Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ABS siz pulsar danışmak istediklerim var

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    abs şart... başka bişey demiyom...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı Haso43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12bin istiyor. 11500e alırım diye düşünüyorum. Kışın aslında bu fiyata yakın absliler de varsı ama şuan bakıyorum hep 14 15bin civarında fiyatları.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Satan kişi babamın iş yerinden arkadaşı. Heves edip almış motosiklet harniden gıcır gıcır o yönden hile hurda var mı diye kafama takmama gerek yok. Sadece abs olayı ve kronik sorunlar beni almaktan itiyor biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

İlk motorum olmayacak alırsam ama çok da tecrübeli değilim. Honda activa 100lük scooter var 2006 model bizde. Ben zaten 2000 doğumluyum kendimi bildim bileli onu kullanıyorum. Vitesli deneyimim de bir sene ybr125 ile oldu. Bir sene binip sattım. O kadar yani baya bi acemiyim
    He o zaman abs li alabilirsin veya abs siz devam edersin. Neden abs siz al diyorum çünkü malum güzel ekonomimiz sayesinde büyük cc ye geçecek olursun paran yetmez alırsın abs siz sonra çok kötü olur. Ama belli bir tecrüben varsa abs li de alabilirsin. Ha ama yine de kafam rahat olsun artık abs ile devam edicem dersen alma bu motoru. Ki ben öyle düşünüyorum 4 yıldır abs siz biniyorum. Yeni alacağım motorumu abs li alacağım inşallah.

Mesajlarınızı alıntılayarak cevap vermiyorum. Ama hepsini okudum. Çok teşekkür ederim. Genel manada abs nin gerçekten olmasa da olur denilecek bir şey olmadığını anladım. Ve tüm okuduklarımdan çıkardığım almayacağım bu motosikleti. Ayrıca pulsar hakkında genel yorum yapanlar da olmuş iyi kötü diye. Onlara da teşekkür ederim. Bence de bi japon değil ama yerden yere de vurmamak lazım sanki. Ben şuan deneyimli insanlar bulmışken konuyu farklı bir boyuta taşımak istiyorum. Absli bir pulsara ne kadar verilir şuanki piyasada? Bir de benim gücüm absli bir pulsar almaya yetmezse (yetse bile bu aynı para ama bu daha iyi olur dedikleriniz de olur) satacağım zaman değer kaybetmeyecek önerilerde bulunur musunuz?
    yigozya bunu beğendi.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Sağlıklı günler abiler ablalar. Uzun zamandır motosiklet alma niyetindeyim. Abs li modellerden ikinci el pulsar 200ns almayı düşüniyordum. Şuan bi tanıdığımda 2015 model 7200km de pulsar 200ns var. Uygun bi fiyata alabilirim. Ama çok emin olamadım. Hep kronik sorunlardan bahsediliyordu. Tabi alırsam da hem fiyat açısından benim için iyi olacak hem de motosiklet çok temiz. Görüşlerinizi paylaşır mısınız?
    2016 ekim ayında 2000 km de ikince el 200 ns aldım,3.5 yıl yaz kış kullandım bi kere bıle tık etmedi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allah aşkına ben 2017 kazasız boyasız abs'liyi 12500'e bırakıyorum yüzüne bakan yok. bu km takıntısı nedir ya

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Mesajlarınızı alıntılayarak cevap vermiyorum. Ama hepsini okudum. Çok teşekkür ederim. Genel manada abs nin gerçekten olmasa da olur denilecek bir şey olmadığını anladım. Ve tüm okuduklarımdan çıkardığım almayacağım bu motosikleti. Ayrıca pulsar hakkında genel yorum yapanlar da olmuş iyi kötü diye. Onlara da teşekkür ederim. Bence de bi japon değil ama yerden yere de vurmamak lazım sanki. Ben şuan deneyimli insanlar bulmışken konuyu farklı bir boyuta taşımak istiyorum. Absli bir pulsara ne kadar verilir şuanki piyasada? Bir de benim gücüm absli bir pulsar almaya yetmezse (yetse bile bu aynı para ama bu daha iyi olur dedikleriniz de olur) satacağım zaman değer kaybetmeyecek önerilerde bulunur musunuz?
    Hocam daha öncede yazdım 2017 model 24000 km'de kazasız,ağır bakımları yapılmış zinciri değişmiş 45 lt çantalı 200ns'i 11400'e aldım. 2017 modelin ederi en fazla 11500 bence.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ne abs meraklısı arkadaşlar varmış.

