Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

'EY ÖLÜM SEN NELER'E KADİRSİN...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DOMİNAR 400
    BELKİ BU YAZDIKLARIM DOLAYI BİR KESİM TARAFINDAN TOPA TUTULAĞICAM AMA OLSUN.70 Bin nüfüslu küçük bir ilçede yaşıyorum.Hala merkezi anons sisteminin olduğu sayılı yerlerden.Belediye bu corona virüsü çıkmadan önce ve hala ölümleri anons ediyor.Günlük ortalama 5 adet vefat anonsu duyuyorum.yani haftada 35 ve ayda 140 gibi bir vefat bildirimi yani.ha tedbir almak ve virüsten korunmak konusunda herkesle hemfikirim.tedbir her zaman sonuçları değiştir.Ama asıl yazmak istediğim kısıma geçiyorum:ÖLÜM zaten vardı.BİR SONRAKİ NEFESİ ALACAĞIMIZIN HİÇ BİR GARANTİSİ YOK.şimdilerde çevremdeki insanları anlamakta zorluk çekiyorum.zaten var olan birşeyden bu kadar korkmak bana pekte mantıklı gelmiyor.Ben virüsten korunmak için gerekli tedbirlerimi aldıktan sonra virüsten önce nasıl yaşıyorsam şimdide öyle yaşamaya devam ediyorum.ha ölüm hak ve yaradan biliyor ne zaman olacağını,şu unutulmamalıki(şahsı fikrim,kabul etmeyen olabilir)virüste yaradandan gelen birşey,yani öleceksek zaten öleceğiz.bunu kendimize daha fazla zorlaştırmanın bir anlamı yok.olacak olan birşeyi engellemenin yolu yok,siz ne yaparsanız yapın zaten o olacaktır.Biz elimizden geldiğince kendimize ve çevremizdeki insanlara zarar vermemek için genel kurallara uyalım ve uymayanları uyaralım.'BİZ TEDBİRİMİZİ ALALIM,TAKDİR YARADANDAN'

herkese sağlıklı günler diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Karantinada tek başına günlerce kalıp, cenazenin karantina şartlarında toprağa verileceğini bilerek ölmek başka birşey.

Ha hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için çalışan, inancı ne olursa olsun inancının gereklerini yerine getirmeyen kendini ölüm sonrası için hazır hissetmeyen insana ölüm fikri bile zordur o bambaşka 🙂.

Konunun amacı ne, anlatılmak istenen ne hiç belli değil o bapbambaşka 😀

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Ölümden korkmadığımı düşünüyorum. O an geldiğinde ne olur bilemem. Ama babam hastanede öldü. Abim hastanede öldü. İkisininde organlarını, ölüm sebebleri yüzünden bağışlayamadık. Ben bu hastalıktan ölmek istemiyorum. Ölümümün işe yaramamasından hoşlanmıyorum. Organlarımın ihtiyacı olanlara yardım etmesini istiyorum.
    19051919 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DOMİNAR 400
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karantinada tek başına günlerce kalıp, cenazenin karantina şartlarında toprağa verileceğini bilerek ölmek başka birşey.

Ha hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için çalışan, inancı ne olursa olsun inancının gereklerini yerine getirmeyen kendini ölüm sonrası için hazır hissetmeyen insana ölüm fikri bile zordur o bambaşka ��.

Konunun amacı ne, anlatılmak istenen ne hiç belli değil o bapbambaşka ��
    ''ŞAİR BURDA KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK DEMEK İSTEMİŞ''.HAYATIMIZI ZORLAŞTIRMAYALIM.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yerçekimi de Allah'tan ama kimse keyfine 10. kattan aşağı atlamıyor.

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Geçen sene siroz hastası anneme karaciğer donörü oldum. Beni doğup büyüten insana can vermek,yaşama sarılmasını sağlamak kadar güzel bir duygunun tarifi yok.

Şimdi bu virüs beni çok korkutuyor. Korkum ölmekten değil,Rabbimin yanına gitmek gerçekten isterim. İnsallah cennete giren kullarından olmak da nasip olur.

Düşünsenize yaşama sevincini vermiş olduğunuz ailenizden birisine bu kahrolası virüsü bulaştırıp onun vefat etmesine sebep olmak kadar acı bir duygu varmıdır.

Arkadaşa katılıyorum.Tedbir bizden, takdir Allah’tan. Tedbiri aldık diye de dışarılarda cirit atmamızın da manası yok.

Allah’ım cümlemizi ve ailelerimizi bu hastalıktan korusun. Herkes kendine dikkat etsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı pesimistt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben virüsten korunmak için gerekli tedbirlerimi aldıktan sonra virüsten önce nasıl yaşıyorsam şimdide öyle yaşamaya devam ediyorum.

'BİZ TEDBİRİMİZİ ALALIM,TAKDİR YARADANDAN'
    Tedbir aldiginiza gore evinizde kalip diger insanlarla temastan kaciniyorsunuz. E peki bu durum nasil yasantinizi hic degistirmiyor?

Eskiden de boyle tum gun evde oturan biri miydiniz?

