Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nmax 155 bakım aralığı hakkında 3bin - 6bin km

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Selamlar. Yakın bir zaman önce nmax 155 aldım. 12bin bakımı geldi. Normalde bakım aralığı 6bin km'de bir. Eski sahibi 3bin km'de bir yaptırmış sürekli. En son 9bin km de girmiş bakıma. Ben yine de şimdilik 3bin km sonu olan 12bin km de yaptıracağım. Ancak sonra tekrar 18bin de mi gireyim. Serviste çalışan arkadaşım da 3 bin km de gelinmesini tavsiye ediyoruz dedi. Ama sonuçta fabrikanın uygun gördüğü süre 6bin de bir. Biraz da nmax tercih etme sebebim buydu. Sizin düşünceniz nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Hocam selam,

Servisler genellikle garantisi devam eden araclar icin bu sekilde davranabiliyor. Ornegin Honda beni aradi, 6 ay olmus en son servise geldiginizden bu yana, servise gelin para verin bize dedi. Dedim daha bakim araligini doldurmadim, abla garantiden cikar dedi. 6ay ya da 4000km yaziyor muhtemelen abiler.
    Haftaya gidecegim bakalim neler olacak.

Garanti devam ediyorsa bu sekilde davranmis olabilir sizin servisiniz de. Bu arada 6000km araligi fabrika demissiniz ama Turkiye servisleri farkli davranabiliyor. Iklim, yol, kullanim tipi vs gibi sebeplerden dolayi.

Motosikleti
    MT-07
    6k-12k-18k diyorsa, ne olursa olsun 12k bakımına girmek zorundasın. Yoksa garanti koşulu sağlanamadığından dolayı, garanti düşer. Ara bakımlar servisi bağlamaz. Kullanıcının kendisi için kullandığı bir insiyatiftir.

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Yamah Türkiyedeki bakım tablosu bu şekilde.

Şimdi farkettim. Alt kısımda 3bin km de bir kontrol bakıma gelinmesi tavsiye edilir diyor. :( Arabamın bakım ücreti daha düşük

Bu genel bakım

Bu da kontrol bakımı

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Bir tablo paylaştım. Dediğiniz durum geçerli mi?

Motosikleti
    MT-07
    Halen dediğim geçerli. 12k bakımına gitmek zorundasın. 3k’da bir olan kontrol bakımı senin insiyatifinde. Ben götürmezdim. Seni bilemeyeceğim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    12000 bakımına girin, sonraki bakımınız 18000 olabilir teknik olarak hiçbir problem yaşamazsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)