Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Olurmu acaba?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF150
    Arkadaşlar merhaba 2017 senesinin aralık ayının sonunda sıfır km cbf 150 satın aldım şu anda motorum 3.100 km de. Motoru pek fazla kullanmadığımın farkına vardım. Kullandığım yerler de genellikle şehir içi ve düz yollar. Acaba diyorum bu motoru satıp 100cc cup motor alsam pişman olurmuyum. Bu düşünceye girme sebebim hem motoru pek fazla kullanmamam hemde ekonomik korku. Cbf in parasıyla yatırım yaparım. Sıfır cub ların fiyatları 6-7 bin tl civarlarında. Bu parayı kredi kartına taksitle zorlanmadan öderim diye düşünüyorum. Sizce böyle bişey yapsam pişman olurmuyum? Ve diyelimki böyle bi değişimi yapmak zorunda kaldım hangi marka cub alsam pişman olmam yada en az pişmanlığı duyarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Kuba ege 50cc alın.
    Pişman olacağınız tek şey, cup motor pek değer kazanmazken, sattığınız cbf 2-3 koyup gidecektir.
    Yatırımınızı ona göre hesaplayın bence..

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba ege 50cc alın.
    Pişman olacağınız tek şey, cup motor pek değer kazanmazken, sattığınız cbf 2-3 koyup gidecektir.
    Yatırımınızı ona göre hesaplayın bence..
    kilomdan dolayı 50cc pek düşünmedim açıkçası. 1.80 boy 103-105kg filan ölçülerindeyim

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birebir aynı ebatlardayız hocam, siz siz olun cbf'den şaşmayın.

cbf değer kazanacaktır gitgide.

Motosikleti
    Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kilomdan dolayı 50cc pek düşünmedim açıkçası. 1.80 boy 103-105kg filan ölçülerindeyim
    Kilo konusunda kuba ege 50cc sizin gibi 2 kişiyi dağ bayır gezdirip gelir. O konuda sıkıntısı olmaz.
    Ama değer kaybı konusu, yatırım düşündüğünüzden dolayı pek mantıklı değil.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Kilo konusunda kuba ege 50cc sizin gibi 2 kişiyi dağ bayır gezdirip gelir. O konuda sıkıntısı olmaz.
    Ama değer kaybı konusu, yatırım düşündüğünüzden dolayı pek mantıklı değil.
    Yatırımdan kastım; ülke nin durumu malum. Her an herşey olabilir. Bu fiyatlarda bi motoru alıpta yatırmak bana mantıklı gelmiyor ( belkide benim kuruntum olabilir). Altın da hazır ucuzlamışken diyorumki cbf in parasıyla altın alıp kenara atayım vergi istemez sigorta istemez. 6.000 tl gibi bi parayı 1 yılda zorlanma dan öderim gibime geliyor. Tabi ki benim kendi düşüncem bu. Yanlış düşünüyor da olabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birebir aynı ebatlardayız hocam, siz siz olun cbf'den şaşmayın.

cbf değer kazanacaktır gitgide.
    Değer kazanacaktır tabikide. Motor dan yana bi şikayetim kesinlikle yok. Şikayet edene de rastlamadım. Ama 6 bin tl lik motor hemen hemen benim yaptığım hızları yapabiliyor. Biraz da beni bu üzüyor. Bi düşünün a serisi mersedes le megan veyahut fluence aynı hızlarda gidiyor

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Cbf'i sakın satmayın. Tam bir ekonomi motorudur kendisi. Km düşük kaldığı sürece ve kazası olmazsa, fiyatı artacaktır her zaman. 2014 yılında sıfır 2013 model Cbf almıştım, 5200 TL'ye. Zamanında sattığıma pişmanım. Şu an piyasası 10-12 bin tl civarında.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf'i sakın satmayın. Tam bir ekonomi motorudur kendisi. Km düşük kaldığı sürece ve kazası olmazsa, fiyatı artacaktır her zaman. 2014 yılında sıfır 2013 model Cbf almıştım, 5200 TL'ye. Zamanında sattığıma pişmanım. Şu an piyasası 10-12 bin tl civarında.
    Kaza olarak sayarsak eğer bikere yola çıkan araçtan kaçmaya çalışırken motor kaydı yere düştük motorla birlikte. Koruma demirinde hafif bi sıyrık ve gidonun düştüğüm taraftaki topuzunda hafif bi sıyrık oldu. Motorum hatasız değil yani

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf başlı başına bir yatırım aracıdır zaten Aracınızın değeri muhtemelen 10 bin TL veya biraz daha üzeri şuanda.