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pesimistt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BELKİ BU YAZDIKLARIM DOLAYI BİR KESİM TARAFINDAN TOPA TUTULAĞICAM AMA OLSUN.70 Bin nüfüslu küçük bir ilçede yaşıyorum.Hala merkezi anons sisteminin olduğu sayılı yerlerden.Belediye bu corona virüsü çıkmadan önce ve hala ölümleri anons ediyor.Günlük ortalama 5 adet vefat anonsu duyuyorum.yani haftada 35 ve ayda 140 gibi bir vefat bildirimi yani.ha tedbir almak ve virüsten korunmak konusunda herkesle hemfikirim.tedbir her zaman sonuçları değiştir.Ama asıl yazmak istediğim kısıma geçiyorum:ÖLÜM zaten vardı.BİR SONRAKİ NEFESİ ALACAĞIMIZIN HİÇ BİR GARANTİSİ YOK.şimdilerde çevremdeki insanları anlamakta zorluk çekiyorum.zaten var olan birşeyden bu kadar korkmak bana pekte mantıklı gelmiyor.Ben virüsten korunmak için gerekli tedbirlerimi aldıktan sonra virüsten önce nasıl yaşıyorsam şimdide öyle yaşamaya devam ediyorum.ha ölüm hak ve yaradan biliyor ne zaman olacağını,şu unutulmamalıki(şahsı fikrim,kabul etmeyen olabilir)virüste yaradandan gelen birşey,yani öleceksek zaten öleceğiz.bunu kendimize daha fazla zorlaştırmanın bir anlamı yok.olacak olan birşeyi engellemenin yolu yok,siz ne yaparsanız yapın zaten o olacaktır.Biz elimizden geldiğince kendimize ve çevremizdeki insanlara zarar vermemek için genel kurallara uyalım ve uymayanları uyaralım.'BİZ TEDBİRİMİZİ ALALIM,TAKDİR YARADANDAN'

herkese sağlıklı günler diliyorum.
    Çoğu kişi ölümden korkmuyor zaten, virüs sisteminde hangi organ zayıfsa veya sıkıntılıysa orayı vuruyor, kronik rahatsızlıklar da dahil.

akciğer bunların en büyük örneği sigara muhabbetinden dolayı, ŞAHSEN BEN akciğer kapasitemin %20-30 unu durduk yere kaybetmek istemem ortalıkla koah hastası gibi dolaşırım

veya böbrek yetmezliği çekmek istemem..

insanlar ölümden değil, ölmezse vereceği hasardan kaçıyor şu an çünkü hasar KALICI.

yabancı kaynaklarda bunlarla alakalı bilgiler bulabilirsin mikrobiyoloji terimleriyle.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tedbirini alıp normal şekilde yaşıyorsun ya sormak istedim

masken eldivenin herşeyin var. Kalabalık bir grup ile birşeyler yaptın ve korona virüsü belli yüzeylerde tutundu.

Sonra eve geldin elbiseleri cıkardın, evdeki birisi bu kıyafetlerden korona kaptı. Ne yapacaksın?

Kusura kalmayın ama bu ülkenin cehaleti "bana bişi olmaz, olursa da olan bana olur size ne?" mantığı.

Bu tür evde kal aktivitelerinin temeli ölmeyin diye değil YAYMAYIN diyedir.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende normal hayatıma Pazartesinden Cumaya devam ediyorum mecburen.Cumartesi pazar evden çıkmıyorum.Acayip saçma bir durum ama ne kadar az etkileşim o kadar iyi diyorum.

bu tarz düşüncelerden harbiden gına geldi bana artık.herkez tutturmuş ölmekten kormuorum vs vs.tamam korkmuyosunuz zaten corona virüsünün gençler arasında öldürücülüğü çok değil ama ölmediğin taşıyıcı olmayacağın manasına gelmez yani senden virüs kapan biri hayatını kaybedebilir bunun bilinciyle hareket etmek lazım

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Youtube gibi bir mecrayiz burada.. Neye bakiyordum nerelere geldim yine

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı fool rookie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tarz düşüncelerden harbiden gına geldi bana artık.herkez tutturmuş ölmekten kormuorum vs vs.tamam korkmuyosunuz zaten corona virüsünün gençler arasında öldürücülüğü çok değil ama ölmediğin taşıyıcı olmayacağın manasına gelmez yani senden virüs kapan biri hayatını kaybedebilir bunun bilinciyle hareket etmek lazım
    Ölmekten korkmuyorum diyenlere aldanmayın. En ufak şüphede koşa koşa doktor aramya başlarlar.
    Salgın ilk çıktığında da millet bize bir şey olmaz diyordu. İlk vaka çıktı, makarna, maske, tuvalet kağıdı kalmadı ortalıkta.
    Bizim millet uzaktan bana bir şey olmaz, ölsem de yazılmıştır, ölümden korkmam der, ilk öksürmede yoğun bakıma yatmak ister.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hastalık, virüs, hasta, bu gün bu kadar öldü bunlar hayatın bir parçası olmaktan çıkıp tamamı oldu ve kabak tadı verdi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar, Hayatta her şey var,iyi de var kötü de var,acı da var ,mutlu olmakta, herkes kaderini yaşar, inşallah bu virüs en kısa zamanda sonlanır,tedbir bizden takdir ALLAH'tan,selamlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler