Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzinin gidişatı

Motovento
    REKLAM ALANI
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kovid 19 salgını yüzünden sağdece benzin değil tüm sektörler payını aldı, insan sağlığından hiç birşey daha değerli değil ! Umarız en kısa sürede salgının durmasını ve tedavisinin bulunmasını dilerim.

Diğer sektörleri işin içine katmadan akaryakıt üzerinden geleceğin tahminlerinde bulunmaya çalışalım

Salgın basarili bir şekilde durdurulursa ( UMUYORUM ) , akaryakıt üreticilerinin zararlarını karşılamak için yüksek derecede zam yapabileceklerini düşünüyorum !
    Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerin Vatandaşlarının cebine darbeli matkap misali vura vura yirtacagini düşünüyorum

Umuyoruz salgın durur ve tedavisi bulunur ama daha sonrasında biz nasıl etkileniriz yada kovid yüzünden birdaha derdimiz olmaz ?
    Huysuz Motorcu Kanalımıza Bekleriz.

https://www.youtube.com/channel/UCvsLi-1RBIWxn1uPgG0t3qw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zararları olduğunu nereden çıkardınız ki? Petrolü elinde tutanlar bol bol petrol bastığı için ve arz azaldığı için fiyatlar düştü. Özetle malda bolluk var(mış gibi).

Satış yapan şirketlerin kâr marjlarının değiştiğini sanmıyorum yoksa çoktan kazan kaldırırlardı...

Akaryakıt üreticilerinin kar oranlarında azalma yok. Ham petrolün fiyatı 60 dolardan 23 dolara düştü. Çünkü stokçuluk yaptılar. Piyasada bol miktarda var. Ayrıca Suudi Arabistan üretimini artırdı. Bu yüzden değeri düştü.

Ham petrolün fiyatı mutlaka yükselecek. Fakat muhtemelen düşüş hızından çok daha yavaş bir şekilde yükselecek.

Motosikleti
    Sattığına pişman ve yeni arayışında
    Dostum benzindeki düşüşün tek sebebi Suudi Arabistanın çok fazla petrol üretmesi.Petrol stokları çoğaldığı için değeri düştü doğal olarak.
    Yani zannettiğin gibi Corona virüsü ile uzaktan yakından alakası yok.Ücreti artarsa da yavaş yavaş artar.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı zehirlimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum benzindeki düşüşün tek sebebi Suudi Arabistanın çok fazla petrol üretmesi.Petrol stokları çoğaldığı için değeri düştü doğal olarak.
    Yani zannettiğin gibi Corona virüsü ile uzaktan yakından alakası yok.Ücreti artarsa da yavaş yavaş artar.
    https://www.ntv.com.tr/ekonomi/coronavirus-etkisi-petrol-fiyatlari-son-13-ayin-en-dusuk-seviyesinde,jHCraIW1AkqIw8XLCt1Gqg

Böyle bir haber okumuştum ama ne kadar doğru bilemem. Başka bir haberde daha da sizi teyit eden yazı görmüştüm. Valla kafam allak bullak oldu

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    corona ile alakalı değil arabistan ile rusya anlaşmaya varamadılar ondan

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    zarar eden üretici değil de koyduğu vergiden kazanç umanlardır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)