Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GERİ KOYARSAK NE OLUR ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180 R
    İyi Günler Arkadaşlar kuba çita 180 r var elimde biliyorsunuz ki bu motorlarda yağ süz geçi var silindir piston krank oturana kadar küçük metal parçaları ortaya çıkıyor süzgeçte kalıyor süzgeci temizlemek istiyorum pislikleri çıkarmak için 1 litre yağ alıyor motorum düşüncem şu ki yağı temiz bir kaba boşalt sam süzgeci temizlesem eski yağı tekrardan temiz bez süzgeç görevi yaparak motora doldursam her han gibi motora zararı olur mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Problem olmaz yapabilirsiniz. Yağınızın eskimediğini düşünüyorsanız tekrar motora koyarak devam edebilirsiniz.
    ÖLÜM ŞERİDİ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Kanka hiç gereği yok 1 litre yağ dediğin 40 lira bir şey tavşan kanı yağı koy kafan rahat etsin. Risk alma boşuna çıkan yağı zincire sürersin

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    en ucuz yagi koy yinede geri koyma

Motosikleti
    MT 25
    Rodaj yağından bahsediyorsunuz sanırım, Fabrika çıkışı motorlarda rodaja özel ince ve mineralli yağ kullanılıyor diye biliyorum. Firmadan firmaya koyulan yağ ve özellikleri değişiyor olabilir. Çıkan yağı süzüp geri koymanızda herhangi bir sakınca yok gibi dursada genelde tavsiye edilmiyor. Ya fabrika çıkışı yağdan bul koy yada hiç elleme. o çapaklar zaten rodajın olmazsa olmazı.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Süzebileceğinize inanıyor musunuz?
    Tülbentle süzerseniz zaten 100gr kadarı beze bulaşır. Sanırım 700-800ml kadar alıyordur. Bakın şöyle yapın:
    5-10 dk kadar ısıtın motoru
    Yağı temiz kaba boşaltın ama boşaltırken derin kabın üstüne de deriliğe inen bir tülbent içine boşaltın ki çapaklar da yağa karışmasın.
    1 saat kadar bekleyin ve yavaş yavaş süzerek başka kaba aktarın. Dipte kalan tortuyu zinciri yağlarken kullanın.
    Sonra bir defa daha süzüp bekletin ve yavaş yavaş motora ekleyin. Üstüne de temiz yağ ekleyin.
    Sanırım motor rodajda.
    500km de rodaj yağı değişip ince mineralli yağ yerine yarı veya tam sentetik ( modele göre ) koyulur normalde. Yani aslında aynı yağı kullanmak pek uygun değildir.
    Madfi olarak rahat olsaydınız bu yola başvurmazdınız diye düşünüyorum. Bu yüzden aynı yağı koysanız dahi motoru aşırı yormadan, tapa gaz yapmadan maximum 500km daha yapabilirsiniz ama tavsiyem, 5000tl lik motordan ( s-oil de 4T motosiklet yağı 1lt. 27 tl idi, - zorunlu kalıp yolda alıp eklemiştim 2-3 ay önce - açık yağcılarda da 25-30 tl dir ) 30 liralık yağı esirgemeyin. Temiz rodaj, daha uzun süreçte performans ve sorunsuzluk olarak geri döner. Kaybolmaz yani...

Tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180 R
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süzebileceğinize inanıyor musunuz?
    Tülbentle süzerseniz zaten 100gr kadarı beze bulaşır. Sanırım 700-800ml kadar alıyordur. Bakın şöyle yapın:
    5-10 dk kadar ısıtın motoru
    Yağı temiz kaba boşaltın ama boşaltırken derin kabın üstüne de deriliğe inen bir tülbent içine boşaltın ki çapaklar da yağa karışmasın.
    1 saat kadar bekleyin ve yavaş yavaş süzerek başka kaba aktarın. Dipte kalan tortuyu zinciri yağlarken kullanın.
    Sonra bir defa daha süzüp bekletin ve yavaş yavaş motora ekleyin. Üstüne de temiz yağ ekleyin.
    Sanırım motor rodajda.
    500km de rodaj yağı değişip ince mineralli yağ yerine yarı veya tam sentetik ( modele göre ) koyulur normalde. Yani aslında aynı yağı kullanmak pek uygun değildir.
    Madfi olarak rahat olsaydınız bu yola başvurmazdınız diye düşünüyorum. Bu yüzden aynı yağı koysanız dahi motoru aşırı yormadan, tapa gaz yapmadan maximum 500km daha yapabilirsiniz ama tavsiyem, 5000tl lik motordan ( s-oil de 4T motosiklet yağı 1lt. 27 tl idi, - zorunlu kalıp yolda alıp eklemiştim 2-3 ay önce - açık yağcılarda da 25-30 tl dir ) 30 liralık yağı esirgemeyin. Temiz rodaj, daha uzun süreçte performans ve sorunsuzluk olarak geri döner. Kaybolmaz yani...

Tekeriniz düz bassın
    Güzel Anlatım İçin Teşekkür Ederim Anlaşılan Temiz Yağla Yapmak Bu İşi Daha Çok Mutlu Ettirecek Bizi

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yağı birkaç gün saydam bir kabta dinlendirin dibe çöken birikintiyi görünce şaşıracaksınız hatta su bile görebilirsiniz , biz şirkette makina yağı değişince numune alırız analiz için , birkaç gün sonra kavanozun dibine baya tortu çöküyor , bazen şanzuman yağını boşaltıp bir hafta dinlendirip tekrar kullanıyoruz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)