi içerisinde
    O zaman flash disk benzeri bir hafızası var sanırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    motor nedir söyleyin de almayalım

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Ahhah Yeni bir gelişme; Türkiyedeki km saatlerinin maksimum 30 bin civarı olmasının nedenlerinden birisi de bu olabilir. Şaka tabiki.

Servisle görüşerek çözebilirlrmi öğrenmek gerekir aksi durumda km düşürücüleri bulup orata sizin istediğiniz bir değere ın değer yazmalarını sağlayabilirsiniz.
    Muayeneye girmedi iseniz henüz kayıtlara giren herhangi bir kayıt olmadığı için mahkemeye verilerek bir hak talebide olmaz.
    Satarken alıcıya durumu kendiliğinizden anlatırsınız inanan kabul edip alır inanmayan almaz.( Hatta şöyle düşünür Km düşürürken ayarı kaçırıp sıfırlamış şimdide kılıf uyduruyor diyebilirler).
    Hayırlısı olsun dürüst olmak iyidir. mutlaka çözümü vardır.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor nedir söyleyin de almayalım
    Dostlar,
    Totalde km 27bin küsürlerde idi. Trip te 290km falandı. Saat ve benzin göstergesi doğru çalışıyordu. Sabah saat 8de çalıştırdığımda bi baktım ki km ler sıfır, Saat 02:35 benzini doğru gösteriyordu.
    Anlamadığım şu, total km nasıl sıfırlanır yahu. Bir iki kere yıkama sonrasında motoru kapattığımda sabah çalıştırdığımda saat kapattığım saati gösterdi. Yıkamadan kaynaklı sanmıştım. Km lerde bi sorun olmamıştı çünkü . Ama bu sefer yıkama vs işlemi de olmadı. Ve km sıfırlandı. Şu an total km 12.4 :( Bunu düzeltme imkanı yok mu? Neden böyle bişey olmuş olabilir?

Dip not: Motosiklet; RKS-Titanic 150

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Normal araba kilometre saatlerinde kilometre bilgisi eeprom denilen minik hafıza birimlerine yazılım. Bu birimlerin boyutları flash belleklere oranla çok ufaktır. Her ne olmuşsa bu eeprom silinmiş olmalı.

Nasıl geri yüklersin. Tam emin değilim ama bu işi yapsa yapsa oto beyin tamircileri yapar. Zira araçlarda km düşürme yaptıkları için bunda da benzer bir işlemle km geri yükleyebilirler. O işi bulunduğun ilde kim yapar diye sorarsan eğer işte orasını öğrenmen için sanayinin derinliklerine inmen lazım

Sinir bozucu bir durum. Telefonumu bile satarken, görülmeyen kılcal çiziği bile söyleyen biriyim. Bunu kabullenemiyorum. Düzeltilirse 28bin yazdırırım. Fazla olsun eksik olmasın. Bahar sonuna değişmeyi düşünüyordum, olacak işe bak ya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Alıntı erensipahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim cr1 dede 1500 km kadar düşmüştü elektronik gösterge olduğu için bi çözüm bulamadık tekrar yükseltmek istediğimde elektronik olduğu için yükseltemeyiz dediler söktüm kendim baktım nasıl bişey diye hakketen olacak gibi değil. satarken söylemiştim ama içim rahattı yani
    Konu açmadan önce bütün forumu taradım.senin konuyuda gördüm. 3500lerden 1700 lere düşmüştü. O daha da ilginç bişe. Bu hadi belli, sıfırlanmış işte herşeyi. Senin ki ilginç.

Servis işi boş. Motosiklet güzel ama firması ve servisleri berbat.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahhah Yeni bir gelişme; Türkiyedeki km saatlerinin maksimum 30 bin civarı olmasının nedenlerinden birisi de bu olabilir. Şaka tabiki.

Servisle görüşerek çözebilirlrmi öğrenmek gerekir aksi durumda km düşürücüleri bulup orata sizin istediğiniz bir değere ın değer yazmalarını sağlayabilirsiniz.
    Muayeneye girmedi iseniz henüz kayıtlara giren herhangi bir kayıt olmadığı için mahkemeye verilerek bir hak talebide olmaz.
    Satarken alıcıya durumu kendiliğinizden anlatırsınız inanan kabul edip alır inanmayan almaz.( Hatta şöyle düşünür Km düşürürken ayarı kaçırıp sıfırlamış şimdide kılıf uyduruyor diyebilirler).
    Hayırlısı olsun dürüst olmak iyidir. mutlaka çözümü vardır.
    İyi niyetiniz için teşekkür ederim. Muayeneye yirmi gün önce girdim. (2013 model, 2013 temmuz trafik çıkışlı) bunun çözüm için nasıl bi yararı olur ?

SUNAYBG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650CS -2005
    2005 model bmw f650gs benimde kilometre sayacı kendi kendine sıfırlama sorunum var yardımcı olabilirseniz sevinirim.teşekkürler.0535 771 06 71.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler