Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sis Lambası Ceza ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180 R
    Hayırlı Günler Öncelikle Motor Severler Elimde Kuba Çita 180 r Var 1 Takım Mercekli Sis Farı Aldım 3 Modlu Uzun Kısa Çakar Diye Ama Sadece Gece Ve Uzun Ayar'da Kullanıyorum Hiç Bir Aracı Rahatsız Etmeyecek Şekilde Yola Vuracak Şekilde Ayarladım Açısını Trafik Gördüğünde Ceza Yazıyor mu ??? Motorunuzu Daima Sevin İyi Günler Dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Konuyu takip edeyim bende
    ÖLÜM ŞERİDİ bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    çakar modunda kullanmadığın sürece sıkıntı olmaz. gerçi çakar modunda kullansanda olur istanbulda her gün görüyorum ama polis yakalarsa öpebilir

Alıntı ÖLÜM ŞERİDİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Günler Öncelikle Motor Severler Elimde Kuba Çita 180 r Var 1 Takım Mercekli Sis Farı Aldım 3 Modlu Uzun Kısa Çakar Diye Ama Sadece Gece Ve Uzun Ayar'da Kullanıyorum Hiç Bir Aracı Rahatsız Etmeyecek Şekilde Yola Vuracak Şekilde Ayarladım Açısını Trafik Gördüğünde Ceza Yazıyor mu ??? Motorunuzu Daima Sevin İyi Günler Dilerim
    Gece sis ışıklarının sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması, 64/1-b- 1 trafik cezası 132 tl idari trafik para cezası ile cezalandırılmaktadır. Ceze puanı 15[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

gündüz sorun olmayacaktır. Gece kullanıyorsan dikkatli olmalısın

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180 R
    Bilgi İçin Teşekkür Ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Alıntı buzu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece sis ışıklarının sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması, 64/1-b- 1 trafik cezası 132 tl idari trafik para cezası ile cezalandırılmaktadır. Ceze puanı 15[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

gündüz sorun olmayacaktır. Gece kullanıyorsan dikkatli olmalısın
    Bilgi İçin Teşekkür Ederim

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Sisleri direkt aktif olacak biçimde bağlatmayın, anahtar kontrollü bağlatın ve sadece çok zorda kaldığınızda kullanın. Polis sorarsa da çok karanlık olduğunda ışık yetersiz kalıyor bu sebeple kullanıyorum derseniz anlayışla karşılarlar. Ama çakma xenon, sisler açık, çakarlar çatır çatır yanıyor, karşıdan ufo gibi ışıklı bir şey geliyor görsem, ben olsam ben de ceza keserim sorgusuz sualsiz.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    yakalanmazsan ceza yazmazlar, yakalandığında ise polisin insafina kalmış. eğer kotü çocuk olursan yazar, ters düşmemeye çalış. kanunen yasak.

Motosikleti
    Volta Revolt RM5
    Konuyu tekrar gündeme getirmiş olacağım ama, 3-4 gün önce başıma gelen bir olayı kısaca anlatayım.
    İstanbul Yeşilköy'den Bakırköy istikametine doğru giderken, arkamdan bir araba inatla korna çaldı.
    Arkamda dediğime bakmayın, sağ şeritteyim, araç da sol çaprazımda, yani arkamda/dibimde vs. değil.
    Başta umursamadım, ama beyefendi inatla kornaya basmaya devam etti. En son dayanamayıp bir omuz üstünden kolaçan ettim, baktım gözler bende.
    Dedim motorda bir sıkıntı var heralde, göremiyoruz, uyaracak. Yavaşladım yanıma geldi.
    Önde sis farları var klasik, 3 modlu, yüksek/düşük/çakar. Ben de çakarda gidiyorum maksat farkındalık artsın.
    Beyefendi yanaştı sesleniyor, çakarda gezme geçen 3bin lira kitlediler bana diye.
    Tabi bir yandan denge telaşı, bir yandan adamı anlamaya uğraşmak, bir yandan yola mı bakayım yoksa beyefendi ile kontak mı kurayımın endişesinde olmaktan, doğru düzgün ses edemedik birbirimize.
    1-2 kelimeden sonra teşekkür ettim yürüdüm, ancak baktım arkamdan geliyor dayanamayıp ilerde durdum, abi de sağolsun 2 saniye yanaştı yanıma.
    "Geçen gün çakar yüzünden bana 3bin ceza yazdılar, çakarda kullanma motoru dedi" ve benzeri birkaç şey konuştuk.
    O andan beridir nerede polis ışığı görür gibi olsam, korkudan ışığı direkt kapatıyorum düğmeden.
    O 3bin TL'yi kazanmak için nerelerimi yırtıyorum ben
    Konunun kabaca polisin vicdanına kaldığının farkındayım, ancak yine de bu husus hakkında bilgisi ve tecrübesi olanlardan bir yorum beklemekteyim.
    Herkese keyifli sürüşler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakalanmazsan ceza yazmazlar,
    Mikemmel bir tespit.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Polis motosiklette sis farı görürse durduruyor yanmıyor olsa bile yaktırıp bakıyor çakar lı yada çakarsız orjinal sis farı değilse kablolarını kestirip motosikleti bağlıyor. Çakarlı ise cezaya ek olarak izinsiz çakar kullanımından ceza da yazıyor bilginize.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kurallara uyun. Doğru bulmadığınız kurallara da ya mahkeme yoluyla itiraz edin, ya diğer yollardan memnuniyetsizliğinizi belirtin ki güdülen toplum olmayalım.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben sis farları hep açık geziyorum. o kadarda polis gördüm biride bana bakmadı bile.
    sanırım şans birazda. bana hep iyi niyetliler denk geldi

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis motosiklette sis farı görürse durduruyor yanmıyor olsa bile yaktırıp bakıyor çakar lı yada çakarsız orjinal sis farı değilse kablolarını kestirip motosikleti bağlıyor. Çakarlı ise cezaya ek olarak izinsiz çakar kullanımından ceza da yazıyor bilginize.
    Aynısını Adv GS görünce yapabilen polis memuru varsa gelsin beni de bağlasın sonra da isterse fantezilerine alet etsin.

GS sis farına ihtiyaç duyuyor da ben neden duymayayım? Çakar olmadığı sürece hiçbir şey yapamaz. Orijinal olmadığını kanıtlaması lazım. Hele benim para verdiğim aletin kablosunu o kim ki kesiyor? Faturası var, vergisini vermişim. 10 gün içinde sökülecek muayeneye girilecek diye kağıt yazar, gitmezsen yersin cezayı olur biter.
    espresso bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Arkadaşlar çakarla gezmeyin, yıllardır çakarlı sis farlarım var belki on senedir, hiç ceza yemedim ancak iki defa çakarlı gezerken polis tarafından sadece uyarıldım, biri şile yolunda jandarma tarafından diğeri ise yanlışlıkla açık kalmıştı(kornaya basınca çakara geçiyordu ), moto o zaman msx 125'di polislere bu kadar küçük motor gördünüz mü zaten görünmesi zor olduğundan ölmemek için bu çakarları arada sırada kullanıyorum dedim tabi ki dinlemediler.

Şu an motorumda gündüz sadece sisleri kullanıyorum, f1 mod diye bir mod var çakmıyor uçak gibi arada bir patlıyor çok kısa olarak, polisler şimdiye kadar bir şey demedi ancak ben onları görünce hemen o moduda kapatmaya çalışıyorum, çakarı tek kullandığım zaman, e5 ya da d100'ün ünlü solun sol tarafı, orada zaten işin şakası yok, görünmek için korna çakar dörtlü ne varsa kullanıyorum, trafik akmaya başlayınca da sis farı ile gidiyorum.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Çakar lamba, sis farı, f1 stop nasıl bir fetişmiş yahu insanı kudurtuyor demek ki takmadan duramıyorsun

