Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT 07 yolda kalma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Geçenlerde başıma bir olay geldi onu paylaşmak istiyorum. Cuma günü yamaha servisinde çıktım bujiler,amortisör yağı keçesi,hava filtresi balata her şey değişti servis de motor aldım çıktım yola tertemiz kafam rahat gidiyorum,akşam saat 21.45 civari motor birden kapattı kendini yolda 120 le giderken. İlk başta dedim aha blok gitti direk aklıma o geldi,çektim sağda durdum baktım blok temiz çıkınca derin bir oh çektim. Olay şu motosiklet boşta çalışıyor fakat vitese atınca duruyor aklıma gelen ilk şey ayaklık sensörü oldu ona baktım ilk başta gözle görülür bir şey yoktu daha akşam karanlığında da bir şey gözükmüyordu 200 metre geride benzinlik vardı çektim oraya başladım motoru sökmeye,komple söktüm motoru çünkü bujileri takarken orada kablolar vardı onları biraz kastırmıştı usta anahtar takabilmek için acaba dedim ordaki kablolar mı çıktı diyerekten depoyu da çıkarttım yerinde kabloları kontrol ettim ama orda bir sorun yoktu neyse kısa kesiyorum topladım motoru arkadaşı cağırdım bağladık çektik motoru bu arada ayaklık sensörunu kesip birbirine bağladım yine olmadı. Eve geldım gece saat 4 yattım kaltım motoru tekrar söktüm bu sefer oksitlenme olabilir diye bütün kablo uçlarına wd40 sıktım ama gene olmadı en sonda zincirin kapagını söktüm baktım ki ayaklık sensörünun kablosu ortadan kopmuş zincir yemiş orayı onu bağladım tık çalıştı yani kısaca böyle can sıkıcı bir olay yaşadım bu yazıyı okuyan birinin başına gelirse eğer böyle bir şey ne yapcağını biliyor artık. iyi günler
    oialdemir, cıbılduck, HUN ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Vay bee. Geçmiş olsun.

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Gecmis olsun.
    Ariza tespiti icin belirli yollarim vardir benimde. Calisma prensibine gire sirasiyla giderim mesela yakit geliyor mu? Atesleme varmi vs vs
    Ama konu motosiklet olunca akuden yeteri enerji geliyor mu? Yakit geliyor mu? Buji temiz mi? Sonra yan ayak sensoru mu kontak mi? Debriyaj sensoru mu? Mars uzerindeki stop dugmesimi ??
    Sanirsin nuklerr fuze firlatma kodlari.. Bir yere sensor koy tamam abi nedir..
    Kontagi ac,salteri ac,ayakligi kapa,bosa al,debriyaja bas ve nihayet mars
    kaptan yosun bunu beğendi.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun dostum

Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Anlattiklarini izledim 🤣

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bak şimdi;
    Zincir kapağını sök. Zincir orada kabloyu aşındırmıştır. Onu bağla sorun çözülür.
    Ama gece 4'de kablo perisi gelir.
    Onunla beraber bağlaman gerek

:Bu arada bu kadar sök-tak işini petrolde bile yapabilecek alet-edavat ve bilgiye sahipsen, seeviste ne işiniz vardı? Garantili desek, o kadar işlemden sonra garanti de kalmaz..

Geçmiş olsun..
    cıbılduck bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Yanlış anlaşılmak istemem ama boşta çalışan fakat vitese atınca stop ediyorsa zaten ayaklık müşürü ile olduğunu tahmin etmen gerekiyordu die düşünüyorum. Boşuna kendini yormuşsun. Geçmiş olsun.

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    Alıntı kaptan yosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde başıma bir olay geldi onu paylaşmak istiyorum. Cuma günü yamaha servisinde çıktım bujiler,amortisör yağı keçesi,hava filtresi balata her şey değişti servis de motor aldım çıktım yola tertemiz kafam rahat gidiyorum,akşam saat 21.45 civari motor birden kapattı kendini yolda 120 le giderken. İlk başta dedim aha blok gitti direk aklıma o geldi,çektim sağda durdum baktım blok temiz çıkınca derin bir oh çektim. Olay şu motosiklet boşta çalışıyor fakat vitese atınca duruyor aklıma gelen ilk şey ayaklık sensörü oldu ona baktım ilk başta gözle görülür bir şey yoktu daha akşam karanlığında da bir şey gözükmüyordu 200 metre geride benzinlik vardı çektim oraya başladım motoru sökmeye,komple söktüm motoru çünkü bujileri takarken orada kablolar vardı onları biraz kastırmıştı usta anahtar takabilmek için acaba dedim ordaki kablolar mı çıktı diyerekten depoyu da çıkarttım yerinde kabloları kontrol ettim ama orda bir sorun yoktu neyse kısa kesiyorum topladım motoru arkadaşı cağırdım bağladık çektik motoru bu arada ayaklık sensörunu kesip birbirine bağladım yine olmadı. Eve geldım gece saat 4 yattım kaltım motoru tekrar söktüm bu sefer oksitlenme olabilir diye bütün kablo uçlarına wd40 sıktım ama gene olmadı en sonda zincirin kapagını söktüm baktım ki ayaklık sensörünun kablosu ortadan kopmuş zincir yemiş orayı onu bağladım tık çalıştı yani kısaca böyle can sıkıcı bir olay yaşadım bu yazıyı okuyan birinin başına gelirse eğer böyle bir şey ne yapcağını biliyor artık. iyi günler
    bu sitede eleştriler bitmez abi. Bu bilgiyi paylaştığın için sağ ol.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Aynen öyle sıramalada hata varsa zaten çalışmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Motor çalışıyor boşta fakat vitese atınca duruyordu,debriyaj manetin de müşür var ona bakarsan ordan da yapar

Motosikleti
    MT-07
    Motor çalışıyor boşta fakat vitese atınca duruyordu,debriyaj manetin de müşür var ona bakarsan ordan da yapar
    Debriyaj müşüründe olsa idi boştayken hiç çalışmazdı. Viteste iken marş basamazdın değil mi? Ben panik yapıp, depoyu sökerek kendine eziyet çektirmişsin, soğuk kanlılık her zaman daha iyidir diyorum. Sen ise çemkiriyorsun

Geçmiş olsun

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Geçmiş olsun. Talihsizliğe bak sen ufacık sorun neler çektirmiş.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    yolda bıraktı işte 40 km çektik motoru boş yere

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, eli anahtar tutmak önemli işte

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Elinde takım taklavatı olan herkes yapabilir bence,zor bir şey değil motorun çıplak olması bu yandan iyi her şeye rahatça ulaşabiliyorsun. Daha önce r25 sökmüştüm ondan sonra tövbe ettim yarış motorlarına

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180 R
    Geçmiş Olsun kardeşim Neyse ki Çözmüşsün sorunu Ömrümüzü Yedi Bu Sorunlar Ama Motorsuz'da Olamıyoruz Dertleri Bile Heyecanlı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler