Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ehliyetsiz kaza yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Ehliyet için başvurumu yaptım şuan olan virüs durumları bittikten sonra alabilicem ehliyetimi. Haklısınız ehliyet olmadan sürmek doğru değildi. Bir anlık heves.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet için başvurumu yaptım şuan olan virüs durumları bittikten sonra alabilicem ehliyetimi. Haklısınız ehliyet olmadan sürmek doğru değildi. Bir anlık heves.
    Hadi hayırlısı...

Motosikleti
    Motorla yaptığım kaza üzerinden 6 ay geçti bu süreçte motoru geri almadım ve toplam 4600tl ceza ödedim
    2400 ehliyetsiz araç kullanmak
    2000 plakasız araç kullanmak
    200 motorun renginin ruhsata işletilmemiş olması
    Bu 6 ayda çalıştım aralıksız ve 2 hafta önce cbr125r 2009'uma kavuştum. Önceki motordan kazandığım tecrübe ile motoru ucuz değil en sağlam ve iyi kullanışmış şekilde aradım buldum aldım. Aldığım gibi devrini aldım muayanesini'de aldığım kişi yaptırmıştı sağolsun. Dün sigortasını yaptırdım 430Tl'ye. Bugün ehliyete baya önce başvurmama rağmen direksiyon sınavına yeni girdim. Ekimin 3'ünde vereceklermiş belgeleri. Bunun dışında mont, kask, eldiven, bot olmak üzere masraftan kaçmadan iyi bir ekipman dizdim. Şuanda motor garajda yatıyor işime otobüle gidip geliyorum. Daha önce kötü yorum yapan arkadaşlara sert tepki vermiştim ama şimdi bu masrafları yapınca anladımki gayet haklılar. Bazen birşeyi 50 kişide söylese kendin tecrübe etmeden anlayamıyorsun bunu acı tecrübeyle anladım Konuyu hortlattığımı biliyorum ama benim düştüğüm hataya düşecek kişi bu yazıyı okuyorsa ehliyetsiz motor kullanma güzel kardeşim bir anlık alacağın keyif için günlerce/aylarca hem kendine hem başkasına sefalet çektirebilirsin yapma.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Motorla yaptığım kaza üzerinden 6 ay geçti bu süreçte motoru geri almadım ve toplam 4600tl ceza ödedim
    Bu 6 ayda çalıştım aralıksız ve 2 hafta önce cbr125r 2009'uma kavuştum. Önceki motordan kazandığım tecrübe ile motoru ucuz değil en sağlam ve iyi kullanışmış şekilde aradım buldum aldım. Aldığım gibi devrini aldım muayanesini'de aldığım kişi yaptırmıştı sağolsun. Dün sigortasını yaptırdım 430Tl'ye. Bugün ehliyete baya önce başvurmama rağmen direksiyon sınavına yeni girdim. Ekimin 3'ünde vereceklermiş belgeleri. Bunun dışında mont, kask, eldiven, bot olmak üzere masraftan kaçmadan iyi bir ekipman dizdim. Şuanda motor garajda yatıyor işime otobüle gidip geliyorum. Daha önce kötü yorum yapan arkadaşlara sert tepki vermiştim ama şimdi bu masrafları yapınca anladımki gayet haklılar. Bazen birşeyi 50 kişide söylese kendin tecrübe etmeden anlayamıyorsun bunu acı tecrübeyle anladım Konuyu hortlattığımı biliyorum ama benim düştüğüm hataya düşecek kişi bu yazıyı okuyorsa ehliyetsiz motor kullanma güzel kardeşim bir anlık alacağın keyif için günlerce/aylarca hem kendine hem başkasına sefalet çektirebilirsin yapma.
    her hatadan bir ders çıkardıysan eğer, bu senin başarın demektir.
    Geçmişler olsun, inşallah bundan sonraki süreçte oyunu kuralına göre oynarsın.

Umit1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650 F - 2017
    Gardaş sen geçen gün konu açtın,motoru satacakmissin da alacak adam motor kullanmayi bilmiyormus devirmeye kalkmis falan diye, simdi de motor uzerime degil yazmissin, on lafinin dokuzu yalan biri supheli, ilgi cekmeye çalışıyorsun sanırım.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Buna konuyu hortlatmak degil güncellemek denir. Konuyu tekrar güncellediğin icin tesekkürler belki de bir cok arkadasa yardımcı olacak ileride.

Motosikleti
    Bu konunun açılış tarihi 6 ay ö ce kafası ve grenajları olmayan ruhsatını almadıgım cbr125 ile yaptıgım kazanın konusu 2 hafta once kendime yeni cbr125r aldım ondan farklı olarak ruhsat vs herseyimde var nerde yalan birsey yazdigimi gördün de beni yargılıyorsun dikkat çekmek istiyormuşum felan. Burda bu yaziyi yzmamin sebebi yeni motora başlayacak adam benim dustugum hatalara düşmesin maksat bu keyfimiz kaçmasın kardeşim

Bak burdada ruhsatım var eğer hala yalan soylediğimi düşünüyorsan muayane ve ehliyet sürücü kursu belgelerinide çekip atayım. İyice dikkkatle incelemeden kimse hakkında peşin hüküm verip 10 lafından 9u yalan vs diyemezsin. Bu konuyu actıgımda bi yerde araba bana carpti baska yerde ben carptim demisim orda da kndimi savunma psikolojisine girmişım ki benim burda bu yazıda zaten belirtmisim ben yanlış yaptim siz yapmayin demisim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Yanlış anlayan ve yalancılıkla itam edenler için (RUHSATİNİ ALMADIGIM MOTORLA KAZA YAPTİM ŞUANDA AYNİ MODEL BAŞKA BIR MOTOR SATİN ALDİM EVRAKLARİ TAM ŞEKİLDE.)

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Sorun ehliyetin olmaması yada muayene değil.. ülkemiz yönetimi hırsızdır. Motorunda sigorta olmalı, bilinçli ve dikkatli süren biri ol, gerisi hikaye...

Ama işte ne dedim ben? Yönetim hırsız, ehliyet kaç para? Söyleyin hele kaç para?

Bu arada ben eksiksiz sürüyorum.. sigortasız olmak dışında sürücülere kızmam.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Geçmiş olsun.

Hatasız kul olmaz. Hata yapmamak önemli fakat daha önemlisi yapılan hatalardan ders alıp hatada ısrar etmemek.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Umit1923 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gardaş sen geçen gün konu açtın,motoru satacakmissin da alacak adam motor kullanmayi bilmiyormus devirmeye kalkmis falan diye, simdi de motor uzerime degil yazmissin, on lafinin dokuzu yalan biri supheli, ilgi cekmeye çalışıyorsun sanırım.

konuyu bende gördüm adam hala ehliyetsiz motora biniyor, saka gibi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Motorum garajda duruyor tüm evrakları tam ehliyetin cıkmasını bekliyorm alıcıya gostermek icin cikarmistim sadece

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler