Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Bilgi alışverişi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar motosiklete yeni başladım rks220 titanyum var elimde sizce bu kask alınır mı ?

https://www.gittigidiyor.com/otomobi...SABEgIhxPD_BwE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Bütçeniz nedir?

300 TL’ye kadar olursa iyi olur çünkü mont da bulmam lazım ama 400 e kadarda olabilir

Motosikleti
    Gv250 2016
    Ceza yememek ve 50-60 kilometrelerde darbeden korunmak için kullanılabilir. Kask almadan önce en azından SHARP test sonuçlarına bakmanızda fayda var.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Hocam tedbiren sharp notuna bakarak almak uygun bir davranış olacaktır. Belirli tıbbi veriler ışığında çalışıp, test edip not veriyorlar. Ayrıca darbelerin Kafanın hangi bölgesinde nasıl bir etki ile sonuçlandığını da göstermişler. Bundan dolayı dediğiniz kaskın alınmasının pek uygun olduğunu düşünmüyorum. Sharp puanı ortada: https://sharp.dft.gov.uk/helmets/ls2-ff353-rapid/

Motosikleti
    MT-07
    LS2’den çöp almam. Tabi bu beni şahsi görüşüm ama LS2 kullanmayı bıraktıktan sonra tam 1sene göz kuruluğu problemi yaşadım. FF352 kaskım vardı.
    cıbılduck bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Mt revenge bakın n11 den derim. Bedeni az var ama bulursanız alın. Bulamazsanız axxis draken öneriyorlar o fiyatlara. Ama o fiyatlara pek bir şey beklemeyin.
    levend84 bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Ekipman tavsiyesi icin cikabileceginiz rakam onemli. 500-1000 TL arasına almaya değer şeyler yok bence.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt revenge bakın n11 den derim. Bedeni az var ama bulursanız alın. Bulamazsanız axxis draken öneriyorlar o fiyatlara. Ama o fiyatlara pek bir şey beklemeyin.
    Kesinlikle

400-500 tl bandinda alinabilecek en iyi kask mt dir.

Mt thunder modelinide oneririm

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Konuyla ilgili yabancı kaynakları ve kask üzerinde kullanılan materyalleri araştırmanızı tavsiye ederim. Eğer almak istediğiniz kask çinden amerikaya kadar tüm dünya ülkelerinde satışı olan bir marka ise almamanızda bir engel yok. Zaten belirli testlerden geçirilip belirli güvenliklerin üzerinde üretiliyorlar. Ülkemizde maalesef kaskla ilgili bilgi 0. İzlediği türk motovloglardan kaskın içerisindeki eps köpüğün durduğu yerde deforme olabileceğini söyleyenler var. Dolayısıyla ben şu kaskı alın bu kaskı almayın demiyeceğim. Bu konuda dikkat etmeniz gereken kendimce bildiklerimi aktarabilirim.

Araisinden shoeisine tüm büyük kask üreticilerinin sitelerinde şöyle bir bilgi yer alır kaskların üretildiği günden itibaren 7 yıl satın alınma tarihinden itibaren 5 yıl parça garantisi vardır, hangisi önce gelirse. Yine bu bağlamda bu süre içerisinde kazaya girmiş bir kaskın mutlaka değiştirilmesi ve kullanılmaması gerektiği söylenir. Dünya standartlarında yapılan ECE22.05 , DOT veya Sharp, snell gibi testlerin hiçbirinde kaskın üretim tarihi ve kullanım ömrüyle ilgili bir kısıtlama bildiğim kadarı ile yok. Haricinde yine belirtmek isterimki eps köpüklerin bir raf veya kullanım ömrü yok, köpük kullanıma bağlı deforme olabilir. Tabi bu konuda çok derin bir araştırma yapmak mümkün.

Alacağınız marka model kask için kendinize bir dünya standartı belirleyin. Bunlardan birincisi geçerli gerçek bir ece22.05 etiketi olsun. Sizi gercekten koruması için ece22.05 sahte olmaması önemli. İkinci olarak yapacağınız işlem bu kaskın dünya pazarında satışı olup olmadığına bakın. İlerde yedek parça vs sıkıntı yaşamamak için. Mesela bir marka söylediniz bu kask avrupada amerikada japonyada vs satışı var mı ? Yoksa yurdum insanının 20 liraya yaptırıp 200 liraya sattığı bir model mi bunu araştırın. Vizörü kapak vidaları iç pedleri bulunuyor ve fiyatına göre orantılı mı ? Kolay revzilla, fc moto, moto in gibi sayfalarda böyle bir marka varmı diye bakın. Bu sitelerin hepsinde olan bir model ise koruyuculuğu belirli standartların üzerindedir. Bundan ötesi allaha kalmış. Öyle bir darbe öyle bir kaza yaşarsınız ki kafanızdaki 10.000.00 t bir kaskta olsa yumurta gibi ayrılabilir.

Bunları anlatmamın bir sebebi var Türkiyede en çok izlenen youtube kanalları bile bir kaskın peynir ekmek gibi şukadar ömrü var bukadar zamanı var kullanım ömrü bukadar şu kask kırılmaz bu kask kırılır. Şimdi kaskı camdan atıcaz üzerinde zıplayacaz gibi söylemleri varken kask bilgi alışverişi için çok yanlış yerdesiniz Ne alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun.

Arai Bilgi:
    https://www.araihelmet.eu/en/faq

Shoei Bilgi :
    https://www.shoei-helmets.com/helmet-maintenance/

EPS :
    https://www.inceten.com/dokumanlar/e...r/epsnin-omru/

https://www.epsder.org.tr/tr/page/13...orulan-sorular
    yigozya bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    kardeşim yaz bana yardımcı olurum fiyat konusunda axxis ve mt kasklarda yalnız

Motosikleti
    Gv250 2016
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla ilgili yabancı kaynakları ve kask üzerinde kullanılan materyalleri araştırmanızı tavsiye ederim. Eğer almak istediğiniz kask çinden amerikaya kadar tüm dünya ülkelerinde satışı olan bir marka ise almamanızda bir engel yok. Zaten belirli testlerden geçirilip belirli güvenliklerin üzerinde üretiliyorlar. Ülkemizde maalesef kaskla ilgili bilgi 0. İzlediği türk motovloglardan kaskın içerisindeki eps köpüğün durduğu yerde deforme olabileceğini söyleyenler var. Dolayısıyla ben şu kaskı alın bu kaskı almayın demiyeceğim. Bu konuda dikkat etmeniz gereken kendimce bildiklerimi aktarabilirim.

Araisinden shoeisine tüm büyük kask üreticilerinin sitelerinde şöyle bir bilgi yer alır kaskların üretildiği günden itibaren 7 yıl satın alınma tarihinden itibaren 5 yıl parça garantisi vardır, hangisi önce gelirse. Yine bu bağlamda bu süre içerisinde kazaya girmiş bir kaskın mutlaka değiştirilmesi ve kullanılmaması gerektiği söylenir. Dünya standartlarında yapılan ECE22.05 , DOT veya Sharp, snell gibi testlerin hiçbirinde kaskın üretim tarihi ve kullanım ömrüyle ilgili bir kısıtlama bildiğim kadarı ile yok. Haricinde yine belirtmek isterimki eps köpüklerin bir raf veya kullanım ömrü yok, köpük kullanıma bağlı deforme olabilir. Tabi bu konuda çok derin bir araştırma yapmak mümkün.

Alacağınız marka model kask için kendinize bir dünya standartı belirleyin. Bunlardan birincisi geçerli gerçek bir ece22.05 etiketi olsun. Sizi gercekten koruması için ece22.05 sahte olmaması önemli. İkinci olarak yapacağınız işlem bu kaskın dünya pazarında satışı olup olmadığına bakın. İlerde yedek parça vs sıkıntı yaşamamak için. Mesela bir marka söylediniz bu kask avrupada amerikada japonyada vs satışı var mı ? Yoksa yurdum insanının 20 liraya yaptırıp 200 liraya sattığı bir model mi bunu araştırın. Vizörü kapak vidaları iç pedleri bulunuyor ve fiyatına göre orantılı mı ? Kolay revzilla, fc moto, moto in gibi sayfalarda böyle bir marka varmı diye bakın. Bu sitelerin hepsinde olan bir model ise koruyuculuğu belirli standartların üzerindedir. Bundan ötesi allaha kalmış. Öyle bir darbe öyle bir kaza yaşarsınız ki kafanızdaki 10.000.00 t bir kaskta olsa yumurta gibi ayrılabilir.

Bunları anlatmamın bir sebebi var Türkiyede en çok izlenen youtube kanalları bile bir kaskın peynir ekmek gibi şukadar ömrü var bukadar zamanı var kullanım ömrü bukadar şu kask kırılmaz bu kask kırılır. Şimdi kaskı camdan atıcaz üzerinde zıplayacaz gibi söylemleri varken kask bilgi alışverişi için çok yanlış yerdesiniz Ne alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun.

Arai Bilgi:
    https://www.araihelmet.eu/en/faq

Shoei Bilgi :
    https://www.shoei-helmets.com/helmet-maintenance/

EPS :
    https://www.inceten.com/dokumanlar/e...r/epsnin-omru/

https://www.epsder.org.tr/tr/page/13...orulan-sorular
    Yapmaya çalıştığın şey çok güzel; ancak yaparken izlediğin yol biraz daha iyi olmalı diye düşünüyorum. Arkadaşın dediklerine katılıyorum. *Eğer yabancı diliniz varsa*; yabancı kaynaklardan bilgi almanızda fayda var. Bunun nedeni Türk'lerin bilgisizliği ya da yanlış bilgi vermesi değil; daha çok bilgiye daha rahat ulaşmanız için olacaktır. Bizim Vloglarımız şöyle böyle durumu beni ilgilendirmiyor, kaldı ki bir fikrim de yok zaten.
    Bir diğer konu ise; bahsedilen bazı siteler. Burada satılan ürünler çok iyi algısına kapılmayın lütfen. Ticari olan kurum ve kuruluşların bu tarz kaygıları yoktur. Belli bir kesime hitap ederler; evet. Ancak en iyisini satalım diye bir vizyon, ticari kaygılardan ötürü, malesef geliştirilmez.
    Kısacası kask neye göre seçilir bir öğren, ihtiyaçlarına göre bir kask seç ve al. Marka model önemli değil.
    Bu konuda hemfikiriz

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Hazır kask mevzusu açılmışken mt revenge kaskimi yenileyeceğim bu hayvani bir şekilde ses alıyor, 1000 1500 tl arası en az ses alan kask önerilerinizi bekliyorum. Scorpion exo air modelleri için sessiz deniyor ,

Motosikleti
    ......
    Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır kask mevzusu açılmışken mt revenge kaskimi yenileyeceğim bu hayvani bir şekilde ses alıyor, 1000 1500 tl arası en az ses alan kask önerilerinizi bekliyorum. Scorpion exo air modelleri için sessiz deniyor ,
    Kabuto FF5V

Viento

Snell,sessiz

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kime, neye göre sessiz ? Kasklar kullanılan motosiklet, kafa kemik yapısı, kullanılan diğer yardımcı ekipmanlara göre ses ve rüzgar oranları değişkenlik gösterebilir. Size göre hayvani ses alan bir kask bir başkası sessiz olduğunu söyleyebilir. Tavsiyem şu yönde motosiklete biniyorsanız, tüm kaskların hayvani şekilde ses yapabileceğine inanın. Pahalı kaskların daha az sesli olacağı algısı çok yanlış. Kaldı markaların üst segment pahalı kaskları sessizlik için değil kaskı kullanılacak olan motosiklet yapısına göre kafada stabil tutmak, kullanıcıya konfor sağlamak ve daha güvenli olmaları için tasarlanıyor ve çoğu üst segment racing kaskın üzerinde hava kanalları bulunuyor bu kanallar içerisinden geçen hava sürkülasyonları o kaskları normal kasklara göre daha gürültülü yapacaktır. Tavsiyem kendinizi her ortamda ve farklı koşullardan etkilenmeden tek başına sessiz bir kask olduğuna inandırmayın. Satıcılarında bu noktada söylediği bu kask sessiz bu kask rüzgar geçirmez bu kask astronot kaskı gibi söylemlerine inanmayın. Haricinde arkadaşınız size samimi birşekilde sessiz olduğunu söylese bile siz o kaskı daha gürültülü bulabilmeniz olağan bir durumdur.
    MrLucky13 bunu beğendi.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabuto FF5V

Viento

Snell,sessiz

2017 üretim tarihli Kabuto FF%V kasklar var 900 TL ye alınırmı sizce.

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı oar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 üretim tarihli Kabuto FF%V kasklar var 900 TL ye alınırmı sizce.
    hocam alınır tabi 2017 de 2016 da alınır. Yeterki alacağınız eski tarihli ürün rafda bir standa takılı olmasın kapalı kutuysa ve kaskın üzerinde süet nubuk gibi zamanla deforme olabilecek bir parça yok ise alıp kullanabilirsiniz. Zaten kaskın üretim tarihinden itibaren 7 kullanım tarihinden itibaren 5 yıl kullanım ömrü var. Eğer raftaki ürün içinize sindi temiz gözüküyor ve sağlamda indirim aldıysanız neden alınmasın.

