Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ninja 300 Vs Ktm Rc390

Motovento
    REKLAM ALANI

yaklaşık 3-4 aydır araştırma içerisindeyim sezonun gelmesini beklerken sürekli sordum araştırdım durdum elimde 20Bin tl nakitim var 2-3 binde ekipman bütçem var ilk motorum olacak son karar olarak sıfır 2020 model pulsar rs200 vardı ama hiç ısınamıyordum bende ikinci el ninja 300 ve Ktm rc390a yöneldim kullanımım istanbul da hem şehir içi hemde şehir dışı olacak artçı ile kullanacağım genellikle aşırı hız tutkum yok sanırsam ktm 170 ninja 190 top speed yapabiliyor kaldı ki bu hızlara çıkamayacağım çoğu zaman bana artı ve eksi yönleri ile anlatırmısınız detaylı hangisini seçmeliyim birde şunu da eklemek istiyorum yeni kasa yamaha yzf125 de görüntü açısından çok hoşuma gidiyor lakin 125 olması beni uzaklaştırıyor biraz sizce ninja ve ktmye rakip olabilir mi bunu da listeme sokmalı mıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    İlla racing olacaksa cok cok temiz bi cbr 250R seni cok cok mutlu eder. Bu iki makine seni üzer. Belki r25 olabilir o da yakıt olarak üzer bence

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Rc 390 oturus pozisyonu çok yatık, şehir içinde problem olabilir ve seleflerine göre daha gergin bir motosiklet. Viraj kovalarken güzel ama güzide asfaltımızda ciddi sırt bel ağrısı yapabilir, arka selesi ufak ve beton gibi diye biliyorum ayrıca. Ninja 300 hakkında pek bir bilgim yok ama güzel motosiklete benziyor. İmkan olursa ikisininde üstüne bir otur hatta biraz turla derim, hangisini seversen onu alırsım.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    KTM'nin arka selesi çok berbat. Artçınız bu durumdan memnun kalmayabilir. Benim şahsi fikrim illa bu iki motordan biri olcaksa Ninja'nın seçilmesi. Eğer seçilmeyecekse farklı ve artçıya uygun motosikletlerden tercih edilmesini tavsiye ederim.

Cbr250 düşünmüyorum evet parça yakıt servis herşeyi çok iyi çok araştırdım lakin görüntü hiç çekmiyor kendimi R6-R1 gibi motorlara hazırlamak istiyorum ve Cbr250 trafik bilgisi dışında pek hazırlayamaz gibi geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Ktm390 sele konusunda bilgim var ama bi sele değiştirmek ne kadar masraflı olabilir ki diye düşünmüştüm bunlar bence basit sorunlar halledilebilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ninja 300 bloğu ktm390 bloğundan daha güvenilir olduğu için ninja seçerdim. Yakıt - parça - servis ücretleri üç aşşağı beş yukarı aynı.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Suzuki Gsx250 de olabilir.
    enes_ayx bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    rc390 nı test etmiştim. Normal bir racing motordan gidon çok ilerde eğer boy kısa ise sıkıntı olur. Bunun yanında çok seri bir motor. Gaza asılınca arka teker sarıyor. Frenleri çok iyi

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bu arada ninja 300 çift silindir,rc390 tek silindir.

İkisi arasindan ninja açik ara önde

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    supersport ve düzenli artçılı sürüş? kolay gelsin

Boy 1.82 Kilom 70.
    Suzuki 250 hoş makinada ivmelenme ve son hızı 140 diye duymuştum çok düşük kalıyor şehirler arası boş yolda örneğin üzer kısmen yakıt konusunda iyi olsada son hızı düşük ondan dolayı düşünmüyorum.

