Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletime Anlas Capra taktım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Mondial Drift' e Anlas Capra R taktım. Gerçekten muhteşem oldu herkese tavsiye ederim. Önceden 80 le korkarak girdiğim viraja şimdi 100-110 ile girdim bana mısın demedi. Önceki cst önü sallayıp korkutuyordu virajda bunda öyle bir şey yok. Hafif arazide de iş görüyor öteki her tarafı oynatıyordu arazide bunda biraz daha sağlam basıyor yere.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum R25 için önerisi olan var ise değerlendiririm

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pirelli...

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Emin yeni lastiklerini ağız tadıynan kullanman dileklerimizle. Bu Ülke'de Anlas Capra üretiliyorken dış ülkelerden lastik aramaya hiç de gerek yok . Ben de RX3 de 5 yıl CST kullandıktan sonra 5 ay önce kapraları taktım
    evoya. CST gerçekten ceset imiş. Kapra ile sürüş gerçekten lezzet oluyor. Aynı zamanda da muazzam güvenli. Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Ero sen hiç Capra kullandın mı?

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    satın aldığım her 2. el motora wintergrip taktım. müthiş memnunum.
    milletin kış lastiği yazın kullanılmaz tatavalarına kulak asmayın. yazın da yağ gibi kullanılıyor.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin yeni lastiklerini ağız tadıynan kullanman dileklerimizle. Bu Ülke'de Anlas Capra üretiliyorken dış ülkelerden lastik aramaya hiç de gerek yok . Ben de RX3 de 5 yıl CST kullandıktan sonra 5 ay önce kapraları taktım
    evoya. CST gerçekten ceset imiş. Kapra ile sürüş gerçekten lezzet oluyor. Aynı zamanda da muazzam güvenli. Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Ero sen hiç Capra kullandın mı?
    bursalı hayır kullanmadım hiç de niyetim yok. Zira 20-25 bg makine ile zorlanamıyor oluşu bir lastiği iyi yapmaz gözümde.

Bir kaç tane gördüğüm örnek hatalı üretimleri var. Motosiklette şakaya gelmeyeceği için kendimi deneme tahtası olarak kullandırmıyorum o firmaya.
    yigozya bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum R25 için önerisi olan var ise değerlendiririm
    Capra Rd uyuyorsa kesin tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Capra serisi candır beğenmeyen de zengindir!

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evoya. CST gerçekten ceset imiş. Kapra ile sürüş gerçekten lezzet oluyor. Aynı zamanda da muazzam güvenli. Selamlarla.[COLOR="Silver"]
    Valla öyle ya motosikletten daha yeni keyif almaya başladım deli gibi gazlayasım var hava güzel. Ama nalet olası koronoya denk geldik arkadaş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bursalı hayır kullanmadım hiç de niyetim yok. Zira 20-25 bg makine ile zorlanamıyor oluşu bir lastiği iyi yapmaz gözümde.

Bir kaç tane gördüğüm örnek hatalı üretimleri var. Motosiklette şakaya gelmeyeceği için kendimi deneme tahtası olarak kullandırmıyorum o firmaya.
    Bizim arkadaş Cbf 1000' de kullanıyor adamın hiç şikayeti yok gayet memnun. Bu lastiğin güzel oluşu 20-25 bg e bağlı değil yani anlayacağın. Hee bir de Nc 750x ve Tracer 700'de de kullanıyorlar bu Capra RD yi bizim arkadaşlar.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Hayırlı olsun, Yeni lastik her zaman iyidir, ama lastiği değiştirdiğiniz için daha fazla risk almamak gerekir.
    mustafaat bunu beğendi.

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, Yeni lastik her zaman iyidir, ama lastiği değiştirdiğiniz için daha fazla risk almamak gerekir.
    İşte kavrayamadığımız nokta bu!

R25'in üzerinde en son nylon mu ne türevi bir saçma lastik vardı. Son zamanlarda değişti mi bilemiyorum ancak yeni lastik elbette her zaman daha iyi olacaktır. Zira üzerinden çıkardığınız kaç km yol yapmış lastik.

Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim arkadaş Cbf 1000' de kullanıyor adamın hiç şikayeti yok gayet memnun. Bu lastiğin güzel oluşu 20-25 bg e bağlı değil yani anlayacağın. Hee bir de Nc 750x ve Tracer 700'de de kullanıyorlar bu Capra RD yi bizim arkadaşlar.
    CBF1000 ile ne şartlar altında ve nasıl kullanıyor acaba? Pistte diz dirsek değdirebilirsiniz bile ama iş İstanbul asfaltına gelince olay değişiyor...

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

CBF1000 ile ne şartlar altında ve nasıl kullanıyor acaba? Pistte diz dirsek değdirebilirsiniz bile ama iş İstanbul asfaltına gelince olay değişiyor...
    Isparta Antalya yolunun o berbat tırtıklı asfaltında yol yaptı geçende. 👍🏻

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

Eski ceset lastikle hep risk altındaymışım onu iyice fark ettim ama bu lastikle aynı şartlarda eskisi gibi fazla riskte değilim Allah'a şükür.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure

Eski ceset lastikle hep risk altındaymışım onu iyice fark ettim ama bu lastikle aynı şartlarda eskisi gibi fazla riskte değilim Allah'a şükür.
    Anlatmak istedigim de bu zaten,
    Eski lastik kötüdür ve surekli temkinli kullanmaya iter insani. Yeni lastik ise guven verir, temkinli olmayi biraktigin zamanda basina ic acar..

Onemli olan buna izin vermemektir, sen yine temkinli ol ki, zor bir duruma dustugunde lastige isini yapma sansi birak, ama sinirlari zorlarsan, aksi bir durumda lastigin senin icin yapabilecegi bir sey kalmayabilir.

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Anlatmak istedigim de bu zaten,
    Eski lastik kötüdür ve surekli temkinli kullanmaya iter insani. Yeni lastik ise guven verir, temkinli olmayi biraktigin zamanda basina ic acar..

Onemli olan buna izin vermemektir, sen yine temkinli ol ki, zor bir duruma dustugunde lastige isini yapma sansi birak, ama sinirlari zorlarsan, aksi bir durumda lastigin senin icin yapabilecegi bir sey kalmayabilir.
    Anladım abi tavsiyen için teşekkür ederim. Çok kanım hızlı akar benim inşallah o durumlara düşmem, haklısın.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Şu mesajın alnı olsa da öpsem.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Hocam eski lastikte virajlarda arkada hafif yalpalama oluyormuydu ? Benim drift de böyle bir sorun var çok sert olmayan viraja girdiğimde arkada yalpalama oluyor.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam eski lastikte virajlarda arkada hafif yalpalama oluyormuydu ? Benim drift de böyle bir sorun var çok sert olmayan viraja girdiğimde arkada yalpalama oluyor.
    Arka lastiğin havasına bir daha bak. Sonrasında , tel jant ise akordunu, çelik jant ise balansını kontrol et.
    istanbuls34 bunu beğendi.
    bursevi

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkayı hissetmedim pek ama ön çok kötüydü bıraktım bırakacam diyordu resmen.
    istanbuls34 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    şu anlas ı kötüleyenleri de hiç anlamıyorum alıp kullandığı da yok
    ben 660 CAPRA x KULLANDIM ARAZİDE SÜPER asfalt a asfalt lastiği gibiydi
    ha gidip ben 2000 tl verip michelın alırım derse o başka
    fakat anlas kötü lasti yapmıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)