3-4 bine 50cc cub alıp 300-400 TL masrafla 100-110 cc civarına çıkartabilirsiniz. Böylelikle zaten çok az kullandığınız aracınızda hem sigorta hem vergi masrafınız olmaz. 2 buçuk yılda 3 bin km yol yaptığınız düşünülürse cidden az kullanıyorsunuz. Şahsen ben öyle yapardım, mutlaka 50cc'den yükseltilmiş bir motor sürerdim bu kullanımla. Artan para da dolar altın vs artık size kalmış.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Hocam altın alsan sattığına üzülebilirdin ama CBF için üzülmene gerek yok. 5200 lirayı altına yatırsan şuan paranı 5 e katlamıştın.
    Piyasası 10 bin lira diye de motorun değeri artmış olmuyor. Paranın değeri düşmüş oluyor. Motorlu taşıtları yatırım aracı olarak görüp mahzende saklayanlar nedense 15 bin liraya birine motorunu kakalayınca bu piyasa ne hale gelmiş yaa motor alamıyoruz diye ağlayanların başında geliyor.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam altın alsan sattığına üzülebilirdin ama CBF için üzülmene gerek yok. 5200 lirayı altına yatırsan şuan paranı 5 e katlamıştın.
    Piyasası 10 bin lira diye de motorun değeri artmış olmuyor. Paranın değeri düşmüş oluyor. Motorlu taşıtları yatırım aracı olarak görüp mahzende saklayanlar nedense 15 bin liraya birine motorunu kakalayınca bu piyasa ne hale gelmiş yaa motor alamıyoruz diye ağlayanların başında geliyor.
    Hocam zaten oyüzden üstteki yorumlarımdan birinde bu fiyatları motoru alıpta yatırmak bana mantıklı gelmiyor dedim

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konuda haklısınız hocam. İnsanlar al-sat yaparak para kazanmanın peşindeler, bu yüzden de piyasa yükselmiş oluyor. Paramızın durumu da ortada, her geçen gün değer kaybetmeye devam ediyor...
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Yatırımdan kastım; ülke nin durumu malum. Her an herşey olabilir. Bu fiyatlarda bi motoru alıpta yatırmak bana mantıklı gelmiyor ( belkide benim kuruntum olabilir). Altın da hazır ucuzlamışken diyorumki cbf in parasıyla altın alıp kenara atayım vergi istemez sigorta istemez. 6.000 tl gibi bi parayı 1 yılda zorlanma dan öderim gibime geliyor. Tabi ki benim kendi düşüncem bu. Yanlış düşünüyor da olabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Değer kazanacaktır tabikide. Motor dan yana bi şikayetim kesinlikle yok. Şikayet edene de rastlamadım. Ama 6 bin tl lik motor hemen hemen benim yaptığım hızları yapabiliyor. Biraz da beni bu üzüyor. Bi düşünün a serisi mersedes le megan veyahut fluence aynı hızlarda gidiyor

6 bin tl'lik motor 4 yıl sonra elinde kalıyor satamıyorsun ama onu da düşün
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    6 bin tl'lik motor 4 yıl sonra elinde kalıyor satamıyorsun ama onu da düşün
    Hah işte, ağzın bal yesin...

Motosikleti
    Honda CBF150
    Hah işte, ağzın bal yesin...
    illaki satılır bea. Piyasanın 3-5 altında satılır yine satılır diye düşünüyorum. Allah zor duruma düşüp paraya sıkışıpta satmak zorunda bırakmasın yeterki.

Motosikleti
    illaki satılır bea. Piyasanın 3-5 altında satılır yine satılır diye düşünüyorum. Allah zor duruma düşüp paraya sıkışıpta satmak zorunda bırakmasın yeterki.
    Satılır da, diğer taraftaki yatırımın kârını götürür ve yine motorsuz kalınır.
    Bu sefer 10-12 ye sattığını 20'ye alamazsın.

https://honda.com.tr/motosiklet-fiyat-listesi

aga zaten 5 bin tl olan motoru piyasanın 3-5 altına satarsan herhalde 1500 tl alırsın :D

50 bin tl lik motorda 3 5 sıkıntı yaratmaz da 5 binlikte yaratır
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Honda CBF150
    aga zaten 5 bin tl olan motoru piyasanın 3-5 altına satarsan herhalde 1500 tl alırsın :D

50 bin tl lik motorda 3 5 sıkıntı yaratmaz da 5 binlikte yaratır
    3-5 ten kastım o tür motorlarda 300-500 tl falan. Vallahi şaştım kaldım neyapacam bilmiom

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Sonunda Cbf150 mi satmaya karar verdim arkadaşlar. Motorumda ekstra olarak far koruma demiri ve motor koruma demiri var. 3.100 km de 2017 model. Muaynesine yaklaşık 20 gün var. Motor şu anda biraz tozlu olduğu için fotoğraf çekemedim. Malum siteye nekadar fiyat yazıp nekadara kadar vermeliyim sizce?

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    2013 cbf in piyasası o kadar değil hocam 6500 eder edeceği.2017 model 10,000 km altı motorlara istiyorlar dediğiniz rakamları.bende 2012 modelini 5500 e satmıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

3-5 ten kastım o tür motorlarda 300-500 tl falan. Vallahi şaştım kaldım neyapacam bilmiom

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Sonunda Cbf150 mi satmaya karar verdim arkadaşlar. Motorumda ekstra olarak far koruma demiri ve motor koruma demiri var. 3.100 km de 2017 model. Muaynesine yaklaşık 20 gün var. Motor şu anda biraz tozlu olduğu için fotoğraf çekemedim. Malum siteye nekadar fiyat yazıp nekadara kadar vermeliyim sizce?
    11,000 tl yazıp 10,000 tl'ye verebilirsiniz.Üzerindeki rakamlarda zor gideceğini düşünüyorum

Motosikleti
    Honda CBF150
    Bugün bi motosiklet bayisi ile görüştüm. Rks blazer xr 50 için. 80cc piston takıp vereceklerini söylediler. Bu motor nasıldır acaba bisiklet niyetine kullanmak için iş görür mü? 60-70 km hız yapsa benim için kafi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)