Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Sürücüleri Duyarsız mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    İşte sen ifade özgürlüğü die kendini haklı görüyorsan, o insanlarda haklı aga’cığım.

Emin ol senin isyanlarına ben bile yetişemiyorum.

Öfke kusma olayına gelince de sen gerçek bir öfke görmemişsin. O kadar şey yazdım, söylediğin tek şey bana öfke kusma. Arkadaşcağızım, burada herkes birbirini eleştire eleştire doğruyu bulacak. Önemli olan bakış perspektifini geliştirebilmekte.

Gelişiyor mu? Forumun faydası oluyor mu?

Yada sorumu değiştireyim. Geldiğinden beridir sürekli şikayet ediyorsun. Şikayetlerinde hep aynı tek düze!?.

Şikayet etmeni bile geliştiremedik mi forumca? Bu da mı gol değil?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sikayet değil eleştiri, ben eleştiriyorum arada fark var.

Benim eleştiri sayım bile forumdaki öfke patlaman ile kapışamıyor.

Gerçek öfke görmeme gerek yok, sosyal ortamda agresif davranışlar da bir öfke çeşitidir. Öfke demek illa vur kır parçala değildir. Su an yaptıgın bile psikolojik bir baskıdır.

Sen "arndiol yne motorculara laf ediyor" mantığı ile konuya yorum yapıyorsun.

Ben burada hassas bir dönemde bu tür konular acarak insanları dısarı cıkmaya teşvik etmemeli, isteyen cıksın gezsin tabi ki diyorum sen bambaska algılıyorsun.

Su an en güvenli araç motosiklet, mümkün seviye herkes kullanmalı toplu tasıma yerine forumdaki. Reklam kısmını eleştiriyorum.

Kimse kimseye evde kalsın demiyor, kımse kımseye dısarı cıkma yasagı var demiyor. Su an insanları evde kalmaya teşvik etmeye calısılırken motorcuların daha hassas davranması gerektıgını soyluyorum, sen öfke kusuyorsun.

Su an herkes risk altında, evet abartılıyor ama bulasıcı bir hastalık. Ülke olarak önüne geçemeyeceğiz. Paranoyak değilim, sosyal ve ekonomik sıkıntıları ile daha cok ilgileniyorum sadece. Bu da bariz bir gerçek, sen etkilenmediysen bile ben 2 haftada etkilendim bu sıkıntılardan.

Bana göre su an "hadi gezelim" diyen insan kanser toplantısında sigara icelim mi diyen birisi konumunda. Sigaranı dışarda iç, ama yeri o toplantı değil ve ictiğini söylemek zorunda değilsin. Oradaki herkes hassas cunku.

Muhtemel yıne anlatamadım, sen yıne öfke kusacaksın.

Tamam hocam, dedıgım gibi, bas engeli bana rahatla. bende rahatlayayım. Her konuda bana cevap vererek yordun cünkü.

Motosikleti
    MT-07
    Anger menangement die bir film var. İzlemeni öneririm.

Öfke patlaması, engelle geç falan bunlar çocukça şeyler. 30 yaşını devirmiş adamlarız. Bize, bizden büyüklere, özellikle bizden küçüklere birşeyler katmaya çabalamak önemli olan. Tv’den gördüklerinle gelip burada demagoji yapmanda haklı bir eleştiri sebebi doğuruyor.

Senin bilmediğin birçok şeyi biliyorum ve senin gibi panikle sağa sola saldırmıyorum.

Motorculara bla bla bla, motorcular bla bla bla, bu motorcuları bla bla bla die başlayan cümlelerin %90’ı sana ait. O kadar şey yazdım. Üstün körü okumak yerine “Gerçekten birşeyleri yanlış yapıyor olabilir miyim?” düşüncesi taşıdın mı? Merak ettim doğrusu.

Sahi sen neden motosiklet sürüyorsun? Amacın ne? Konuşmalarımızı bir kenara bırak. Sadece son soruma cevap verir misin? Mesela motosiklet sana ne anlam ifade ediyor? Amaç mıdır? Araç mıdır?

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    corona morona umrumda değil çıkar gezerim.65 yaş olsam yine çıkar gezerim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anger menangement die bir film var. İzlemeni öneririm.

Öfke patlaması, engelle geç falan bunlar çocukça şeyler. 30 yaşını devirmiş adamlarız. Bize, bizden büyüklere, özellikle bizden küçüklere birşeyler katmaya çabalamak önemli olan. Tv’den gördüklerinle gelip burada demagoji yapmanda haklı bir eleştiri sebebi doğuruyor.

Senin bilmediğin birçok şeyi biliyorum ve senin gibi panikle sağa sola saldırmıyorum.

Motorculara bla bla bla, motorcular bla bla bla, bu motorcuları bla bla bla die başlayan cümlelerin %90’ı sana ait. O kadar şey yazdım. Üstün körü okumak yerine “Gerçekten birşeyleri yanlış yapıyor olabilir miyim?” düşüncesi taşıdın mı? Merak ettim doğrusu.

Sahi sen neden motosiklet sürüyorsun? Amacın ne? Konuşmalarımızı bir kenara bırak. Sadece son soruma cevap verir misin? Mesela motosiklet sana ne anlam ifade ediyor? Amaç mıdır? Araç mıdır?

Senle muhattap olmaya değmez, malum parti trolleri gibisin.

Biliyormuş gibi konusup aslında bilmiyorsun. Muhtemel tek bildiğin motosiklet ve insanlara saldırmak.

Cocukca veya değil, benimle muhattap olmanı istemiyorum, bu forumda senin gibi sorunlu insanlarla ugrasmak için durmuyorum.

İyi forumlar
    Öz_Musti bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senle muhattap olmaya değmez, malum parti trolleri gibisin.

Biliyormuş gibi konusup aslında bilmiyorsun. Muhtemel tek bildiğin motosiklet ve insanlara saldırmak.

Cocukca veya değil, benimle muhattap olmanı istemiyorum, bu forumda senin gibi sorunlu insanlarla ugrasmak için durmuyorum.

İyi forumlar
    Bu forumda ne için duruyorsun?

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin ve sevdiklerinizin sağlığı yerindeyse gerisini boşverin...
    Allaha şükür hocam...

Motosikleti
    MT-07
    Küstürdüm Rebellion'u. Konuşmuyor artık.

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Sevgili kardeşim öncelikle Hadi dışarı çıkalım hava çok güzel yollar bomboş niye evdesiniz ki? sizde bienim gibi dışarıya vurun kendinizi diye açılmış veya iması içeren bir post okumadım ben. Evde kalmak insanlarla topluca veya bireysel yakınlaşmamak orda burda oturup herkesin değdiği veya bir şekilde iletişime geçtiği nesne ve objelerle teması kesebilmek adına var. Kafeye gözlemeciye markete vb yere girmeden motoruyla gezen birinin
    ne duyarsızlığı olabilir? (Çıkmayanları imrendirdikten, kıskandırmaktan başka)
    Bu kadar Duyara ne gerek var? Ben evden çıkmayım kapıdan yaptığım alış veriş sayesinde yine paradan post cihazından vb. şeyden elimi temizlemezsem
    kapabiliirim coronayı.
    Şu aralar Yaşlı amcalarla geçilen dalgayı da çok gereksiz görüyorum. Sanane polis zaten topluyor hepsini.
    Toplumda bir süredir günah keçisi arama, yakalama ve linç etme eğilimi arttı. Kusura bakmayın burada da var.
    Gözüne kestirdiğin sana göre apaçi 20 yaşında çocuğa terbiye vermeye kalkıyorsunuz zaten yemiş cezasını oturmuş SANA NE?
    Ben egzos takmıyorum sende takma
    Ben cam filmi takmıyorum oda takmasın
    Ben teker yapmıyorum o yapıyor apaçi
    SANA NE?
    Başımızdakiler zaten darladıkça darlıyor.
    Herkes kendini zabıta, polis filan belledi
    Ülkede yasa var polis var zabıta var. Kendine bak sen.
    Konuya açan arkadaş üzerine alınmasın "SEN" bahsettiğim zihniyeti temsilen edilmiş bir kelam.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bir sağlıkçı olarak şunu belirtmek istiyorum, evden çıkılmamasının salık verilmesinin tek sebebi aşı yada kür bulunana kadar durumu idare etme çabasıdır. Şu an birden bire 1000 vakanın sağlık sistemine baş vurması ile o 1000 vakanın kademeli olarak başvurması çok farklı sonuçlar doğurur.Ki bu çok mantıklı bir tedbir.
    Kendinizle birlikte başkalarını da koruyun. Ben hastalandıktan sonra dünya yansın demeyin, o yanan dünya da sizin sevdikleriniz de olabilir

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Parantez içinde yazayım alınmayın (Millet ile temasda bulunmuyorsanız sorun yok,vurun dağa bayıra)

Siz gezin dolaşın gençsiniz dayanıklısınız.Çoluk çocuğa karışında o zaman göreyim ben sizi.Eve gittiğim zaman kendimi tecrit etmeyi düşünüyorum ev halkına bulaşmasın diye.İşi olmayıp çarşıda gezenlerin kafasına vurup evine yolluyacaksın.

