Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

EVDE KAL uyarısına rağmen motosikleti ile gezen tip

Motovento
    REKLAM ALANI
    blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Corona virüsünün yayılmasını engellemek için zorunlu haller dışında evlerinizden çıkmayın diye her yerde çağrılar yapılıyor.
    Haftasonu yapılan paylaşımlardan gördüğüm kadarı ile motorcuların bazıları motosikletleri ile gezmiş.

Sizce bireysel olarak motosiklet ile gezmek corona virüs ilgili çağrılara karşı mı değil mi?

• Motosiklet ile gezmek bir problem oluşturmaz.
    • Her türlü evden çıkmamak lazım

Anket sonucuna göre biraz motor süreceğim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zorunlu haller dışında dışarı çıkmayın denilen ülkede milyonlarca insan işe gidip geliyor, niye zorunluluktan.
    Amerika'da 100 milyon insan karantinada, bizde 65 yaş üstü parklarda, işçiler patronları sakın batmasınlar mercedeslerini/villalarını yenilesinler diye iş başında.

Toplumsal sağlık, ülkerin ekonomilerinden daha elzemdir, ekonomini 5 senede toparlarsın fakat ölenleri geri getiremezsin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer700
    Bence motosiklet ile gezmek sıkıntı yaratmaz tek kullanıyon zaten valla ben suruyorum hafta sonları yalan yok

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Markette,benzincide, çay molası için cafede, gözleme vs atıştırmak için bir yerde durup insanlarla yakın mesafe ilişkin oluyorsa virüsü kapma ya da virüslüysen o virüsü yayma şansın var. Benzinciler daha büyük risk, senden önce o gün milyon tane adam gelmiştir, eldiveni çıkar para ver para üstü al ya da kredi kartını ver, adamlar pos cihazı için dokunsunlar, şifren için tuşla vs risk büyük.
    Voltaren bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Motorla çıkınca kimseyle temas etmiyorsak bence sorun olmaz bilir kişi değilim yinede
    mitmuallim bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla evden çıkıp motora binip kaskını çıkartmadan turlayıp eve gelinmesinde bence hiç bir sıkıntı yok.hiç kimseyle muhattap olmadıktan sonra nerden kimden geçsin virüs.apartmandan motora kadar olan kısmı risk onada dikkat edilirse oluru var bence.ama milleti görüyorum hafta sonu gazlaması 10 motorcu çıkmış çay içmişler falan filan bunlar gerçekten aptalca gereksiz risk.böyle düşünüyorum ama ben de daha çıkıp sürmedim havalarda değişik kötü onu bahane ediyorum kendimce
    espresso ve mattiadestro bunu beğendiler.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Yolda giderken öndeki arabanın açık camından, ıslak yoldaki lastiklerden uçan damlacıklar sorun olmaz mı?
    Ben balkona bile çıkamıyorum, birisi üst kattan öksürecek diye..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Her gün işe gidip geliyorum, günde 15-20 işyeri ziyaret ediyorum, en az 100 kişiyle temas ediyorum ve 70 yaşında olduğu için evden çıkarsa ceza yiyecek annemle aynı evde yaşıyorum.

https://m.mersinhaber.com/haber-mers...ra-ceza/393145

Sonra sokağa çıkmalı mı çıkmamalı mı onu tartışıyoruz.
    Bildiğin nüfus mücadelesi bu!

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Evden çıkmaya teşvik etmek için yazmıyorum ama telefondan yada temassız özellikli kartlardan hiçbirşeye dokunmadan benzin alabilir , alışveriş yapabilirsiniz , diğerlerini bilmiyorum İşbankası Maksimum mobil ödeme kullananlara %10 indirim uyguluyor..

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Kask, buff ve eldiven takılı olduğu sürece üzerinizden çıkarmadan bu şekilde akşama kadar gezip tozmanın bir sakıncası olduğunu düşünmüyorum.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Markette,benzincide, çay molası için cafede, gözleme vs atıştırmak için bir yerde durup insanlarla yakın mesafe ilişkin oluyorsa virüsü kapma ya da virüslüysen o virüsü yayma şansın var. Benzinciler daha büyük risk, senden önce o gün milyon tane adam gelmiştir, eldiveni çıkar para ver para üstü al ya da kredi kartını ver, adamlar pos cihazı için dokunsunlar, şifren için tuşla vs risk büyük.
    Bunlar doğru, ben tek başıma çıktığımda bir yerlere dokunmadan döndüğüm için bir fark yok. Sonuçta hiçbir yere dokunmadıktan sonra evde durmaktan farkı yok, havada tutunmuyor nasılsa virüs.
    Zaten depoyu doldurmuştum virüs olaylarından önce, 10 litre üniversiteler açılana kadar idare eder, sadece markete vs gidiyorum kısa turlar falan. Zaten bir çok insan mecbur işe gidip geliyor her gün. İstanbulda daha fecidir muhtemelen,ama en azından okulları tatil olmasıyla toplu taşımada o kadar sıkışık değil insanlar. Mecbur çalışan insanların durumu kötü, çoğunluğu maske takıyor falan kendilerince önlem almışlar. Gişelere ip germişler 1 metreden fazla yaklaşmayın diye, 10/10 önlem.

