Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Sürücüleri Duyarsız mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğiniz gibi cogu şirket izin verdi.
    Evde oturun diyorlar.
    Öldürücülüğünden değil de bulasıcılığından kaynaklı.
    Yani siz ölmeyin diye değil başkalarını öldürmeyin diye bu tedbirler bence.

Neyse.

Forumda son 1 haftadır aşırı miktarda "millet evdeyken biz nereye gidelim" konuları dolaşıyor.
    Normalde bu kadar acılmazdı bu konular.

İnsanları evde oturmaya teşvik etmek gerekir iken insanlar "hazır heryer boş hadi gezelim" mantığı ile.

Kusura bakmayın da, siz rahat gezin diye mi bu millet evde?
    Her motorcu bu insanlar gibi düşünür ise etraf boş olmaz.

Kimseye evde otur demeye hakkımız yok, yeri geliyor motorla gitmem gereken yer var ise gidiyorum az biraz uzatıp yolu öyle eve dönüyorum.

Ancak forumdaki gibi herkesi gezmeye teşvik etmeye calısmak nedendir çözemedim.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

aslında kucuk geziler için fırsat olarak goruyorum ben. evden in motora bin gezin sagda solda. (CRFm var genelde dagda bayırda) sonra motordan in evine cık.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğiniz gibi cogu şirket izin verdi.
    Evde oturun diyorlar.
    Öldürücülüğünden değil de bulasıcılığından kaynaklı.
    Yani siz ölmeyin diye değil başkalarını öldürmeyin diye bu tedbirler bence.

Neyse.

Forumda son 1 haftadır aşırı miktarda "millet evdeyken biz nereye gidelim" konuları dolaşıyor.
    Normalde bu kadar acılmazdı bu konular.

İnsanları evde oturmaya teşvik etmek gerekir iken insanlar "hazır heryer boş hadi gezelim" mantığı ile.

Kusura bakmayın da, siz rahat gezin diye mi bu millet evde?
    Her motorcu bu insanlar gibi düşünür ise etraf boş olmaz.

Kimseye evde otur demeye hakkımız yok, yeri geliyor motorla gitmem gereken yer var ise gidiyorum az biraz uzatıp yolu öyle eve dönüyorum.

Ancak forumdaki gibi herkesi gezmeye teşvik etmeye calısmak nedendir çözemedim.
    eğer bu konulardan birisi benim gezi konumsa, virüsten sonra yaz için rota belirleme adına yaptığımız bir çalışma

He diğer konular içinse bile sonuçta resmi olarak "SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI" adı altında bir şey yok, söz konusu virüsün tedavisi de yok zaten, süreci uzatmaya çalışıyorlar, herkesin hayatına kimse karışamaz a geliyor doğal seçilim, bırakın gezen gezsin, biz de virüs sonrası rotamızı belirleyelim fazla takmamak lazım insanları
    kenan_gül bunu beğendi.

yapılan yasak demıyorum duyarsızca gelıyor bana su an bu yapılan.

dağa taşa vurun tamam ama "bomboş sahil keyfi" diyenleri dövesim gelıyo
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    İstanbul için, atlayıp motora Ulupelit, Karacaköy, Ağva veya Riva civarında sürmenin hastalık yayma ve kapma olarak risk oluşturacağını düşünmüyorum. İlle buralara değil, Kartal-Kozyatağı-Merter-Avcılar gidip gelmekle de birşey olmaz. Hatta bu durum bence motosikletlilerin avantajlarından biri. Sorun olarak görülmemelidir bence. Adam tek başına motorla gidiyor ne var bunda?
    Mallaca bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

ben diyorum ki insanlara yöneticiler evde kal derken forumda bu derece dışarı cıkmaya yönelik paylaşımların cogalması duyarsızca değil mi, siz diyorsunuz burada surada virüs mü kapıcaz

ben virüs kaparsınız bizi öldürürsünüz demiyorum ki, sadece insanların evde kalması söylenirken marifetmiş gibi gezmelerin reklam yapılmasına karşıyım

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    1- temelde haklısın
    2- motorcu adam boş zaman bulursa gezi düşünür ama bunu fiiliyata döker mi? konu bu..
    3- normal hafta sonları aileyle zorunlu geçirildiği için, bu sanki ekstra izinmiş gibi geliyor sanırım.
    4- motor bireysel bir araç olduğundan, dağa bayıra gidip, çekirdek çitleyip dönme şeklindedir çoğu plan. Festivale katılım tarzı değil.
    5- evdeyken, tv, internet, gazeteler hep corona, corona, corona.. Bunaltıyorlar resmen. Bu; insanlardan uzağa kaçış, dinleniş.. Moral depolama gayretidir bir anlamda..

6- evlenince anlarsın :D

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- temelde haklısın
    2- motorcu adam boş zaman bulursa gezi düşünür ama bunu fiiliyata döker mi? konu bu..
    3- normal hafta sonları aileyle zorunlu geçirildiği için, bu sanki ekstra izinmiş gibi geliyor sanırım.
    4- motor bireysel bir araç olduğundan, dağa bayıra gidip, çekirdek çitleyip dönme şeklindedir çoğu plan. Festivale katılım tarzı değil.
    5- evdeyken, tv, internet, gazeteler hep corona, corona, corona.. Bunaltıyorlar resmen. Bu; insanlardan uzağa kaçış, dinleniş.. Moral depolama gayretidir bir anlamda..

6- evlenince anlarsın :D
    Evliyim abi zaten :D

Motor bireysel oldugu için evet risk düşük, hatta işe gidip gelme kısmını tamamen motor ile yapacagım su havalar düzelsin.

homeoffice mod oldugum günler bende 2 turluyorum geziyorum, tabi ki özgürlük, yolların boş olması güzel.

Ama forumda hergun 5 tane siz evde otururken yollar boş oh motorcular gezsin mantıgı ile konu acılmasının olumsuz etki yaratacagını düşnüüyorum :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Evliyim abi zaten :D

Motor bireysel oldugu için evet risk düşük, hatta işe gidip gelme kısmını tamamen motor ile yapacagım su havalar düzelsin.

homeoffice mod oldugum günler bende 2 turluyorum geziyorum, tabi ki özgürlük, yolların boş olması güzel.

Ama forumda hergun 5 tane siz evde otururken yollar boş oh motorcular gezsin mantıgı ile konu acılmasının olumsuz etki yaratacagını düşnüüyorum :D
    Bak şimdi:
    Zaman bollaşmış
    Yakıt ucuzlaşmış
    Yollar boşlaşmış
    Ben motorcu olsam...
    Quantrell bunu beğendi.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bak şimdi:
    Zaman bollaşmış
    Yakıt ucuzlaşmış
    Yollar boşlaşmış
    Ben motorcu olsam...
    ben şahsen ikna oldum

Motosikleti
    MT-07
    Yaw arkadaş, seninle aynı binada olup, senin asansörü, sokak kapısını vs vs parmakladığın ve virüslerini bulaştıracağın ortamda olmaktansa boş sahile giderim ve termosumda kahve içerim.

Tek kişilik motorumla, insan popülasyonundan uzaklaşıyorum. O kadar #evdekal geyiğinin meali; toplulukla toplaşma demek.

Toplumca paranoyaksınız. Ölümü görünce sıtmaya razı oluyorsunuz. Düşünceleriniz sığlaşıyor ve panik atak halleriniz bıktırıyor.

Motorla çıkmaz isem arabamla çıkarım. Hesap mı vereceğim? Bir siz zaten duyarlısınız ve ülkeyi kurtarıyorsunuz. Hepinizde IQ 130+ ve diğer herkes 80 civarlarında takıldığı için herkesin yerine düşünüyorsunuz.

Peki gerçekten senin düşüncen doğru mu?

Motosikleti
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şahsen ikna oldum
    Hayat amacım buydu zaten.. Kânilik )

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Bak şimdi:
    Zaman bollaşmış
    Yakıt ucuzlaşmış
    Yollar boşlaşmış
    Ben motorcu olsam...
    Şuan motorumu sattığıma pişman oldum

Motosikleti
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan motorumu sattığıma pişman oldum
    Sizin ve sevdiklerinizin sağlığı yerindeyse gerisini boşverin...

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS
    Bence bu korona virüsünde motosiklet kurtarıcı rol oynuyor. Her şeyden önce toplu taşımaya binmekten kurtarıyor. Sonra iki tekere bindim mi kimseyle de muhatap olmadan şöyle bir deniz kıyısı, dağlık, ormanlık alanda hava alıp tekrar eve gelmek hem risksiz hemde paha biçilemez.

Bu nedenle korona günlerinde motosikletle gezmeyin/özendirmeyin demek, telsizcilere deprem zamanında telsiz kullanmayın demek gibi. Nacizane görüşüm budur. Saygılarımla...

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw arkadaş, seninle aynı binada olup, senin asansörü, sokak kapısını vs vs parmakladığın ve virüslerini bulaştıracağın ortamda olmaktansa boş sahile giderim ve termosumda kahve içerim.

Tek kişilik motorumla, insan popülasyonundan uzaklaşıyorum. O kadar #evdekal geyiğinin meali; toplulukla toplaşma demek.

Toplumca paranoyaksınız. Ölümü görünce sıtmaya razı oluyorsunuz. Düşünceleriniz sığlaşıyor ve panik atak halleriniz bıktırıyor.

Motorla çıkmaz isem arabamla çıkarım. Hesap mı vereceğim? Bir siz zaten duyarlısınız ve ülkeyi kurtarıyorsunuz. Hepinizde IQ 130+ ve diğer herkes 80 civarlarında takıldığı için herkesin yerine düşünüyorsunuz.

Peki gerçekten senin düşüncen doğru mu?

okudugumuzu anlamadıgımız gerçeğine en büyük örneklerden birisin bu forumda.

