Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Cevrenizde korona olan varmı

Motovento
    REKLAM ALANI
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklıma takıldı, markete yada bakkala gidince yoldaki seyyar satıcıdan birşeyler alınca kiminle diyaloğa girsem soruyorum sizin cevrenizde bu hastalığa yakalanan varmı diye herkes yok diyor yada gizliyorlar
    Almanyada hollandada ahbablarimla konuşurken soruyorum ülke ne durumda diyorlar bazı hastaneler boş dışarı çıkamıyoruz ama hiç hasta olan görmedim cevremizdede kimse yok diyorlar

Anlam veremediğim hastalar gizleniyormu yoksa farklı bir konumu mevcut ?

Bazı konular okudum bloglarda adamlar biraz bilimkurgu da olsa dünya çapında yeni sistem oturtma yeni parasal sistem kurulum amacıyla böyle bir var olmayan yada bilerek geliştirilip yapılan bir konu olduğundan bahsetmişler ve bu haberlerde ölenlere yada hasta olan ünlülere tamamen anlaşmalı bu yeni projede yer alan insanlar olarak tarif edilmiş

Bu hastalık var lakin hiç var olan bir aile görmedim yada çevrelerinde hasta olan biriside

Insan oğlu güç, para için herşeyi yapabileceğine inanıyorum.

Siz degerli motosiklet net üyelerinin yorumlarını merak ediyorum
    Huysuz Motorcu Kanalımıza Bekleriz.

https://www.youtube.com/channel/UCvsLi-1RBIWxn1uPgG0t3qw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hazir konu acilmisken dunyanin duz olmasi mevzuunda da fikirleri alabilir miyiz?
    espresso, birbilent ve pea bunu beğendiler.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazir konu acilmisken dunyanin duz olmasi mevzuunda da fikirleri alabilir miyiz?
    sohbet ortamı olsun sıkıldık evde otur otur

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma takıldı, markete yada bakkala gidince yoldaki seyyar satıcıdan birşeyler alınca kiminle diyaloğa girsem soruyorum sizin cevrenizde bu hastalığa yakalanan varmı diye herkes yok diyor yada gizliyorlar
    Almanyada hollandada ahbablarimla konuşurken soruyorum ülke ne durumda diyorlar bazı hastaneler boş dışarı çıkamıyoruz ama hiç hasta olan görmedim cevremizdede kimse yok diyorlar

Anlam veremediğim hastalar gizleniyormu yoksa farklı bir konumu mevcut ?

Bazı konular okudum bloglarda adamlar biraz bilimkurgu da olsa dünya çapında yeni sistem oturtma yeni parasal sistem kurulum amacıyla böyle bir var olmayan yada bilerek geliştirilip yapılan bir konu olduğundan bahsetmişler ve bu haberlerde ölenlere yada hasta olan ünlülere tamamen anlaşmalı bu yeni projede yer alan insanlar olarak tarif edilmiş

Bu hastalık var lakin hiç var olan bir aile görmedim yada çevrelerinde hasta olan biriside

Insan oğlu güç, para için herşeyi yapabileceğine inanıyorum.

Siz degerli motosiklet net üyelerinin yorumlarını merak ediyorum
    Ailem hastanede çalışıyor, şöyle söyleyeyim daha geçen gün 3 personelin testi pozitif çıktı, yoğun bakımda korona olduğu aşikar olan ama pnomoni, zatürre gibi hastalıklardan patır putur ölümler oluyor, bu kişilere corona testi uygulanmadan öldü denilip yenisi yatırılıyor yoğunluk yüzünden, keza bazı forumlarda da örnekleri mevcut.

Demem o ki, hasta sayısı aslında çok daha fazla, fakat bir çoğu zaten ölüveriyor 3-4 gün içinde daha teşhis dahi kesinleşmeden o yüzden duyurma gereği duymuyorlar.

1 vaka var dedi diye sağlık bakanımız, marketleri yağmalayan halka sen kalkıp 5000 vaka var, 2000 de ölü var genç yaşlı karışık desen ne yapar bir düşün
    hasmet, YERUÇAĞI ve mavzer-i bunu beğendiler.

Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ailem hastanede çalışıyor, şöyle söyleyeyim daha geçen gün 3 personelin testi pozitif çıktı, yoğun bakımda korona olduğu aşikar olan ama pnomoni, zatürre gibi hastalıklardan patır putur ölümler oluyor, bu kişilere corona testi uygulanmadan öldü denilip yenisi yatırılıyor yoğunluk yüzünden, keza bazı forumlarda da örnekleri mevcut.

Demem o ki, hasta sayısı aslında çok daha fazla, fakat bir çoğu zaten ölüveriyor 3-4 gün içinde daha teşhis dahi kesinleşmeden o yüzden duyurma gereği duymuyorlar.

1 vaka var dedi diye sağlık bakanımız, marketleri yağmalayan halka sen kalkıp 5000 vaka var, 2000 de ölü var genç yaşlı karışık desen ne yapar bir düşün
    Haklısınız sağdece bu tarz ciddi bir durumda bence çinin uyguladığı politika uygulanması gerekli milleti evden çıkartmamak lazım ama ekonomi nekadar el verir bilemiyorum

Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız sağdece bu tarz ciddi bir durumda bence çinin uyguladığı politika uygulanması gerekli milleti evden çıkartmamak lazım ama ekonomi nekadar el verir bilemiyorum
    evde kalma yasağı basit bir karar değil, eğer ki uygulanırsa devletin bütün borçlara el atması, dükkan, pazar gibi yerlerin giderlerinin karşılanması ailelere hibe destekli bütçe ayrılması gerekir..

