Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumun plakasını yeni alacağım motosikletime geçirmek??

Motovento
    REKLAM ALANI
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Bir tane mobilet var bende onu satarken plakasını (32 NC 638) alıp yeni motosiklet aldığımda ona geçirmek istiyorum gördüğünüz gibi plaka öyle diğer özel plakalardan değil. Bunun için ne yapmam gerekiyor ne kadara patlar bu plaka? Şehir dışından motosiklet alırsam zaten değiştireceğim, ama bu plakayı istiyorum.
    Voltaren bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Plakayı alacağın şehire gidiyorsun. Trafik şubeye plakamı kaybettim diyorsun. Biraz para ödüyorsun. Trafik şubeden o plakayı rica ediyorsun. Tabiki para dosya içinde olacak, ulu ortada değil.
    Quantrell bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bu dediğiniz normal şartlarda mümkün değil.. aracınızı satmadan önce bulunduğunuz ildeki trafik şubeye gidin ve bu plakayı istediğinizi söyleyin.. size trafik vakfına yatırmanız gereken tutarı söylerler.. bunu satıştan sonra yapmanızıda söyleyebilir.. yani vakıfa yatırınca alabilirsiniz size tahsis edilen plakayı.. oradan aldığınız kağıt ile notere gidince ruhsat bastıracaksınız o plaka için..

büyük şehirlerde durum bu küçük şehirlerde böylemi bilemiyorum...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    satış yaparken plakayı rezerve ettiriyorsun yani alıcı plaka yı değiştirmek zorunda sende yeni motor alırken bu plaka tc numarama rezerve edilmiş aldığım araca takmak istiyorum diyorsun masraf nedir bilmiyorum

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakayı alacağın şehire gidiyorsun. Trafik şubeye plakamı kaybettim diyorsun. Biraz para ödüyorsun. Trafik şubeden o plakayı rica ediyorsun. Tabiki para dosya içinde olacak, ulu ortada değil.
    Plaka kaybolunca yeni sıfır plaka veriyorlar diye biliyorum ben.

Motosikleti
    MT-07
    Tmm işte. Yeni plaka verip, ruhsatını değiştiriyorlar.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni sistem şöyle işliyor: sıfır araç ya da şehir dışından bir araç alırsanız noterden ilinize ait abc sıralı plaka veriliyor. Eğer bu plakayı istemiyorsaniz trafik şubeden kendi ikametgah adresinize ait bir plakayı rezerve edip, noterden bu plakayı alabilirsiniz.

Eğer kendi şehrinizden ikinci el bir araç aliyorsaniz ya üzerindeki plaka kalacak ya da noterden abc sıralı plaka alacaksınız. Başka bir yolu yok maalesef.

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Şimdi yani aracı satmadan bu plakayı alacağım sattığım kişi yeni plaka çıkartacak bu plaka bana kalması için de trafik şubeye gidip yönlendirmelerine göre işlemleri yapmam yeterli. Doğru mu anlamışım? Şehir dışından aldığım motosiklete de bu plakayı bastıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Bu plakayı motosiklet alana kadar bekletebilir miyim?

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi yani aracı satmadan bu plakayı alacağım sattığım kişi yeni plaka çıkartacak bu plaka bana kalması için de trafik şubeye gidip yönlendirmelerine göre işlemleri yapmam yeterli. Doğru mu anlamışım? Şehir dışından aldığım motosiklete de bu plakayı bastıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Bu plakayı motosiklet alana kadar bekletebilir miyim?
    hocam benim işim araç alım satımı.. yukarıda nasıl olduğunu yazdım.. plaka ertesi gün listeye düşer.. fakat emniyet büyük şehirlerde bedavaya iyi plakaları vermiyor.. hatta iyi plakayı bırak HP gibi basit iki harfeli plakaya 300tl ödedim geçen yıl Ankara da.. vakıfa parayı yatırırsan plakanı alırsın.. fiyatlara gelecek olursak ben plaka alırken yanıma kokoşun biri geldi emniyetteki meurlardan birine 'ben ege yazan plaka istiyorummmmm' dedi gülerek, memurda aynı gülümsemeyle 'bende 5000 lira istiyorummmm' dedi.. vakıfa 5000tl yatırsaydı 06 EGE ile devam eden plaka alabilecekti vatandaş.. bilmem anlatabildim mi?

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benim işim araç alım satımı.. yukarıda nasıl olduğunu yazdım.. plaka ertesi gün listeye düşer.. fakat emniyet büyük şehirlerde bedavaya iyi plakaları vermiyor.. hatta iyi plakayı bırak HP gibi basit iki harfeli plakaya 300tl ödedim geçen yıl Ankara da.. vakıfa parayı yatırırsan plakanı alırsın.. fiyatlara gelecek olursak ben plaka alırken yanıma kokoşun biri geldi emniyetteki meurlardan birine 'ben ege yazan plaka istiyorummmmm' dedi gülerek, memurda aynı gülümsemeyle 'bende 5000 lira istiyorummmm' dedi.. vakıfa 5000tl yatırsaydı 06 EGE ile devam eden plaka alabilecekti vatandaş.. bilmem anlatabildim mi?
    :D Bizim iş zor o zaman ama ben Isparta dayım yani büyük şehir değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)