Ben diyorum ki eskiden böyle postlar bu sayıda acılmıyordu, hassas bir dönemde böyle postlar mümkün seviye acılmamalı, sen diyorsun paranoyaksın.

Forumda resmen birbirini gaza getirmeye calısıyor herkes dışarı cıksın diye. Cıkıyorsan cık arkadaşım, forumda günde 5 tane "evde kalma gez" benzeri konu acılmasına laf ediyorum.

Toplumdan izole isen bak yukarda yazdım vur dağa taşa kendini, banane.

ben paronayak değilim de sen haz etmediğin insanlara öfke kusmak için yer arıyorsun.
    Fr.Sante bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    okudugumuzu anlamadıgımız gerçeğine en büyük örneklerden birisin bu forumda.

Ben diyorum ki eskiden böyle postlar bu sayıda acılmıyordu, hassas bir dönemde böyle postlar mümkün seviye acılmamalı, sen diyorsun paranoyaksın.

Forumda resmen birbirini gaza getirmeye calısıyor herkes dışarı cıksın diye. Cıkıyorsan cık arkadaşım, forumda günde 5 tane "evde kalma gez" benzeri konu acılmasına laf ediyorum.

Toplumdan izole isen bak yukarda yazdım vur dağa taşa kendini, banane.

ben paronayak değilim de sen haz etmediğin insanlara öfke kusmak için yer arıyorsun.
    Duyar kasıp kasıp durma artık. Bu kadar rahatsız olan bir topluluk içinde olmaya çabalıyormuşsun gibi izlenim bırakman da sıkıcı gelmeye başlıyor artık.

Motosikletle ilgili öğrenmeye çalıştığın bilgi sayısı bir elin parmaklarını geçmezken, sürekli herşey hakkında fikir sahibisin. Tabiki insanlar paylaşacaklar. Sıkıldılar, bıktılar, ekonomik kriz sürekli gırtlarında iken bir de üstüne bu korona virüsü çıktı. Gölge dövüşü yapıyor insanlar. Sürekli paranoyak bir şekilde sağa sola bakıyorlar.

Ne yapacaklardı? Evde durmak ne güzel die zil takıp oynayacaklar mıydı? Çok güzel olsaydı ev hapsi die bir cezalandırma olmazdı. İnsan özgür bir varlık. Avcı-toplayıcılık dna’larında işli.

Hayatında bir değişiklik yap. Bir kez olsun şikayet etmek yerine hobilerinden, sevdiğin şeylerden veya insanlarla birlikte yapmak istediğin aktivitelerden bahset. Mesela denizde en fazla kaç kez taş sektirdiğinden bahset. Eskiden elektrikler gidince insanların gölge oyunları ile birbiriyle iletişime geçtiklerinden, hikayeler anlattıklarından, köy kahvesindeki dayıların nasıl oluyor da aynı rutin ile yaşadıklarını falan.

Bilimle ilgili merak ettiğin birşey sor veya öğrendiğin birşeyi paylaş.

Ne yaparsan yap ama artık şikayet etme. Şu forumu her açtığımda senin bir şikayetini görüyorum. Buradaki yaş aralığında, ortalama bir yaşa sahipsin. Fakat herkesten fazla şikayet ediyorsun.

O çıkacak olan insanlarda çıkıyorlar zaten. Kimseden onay beklemiyorlar veya duyar kasacağız die evde kalmıyorlar. Kendi isteklerine, kendileri karar veriyorlar.

Sen burada şikayet etmeyi kendi hakkın saydığın kadar, o insanlarda dışarı çıkmayı arzuladıklarını dile getirmeye hakları var.

ve konuştu forumun bilirkişisi.

Forumu her actıgında benim bir sikayetimi görüyorsan son 1 haftada yaptıgım birkaç sikayeti buraya paylaşabilir misin?

Duyar kasmak ile ne alaka? Hassas bir dönemde konu acmanın abartıldıgını söylüyorum, sen hala insanlar evden cıkmasın demişim gibi davranıyorsun.

Forumun rehberi sen değilsin, sosyal hayatımda yaptıgım şeyleri ya da merak ettıgım her haltı foruma taşıyacak acizlikte değilim.

Senden rica ediyorum artık bi düş yakamdan, her actıgım konuya her mesajıma cevap vermenden gına geldi. Egonu lütfen başka yerde tatmin et.

Motosikleti
    MT-07
    ve konuştu forumun bilirkişisi.
    Anlamadın değil mi? Zaten biliyordum da umut fakirin ekmeği işte.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadın değil mi? Zaten biliyordum da umut fakirin ekmeği işte.
    Editliyordum mesajı, erken yollamışım.

Tekrar söylüyorum, kişisel sıkıntılarını bana yansıtma. Öfkeni kusmak için yer arama.

O insanların konu acmalarını nrmal buluyorsan benim de eleştirmemi normal bulacaksın ya da forumda benden uzak duracaksın.

her konuda peşimdesin bu nedir yav. bu kadar mı öfkelisin de forumlarda insanlardan cıkarmaya calısıyorsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)