Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir jant temizleyici rezaleti - Boyası çözüldü resmen!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar, merhaba.

Newmix adlı firmanın yerli üretim yaptığını ve n11deki olumlu yorumlarına bakarak jant temizleyiciyi aldım, uyguladım boyayı resmen çözdü.(matlastirdi) Adamları aradım ilk defa duyuyoruz dediler.

ürün bu : https://urun.n11.com/parlatici-ve-te...-ml-P237948762

Arkadaşlar böyle yapması normal mi? Faturalar vs duruyor, üründe duruyor, tüketici hakem heyetine şikayet etsem zararını karsilarlar mi? Yoksa ben mi abartiyorim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    İlk defa mı temizlediniz jantınızı?
    Daha önce böyle bir renk vermesi oldu mu?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    geçmiş olsun şikayetle bir şey çıkacağını sanmam. jantı söküp boyacılarda vernik attırabilirsin. parlaklığı geri nasıl gelir onlar daha iyi bilir tabi.
    bu tür jant temizleyici ürünlerden hep korkmuşumdur. bu arada motosiklet jantı temizlemenin en ucuz ve en etkili yolu litresi 5-6 liradan gaz yağı alıp fısfısa doldurarak fısfıstan beze ardından bezide janta sürmek üzere temizlemek.
    tommygun bunu beğendi.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa mı temizlediniz jantınızı?
    Daha önce böyle bir renk vermesi oldu mu?
    Hayır olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Boyacılara güvenmiyorum.kendim halletmeye çalışacağım. Niye çıktı bu turuncu renk anlamadım. Çıkan şey vernik mi oluyor?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında kötü durmamış ama yine de sizin gözü rahatsız ediyorsa lastiği ve jantı söküp kendiniz de üzerine sprey vernik atabilirsiniz. Uzay gemisi'ne katılıyorum, gaz yağıyla tertemiz olur jantlarınız.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında kötü durmamış ama yine de sizin gözü rahatsız ediyorsa lastiği ve jantı söküp kendiniz de üzerine sprey vernik atabilirsiniz. Uzay gemisi'ne katılıyorum, gaz yağıyla tertemiz olur jantlarınız.
    Önceden gazyağı kullanıyordum, fakaat motor sürekli yağ korkunca rahatsiz ediyordu, böyle bir şey denyiyim, dedim pişmanım valla.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceden gazyağı kullanıyordum, fakaat motor sürekli yağ korkunca rahatsiz ediyordu, böyle bir şey denyiyim, dedim pişmanım valla.
    Boşverin üzülmeyin, tecrübe denen şey başımıza gelen kötü olaylardan aldığımız derslerdir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Biraz cila ile eski haline dönebilir. Boyatmayla uğraşmadan önce cilalamayı deneyin.

Alttaki videoyu gördüğümden beri XCP kullanıyorum, herkese tavsiye ederim

https://www.instagram.com/tv/B4jgxCA...=1mxf83e9zcd8u

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    belkide Jantın rezilliğidir

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Matlasma zincir yağından oluyor, gazyağı ile silsende, yağ tam çıkmıyor, fakat ön jant pırıl pırıl duruyor

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adam temizlerken boyayı kaldırmış bende ayda 1 defa petrol da su tutsam zor geliyor

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    hocam bende mt7 grubunda daha yeni sordum bu soruyu.ama şöyle bir durumda var BENCE ,eğer jant pürüzlü bir yüzeyse boya tam olarak oraya oturmadığından renk atması olabilir.örneğin ben würth genel temizleme spreyi balata spreyi olarakta geçiyor sarı mt7 jantını temizlemek için almadım aslında zincir vs temizlerim genel olarak dursun diye almıştım.normal jant temizleyici spreyler aldımve bir işe yaramadığını gördüm boya atması vs olmadı dedim birde würth ile deniyelim.gerçekten muhteşem temizliyor boya vs atma sorunu olmadı direk jantın üzerine zaten az biraz sıkıp sildiğim zaman zincir yağı pisliği saniyesinde döküyor akıyor.başta dediğim pürüzlü jant mevzusunu arkadaş tabi genelde kimse kullanmamıştır ama aseton ile şöyle bir tur gezdirdi cf moto nk250 modeline.baya baya mavi renk sildiği beze çıktı.eğer boya akıtma sorunu oluyorsa kullandığın temizlemede kesinlikle kullanmamalısın ama tavsiyem budur mt07 nigh flow için sorun yok 2 3 defa kullandım hatta bugün kullandım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Jantı bilmem de Würth'ün genel temizleme spreyini zincir için asla tavsiye etmem. Zincirin ömrünü kısaltırsınız...