Ofisteki çalışanların çoğu home ofis çalışıyor bir tek ben ve birkaç kişi dönüşümlü çalışıyoruz.

Elimde olsa köye çıkar insanlarla bağımı 3 ay keserdim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parantez içinde yazayım alınmayın (Millet ile temasda bulunmuyorsanız sorun yok,vurun dağa bayıra)

Siz gezin dolaşın gençsiniz dayanıklısınız.Çoluk çocuğa karışında o zaman göreyim ben sizi.Eve gittiğim zaman kendimi tecrit etmeyi düşünüyorum ev halkına bulaşmasın diye.İşi olmayıp çarşıda gezenlerin kafasına vurup evine yolluyacaksın.

Ofisteki çalışanların çoğu home ofis çalışıyor bir tek ben ve birkaç kişi dönüşümlü çalışıyoruz.

Elimde olsa köye çıkar insanlarla bağımı 3 ay keserdim.
    Büyük çoğunluğuna katılıyorum.
    Şu da var, motorla gezme " 2 tur atıp cafe önüne çekme " ya da benim yaptığım gibi " evin oradan en yakın dağ köyü yollarına girip, - kimseye ve hiç bir şeye değmeden-- bir ağaç altında, oturmak" hangisi?

Şahsen tercihim ikincisi olurdu..

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    arndiol ve Angrypower siz daha önceden de tartışmamış mıydınız başka konularda?

arndiol'e bu konuda önceden de yazdığım gibi katılmıyorum. Ama fikir belirtir çıkarım. O adam da beni kaale alır veya almaz. Bu o kişinin tercihidir. Forumlarda çoğu zaman bilge kişi rolünü üstlenmişimdir ama çok forumdan da banlanmışımdır. Önemli olan fikrini söyleyip adamın bunu okumasını sağlamak. FORUMUN AMACI BUDUR. Fikrini söyle ve güle güle. Yoksa amaç fikir kabul ettirmek değil. Zaten imzamı da bu sebeplerden dolayı yazdım ve kullanıyorum.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam dağ, bayır, köy yolu gezelim de, ya herkes dağ bayır köy yolu gezmeye kalkarsa ?
    Oturduğun ağacın dibine, soluklandığın kapalı olan köy kahvesinin önündeki banka senden önce senin gibi düşünen başka bir gezgin oturduysa?

Çok paronayakça geliyor kabul, ama virüsün dağ, tepe, bayır algısı yok. Hergün 500-600 kişinin yaşamını yitirdiği ülkeler var artık.
    Toplum sağlığı ülkelerin ekonomisinden daha önemlidir ama artık insanlar dünya üzerinde tıpkı bankalardaki para birimi gibi sayısal rakamlardan ibaret.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam dağ, bayır, köy yolu gezelim de, ya herkes dağ bayır köy yolu gezmeye kalkarsa ?
    Oturduğun ağacın dibine, soluklandığın kapalı olan köy kahvesinin önündeki banka senden önce senin gibi düşünen başka bir gezgin oturduysa?

Çok paronayakça geliyor kabul, ama virüsün dağ, tepe, bayır algısı yok. Hergün 500-600 kişinin yaşamını yitirdiği ülkeler var artık.
    Toplum sağlığı ülkelerin ekonomisinden daha önemlidir ama artık insanlar dünya üzerinde tıpkı bankalardaki para birimi gibi sayısal rakamlardan ibaret.
    Benim gibi cebinde bir küçük boy dezenfektan taşıyorsun. Fısfısfıs heryere sıkıyorsun. Tertemiz oluyor. Kaos durumu ile sağ duyulu yaklaşımlar farklıdır

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gibi cebinde bir küçük boy dezenfektan taşıyorsun. Fısfısfıs heryere sıkıyorsun. Tertemiz oluyor. Kaos durumu ile sağ duyulu yaklaşımlar farklıdır
    Yahu sende haklısın, insan bir eve tıkılıp günlerce kalabilecek bir varlık değil sonuçta. Tedbiri elden bırakmamak şart, mümkün olduğunca az insanla temas etmek lazım fakat, insan olmayıpta temas ettiğimiz yerlere daha önce başkaları temas etmiş olabilir.
    Tabiki eve hapsetmeyelim kendimizi ama biz işin suyunu çıkarmakla ünlü bir memleketiz.
    Heleki kaderciliğin %90'ına yayılmış bir toplumda kendimizi insanlardan izole etsek dahi işimiz zor. Olay bizim basite indirgediğimiz kadar basit değil esasen.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)