Silindir muhabbetinden de haberim var ktm tek silindir olduğu için kalkışta önde götürüyor ninjaya göre devir yükseldikçe ninja kapatıyor arayı bilemedim şimdi ABS çok önemli unsur ikisinde de var çok şükür ama deneme fırsatım olmadığı için tam karar veremiyorum

Motosikleti
    MT25 2016
    rc 390 güzel motor ama günlük kullanım ve artçı için uygun değil bence. bir de ilk motorun olacak daha rahat bir oturuş pozisyonu ile daha kolay öğrenirsin.

rs200 benim de ilk düşündüğüm motor değildi ama memnunum. ninja 250sl ve rc250-duke250 bakıyordum. fotoğraflarda rs200 çirkin geliyordu ama canlı epey yakışıklı. bayiye gidip görmeni tavsiye ederim.

hız olarak 250cc'ler üç aşağı beş yukarı aynı, biri 10 km hızlı gidecek diye düşünme. ilk başlarda neye binersen bin uçuyormuş gibi geliyor zaten.

Doğru söylüyorsun 10-20 Km'nin lafını yapmak biraz saçma ama Rs200'ü tercih etmememin bi sebebide sadece önde Abs olması arkaya koymamışlar ne yazik ki zaten ilk motor illa ki düşeceğim kalkacağım sıfır almanın mantığı yok diye düşündüm ayrıca Yamaha Yzf125 ile aynı hızlarda rs200 ondan dolayı ninja ve ktmden vazgeçersem bile Yzf125 alırım Rs200 alacağıma sanırım. Şu an için ninjaya oyluyor herkes sanırım bende ona yöneleceğim

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    her ikisini de sürmemiş sadece haklarında izlediği videolardan yorum yapan biri olarak ninja 300ü al derim.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavsiyem R25 almanız yönünde olacaktır, en azından servisi yaygın ve sizi üzmez olaki bir viraj veya şehir kazasında, çıkma parçası aşırı yaygın..

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eski kasa 2016 R25 motosikletim kazada perte çıkmıştı perte çıktığı için sigortadan parasını aldım ben de yeni motor arayışına girdim Yamaha r25 mi yoksa ninja 300 mü alsam dedim
    arkadaşımda ninja300 vardı 2016 model olması lazımdı sanırım bindiğimde en çok hoşuma giden şey motorun şasisinin dengesinin çok iyi olması frenlerin mükemmel olması ilginç bir şekilde çok güven veren bir motor olması
    (bu arada 17 litre benzin deposu var bu motorun )
    velhasıl sahibindende ninja 300 kovalamaya başlamıştım tabii bu arada Kawasaki Türkiye'nin nasıl bir firma olduğunu parçalarının ne denli pahalı olduğunu öğrendikten sonra istemesem de mecburen ninja 300 den vazgeçtim ben de üstüne biraz para koyup yeni kasa 2019 R25 aldım yeni kasa r25 ile eski kasa r25 arasında çok ciddi farklar var senin bütçen zaten eğer vermiyorsa yeni kasa alman mantıklı değil 2016-2017-2018 R25 kasalardan alabilirsin
    ninja 300 ün basit bir karenaj parçası bile inanılmaz pahalı olduğunu gördükten sonra ve Kawasaki Türkiye'nin servis konusunda ve yedek parça konusunda sıkıntılı olduğunu gördükten sonra ninja 300 ne kadar bana göre mükemmel bir motor olsa da vazgeçme durumunda kalmıştım şu anki yeni kasa r25'ten aşırı memnunum o açıdan sıkıntı yok KTM için yorum yapamayacağım kullanmadım sadece Duke 390 kullanmıştım istersen ona göre yorumlarım

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski kasa 2016 R25 motosikletim kazada perte çıkmıştı perte çıktığı için sigortadan parasını aldım ben de yeni motor arayışına girdim Yamaha r25 mi yoksa ninja 300 mü alsam dedim
    arkadaşımda ninja300 vardı 2016 model olması lazımdı sanırım bindiğimde en çok hoşuma giden şey motorun şasisinin dengesinin çok iyi olması frenlerin mükemmel olması ilginç bir şekilde çok güven veren bir motor olması
    (bu arada 17 litre benzin deposu var bu motorun )
    velhasıl sahibindende ninja 300 kovalamaya başlamıştım tabii bu arada Kawasaki Türkiye'nin nasıl bir firma olduğunu parçalarının ne denli pahalı olduğunu öğrendikten sonra istemesem de mecburen ninja 300 den vazgeçtim ben de üstüne biraz para koyup yeni kasa 2019 R25 aldım yeni kasa r25 ile eski kasa r25 arasında çok ciddi farklar var senin bütçen zaten eğer vermiyorsa yeni kasa alman mantıklı değil 2016-2017-2018 R25 kasalardan alabilirsin
    ninja 300 ün basit bir karenaj parçası bile inanılmaz pahalı olduğunu gördükten sonra ve Kawasaki Türkiye'nin servis konusunda ve yedek parça konusunda sıkıntılı olduğunu gördükten sonra ninja 300 ne kadar bana göre mükemmel bir motor olsa da vazgeçme durumunda kalmıştım şu anki yeni kasa r25'ten aşırı memnunum o açıdan sıkıntı yok KTM için yorum yapamayacağım kullanmadım sadece Duke 390 kullanmıştım istersen ona göre yorumlarım
    duke 390 yorumu alabilirim ^-^

zaten motor bloğu rc dede aynı
    İnstagram üzerinden beni takip etmek, eğlenceli 3-5 video görmek için : @mertsunar.r

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    boşa yormayın arkadaşlar kendinizi boş yapan bir arkadaş.a dan z ye tüm motorları sorup sorup kaçıyor adını bile koydum 20binci
    mattiadestro bunu beğendi.

Eski kasa R25 Almayı da düşündüm ama ABS olmadığından dolayı vazgeçtim yeni kasalarda uçuk fiyat dediğim gibi bütçem 20 Binle sabitli bankadan max 20bin kredi çıkartabiliyorum şu an ekipman bütçemide motorun üstüne ekleyip ölümü ensemde hissetmek istemiyorum.

Tarzan Rıfkı arkadaşa gelince de 3-4 aydır araştırdığımı belirttim ne yani motorun şekline şemaline bakıp direk atlayayım mı araştırmayayım mı sormayalım mı yasak mı yaz sezonunu bekliyorum ilk motorum olacak direk yağmurun ortasında alıp tırın kamyonun altında mı bulalım kendimizi haliyle araştırdıkça yeni şeyler duydukça fikir değişiyor ne var bunda?

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı asphendos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasa R25 Almayı da düşündüm ama ABS olmadığından dolayı vazgeçtim yeni kasalarda uçuk fiyat dediğim gibi bütçem 20 Binle sabitli bankadan max 20bin kredi çıkartabiliyorum şu an ekipman bütçemide motorun üstüne ekleyip ölümü ensemde hissetmek istemiyorum.

Tarzan Rıfkı arkadaşa gelince de 3-4 aydır araştırdığımı belirttim ne yani motorun şekline şemaline bakıp direk atlayayım mı araştırmayayım mı sormayalım mı yasak mı yaz sezonunu bekliyorum ilk motorum olacak direk yağmurun ortasında alıp tırın kamyonun altında mı bulalım kendimizi haliyle araştırdıkça yeni şeyler duydukça fikir değişiyor ne var bunda?
    tamamda pulsar 200ün arka lastik ebatıyla ne alakası var konunun.acemisin al sat yapabiliceğin bir motor alıcaksın sıkılıcaksın satıcaksın bu kadar kolay.bu konuyu açtığın dönemdeki fiyatlarla şu anki dönemin fiyatları arasında dağ gibi fark olduğunun farkındasındır sanırım.20 değilde 25 diyelm istersen o işe.ayrıca yağmurun ortasında ne işin var bin otobüse git hem acemisin hem yağmurda motor sürürerim diyorsun bilemedim yani.tabiki sorabilirsin kim yasak koycak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)