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jantı bilmem de Würth'ün genel temizleme spreyini zincir için asla tavsiye etmem. Zincirin ömrünü kısaltırsınız...
    bende tavsiye etmiyorum çünkü bir halta yaramıyor.ne kadar güzel yağ mazot vs pislik çıkartıyorsa zincir için boşa geçen bir zaman ayrıca para ve zaman israfı.eski motorumda 1 kere denedim töbe ettim gittm insan gibi motul c1 aldım dünya varmış.1 kere zincir temizlemek için kutunun 5te3ünü yedim ancak temizlendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tavsiye etmiyorum çünkü bir halta yaramıyor.ne kadar güzel yağ mazot vs pislik çıkartıyorsa zincir için boşa geçen bir zaman ayrıca para ve zaman israfı.eski motorumda 1 kere denedim töbe ettim gittm insan gibi motul c1 aldım dünya varmış.1 kere zincir temizlemek için kutunun 5te3ünü yedim ancak temizlendi.
    Ben WD-40 kullanıyorum o iş için, gayet güzel...

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende mt7 grubunda daha yeni sordum bu soruyu.ama şöyle bir durumda var BENCE ,eğer jant pürüzlü bir yüzeyse boya tam olarak oraya oturmadığından renk atması olabilir.örneğin ben würth genel temizleme spreyi balata spreyi olarakta geçiyor sarı mt7 jantını temizlemek için almadım aslında zincir vs temizlerim genel olarak dursun diye almıştım.normal jant temizleyici spreyler aldımve bir işe yaramadığını gördüm boya atması vs olmadı dedim birde würth ile deniyelim.gerçekten muhteşem temizliyor boya vs atma sorunu olmadı direk jantın üzerine zaten az biraz sıkıp sildiğim zaman zincir yağı pisliği saniyesinde döküyor akıyor.başta dediğim pürüzlü jant mevzusunu arkadaş tabi genelde kimse kullanmamıştır ama aseton ile şöyle bir tur gezdirdi cf moto nk250 modeline.baya baya mavi renk sildiği beze çıktı.eğer boya akıtma sorunu oluyorsa kullandığın temizlemede kesinlikle kullanmamalısın ama tavsiyem budur mt07 nigh flow için sorun yok 2 3 defa kullandım hatta bugün kullandım.
    https://st2.myideasoft.com/idea/et/7...ion=1566053081
    aynısı benim 250 nkmın başına geldi. ben balata spreyi olarak 404 kullandım direk jant temizliği için değil balatalara sıktım. ama doğal olarak janta dökülüyo sprey. oradan silerken de mavi boyayı hafiften aldığını gördüm. asetonlu ürünleri boyaya gelebilecek yerlerde kullanmayın.

balata spreyi alacaksanız paraya kıyın bence de würth alın. ama zincir temizlemeye kullanmayın tabi sadece balata, jant, motor bloğu temizliğinde iyi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    motoru sıfır mı aldınız? ikinci el ise acaba aldığınız kişi motorun jantlarını boyamış olabilir mi ?

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru sıfır mı aldınız? ikinci el ise acaba aldığınız kişi motorun jantlarını boyamış olabilir mi ?
    Zannetmiyorum, çünkü aldığımda 9.000km' deydi. Güvenilir birisinden aldım. O konuda problem yok. Ama işte böyle olması canımı sıktı.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı MotorSever_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alttaki videoyu gördüğümden beri XCP kullanıyorum, herkese tavsiye ederim

https://www.instagram.com/tv/B4jgxCA...=1mxf83e9zcd8u
    yok artık. böyle bir şey gerçekten mümkün mü ?

https://www.formulaxstore.com/xcp-universal-temizleyici-400ml-aerosol-sprey

bunu mu almamız gerekiyor? valla bende alıcam. nasıl böyle hepsini çıkardı ki... şaşırdım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)