Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Cevrenizde korona olan varmı

Motovento
    REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Evet var,

Hatta virüs nedeniyle seri üretim durduran 1 gün sonra başlatan yerler biliyorum.

Sanırım aralarında ki en kötü örnek uluslararası bir alanda çalışan ve evdeki herkese test yapılınca babasına ve dedesine de bulaştığını öğrenen biri.

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Etrafımda yok hasta olan ama bize gelen virüs ne kadar akıllıymış ya. Yuvarlak hesap günde 300 artış. Çok ilginç.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabit kur. pardon o başka bişeydi

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    bizim arkadaş yakalanmış karantinada ilk başta inanmamıştım ama görüntülü konuştum az önce hastahanede yatıyordu

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    2 saat önce benim halamın oğlu ile telefonda konuştum, 15 gündür devam eden burun akıntısı arada kusma sebebiyle doktora gitti,dün şüphelenip test yapmışlar bugün testin sonucunu açıklamışlar pozitif çıkmış yani corona virüsüne yakalanmış
    eşinede test yapmışlar yarın sonucu çıkacakmış

söylediğine göre yarın karantinaya alıcaklarmış,şuan evde

kızı ve oğluda var,evli olduklarından evleri ayrı ama sık sık birbirlerine gidip geldiklerinden onlarda test yaptırmak istemişler ama test yapmamışlar,nedeni ise corana hastalığının belirtisi olmamasıymış,,,yani test için illa hasta olmak ve belirtileri olması gerekiyor yoksa kafana göre test yaptıramıyorsun
    işte bu yüzden corona olduğunu bilmeden grip veya soğuk algınlığı sanıp evde iyileşmeyi bekleyen yüzbinlerce insan vardır

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece bizim ekip 24 saatte kesin gözüyle bakılan 5 hasta taşıdık. Sağlık personeli olarak şunu söyleyeyim. Ekmek almaya bile maske-eldivenle gidiyorum. iş ve gıda alışverişi dışında evden çıkmıyorum. akraba ziyaretlerine de ara verdik. herkese aynı davranışı tavsiye ediyorum.
    Riskin büyüklüğünü buradan anlatmak çok zor.
    112ciyiz

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Yakınımda henüz yok fakat işe motosiketle gidip gelirim ve zaman zaman gözledigim bağlantı yollarında normalden çok daha fazla ambulans görmeye başladım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu basligin onu acik olacak gibi gorunuyor...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ÇEVREMDE YOK
    fakat çevresinde sağlık çalışanı olanlarla iletişimi kestim/kestirdim
    dün çalıştığım yerde eşi hemşire olan bi müh. 15 gün izin verdiler
    fabrikada çalışıyorum giriş/çıkışlar da ateş ölçüyoruz yüksek olanlara hemen izin yazılıyor
    kendini iyi hissetmeyenlere nezle olana öksürene aksırana tıksırana hiç birşey sormadan izin veriyorlar

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar; arada foruma göz gezdirirken bizden korona pozitif çıkmış arkadaşlar vardı.O başlığı bulamadım, bunu hortlattim haliyle..

Başlığın açıldığı zamanlarda çevremde hiç kimsede yoktu, bugünlerde oturduğum binaya filyasyon ekibi gördüğüm oldu bir ay once.İşyerinde kiminin binasında üç vaka var, kiminin kardeşinde çıkmış (evleri ayri), yeni baslayan birine sordum ben atlattım diyor pozitifmiş v.s., benim anlamadigim eşine bulaşıp kendine bulaşmamış iki vaka gördüm çok ilginç geldi,hani müthiş bulaşıcıydi falan...

Benim durumum ise, son derece sıkı korunmaya rağmen dünden beri şüphelerim var ve gün asiri yaşlı yakınımla görüşmek zorundayım mecburen, zaten dışarı cikamiyor belli yaş üstü malum..Test yaptirmadim, hastane ortaminda bulastirma korkumu yenersem yaptirmayi dusunuyorum..Bende varsa onda da muhtemel olması en büyük korkum.Ufak tefek rahatsızlığı hastalıktan falan saymayan bir insanımdır bu arada fakat covid ciddiye alınmayacak gibi değil..

Dün sabah itibariyle beslenmem ayniyken mideyi bozdum, ayni sabah dudağımda uçuk gibi şişlikle uyanmistim. Akşamına bademciklerim şişti, öksürük yok.Hafif ateş ve boğaz ağrısı ile biraz halsizlik var, barsaklar aynı durumda..Yakınımda ise bunlara ilaveten öksürük mevcut..Yakalanan arkadaşlar yaşadıkları seyir konusunda paylaşım yaparlarsa çok memnun olurum.Belki yarın ister istemez teste gideceğim iyileşme olmazsa..

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Tanıdıklarımızda çıkmaya başladı maalesef, zaten çıkmaması da anormal olurdu, bu sonuçta bir grip salgını ve havalar bu iş için en müsait zamanında, ben de olacağıma kesin gözüyle bakıyorum tek umudum bedenimin iyi tepki vermesi, iyi kötü düzenli spor yapıyorum ve elimden geldiğince iyi beslenip, dinlenmeye çalışıyorum.

caferacer01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH drift 135 (custom cafe racer)
    Oturdugum cevrede mahallede yaşlı emekli çok oturdugum yerde komsulardan 1 kisi bile ölmedi cevremde hastalananda yok dedigim kisiler 70 yaşın uzerinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Yeni dunya duzeni v.b cok buyuk oyunlarin dondugu dusunusuluyor. Çinde wuhanda sokaklarda agzindan korona yuzunden agzindan kanlar fiskiran insanlarin goruntuleri yayinlanmisti ee hani niye yolda kimse yere yigilmiyor agzindan kan gelmiyor.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben geçirdim 15 gün oluyor.
    Bendeki belirtiler. Yorgunluk sırtlarımda üşüme,sırt ve bel ağrısı ,baş ağrısı,ara sıra öksürük.Bu semptomları çok az yada bazı günler yaşadım.
    Ama yorgunluk başından beri var ve bir ay oldu eski enerjime kavuştum denemez.İnsanın enerjisini düşürüp bu kadar yorgunluk veren bir şey yaşamadım daha önce.

Ben kendimi kötü hissettiğimin dördüncü günü yapılan testim negatif çıktı.Semptomlarım hafifte olsa devam ediyordu yedinci gün yaptığım ikinci testte pozitiftim.Test için hastaneye gece 4 5 gibi gidersen kalabalık olmuyor.
    Merak ettiğin bir şey olursa sorabilirsin.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benimde çevremde bi hayli var
    komşu kızı hemşireydi korona oldu ailece eve kapattılar 10 gün sonra kardeşi ile anasaında çıktı baba da yok
    bi arkadaşın eşinde çıktı kendisinde yok
    başka bi arkadaş korona ama gram hastalık yok
    fabrika temizlik amirinde çıktı 19 gün yattı 7 günü yoğun bakımda
    ölen yok ama sıkıntı büyük

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Çemberlitaş ofiste aynı sokaktaki bir komşu öldü. 46 yaşındaydı.
    Karşı dükkanda çalışan 22 yaşındaki kız corona oldu. Annesine çalıştığı yerden bulaşmış, ondanda kızına. Her tür semptomu görmüş iyileşti.
    Apartmanda karşı komşumda 2 kişi, 3.katta 2 kişi corona oldu iyileştiler.
    İki apartman ilerde bir komşunun hemşire kızı korona oldu iyileşti.
    Arka sokakta su toptancısında 2 kişi korona oldu.
    Türkiye çapında ofisleri olan bir tıbbi malzeme firması merkezinde 20 den fazla kişi, ofislerdede 3er 4er kişi korona oldu iyileşti.
    Kulübümde farklı zamanlarda 3 kişi korona oldu iyileşti.
    İçlerinden biri ilginç.
    Kızının işyerinde bir kişi korona olur. İşyeri kızına test yaptıracaktır. Bari karı koca bizde yaptıralım derler. Kızı ve eşi negatif, kendi pozitif çıkar. Bu arada bütün kulüp test yaptırır herkes negatiftir.
    Arkadaşın 2 hafta karantina sonrasında 2 gün arayla testleri negatif çıkınca işe başlar. 2 hafta sonra kendini iyi hissetmez test yaptırır ve pozitif olduğu çıkar. İlk seferde hiçbir semptom göstermezken bu kez tat alma duyusu gitti.
    Geçen hafta arka arkaya 2 testide negatif çıkınca işe başladı.
    İş yerimde birbirini görmeyen, farklı ofislerde çalışan 3 kişi korona oldu iyileşti. Tüm şirkete test yaptırdık. 3.kişi bu testte ortaya çıktı.
    Müşterilerimizde korona olup iyileşende ölende epey kişi biliyorum.

Ortağımın eşinin kuzeni korona oldu. 44 yaşında hayatta ağzına sigara koymamış, yüzücü. 15 gün yoğun bakımdan sonra öldü.
    Yine teyzesine acil dizden ameliyat dediler. Koronaya bakmayan bir hastane buldular. 3 hafta kadar önce ameliyat oldu. Eve çıktı. Nefes alma sorunuyla karı koca koronadan hastaneye yatırılıp entübe edildi. Teyze, enişte, kızları, damatları ve torunları korona oldu.
    Teyze dün vefat etti ne yazıkki. Eniştenin durumuda iç açıcı değil.
    Bu arada 3 hafta önce diz ameliyatına giren bir hemşirenin pozitif olduğu, semptom göstermediği ve koronanın teyze, enişteye bu hemşireden bulaştığı ortaya çıktı.

Bu illeti hafife almayın. Ekim ayından beri çok fazla müşteride korona vakası duyuyorum. İyileşende var 23-80 yaş aralığında vefat edende var.

82 yaşında anasıyla 55 yaşındaki oğlu korona olup başağrısıyla atlatanda var, 23-80 yaş arasında olup ölende var. Ölenlerin arasında genç olup hiç sigara içmeyen hatta sporcuda var, sigara içende...

Şu ana kadar çevrenizde korona duymadıysanız, 5 kez daha çok dikkat edin.
    Ya gizleyen birileri vardır, yada semptom göstermeyen taşıyıcı.
    Yada çevreniz geniş değil, tesadüfen bildiklerinizden hasta olan yok...
    drtayfun bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    2 gün önce arkadaşımın babası öldü. sigara ve alkol dahi kullanmayan 50'li yaşlarda bir adam. başka bir arkadaşımın aynı yaşlarda annesi öldü. yakalanıp kurtulanda çok oldu çevremde ama ben hiç olmadım.

onun haricinde virüsün ilk patladığı zamanlarda 40'lı yaşlarda bir erkek akrabamız ( alkol, sigara ve kronik rahatsızlığı olmayan ) yakalandı virüse. yoğun bakımda 1.5 ay entübe edildi. sonunda kurtuldu virüsten fakat çok zor atlattı. boğazını deldiler, daha sonra boğazdan bir ameliyat daha oldu. deli gibi kilo verdi entübe olduğu vakit. şimdi evdinde yatıyor fakat uzun süre entübe edildiğinden mütevellit ne yürüyebiliyor ne de kendi başına yemek yiyebiliyor. fizik tedavi görüyor şuan tekrar hareketlerini kazanabilmesi için. yakında da malülen emekli olmak için heyete çıkacak. 1 yıla yakındır bunlarla uğraşıyor. gerçekten zor durum dikkat etmek lazım.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Dün çok sevdiğim hekim arkadaşımı kaybettim. 3 Hekim arkadaşım yatıyor , 4 tanesi evde tedavi görüyor.

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün çok sevdiğim hekim arkadaşımı kaybettim. 3 Hekim arkadaşım yatıyor , 4 tanesi evde tedavi görüyor.
    Başınız sağ olsun, keşke denilebilecek bir şey olsa söyleyebilsek. Bu cahil toplum yüzünden izinsiz zorla çalıştırılan ve sonu da böyle olan çok fazla doktorumuz var artık. Ailelerine sabır dilerim...

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    İlk başlarda bir yakın arkadaşım ve ailesinde oldu ve sıkıntısız atlattılar. Sonra sınıfımda çıktı 3 kere onlarda normal atlattı diye biliyorum. Birkaç hafta önce arkadaşımın anneannesi vefat etti, bu gece ise dedemin annesinin kardeşi vefat etti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin. Sağlık çalışanlarımıza minnet borcumuz var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Biraz önce haberim oldu. Dedem de pozitif çıkmış umarım atlatır. Babaannemle dedemi çok seviyorum. Dedem arabayı traaktörü öğreten sevdiren birisi umarım atlatır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)