Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Akciğer hastasıyım ben ne yapıcam

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hd Nightster
    https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6331.pdf

Yukarda linkini verdiğim kanunun 13. maddesini aşağıdaki şekildedir :

Çalışmaktan kaçınma hakkı
    MADDE 13 – (1) Ciddi ve yakın tehlike ile karşı karşıya kalan çalışanlar kurula, kurulun
    bulunmadığı işyerlerinde ise işverene başvurarak durumun tespit edilmesini ve gerekli tedbirlerin
    alınmasına karar verilmesini talep edebilir. Kurul acilen toplanarak, işveren ise derhâl kararını
    verir ve durumu tutanakla tespit eder. Karar, çalışana ve çalışan temsilcisine yazılı olarak
    bildirilir.
    (2) Kurul veya işverenin çalışanın talebi yönünde karar vermesi hâlinde çalışan, gerekli
    tedbirler alınıncaya kadar çalışmaktan kaçınabilir. Çalışanların çalışmaktan kaçındığı dönemdeki
    ücreti ile kanunlardan ve iş sözleşmesinden doğan diğer hakları saklıdır.
    (3) Çalışanlar ciddi ve yakın tehlikenin önlenemez olduğu durumlarda birinci fıkradaki
    usule uymak zorunda olmaksızın işyerini veya tehlikeli bölgeyi terk ederek belirlenen güvenli
    yere gider. Çalışanların bu hareketlerinden dolayı hakları kısıtlanamaz.

koyu şekilde yazılmış 3. bent sizin durumuza uymaktadır. Bilginize
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bu arada reçeteni raporunu al haluk levent in yardımda bulunucağı ahbap grubuna başvur nasıl başvuru yapılıcağını yarın açıklıycaklar sanırım araştır,2000 bin ailenin 2 aylık ihtiyaçlarını görücekler

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Öncelikle geçmiş olsun. Bahsettiğin rahatsızlığı ve ameliyatı belgeleyebilirsen eğer Haluk Levent'in öncülük ettiği oluşum olan 'Ahbab'a başvurmanı öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Üstteki arkadaş da yazmış aynısını
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle Geçmiş olsun.
    Hiç bir şey sağlığından önemli değil.Doktora gidip bununla ilgili rapor al iş yerine ver.
    Şuan doktorlar bunla ilgili raporları verebiliyorlar.durumunu belirtirsen verirler sende iş yerine ver.
    Durum çok ciddi dikkatli olmalısın geçmiş olsun

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    çalışanının halinden anlamayan yardımcı olmayan yer.. bence de rapor alın en azından bir dayanağınız olur dedikleri gibi ve bence de bu tutumları hiç hoş değil
    tekeriniz yere sağlam bassın...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Geçmiş olsun. Bir kaç aylık dinlenmek en gvenlisi olacaktır.

TheOzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Aynı şekilde iş yerindeki arkadaşımında cigerlerinde problem vardı 2 aya yakın süreyya paşada yattı hatta sorumlu olan doktor 2 gün önce kendisi arayıp çalışmaması gerektigini corona virüsü kapma durumunda sonucun ne olucagını söyledi doktorun ile konusup rapor alıp iş verenine verebilirsin raporlu iken işten çıkartamazda seni maddi yönden bakacak olursakta taksitlerim fln var yazmıssın en kötü senaryoda asgari ücret üstünden sigortadan paranı alabilirsin iş verenler çakal bu memlekette seni kimse düşünmez

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Selamlar kardeşim benim de ciğerlerim %40 az kapasite ile çalışıyor bu sebeple engelli raporum var. Kesinlikle rapor almalısın ben de senin gibiyim bu hastalık bizim gibileri yıkabilir. Eğer raporun yoksa lütfen bana ulaş konu üzerine bildiğim ne varsa konuşalım

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Öncelikle geçmiş olsun. Doktora gitmek için büyük hastanelere gitmenize gerek yok en yakındaki sağlık ocağına dahi gitseniz durumunuzu anlayacak ve yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum.

Dostum ölürsen borçlarını hiç ödeyemezsin. Arkadaşlar yasal olarak haklarını yazmışlar yarından tezi yok işleme başla bu iş iyice kalabalıklaşmadan hastanede gideceğin bölümden corona kapma riskin her geçen dakika artıyor. Hızlıca raporunu çıkar ve bir avukat ile irtibata geç. Hiç bir hakkın olmasa bile bırak işi evinde otur. Ne gidiyosa gitsin ilerde tekrar yaparsın.
    ekremcelik00 bunu beğendi.

Ameliyat epikriz raporunuz olmalı onunla bir hastaneden ya da aile hekiminden direkt rapor alabilirsiniz. Yasal olarak iş yeri bu durumda sizi çıkaramaz çıkarırsa suçlu olur. Tazminatınızı öder.
    (Senin durumundaki çalışanını böyle bir durum varken işe getirten işverenin de....)

Bu arada ameliyatlardan sonra verilen epikriz raporlarınızı kopyalarını da alıp saklayın, bu gibi durumlarda iş yeri de doktor da isteyecektir. Benim de bir epikriz raporum var oradan biliyorum. ;)

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ek olarak iş yerinede durumu bildirin kabul etmezlerse işten çıkarmalarını söyleyin tazminatınızı alın işsizlik maaşına başvurun en mantıklı yöntem bu siz işyeriyle görüşün 2 ay rapor alıcam diyin bakalım ne diycekler

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün ücretsiz izine ayrıldım arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanatoryumlara da gönderin, sevaba girersiniz.
    May the force of sanitarium be with you!

Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ücretsiz izine ayrıldım arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim
    açıkçası çok sevindim , nasıl ücretsiz izine ayrıldığını kısaca anlatırsanız belki diğer arkadaşlara da örnek olur.

tekrar geçmiş olsun.

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chatay07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    May the force of sanitarium be with you!

açıkçası çok sevindim , nasıl ücretsiz izine ayrıldığını kısaca anlatırsanız belki diğer arkadaşlara da örnek olur.

tekrar geçmiş olsun.
    Çalıştığım yerde direktman işverene gittim ona halimi arz ettim ve rapor alamadığımı dile getirdim ve ameliyat oldugumu ve bolum mudurlerinin insan kaynaklarının bana izin vermediklerini ve büyük risk altında oldugumu dile getirdim oda gerekli yere haber ederek izin yazmalarını gerektiğini söyledi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)