Ekonomi kaldırır veya kaldırmaz bilemem ama böyle bir yüke girmek istemez hiçbir devlet kolay kolay

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "aynı dünyadayız" covid-19

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    evde kalma yasağı basit bir karar değil, eğer ki uygulanırsa devletin bütün borçlara el atması, dükkan, pazar gibi yerlerin giderlerinin karşılanması ailelere hibe destekli bütçe ayrılması gerekir..

Ekonomi kaldırır veya kaldırmaz bilemem ama böyle bir yüke girmek istemez hiçbir devlet kolay kolay
    Doğru tesbit...

Hele hele yargı ve medyayı kontrolünde bulunduran bir yonetim hiiiç düşünmez bile. Ölen ölür, kalan kalır...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike

Doğru ama burada yine vizyonsuzluk devrede. Sokağa çıkma yasağı gelirse devlete ciddi bir yük binecektir. Ama bu önlemler yeterli olmaz ve salgın büyürse kat kat fazla yük binecektir. Bizimkiler her zamanki kafada. Minimum önlemi alalım, dua edelim. İşler yolunda giderse ne güzel, yolunda gitmezse de kötü durumun vebalini salgına yükleriz.
    May the Force be with McLaren Mercedes

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Komple sokağa çıkma yasağı gelmesi için devletin parası olması lazım. Eee ceplerini doldura doldura devletin parası kalmadı.
    karacaa bunu beğendi.

Valla benim çevremde yok. Duymadım daha.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman

Afrika kalkınma bankasına 800 milyon hibe mi etmişiz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha once konustuk bu sacmasapan videoyu:

http://www.motosiklet.net/forum/konu...ml#post4543332

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Çok şükür çevremde yok. Tabi bu rahat davranılacak anlamına gelmiyor. Kişisel temizliğe çok dikkat ediyorum. En çok korktuğum ise asemptomatik olmak yani virüsü taşımak fakat hiçbir belirti göstermemek. Özel sektördeyim malum kafama göre OHAL ilan edemiyorum. Bunu yapması gereken yetkililerden bekliyorum.

Motosikleti
    xmax250
    arkadaslar sizin cevrenizde bu virus e yakalanmıs birileri olmaması virusun olmadıgı anlamına gelmez.. italya, ispanya, fransa örneklerini iyi arastırmak lazım.. kac gundur gunde 600+ hasta ölüyor suan italya da..

italya da hastalıgın yayılmaya basladıgı ilk gunler bizim ulkemizin uyguladıgı tarzda tedbirler uyguladı ve snuc ortada..

evet komple sokaga cıkma yasagı getirmek zor bir karar (ekonomik ve politik) ama bunu yapamayıp kendi ohal ini ilan et demek tamamen boş konusma..

ben su dönemde zaten işsiz oldugum icin kndimi eve kapadım ve bakkal dısında hic bir nedenle dısarı cıkmıyorum o da 3 gunde bir falan...

ama bunu gerceklstiremeyen onlarca arkadasım var cunkü patronuna ben kendi ohal imi ilan ettim derse sonucunu siz de tahmin edebilirsiniz.. herkesin ödemesi gereken kirası, doyurması gereken ailesi var...

kimsenn bu viruse yakalanmasını istemem ama şuan fatih terim in positive cıkması gibi bir kaç unlu de daha positive cıkması bu işin ciddiyetini anlamak icin önemli olacaktır.

saglıklı günler...

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Çevrenizde hastalığa yakalanan var mı diye soruyorsun benim çevremde ben dahil en az on kişi sayabilirim hasta.Burnu akan öksüren bir sürü insan var.Corona mı soğuk algınlığımı test etmeden nereden bileceksin.

Ben ocak sonu gibi bir hastalandım.Kuru öksürük ama öksürmekten kasıklarım ağrıyordu.Geniz akıntısı ve ateşte vardı.Doktor soğuk algınlığı ilacı verdi.
    O zaman Türkiyede Corona yoktu diyorları belkide vardı.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hastalar hasta oldugunu bilmiyor ki

1 haftadır hastayım, korona testi yapılmadı, test yaptırmak kolay değilmiş öyle hemen. Sonra belli oldu ki sadece bademciklerim şişmiş.
    YERUÇAĞI ve Quantrell bunu beğendiler.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hastalar hasta oldugunu bilmiyor ki

1 haftadır hastayım, korona testi yapılmadı, test yaptırmak kolay değilmiş öyle hemen. Sonra belli oldu ki sadece bademciklerim şişmiş.
    bakın bu çok doğru, siz korona olmuş olsanız ve işe gidip geliyorsanız çoktan onlarca kişiye bulaştırmış olabilirdiniz.. biraz yavaş ve yetersiziz bu konuda

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biraz değil hocam tamamen yetersiz bence.

Eğer ciddi semptomlar göstermiyorsanız ihtimali yüksek olan kişilere test yapıyorlar.

ben grip gibi atlatabilirim ancak işim gereği binlerce kişiye bulastırabilirim ve onlar ağır geçirebilir.

ancak belirtilerin cogunlugunu göstermezsem test yapmıyorlar bile.

ha anca yurtdısından geldım falan demek laızm sanrım

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)