al geç dostum motoru. mondial'den 100 kat iyidir. tvs'de iyidir. fakat parçaları pahalı yani.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne abs meraklısı arkadaşlar varmış.

al geç dostum motoru. mondial'den 100 kat iyidir. tvs'de iyidir. fakat parçaları pahalı yani.
    Pulsarin parça fiyatlari tvs den 1 birim daha ucuzdur

Amma velakin,

Ns200 vs rtr200 için konuşuyorum

Rtr nin mekanik bir parçasi 35-40 bin km dayanir

Ama pulsarin 20-25bin km dayanir.

Debriyaj grubu
    Egzantrik zinciri
    Zincir/dişli seti
    Statör
    Subap
    Keçeler,oringler
    Rulmanlar
    Elektrik/elektronik aksam
    Enjeksiyon grubu(sensorler)

Bunu ben demiyorum.

İndia forumdaki Hindulu gurular diyor..

46bin de sattigim 180 ligin debriyajinda gram kaçirma yoktu.

Eski bir tvs ci olarak senin daha iyi bilmen lazim.

Baska bir hesapta

Suzukinin kawanin parca fiyatlarida rtr200 den 1-2 birim pahalidir

Onlarda

50-60bin km hatta 70bin km sorun cikartmaz.

Gibi gibi

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarin parça fiyatlari tvs den 1 birim daha ucuzdur

Amma velakin,

Ns200 vs rtr200 için konuşuyorum

Rtr nin mekanik bir parçasi 35-40 bin km dayanir

Ama pulsarin 20-25bin km dayanir.

Debriyaj grubu
    Egzantrik zinciri
    Zincir/dişli seti
    Statör
    Subap
    Keçeler,oringler
    Rulmanlar
    Elektrik/elektronik aksam
    Enjeksiyon grubu(sensorler)

Bunu ben demiyorum.

İndia forumdaki Hindulu gurular diyor..

46bin de sattigim 180 ligin debriyajinda gram kaçirma yoktu.

Eski bir tvs ci olarak senin daha iyi bilmen lazim.

Baska bir hesapta

Suzukinin kawanin parca fiyatlarida rtr200 den 1-2 birim pahalidir

Onlarda

50-60bin km hatta 70bin km sorun cikartmaz.

Gibi gibi
    dediklerin su götürmez gerçek hocam.
    tvs parçaları daha dayanıklı.
    pulsarda keçe sorunları var sorun yaşamamak için periyodik değişmesi gerekiyor.

fakat dikkat çekmek istediğim nokta fren manetini ele alalım. hem tvs'de hem de pulsar'da maneti "minda" üretiyor. pulsarda 30 tl apachede 50 tl. bu bir farktır bana göre.

apache ile 40000 km tecrübem var.
    tekerlek rulmanları dahil hiç bir rulmanım değişmedi.
    hiç bir yeri paslanmadı.
    hiç yolda bırakmadı.
    titreşim hariç hiç şikayet etmedim.

Motosikleti
    ......
    dediklerin su götürmez gerçek hocam.
    tvs parçaları daha dayanıklı.
    pulsarda keçe sorunları var sorun yaşamamak için periyodik değişmesi gerekiyor.

fakat dikkat çekmek istediğim nokta fren manetini ele alalım. hem tvs'de hem de pulsar'da maneti "minda" üretiyor. pulsarda 30 tl apachede 50 tl. bu bir farktır bana göre.

apache ile 40000 km tecrübem var.
    tekerlek rulmanları dahil hiç bir rulmanım değişmedi.
    hiç bir yeri paslanmadı.
    hiç yolda bırakmadı.
    titreşim hariç hiç şikayet etmedim.
    Dogrudur adaş,

Rtr nin manetler kaplamasiz boyasiz alüminyum(r25,suzuki,honda cbr gibi)
    Yana yatmada zordur kirilmasi,anca bükülür

Pulsarin boyali döküm.

Hatta ebat farklari var,tvs daha buyuk.

Seninde tecruben var,

Rtr yi hor da kullansan,eşek niyetinede kullansan bozamazsin.

Kullanici faktoru aramaz

Sadece yagina dikkat et.

Vur kazmayi beline beline..

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Dogrudur adaş,

Rtr nin manetler kaplamasiz boyasiz alüminyum(r25,suzuki,honda cbr gibi)

Pulsarin boyali döküm.

Hatta ebat farklari var,tvs daha buyuk.

Seninde tecruben var,

Rtr yi hor da kullansan,eşek niyetinede kullansan bozamazsin.
    tabi. pulsarın bakımları aksat hemen su koyu verir. apache de en fazle çekişten düşer. o da bi bakım hop eski haline gelir.

Motosikleti
    ......
    tabi. pulsarın bakımları aksat hemen su koyu verir. apache de en fazle çekişten düşer. o da bi bakım hop eski haline gelir.
    20 bin de subap ayari yapmistim

40binde getirdim senteye sentil cakisiyla kontrol ettim ve emin ol ayar hic bozulmamişti.

Ns200 kullanan cok yakin 2 arkadasim var hatta bugun muhabbet ettik,28 binde 2016 model pulsar,dedigi olay,abi yine gaz yemiyor 135 i gecmiyor motor,subaplar yine ayar istiyor,sıkıştırmaya hiç gelmiyor dedi.

Yine bu arkadaş,antalya turu donuşunde yağa su kariştigi için sorun yaşamişti.

Ama hakkini yemek olmaz

2014 yilinda ilk cikan ilk gelen parti mavi renk ns200 kasayi alan arkadaşim 70bini geçti hala biniyor hic sorun yaşamadi.(sadece akunun konumu geregi ufak bir puruz harici)2015 de onuda duzelttiler

Birde denge sensoru konumunu degiştirdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Suzuki demişken,

Hastayim 250 sine,rengine,tasarimina

Değeri bilinmedi be aga...

Yaşim 25-30 arasi olsa 1 dakika beklemem..

Abi kardeş dinlenirken...

15bin tl civarlarına çıkmam zor görünüyor. Uygun fiyatlı absli bir pulsar bulursam onu alayım diyorum artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

20 bin de subap ayari yapmistim

40binde getirdim senteye sentil cakisiyla kontrol ettim ve emin ol ayar hic bozulmamişti.

Ns200 kullanan cok yakin 2 arkadasim var hatta bugun muhabbet ettik,28 binde 2016 model pulsar,dedigi olay,abi yine gaz yemiyor 135 i gecmiyor motor,subaplar yine ayar istiyor,sıkıştırmaya hiç gelmiyor dedi.

Yine bu arkadaş,antalya turu donuşunde yağa su kariştigi için sorun yaşamişti.

Ama hakkini yemek olmaz

2014 yilinda ilk cikan ilk gelen parti mavi renk ns200 kasayi alan arkadaşim 70bini geçti hala biniyor hic sorun yaşamadi.(sadece akunun konumu geregi ufak bir puruz harici)2015 de onuda duzelttiler

Birde denge sensoru konumunu degiştirdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Suzuki demişken,

Hastayim 250 sine,rengine,tasarimina

Değeri bilinmedi be aga...

Yaşim 25-30 arasi olsa 1 dakika beklemem..

https://i.hizliresim.com/QVbLGQ.jpg

Abi kardeş dinlenirken...

https://i.hizliresim.com/wIu5K4.jpg
    Param olsa hiç durmam şunun 125liği bile yeter bana.

Motosikleti
    ......
    15bin tl civarlarına çıkmam zor görünüyor. Uygun fiyatlı absli bir pulsar bulursam onu alayım diyorum artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Param olsa hiç durmam şunun 125liği bile yeter bana.
    Var

Naked gsx s125

Siyah renk
    Abs
    4 bin km de
    2017
    Vites gostergesi,rpm,saat vs.alayi var
    15.500tl

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler