Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ehliyetsiz kaza yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Bir hafta önce CBR 125r motosiklet almıştım. Motoru bugün sabah 13.00 saatlerinde motor ustasına götürürken ışıklarda bir arabayla çarpıştım. O sıra henüz motoru ustume almamıştım çünkü motoru muayane'ye sokmam lazımdı eksiklerini tamamlıyordum. Ambulans ile beni hastaneye götürmüşler. O sıra motoru çekmişler ceza yazmışlar napicam ben beyler cebimde 600 lira param var. Sadece bana 600 lira ceza yazmışlar. Bide ruhsat sahibine. Napicam ben.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Motoru üstüne alman için niye muayene sokman gerekiyor ? Ayrıca ehliyetsiz araç kullanmanın cezası 2.473 TL diye biliyorum 600 TL yazdılarsa otur şükret. Ben inanmadım bu hikayeye
    fz6_fazer bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyetsiz araç kullanma cezası( araç sahibi) 2.473TL
    Ehliyetsiz araç kullanma cezası( araç sahibi) 15 günde ödenirse 1.854TL
    Ehliyetsiz araç kullanma cezası( araç sahibi değilse) 4.946TL
    Ehliyetsiz araç kullanma cezası( araç sahibi değilse) 15 günde ödenirse 3.709TL

Siz ikinci kategoridesiniz anladıgım kadarıyla.

Yırtacak birşeyiniz zaten yok, belki size acımasız gelecek ancak ehliyetsiz / alkollü arac kullanmaya tamamen karşı birisi olarak umarım daha ağır cezalar verilir.

ilave olarak

kaza nedeniyle bir ceza
    Muayanesiz araç nedeniyle bir ceza
    Karşı tarafın masrafları için bir ceza

cıkacaktır diye tahmin ediyorum.
    Barbarouses, sutlusoda ve ilhan5757 bunu beğendiler.

Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir hafta önce CBR 125r motosiklet almıştım. Motoru bugün sabah 13.00 saatlerinde motor ustasına götürürken ışıklarda bir arabayla çarpıştım. O sıra henüz motoru ustume almamıştım çünkü motoru muayane'ye sokmam lazımdı eksiklerini tamamlıyordum. Ambulans ile beni hastaneye götürmüşler. O sıra motoru çekmişler ceza yazmışlar napicam ben beyler cebimde 600 lira param var. Sadece bana 600 lira ceza yazmışlar. Bide ruhsat sahibine. Napicam ben.
    Sen ayvayı yedin hocam. Motorun 4/3 kadar parası kadar ceza çıkar muhtemelen. Geçmiş olsun. İnsanlar bas bas bağırıyor, bunları yapmayın, ben yaptım ettim, siz etmeyin diye; keşke dinleseymişsin.
    cıbılduck ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ambulansla hastaneye kaldırılmışsan bence endişe edeceğin ilk konu para cezasından ziyade Corona müsibeti olmalı.
    UzunYolAdami, ilker_41, Lucas ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Öncelikle hayattasınız ve anladığım kadarıyla şuan durumunuz iyi Geçmiş olsun.
    Cahillik başa bela derler, ancak genelde çevreye zarar verir kendine birşey olmazdı. Bu sefer hem çevreye hem kendine zarar vermiş.
    Ceza için ne geldiyse artık ödeyeceksin. Sen ambulansla giderken karşı tarafla polis tutanağını tuttu suç oranı belirlendi. Araç trafikten çekme ise başka türlü cezalarda gelecektir. Zorunlu sigortası da olmadığı için karşı tarafın masraflarını direk ödeyeceksiniz.
    Yaşınız zannediyorum genç ehliyetiniz olmadığından böyle düşündüm, ilerisi için kurallara uygun yaşamanın ne kadar önemli olduğu ile ilgili size bir ders olmuş, sonucu daha kötü de olabilirdi.
    Şimdi yazdıklarımız ağrına gidecek ve bizlerle kızacaksın ancak ders çıkarmaya bak.
    Acil112 ve AleniDesais bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ben motoru günlük hayatımda kullanmıyorm. Etrafımda motor süren biri olmadığı için ustaya kendim gotoruyordum. Emin ol bende biliyorum ehliyet olmadan sigorta olmadan kullanmanın doğru olmadığını.

Motosikleti
    MT-07
    Bilmek yetmiyormuş demekki. Bu saatten sonra hem manevi olarak hem de fiziki olarak iyileşmeye bak. Bir şekilde ödenir maddi kısmı. Geçmiş olsun ve sakat kalmadığın için dua et.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz araç kullanma cezası( araç sahibi) 2.473TL
    Ehliyetsiz araç kullanma cezası( araç sahibi) 15 günde ödenirse 1.854TL
    Ehliyetsiz araç kullanma cezası( araç sahibi değilse) 4.946TL
    Ehliyetsiz araç kullanma cezası( araç sahibi değilse) 15 günde ödenirse 3.709TL

Siz ikinci kategoridesiniz anladıgım kadarıyla.

Yırtacak birşeyiniz zaten yok, belki size acımasız gelecek ancak ehliyetsiz / alkollü arac kullanmaya tamamen karşı birisi olarak umarım daha ağır cezalar verilir.

ilave olarak

kaza nedeniyle bir ceza
    Muayanesiz araç nedeniyle bir ceza
    Karşı tarafın masrafları için bir ceza

cıkacaktır diye tahmin ediyorum.
    Öööf Ööööf fotoroman gibi öde öde bitmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Ben motoru günlük hayatımda kullanmıyorm. Etrafımda motor süren biri olmadığı için ustaya kendim gotoruyordum. Emin ol bende biliyorum ehliyet olmadan sigorta olmadan kullanmanın doğru olmadığını.
    Sigortada mı yok?

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Tamam o zaman.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Salih sen misin?
    Dünya Coronaya çare bulacak biz daha Salih'e çare bulamadık.

Motosikleti
    Maalesef hicbisey yok.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Biliyotdunuz da neden motosiklet aldınız?
    Önce ehliyet alsaydınız?
    Bile bile lades bu.
    İnanın üzüldüm durumunuza.
    Şimdi motoru satsanız bile karşılamaz.
    Karşı tarafla anlaşmaya bakın, bari tamiratı uyguna yaptırın.

Motosikleti
    Teşekkürler karşı tarafın pek.bir masrafı yok iyi birine denk geldim şikayetçi olmadı poliside aramayacaktı ama kalabalığı gören trafik polisi olaya geldi direk tutanak tutup ceza yazdılar.motoru almayı düşünmüyorum açıkçası.cezayı nasıl oderim onuda bilmiyorum.gorunen iki uzun süre odemeyecegim. Ne zaman şu virüs biter iş bulabilirim o zaman çalışır cezayı öderim motora gelirsek. Motoru zaten şuan gözden çıkardım. Bilgisayar bakıyorum bir bilgisayar alıp eski LoL günlerime döneceğim ��. Çalışıp taksit ile CB 125r düşünüyorm ABS li sürüşü kolay rahat i
    Bir motor.
    Bunun dışında bilmiş bilmiş konuşan arkadaşlara sesleniyorum arkadaşlar ben motoru 20/30 ile sağ şeritten kimseyi tehlikeye atmadan götürüyordum başıma iş almamak için. Ve motor sürmeyi bilmeme rağmen. Arkadan gelip çarpan şahıs normalde suçlu bulunur sigortadan güzel paramı alırdım. Motor devri üstümde değil. Bu sebeple muayane'ye sokmak için mecbur kullandım motoru. İnsanı zaten canı sıkkın iken şöyle saçma yorumlarınız ile yormayın. Devlette önümüzü açsın saçma sapan bir ehliyet sınavı için 2500lira para vermek nedir arkadaşım. Resmen soygunculuk

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Teşekkürler karşı tarafın pek.bir masrafı yok iyi birine denk geldim şikayetçi olmadı poliside aramayacaktı ama kalabalığı gören trafik polisi olaya geldi direk tutanak tutup ceza yazdılar.motoru almayı düşünmüyorum açıkçası.cezayı nasıl oderim onuda bilmiyorum.gorunen iki uzun süre odemeyecegim. Ne zaman şu virüs biter iş bulabilirim o zaman çalışır cezayı öderim motora gelirsek. Motoru zaten şuan gözden çıkardım. Bilgisayar bakıyorum bir bilgisayar alıp eski LoL günlerime döneceğim ��. Çalışıp taksit ile CB 125r düşünüyorm ABS li sürüşü kolay rahat i
    Bir motor.
    Bunun dışında bilmiş bilmiş konuşan arkadaşlara sesleniyorum arkadaşlar ben motoru 20/30 ile sağ şeritten kimseyi tehlikeye atmadan götürüyordum başıma iş almamak için. Ve motor sürmeyi bilmeme rağmen. Arkadan gelip çarpan şahıs normalde suçlu bulunur sigortadan güzel paramı alırdım. Motor devri üstümde değil. Bu sebeple muayane'ye sokmak için mecbur kullandım motoru. İnsanı zaten canı sıkkın iken şöyle saçma yorumlarınız ile yormayın. Devlette önümüzü açsın saçma sapan bir ehliyet sınavı için 2500lira para vermek nedir arkadaşım. Resmen soygunculuk
    Meseleyi "mantık", "hak" çerçevesinde sorgularsan haklısın; fakat devleti ya da herhangi bir resmi kurumu ilgilendiren durumlarda iş her zaman evrağa bakar.

Ha, sana arkadan çarptılarsa sırf ehliyetin yok diye sen suçlu olmazsın, bunun bir dava örneği olmuştu yakınlarda. Ehliyetin yoksa bile eğer kusursuzsan söz konusu kazada ceza almazsın. Cezayı başka şeylerden yazması olaya intikal eden polis memurunun insiyatifine kalmış biraz.
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Herhangi bir ehliyetiniz varsa ve o ehliyet harici bir vasıta kullanıyorsanız yetersiz ehliyetten ceza yersiniz. Onun cezası da 2020 için 1228 tl. Ruhsat sahibi başkası ise aynı cezayı ruhsat sahibi de yer. Cezalar tebliğden itibaren 15 gün içinde ödenirse 921 tl olarak ödenir. Devlet ruhsat sahibine yazılan cezayı senden sormaz. Sen kendine yazılanı öde yeter. Kimse başkasının hatasını üstlenmemeli. O da akıllı olup ehliyetsiz birine motorunu vermeseydi. Son olarak 600 tl neden yazıldı bilmiyorum 1228 yazmaları lazımdı sana da ruhsat sahibine de. Bir yanlışlık olabilir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunun dışında bilmiş bilmiş konuşan arkadaşlara sesleniyorum arkadaşlar ben motoru 20/30 ile sağ şeritten kimseyi tehlikeye atmadan götürüyordum başıma iş almamak için. Ve motor sürmeyi bilmeme rağmen.

Pardon kardeş, böyle ise tabi ki ehliyetsiz kullanabilirsin.

biz otoyolda teker yapıyordun da carptın falan sandık.

Hemen cimere talep acalım "sağ şeritten 30 ile giden ehliyetsiz vatandaşlara ceza yazmayın" diye.
    Osm@n ve maktama bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Kardeş çok büyük hata yapmışsın gerçekten. Sanırım sen bu motorun vizesini yaptırıp sahibinden alacaktın anladığım kadarıyla. E madem deseydin adama beraber götürelim sen sür ben parasını verip vizeye sokayım diye, kabul etmezse senin o motoru sürecek durumun yok almayıp geçseydin motoru. Bak şimdi daha kötü olmuş yani.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ben olsam motora atlar eve giderdim oradan bi sağlık kuruluşuna giderdim,çarpıştığın araçta sorun yoksa tabi umarım bir daha böyle birşey yapmazsın

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    kardeşim öncelikle geçmiş olsun yüce RABBİM Bir daha kaza bela vermesin insanlar hata yapar ve yaptığı hata ona bir ders olur bir daha aynı hatayı yapmamaya çalışır önce ALLAHA Şükretki ölmemişsin ucuz kurtulmuşsun daha kötüsü olabilirdi en yakın zamanda bir a2 ehliyeti almaya çalış ehliyetsiz sürüş yapmak tahammülen adam öldürmeye yakın bir suçtur her şey düzelir kazasız belasız sürüşler dilerim sana ve bütün iki teker sevdalısı kardeşlerime.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler