Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Egzozdan ceza yedim sorularım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    merhabalar 3 saat önce 1228 tl lik egzoz cezası yedim.
    Polis dedi ki orijinali tak ... merkezine getir
    ben orijinali takıp götürünce onların görmesi yetiyor mu muayene istasyonuna gitmek zorunda mıyım?
    Birde çevre bakancılıktan mı ne bir ton ceza geliyormuş o gelir mi ? polis gelmeyecek dedi
    1 haftayı aşırttırırsam ne olur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    böyle bir konu daha açılmıştı eğer katalizatör yoksa gibi gibi durumlarda bakanlığa yollanıp 4000tl civarı bi ceza yazılıyormuş yazıldı hatta konuyu ekliyorum

http://www.motosiklet.net/forum/moto...oz-cezasi.html

keşke foruma bi göz gezdirseydiniz
    tekeriniz yere sağlam bassın...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Google Google

Hayy eline kokuna sağlık , işin gücün daimi rast gitsin yiğidim.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Beylikdüzü'de de olsa keşke..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eski bir Titanic kullanıcısı olarak ahh be kardeşim keşke o egzoz olayına hiç girmeseydin. Trafik polisinin kestiği cezayı gib.gov.tr üzerinden beyan esaslı ödeyebilirsin, Bakanlıktan da 4000 TL yapıştıracaklar. İmkanın varsa bunları hemen ödemeye bak da en azından %25 indirim al.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beylikdüzü'de de olsa keşke..
    Beylikdüzündeki arabalara kesseler, motorlara sıra gelmez.
    birbilent bunu beğendi.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun kral..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Corona olayı olmasa iyi olmus derdim de şimdi ekonomi sıkıntıda, gecmiş olsun diyelim.
    birbilent bunu beğendi.

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı LiseliMotorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar 3 saat önce 1228 tl lik egzoz cezası yedim.
    Polis dedi ki orijinali tak ... merkezine getir
    ben orijinali takıp götürünce onların görmesi yetiyor mu muayene istasyonuna gitmek zorunda mıyım?
    Birde çevre bakancılıktan mı ne bir ton ceza geliyormuş o gelir mi ? polis gelmeyecek dedi
    1 haftayı aşırttırırsam ne olur ?
    Gecmis olsun. Daha 1 ay olmadi ben sureci sana anlatayim.
    Ceza yedin motoru bagladilar,once cezayi oduyorsun sonra otoparka gidip motoru almaya calisiyorsun ve sana bir tutanak karsiliginda veriyorlar. Binip gidemiyorsun kurtarici cagiriyorsun kurtaricinin ruhsat fotokobisini aliyor falan ve sana 7 gunluk bir izin veriyor. Kurtarici otoparktan motoru yukleyip kapi onune cikarip parasini aliyor Yada parasini verdim cek sanayiye diyorsun. Bu isten anlayan bir egzozcu bulmaya calis muhtemelen egzoz orjinal degil. Ben hallederim diyenler sana 300 tl den baslayip 1500 tl ye varana kadar bir fiyat cikartacak.
    Ben egzoz calisma sistemini falan arastirdim db killer denilen bir ses kisma aparati var kendi motosikletimin egzozuna uygun sekilde tarif ettim (egzozcu tanidik olmasi sart) ve o sekilde 50tl ye hallettim. Sonra tuvturkten randevu aliyorsun oraya gidince (ucretsiz) bir teknisyen geliyor gaz ver birak dip gaz falan yaptiriyor sonunda sana belge veriyor trafige uygun diye. O belge ile trafik subeye gidip trafikten men kaldiriyorsun.
    Tuvturkten aldigin belgeyi ruhsatinda bulundur her zaman olasi cevirmelerde "abi bana giren girdi bak buda belge yaptirdim olani bu" diyorsun.
    Tekrar gecmis olsun
    tommygun ve maktama bunu beğendiler.

Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun. Daha 1 ay olmadi ben sureci sana anlatayim.
    Ceza yedin motoru bagladilar,once cezayi oduyorsun sonra otoparka gidip motoru almaya calisiyorsun ve sana bir tutanak karsiliginda veriyorlar. Binip gidemiyorsun kurtarici cagiriyorsun kurtaricinin ruhsat fotokobisini aliyor falan ve sana 7 gunluk bir izin veriyor. Kurtarici otoparktan motoru yukleyip kapi onune cikarip parasini aliyor Yada parasini verdim cek sanayiye diyorsun. Bu isten anlayan bir egzozcu bulmaya calis muhtemelen egzoz orjinal degil. Ben hallederim diyenler sana 300 tl den baslayip 1500 tl ye varana kadar bir fiyat cikartacak.
    Ben egzoz calisma sistemini falan arastirdim db killer denilen bir ses kisma aparati var kendi motosikletimin egzozuna uygun sekilde tarif ettim (egzozcu tanidik olmasi sart) ve o sekilde 50tl ye hallettim. Sonra tuvturkten randevu aliyorsun oraya gidince (ucretsiz) bir teknisyen geliyor gaz ver birak dip gaz falan yaptiriyor sonunda sana belge veriyor trafige uygun diye. O belge ile trafik subeye gidip trafikten men kaldiriyorsun.
    Tuvturkten aldigin belgeyi ruhsatinda bulundur her zaman olasi cevirmelerde "abi bana giren girdi bak buda belge yaptirdim olani bu" diyorsun.
    Tekrar gecmis olsun
    Sürece bak! Bir egzoz değiştirme nelere sebep oluyor.
    Quantrell bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Inaniyorumki son zamanlar da bu magduriyeti yasayanlar kendi degistirmemistir yada yeni degildir. Ben aldigimda laser egzoz takiliydi ve ilk bindigim gun sanayiye gitmeye calistim cezaya yakalandim.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Hocam cezayı yemişsiniz kötü yorum yapmak istemiyorum ama 125 CC motorda ne egzozu, yani sizi nasıl mutlu ediyor o iğrenç ses anlamıyorum
    MrLucky13, izzmarit ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Inaniyorumki son zamanlar da bu magduriyeti yasayanlar kendi degistirmemistir yada yeni degildir. Ben aldigimda laser egzoz takiliydi ve ilk bindigim gun sanayiye gitmeye calistim cezaya yakalandim.
    O zaman benim anladığım, tuvtürk’e gidip, egzoz için belge talep edersek, parası karşılığında alabiliyoruz ve polis çevirirse bak bu belgesi, o yüzden cezai bir işlem yoktur die direnebiliyoruz. Öyle mi?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hocam sen benim yorumuma kızıyorsun ama motosikleti yenide alsan kusuruyla alıyorsun. Senin bir saat önce motosikleti satın alman onu cezadan bağışık yapmaz ki. Polisin ve rahatsız olan vatandaşın derdi değil ki motosikletin ne zaman alındığı egzozun ne zaman kurcalandığı.

Sen zaten bilerek almışsın egzozun kurcalanmış olduğunu senin direk sanayiye gitmek istemen de seni hiç bir şekilde masum yapmaz ki.

Normali bu görüldüğü yerde ceza yazılması.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman benim anladığım, tuvtürk’e gidip, egzoz için belge talep edersek, parası karşılığında alabiliyoruz ve polis çevirirse bak bu belgesi, o yüzden cezai bir işlem yoktur die direnebiliyoruz. Öyle mi?
    Hayir
    Tuvturk tespit muayenesi trafikten men edildiginde var.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen benim yorumuma kızıyorsun ama motosikleti yenide alsan kusuruyla alıyorsun. Senin bir saat önce motosikleti satın alman onu cezadan bağışık yapmaz ki. Polisin ve rahatsız olan vatandaşın derdi değil ki motosikletin ne zaman alındığı egzozun ne zaman kurcalandığı.

Sen zaten bilerek almışsın egzozun kurcalanmış olduğunu senin direk sanayiye gitmek istemen de seni hiç bir şekilde masum yapmaz ki.

Normali bu görüldüğü yerde ceza yazılması.
    Degerli agabeyim tamam bu konuda hemfikiriz. Ben motora bakmadan aldim vs vs hatta gidip ben getirmedim pizza gibi adrese geldi
    Benim delirdigim konu ilk isim ilk gun egzoz konusu oldu agabey. Ama ustaya gidiyorsun "adi ustunde egzozcu anlar ben ne biliyim" diyor cikip egzozcuya gidiyorsun "ben anlamam motosikletciye goster" diyor.
    Goruldugu yerde ceza yazilmasi lazim tamam ama vallahi ugrastim. Paramiz olaydi sifir alsaydik yada sesi uygunu hatta tamirciye cekici ile goturseydik. Benim isyanim bu,ben apaci degilim umarim derdimi bu sefer anlatabilmisimdir
    Hadsiz bir kelam ettiysek affola agabey malum delirdigim gunlerdi
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Benim isyanim bu,ben apaci degilim umarim derdimi bu sefer anlatabilmisimdir
    İnsanlık hali her ne kadarda istemesek de herkesin başına gelir diyelim.

Beyaz bayrak çekiyorum.

Bundan sonrası için kazasız belasız sürüşler dilerim. Tekerine taş değmesin.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    o egzozu bilerek sen taktıysan inşallah diğer 4000 lik cezada gelir
    birbilent bunu beğendi.

Alper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HARLEY DAVİDSON İRON 883
    Benımde korktugum cezalardan biri bu. Polisler cevirdiklerinde genelde ılk soru orgınal egzozmu bu (vance hines exhaust) sonrasındada bu Harley mi Choppermı .. Gülermisin ağlarmısın.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlık hali her ne kadarda istemesek de herkesin başına gelir diyelim.

Beyaz bayrak çekiyorum.

Bundan sonrası için kazasız belasız sürüşler dilerim. Tekerine taş değmesin.
    Tesekkur ederim agabey anlastigimiza cok sevindim. Guzel gezilerinin yenilerini okumayi sabirla bekliyorum, kazasiz belasiz surusler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)