Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Son süratim çok düşük

Motovento
    REKLAM ALANI
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar motorum mondial 100mg superboy
    Motoru aldiğimda bundan 6 sene önce aldım, 2 sene orjinal olarak kullandım ve 125cc silindir piston taktım.
    Hızla hiç isim olmaz o yüzden şehir ici tork artsın diye 125cc yaptım , öyleki bugün motorun son hızını denemek istedim , uygun bir yolda motoru kullanmaya başladım 5.vites son devirde gidiyorum, rüzgardan dolayı hızlı gidiyorum sanıyordum fakat göstergeye bir baktim hızım 73kmh bune lan dedim kendimce.
    Son vites son devir motorun son hızı 73kmH
    Navigasyonla test ettim gösterge arızalıdır diye orada 71kmh gösteriyor.

Motorumun yağını değiştirir binerim hiç debriyaj balatası değiştirmedim, kaçırma yada debriyajda herhangi bir sıyırma vb görmedim.

Sizce buradaki problem ne arkadaşlar

125cc Son devir ve vites bizim 73km
    Huysuz Motorcu Kanalımıza Bekleriz.

https://www.youtube.com/channel/UCvsLi-1RBIWxn1uPgG0t3qw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sattığına pişman ve yeni arayışında
    Bence sorun şu,motosikleti yetkili serviste bakımlarını veya parça değişimlerini yaptırmayıpta,kendi başına yapman.İnsanlar hep yetkili servis bakımlı motorları bu yüzden tercih ediyorlar.Bu işlerin ehli değilseniz yetkili servis harici motora kendinizce bişeyler yapmamanız gerekir.Üstelik mondial servisi de bir hayli ucuz(muadilleri arasında).
    Bence bu böyle forumda soru sorarak elde edebileceğiniz bir bilgi değil,elde etsenizde uygulamaya dökemezsiniz.
    Bir yetkili servise götörüp onlardan yardım isteyiniz.

Alıntı zehirlimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sorun şu,motosikleti yetkili serviste bakımlarını veya parça değişimlerini yaptırmayıpta,kendi başına yapman.İnsanlar hep yetkili servis bakımlı motorları bu yüzden tercih ediyorlar.Bu işlerin ehli değilseniz yetkili servis harici motora kendinizce bişeyler yapmamanız gerekir.Üstelik mondial servisi de bir hayli ucuz(muadilleri arasında).
    Bence bu böyle forumda soru sorarak elde edebileceğiniz bir bilgi değil,elde etsenizde uygulamaya dökemezsiniz.
    Bir yetkili servise götörüp onlardan yardım isteyiniz.
    Haklisiniz beyfendi lakin buradada biz kullanicilarin yada benim hiçbirşey bilmiyor durumu oluşuyor doğru diyorsunuz lakin şahsımın motor uzerindeki mekanik deneyimini bilmeden yorum yapıyorsunuz,

Demem suki devir son devire geliyor ( zehirlimotor ) size diyorum , son devire geliyor 100cc den daha az devir demiyorum ki hızı düşsün, demek istediğim devir kaybı yok fakat hız kaybım mevcut ( zehirlimotor) ilk kez son hız yapıyorum bu araçla onuda belirteyim ve en inemlisi burasi forum ve soru sormak bilgi aktarma yeri yani siz bana dostum şu sıkıntı var desenizde zaten servise gidicem demesenizde sağdece bilgi almak amacıyla soruyorum

Bilgi verecek arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Devir yükselip son hız yükselmiyorsa (dişlilerinizde ebat değişikliği yapmadığınızı farzediyorum) debriyaj balatalarınızın değişim zamanı gelmiş diye düşünüyorum.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir yükselip son hız yükselmiyorsa (dişlilerinizde ebat değişikliği yapmadığınızı farzediyorum) debriyaj balatalarınızın değişim zamanı gelmiş diye düşünüyorum.
    Teşekkürler tommygun dişliler aynı , debriyaj bittikçe son süreti etkilermi eğer öyleyse debriyajı hiç değiştirmedim ondan dolayı diyebiliriz ozaman.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler tommygun dişliler aynı , debriyaj bittikçe son süreti etkilermi eğer öyleyse debriyajı hiç değiştirmedim ondan dolayı diyebiliriz ozaman.
    Evet son süratin aynı devir/dk.da daha düşük olur. Ehh 6 sene olmuş, 10 binlerce km yapmışsındır, yavaş yavaş zamanı gelmiş bence Zincirini de temiz,bakımlı ve sağlıklı olarak farzediyorum.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet son süratin aynı devir/dk.da daha düşük olur. Ehh 6 sene olmuş, 10 binlerce km yapmışsındır, yavaş yavaş zamanı gelmiş bence Zincirini de temiz,bakımlı ve sağlıklı olarak farzediyorum.
    Herşeyi doğru farz ediyorsunuz , zinciride 27km önce yeni taktım ve şıkır şıkır yağlı, çok teşekkürler üstadım
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)