Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial Rx3i evo abs alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, 600cclik motorumu satıp daha sakin şehir içi, uzun yol da bana sıkıntı çıkartmayacak bir
    Şeyler almayı düşünüyorum. Rx3i evo abs modeli alınır mı acaba ? Gerek bakım masrafı gerek yedek parça olsun beni naya cezbetti ama 2019-2020 modellerinde kronik sorunu halletiler mi onu merak ediyorum. Kullanıcı yorumu alabilir miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Hero xpulse 200 daha kaliteli gibi

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Temmuz 2015 de 0 km bayiden aldığım evo ile bu gün 25800 km lerdeyim. Rodaj ve diğer zamanlarda motosikletimi hiç
    bir zaman çok fazla zorlamadım. 2016 + 2017 + 2018 + 2019 yazlarında Bursa - İzmir Çeşme - Bursa ( 900 km ) yolculuğu yaptım . Bursa'da oturuyorum. Çocuklarım ise yüksek okullarını İst.'da bitirip, orada evlenerek yerleştiler. Bu yüzden her sene evoyla 4 - 5 İst.- Bursa seyahati yapıyorum. İzmit ve Kütahya gibi diğer gezilerimi yazmasam da olur. Bu 26000 km içinde bana en ufak bir mekanik problem yaşatmadı. Şehirler arası yolda,
    yolun durumuna göre 80 ile 140 bantı arasında yol almak kaydıyla, evo seni dünyanın öbür ucuna kadar götürür. Tek
    problem 140 km sürat 600 cc den sonra sana yetecek mi ? Benim rx3 de görebildiğim en büyük tap spiyd 144 oldu . Ne kadar zorlasam da 145 yaptıramadım. Ekonomi tarafına gelirsek ,bu alet 26000 lirayı hak ediyor mu ? Bence HAYIR . 23 ile 24000 aralığında olması gerekir diye düşünüyorum. Yazdıklarım dışında başka soruların olursa günün
    24 saati 535 2304722 den arayabilirsin. selamlarımızla.
    mitmuallim, Thesinner83 ve NeDemekŞakir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Kullanıcı değilim ve yeni abslileri hiç kullanmadım. Ama rx3 ile ilgili görüşlerim aşağıda.

Motoru yakından gözlemleme şansım oldu. Çok sayıda rx3 kullanıcısı ile turlar yapıp gezmişimdir. Tamamen zar atmak gibi Rx3 almak kimininki tık demedi kimininki dikiş tutmadı sürekli bir arıza. Bu arızalar da motosikletle ilgilenmeleri bakımlarıyla alakalı değildi. 26 bin tl'yi kesinlikle bu motosiklete bağlamanızı önermem. O paralara çıktıktan sonra crf250 veya crf250rally'ye yönelmek çok daha sağlıklı olacaktır. Hem çok daha kaliteli bir motosiklet kullanırsınız hem de motosikletiniz satılırken değer kaybetmez.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temmuz 2015 de 0 km bayiden aldığım evo ile bu gün 25800 km lerdeyim. Rodaj ve diğer zamanlarda motosikletimi hiç
    bir zaman çok fazla zorlamadım. 2016 + 2017 + 2018 + 2019 yazlarında Bursa - İzmir Çeşme - Bursa ( 900 km ) yolculuğu yaptım . Bursa'da oturuyorum. Çocuklarım ise yüksek okullarını İst.'da bitirip, orada evlenerek yerleştiler. Bu yüzden her sene evoyla 4 - 5 İst.- Bursa seyahati yapıyorum. İzmit ve Kütahya gibi diğer gezilerimi yazmasam da olur. Bu 26000 km içinde bana en ufak bir mekanik problem yaşatmadı. Şehirler arası yolda,
    yolun durumuna göre 80 ile 140 bantı arasında yol almak kaydıyla, evo seni dünyanın öbür ucuna kadar götürür. Tek
    problem 140 km sürat 600 cc den sonra sana yetecek mi ? Benim rx3 de görebildiğim en büyük tap spiyd 144 oldu . Ne kadar zorlasam da 145 yaptıramadım. Ekonomi tarafına gelirsek ,bu alet 26000 lirayı hak ediyor mu ? Bence HAYIR . 23 ile 24000 aralığında olması gerekir diye düşünüyorum. Yazdıklarım dışında başka soruların olursa günün
    Ali Abi öncelikle çok teşekkür ederim. 600ccden sonra kesinlikle yetmeyecektir ama sanırım hız için değil de şehir içi kullanım, arada kaçamak yapıp şile, ağva da çadır gibi şeyler düşünmeye başladım. Benim için şuanki öncelik hız değil. Rahatlık ve bakım vs maliyeti. Bunları yazarken aklıma Bajaj dominar da geldi en azından hız konusunda vs daha rahat gibime geliyor. Ama artçı yönünden Mondial biraz sıkıntılı duruyor tabi. Depoda yazdıkları artçı ile binmeyin vs diye belirtmeleri. Senin artçı ile tecrüben nasıl acaba anlatabilir misin ?

Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıcı değilim ve yeni abslileri hiç kullanmadım. Ama rx3 ile ilgili görüşlerim aşağıda.

Motoru yakından gözlemleme şansım oldu. Çok sayıda rx3 kullanıcısı ile turlar yapıp gezmişimdir. Tamamen zar atmak gibi Rx3 almak kimininki tık demedi kimininki dikiş tutmadı sürekli bir arıza. Bu arızalar da motosikletle ilgilenmeleri bakımlarıyla alakalı değildi. 26 bin tl'yi kesinlikle bu motosiklete bağlamanızı önermem. O paralara çıktıktan sonra crf250 veya crf250rally'ye yönelmek çok daha sağlıklı olacaktır. Hem çok daha kaliteli bir motosiklet kullanırsınız hem de motosikletiniz satılırken değer kaybetmez.
    Açıkcası alırsam 2019 çok düşük km almayı düşünüyorum. Gidip sıfır almam büyük ihtimal.

Kronik sorunlar hariç ( stop etme gibi ) sorunlar çözülemeyecek sorunlar değil. Özellikle vida gevşemesi sorunu. Okuduğum kadarıyla fabrikadan çıkarken vidayı yapıştırma sıvısı sürüp çıkartıyorlarmış. Fakat ilk bakımdan sonra o sıvıyı sürmeden vidaları sıktıkları için haliyle oynamaya yapıyormuş. Ne kadar doğrudur bilemem açıkcası.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Malzeme kalitesini begenmedim, dün düşük cc li olanını gördüm.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kullandığım ve kullananı da tanıdığım, şikayetlerini bildiğim için özellikle belirtmek isterim ki, kesinlikle önermiyorum!

Çok daha sorunsuz birçok model varken bu modele yönelmeniz, sizi kesinlikle mutsuz edebilecek bir seçimdir. Alana kadar çok çekici gelebilir, tasarımı ve fiyat avantajı sizi cezbedebilir. Aldıktan sonra bol bol lanet edeceksiniz.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandığım ve kullananı da tanıdığım, şikayetlerini bildiğim için özellikle belirtmek isterim ki, kesinlikle önermiyorum!

Çok daha sorunsuz birçok model varken bu modele yönelmeniz, sizi kesinlikle mutsuz edebilecek bir seçimdir. Alana kadar çok çekici gelebilir, tasarımı ve fiyat avantajı sizi cezbedebilir. Aldıktan sonra bol bol lanet edeceksiniz.
    Siz ne önerirsiniz bu fiyata acaba?

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi kendimi çok tuttum şuna yorum yazmayayım diye ama yine dayanamıyorum..

ilk motosikletim RX3İ evo'ydu ilk uzun yolumu ilk dağ tepe anılarımı onunla yaşadım, şükür ki kazamız hiç olmadı..

2015 model bir motosikletti yaklaşık 5-8 bin km kadar belki biraz fazladır bende kaldı..

KRONİK adı altında bakımsızlıktan doğan hiçbir sorunu yaşamadım..

Stop etmedir gaz yememesidir vs hiç olmadı..

bilmiyorum ben mi çok şanslıydım yoksa titiz olduğumdan mı olmadı, sana tavsiyem eğer ki alırsan "bakımdan bakıma"'dan daha fazla ilgi istiyor motosiklet.. dinleyeceksin sürekli subap ayarı vs bozuyor mu ? filtresi kirlenmiş mi ? vs vs ..

Şahsen bana motosikleti öğreten evoydu, daha sonra r25 e geçtim.. asfalt dışına çıkamıyorum pişmanım.. yeniden dönmeyi düşünüyorum evoya veya crf e falan

Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi kendimi çok tuttum şuna yorum yazmayayım diye ama yine dayanamıyorum..

ilk motosikletim RX3İ evo'ydu ilk uzun yolumu ilk dağ tepe anılarımı onunla yaşadım, şükür ki kazamız hiç olmadı..

2015 model bir motosikletti yaklaşık 5-8 bin km kadar belki biraz fazladır bende kaldı..

KRONİK adı altında bakımsızlıktan doğan hiçbir sorunu yaşamadım..

Stop etmedir gaz yememesidir vs hiç olmadı..

bilmiyorum ben mi çok şanslıydım yoksa titiz olduğumdan mı olmadı, sana tavsiyem eğer ki alırsan "bakımdan bakıma"'dan daha fazla ilgi istiyor motosiklet.. dinleyeceksin sürekli subap ayarı vs bozuyor mu ? filtresi kirlenmiş mi ? vs vs ..

Şahsen bana motosikleti öğreten evoydu, daha sonra r25 e geçtim.. asfalt dışına çıkamıyorum pişmanım.. yeniden dönmeyi düşünüyorum evoya veya crf e falan
    Sanki biraz şans gibi hocam. Fiyatı uygun evet. Ama sürekli diken üstünde olmakta sıkıntı gibi sanki.

Bu arada ben dağ bayır değilde böyle uzun yol olsun, şehir içinde olsun ( ki en önemlisi bu, 600cc çok sıkıntıydı aralardan geçme, hararet vs , en önemlisi de yakıt olarak ) ondan dolayı böyle touring tarzına kaymaya başladım açıkcası.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Rx3i Evo bir süre kullandım fena değil ama 20 bin lira veirlmez kesinlikle bütçen tam olarak nedir söylersen başka birşey önerebiliriz

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 bin ona vereceğine crf kovala, sele koruma demiri vs. eklet canavar gibi dağ taş kullan

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki biraz şans gibi hocam. Fiyatı uygun evet. Ama sürekli diken üstünde olmakta sıkıntı gibi sanki.

Bu arada ben dağ bayır değilde böyle uzun yol olsun, şehir içinde olsun ( ki en önemlisi bu, 600cc çok sıkıntıydı aralardan geçme, hararet vs , en önemlisi de yakıt olarak ) ondan dolayı böyle touring tarzına kaymaya başladım açıkcası.
    sıfır alacaksan
    alma evoyu
    2. el 2016-17 moodellere bak

şahsen benim motosiklet i ben 11 e satmıştım.. fiyat uygun öyle bir motora 10-12 civarında hadi 13-14 olsun temiz bakımlı ekstralısı

ama 20 verilmez

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Honda crf al

Olmadi

Kawasaki klx250 21hp

Oda olmadi

Piyanocunun wr125 ni al sivi sogutmali,4 valfli 15 hp.az yakit,saglam.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz ne önerirsiniz bu fiyata acaba?
    CRF250L. Sorunsuz ve EVO3' den hallice parça fiyatı, kolay alım satım ve sorunsuzluk, dayanım...

EVO3 bir nevi kumar oynamak gibi. Arazi koşullarından öte daha çok şehir içinde uygun fiyata ADV kullanman isteyenin motosikleti.
    ...

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Ali agabey, ne konu sahibiyim nede evo ile bir sorum var ama forumda her konuda ilginc tartismalar okumaya alismisiz,Senin gibi yardimsever,net ve babacan bir yorum gorunce tesekkur etme istegi duydum
    Fikirlerin ve ardina kadar acik iletisim bilgilerin icin tesekkur ederim

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alınır mı? binilir mi? diye sorana 31.000 km lik yol yapmışlığım ve ben eşim ve full ++ yüklü olarak 3000 km lik izmit-ankara-kaysri-maraş-antep-hatay mersin/mut -sertavul geçidi vekonya ovası afyon bilecik yolllarını tepmiş birisi olarak alınır derim ,hem şehir içi hem şehir dışı , fizik kuralları dahilinde kullanıldıktan sonra bakımlarıda zamanında doğru bir usta elinde yapılırsa kullanılır derim..

maddi durum iyi ise dominar hız açısından bir tık daha iyi tabi..

şimdidien doğru karar vermen dualarımla... vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şans işi biraz.
    Marş Ruble setinde sorun olabilir. Değişim ister, komple seti yeni üretim ile değiştireceksin 1 defaya mahsus.
    Debriyaj tası ve şanzıman arasında boşluk var, aşırı ses yapar. Kullanıma engel değil veya bir sorununu görmedim. Ancak debriyaj çekili iken dahi tastaki baskı çok fazla. Boşta çalışıp yeteri kadar ısınmadan vitese takınca stop edebiliyor.
    Mekanikte bu sıkıntıları görürsen işin biraz zahmetli. Ama mekanik bir şekilde çözülüyor. Parça zibillyon her yerde var. Burda olmayan AliExpress de var.

Ancak;
    Gerçek manada kalite beklemeyin. Bu blok 2010 dan beri güncelleniyor. Megelli, asiawing, kayo, rx3 vsvs hep kullanıldı kullanılıyor. Karbüratör versiyonları bir nebze sağlam. Ama işin içine elektronik, enjeksiyon girince sıçıyorlar. Sensör sorunları, stop sorunu vsvs.. Elektronik kaynaklı.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CRF250L. Sorunsuz ve EVO3' den hallice parça fiyatı, kolay alım satım ve sorunsuzluk, dayanım...

EVO3 bir nevi kumar oynamak gibi. Arazi koşullarından öte daha çok şehir içinde uygun fiyata ADV kullanman isteyenin motosikleti.
    Hocam benim araziyle işim yok. Ben şehiriçinde rahat edeyim diye düşünüyorum

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kıymetli Angıralı motursuz kardeşim teveccühün için çok teşekkürler. İyi güzel de bu gün 65 yaşımda ,herhangi biriyle ağız dalaşına girmeyi , kendim için zül sayarım . OnlySound birinci Çeşme yolculuğumda 900 km nin tamamını eşimle birlikte yapmıştık. O -- evoda artçı rahat yolculuk yapamaz -- bilgisi nereden geldi ise hatalı.
    Kanaatim 250 cc de artçı konforu olarak İnazuma dan ikinci sıraya paşalar gibi geçer oturur. CRF 250 ile 100 kilometrede artçı haşat olur. Evoda partnerin ilk gün 500 km yaptıktan sonra , ertesi gün((haydi bu gün de bir 500 km yapalım mı )) diye soracaktır. Hangi markayı tercih edersen et, yıllarca sağlıkla kullanman dileğimizle.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)