Garantiyle ilgili link :
    https://www.webbikeworld.com/kabuto-...de-iii-review/
    http://mylifeatscuderiawest.blogspot...by-kabuto.html

Aslında bana yardımcı olursanız sevinecem işin içinden çıkamadım. Çocukluğumdan beri heves ettiğim motorsiklet hayalime 40 küsür yaşında yeni bir crf 250 alarak başladım. Ekipmanım yok. Uzun süredir motor yatıyor. Şehiriçinde işe gidip gelmek için (15 km) ve haftasonu (25- 30km) kullanmak için aldım.
    Kask almam lazım, terekli kasklar hoşuma gitti.(agv -bell mx 9 caber vs.) forumları yorumları okudukça terekli kaskların asfaltta düştüğümde korumasının zayıf olduğundan bahsedilmiş. Benim bütçemle alacağım kasklarında sharp testleri ya yok ya düşük. Sadece şehir içinde kullanmak için alacağımdan sırf tipi hoşuma gitti diye almakta saçma geldi .

Kabuto kasklara baktım ama onlarda da beden yokmuş. SHARK RIDILL BLANK diye bir kask var incelemesinde arkada egzos hava çıkışı olmadığı sölendi, sadece yazın süreceğimden problem olurmu bilmiyorum. Birde İnternet üzerinden almam lazım gidip deneme şansım yok. 1000-1200tl bütçem var, birkaç kask tavsiyesi verirseniz çok sevinirim.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı oar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bana yardımcı olursanız sevinecem işin içinden çıkamadım. Çocukluğumdan beri heves ettiğim motorsiklet hayalime 40 küsür yaşında yeni bir crf 250 alarak başladım. Ekipmanım yok. Uzun süredir motor yatıyor. Şehiriçinde işe gidip gelmek için (15 km) ve haftasonu (25- 30km) kullanmak için aldım.
    Kask almam lazım, terekli kasklar hoşuma gitti.(agv -bell mx 9 caber vs.) forumları yorumları okudukça terekli kaskların asfaltta düştüğümde korumasının zayıf olduğundan bahsedilmiş. Benim bütçemle alacağım kasklarında sharp testleri ya yok ya düşük. Sadece şehir içinde kullanmak için alacağımdan sırf tipi hoşuma gitti diye almakta saçma geldi .

Kabuto kasklara baktım ama onlarda da beden yokmuş. SHARK RIDILL BLANK diye bir kask var incelemesinde arkada egzos hava çıkışı olmadığı sölendi, sadece yazın süreceğimden problem olurmu bilmiyorum. Birde İnternet üzerinden almam lazım gidip deneme şansım yok. 1000-1200tl bütçem var, birkaç kask tavsiyesi verirseniz çok sevinirim.
    1200 tl'ye adar sharp testi olan bayağı bir kask var. Hjc'nin IS-17 si var(FG-17 de düşünülebilir). Ls2 ff396 cr1 var(Ft2 fiberglass ve micrometrik tokalı olan olan, Cr1 carbon ve double d bağlı olandır). Shark Ridill var. Airoh Valor var. Var da var yani. Mt'nin de modelleri var iyi derece alan o fiyata kadar.

Motosikleti
    ......
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1200 tl'ye adar sharp testi olan bayağı bir kask var. Hjc'nin IS-17 si var(FG-17 de düşünülebilir). Ls2 ff396 cr1 var(Ft2 fiberglass ve micrometrik tokalı olan olan, Cr1 carbon ve double d bağlı olandır). Shark Ridill var. Airoh Valor var. Var da var yani. Mt'nin de modelleri var iyi derece alan o fiyata kadar.
    Dostum fg17 guzel bir kask ama,vizor kilit zamazingosu cidden cabuk bozuluyor,hemde çalişmasi ergonomik degil,tirnak sistemi rahat çalişmiyor.

Hee diyeceksin biri 1200-1600 araliginda
    Digeri 2200-2500 araliginda

Ama o sistemi koyduysan dizaynini duzgun yapta işini layikiyla gorsun.

Haksiz miyim??

Shoei de benzer sistemi kullaniyor ama kask eskiyor mekanizmaya birşey olmuyor.katir gibi kask çok sağlam
    emenyasin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler