Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Koruma takozu ve yağ değişimi yapılması garantiyi bozar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

İkinci el cb 125 r aldım. 2018 model 3.000 km de. İnternetten aldığım bir koruma takozunu taktırmaya mahalledeki ustaya götürdüm garanti falan aklıma gelmedi hiç. Gelmişken yağını da kontrol ettireyim dedim kötü durumda olduğunu söyledi ve motul ile yağ değişimi yapıldı. Eve dönünce aklıma geldi acaba garantiyi bozan bir durum mu bu saydıklarım. Kitapçıkta 2 yıl veya 30.000 km hangisi önce dolarsa garantinin bittiği yazıyor, hoş motorun da 2 yılı dolmak üzere ama bir hata yapıp yapmadığım konusu aklıma takıldı. Bu konuda bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Ysnsll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el cb 125 r aldım. 2018 model 3.000 km de. İnternetten aldığım bir koruma takozunu taktırmaya mahalledeki ustaya götürdüm garanti falan aklıma gelmedi hiç. Gelmişken yağını da kontrol ettireyim dedim kötü durumda olduğunu söyledi ve motul ile yağ değişimi yapıldı. Eve dönünce aklıma geldi acaba garantiyi bozan bir durum mu bu saydıklarım. Kitapçıkta 2 yıl veya 30.000 km hangisi önce dolarsa garantinin bittiği yazıyor, hoş motorun da 2 yılı dolmak üzere ama bir hata yapıp yapmadığım konusu aklıma takıldı. Bu konuda bilgisi olan var mı?
    3.000km de yağ mı değişir? Sen zaman 1000 bakımı yaptırmadın mı motora ? Çin malı motorlarla karıştırıyorsunuz siz bu motorları. Ustaya yağ parası verdin mi?

Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.000km de yağ mı değişir? Sen zaman 1000 bakımı yaptırmadın mı motora ? Çin malı motorlarla karıştırıyorsunuz siz bu motorları. Ustaya yağ parası verdin mi?
    Ben yeni aldım zaten 50km kullandım sadece usta kötü durumda diyince ben de değiştirelim dedim ilk motorum ve konudan anlamadığım için ustaya güvendim açıkçası 1000 bakımını aldığım kişinin yaptırıp yaptırmadığını bilmiyprım ama garanti kitapçığındaki bakım yerleri dolmamış hiç

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)