Ekonomi etkilenmesin diye sokağa çıkma yasağı uygulamadık ama salgın Türkiye'de büyürse, veya virüs mutasyon geçirip gençlerde de ölüm oranı artarsa bedelini bu sefer daha ağır öderiz. Şu anda virüsün öldürme oranı %11, %50'ye çıksa herhalde ülkenin yarısı öldükten sonra farkederiz bu habercilik ve devlet anlayışıyla.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Toplu taşıma cayır cayır devam ediyorken motoruyla gezen adama laf söylemek haksızlık olur.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    küçük bi kaza, hastaneye gitme ihtimali !
    kurubuz bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük bi kaza, hastaneye gitme ihtimali !
    işte orası süpriz yumurta kafada deli sorular değermiydi ??

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hastalık ile mücadelede moral şu an için en büyük ilaç değil mi? Zaten bir metreden daha fazla yaklaşmayın diyorlar. Evde otur otur aç televizyonu tek kelime corona corana tamam hastalık var tedbirde gerekli.

Şimdi ben motosikletime bu pazar atladım eski şile yolundan bir şile yaptım döndüm. Nevalemde yanımdaydı yolun kenarında bir ağacın altında oturup yedim moral depolayıp döndüm.

Şimdi ben hastalıkla mücadelede zaafa mı yol açtım.
    bursalıali bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinciye gidiyorum eldiveni çıkarmadan görüyorum işlerimi. diğer yerler uğramam amaç motor sürmek çayımı, yiyeceğimi evde yiyor. Genelde gezdiğim yollarda orman yolları.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Gezmiyorum. Motoru paketleyip kapalı garaja koydum, araba kullanıyorum. Tamam 60 yaşında değilim ama artık genç de sayılmam. Yaş 47

Motosikleti
    Gv250 2016
    Ben ilk günler şaka maka geziyordum. ilk 2 gün gezdim açıkçası. Temas olayında ise bir bankanın aplikasyonunu kullandım. Mobilden ne kadar benzin istiyorsan giriyorsun miktarı. Benzinci otomatik çıkıyor konuma göre, pompa numarasını giriyorsun hiçbir ekipmanını çıkarmadan ödeme yapmış oluyorsun. Ama şuanda çıkmıyorum. Hatta bugün bir ara gidip eve stoklu alışveriş yaptım. 2 hafta çıkmamayı planlıyorum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marketlerde makarna, çamaşır suyu kalmamış lan. Bu millet ne kadar çok makarna seviyormuş hayretler içinde kaldım.
    Bir ikincisi, insanlar bu kadar çok çamaşır suyunu soluya soluya sünger gibi akciğerlerini eritecekler.

Şaşan kaldım akşam akşam..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Gezmeye cikmadim ancak dun 11:30 civari cikip Istanbul-Izmir yaptim. Esim Izmir'de hastayim deyince, ucaga binip geliyordum, o daha cok korktu hastalik bulasmasindan dolayi. Ben de ucak biletini aciga alip scooter ile ciktim. Yolda 3 kez durdum, birinde benzin aldim, digerinde sadece dinlenip sigara ictim.

Yolda kimse ile direkt baglantiya gecmedim, eldiven ve maske taktim benzinlikte, odemeyi de temassiz yaptim. Susurluk civarinda, benzinlikte R25 kullanan bir arkadasla tanistim, Izmir yonune gidiyorum deyince birlikte gidelim dedi. Yol boyunca birlikte surduk, bir ara onun zincirini yaglamak icin yol kenarinda durduk.

Bu kez otoyoldan degil de eski yoldan geldim, 11:30-19:30 arasi yoldaydim.

Benzin istasyonunda temassiz odeme veya karekod ile odeme oldugunda pek problem olmaz diye dusundum ama onlemlerimi (maske/lastik eldiven) de aldim. Bu arada tuvaleti kapisi otomatik acilmayan, lavabosunda sensorlu olmayan bir tuvalet denk geldim, direkt ciktim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Alıntı MrLucky13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk günler şaka maka geziyordum. ilk 2 gün gezdim açıkçası. Temas olayında ise bir bankanın aplikasyonunu kullandım. Mobilden ne kadar benzin istiyorsan giriyorsun miktarı. Benzinci otomatik çıkıyor konuma göre, pompa numarasını giriyorsun hiçbir ekipmanını çıkarmadan ödeme yapmış oluyorsun. Ama şuanda çıkmıyorum. Hatta bugün bir ara gidip eve stoklu alışveriş yaptım. 2 hafta çıkmamayı planlıyorum.
    Hocam hangi sirket bu? Kullanmayi hep dusundugum sistem buydu.
    MrLucky13 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)