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çakar lamba, sis farı, f1 stop nasıl bir fetişmiş yahu insanı kudurtuyor demek ki takmadan duramıyorsun
    Mega şehirler dışında yaşıyorsan sokak lambaları yokken arkadan gelen farı, lambası olmayan bir tofaşın seni altına almaması için f1 stop takman şart. Zira güçlü farlar da öyle. Her yer İstanbul gibi değil. Ben İstanbul dışına çıkmayacaksam sadece fark edilebilirlik açısından f1 stop takarım 3 saniyede bir yanıp sönen. Kimseyi rahatsız etmez, rahatsız oluyorum diyen yalan söylüyordur. Deli yüksek astigmatım vardı, lazer ameliyatı oldum. Bundan en rahatsız olabilecek kişi benim ameliyat yüzünden, beni bile rahatsız etmiyor. Sadece 10 liralık arabasına 20 liralık çakma xenon takan, ayarlatmayan tayfaya çok sövüyorum.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Evet zaten hep fark edilmek için takılıyor o LED’ler sc project egzozlar, Xenon farlar. Hiç keyfi takan yok. Fark edilmek için takan adam kendini her türlü belli ediyor dostum zaten giyiminden kuşamından kullanım şeklinden onlara lafımız yok fakat
    Dikiz aynaları sökülmüş veya katlanmış olan bir motorda bu ekipmanları görünce ne için takıldığını anlamak çok da zor olmuyor. Kask yok eldiven yok dikiz aynası yok ama Çakar lamba, F1 stop var. Nasıl sövmeyeyim ben buna şimdi? Bu da mı farkındalık İçin takmış yani?

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet zaten hep fark edilmek için takılıyor o LED’ler sc project egzozlar, Xenon farlar. Hiç keyfi takan yok. Fark edilmek için takan adam kendini her türlü belli ediyor dostum zaten giyiminden kuşamından kullanım şeklinden onlara lafımız yok fakat
    Dikiz aynaları sökülmüş veya katlanmış olan bir motorda bu ekipmanları görünce ne için takıldığını anlamak çok da zor olmuyor. Kask yok eldiven yok dikiz aynası yok ama Çakar lamba, F1 stop var. Nasıl sövmeyeyim ben buna şimdi? Bu da mı farkındalık İçin takmış yani?
    O serseri tayfa hariç gerçekten fetiş değil insanlar, ben aslında motosikleti sade olmasını yeğlerim ancak İstanbul'da 15 senedir sürekli kullanmaktan artık fark edilmek için ne varsa yapıyorum, trafik bu 15 senede anormal derecede arttı, hep sıkışık trafikte ilerliyoruz, başıma gelen kazaların neticesinde anladım ki egsoz hariç ışıklı olarak ve korna kullanarak uygun hızda gittiğin sürece kaza riskin büyük oranda azalıyor ancak bunlar olmazsa hızın düşük dahi olsa başın belaya giriyor, açıkça hem motosiklet hem de trafik deneyimim yüksek olmasına rağmen neden bunları tercih ediyorum bunu düşünmeni tavsiye ederim. Bu arada üst baş fuldür bende ve asla aşırıya kaçmayı sevmem.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bot hariç giyim kuşamım tam ve iyi seviyede diyebileceğim ekipmanlar. Botu da iyi bir şey alana kadar yaz havası da olsa uzun harley çizme giyiyorum. Dikiz aynası katlamıyorum, katlanıyor mu benim motosikletinkiler onu bile bilmiyorum doğrusu. Kovalayan olduğunda kaçabilecek kadar güçlü bir motosikletim ve deneyimim olsa yarın düşünmem takarım tok sesli kendini belli eden bir egzoz. F1 çakarı da bakımdan sonra takacağım, servis fark etmesin sök tak ile uğraşmayayım sürekli. 3 5 bin TL ceza ödeyip motosikleti bağlatmaya hevesli değilim sadece. Malum 1000'lik veriyorlar reislerin altına, iyi kovalıyor adamlar.

Kimseyi etkilemek gibi bir derdim de yok, umurumda da değil zaten ama geçen gün stock egzoz zar zor kurtardı. Korna bastım kadında tık yok, gerizekalı alışmış belli ki milletten korna duya duya. Üstüme gelmeye devam ediyor iki şerit yana kayıp. En sağ şeride oradan da sağa ayrılan sapağa girecek belli ki. Ama rotasında ben varım gerizekalı değecek bana aynı hızla şerit kaymaya devam etse. Çektim debriyajı redline alınca anca fark etti. Bir de bana korna çalıyor. Kadın olmasaydı da indirsem arabadan, kafasıyla kaputu büksem diye çok istedim ama maalesef nasip olmadı.

Alt segment, ucuz sayılacak motosiklete binen insanlara hak vermek istemesem de ekipman konusunda mecburen hak veriyorum ekonomi berbat. Ben iyi bir set dizeceğim desen 15bin liradan başlıyor kask+mont+eldiven+bot. Sırf tulumlar en az 10bin tl zaten. Kötünün iyisi dediğin ekipmanlar da 3 4 bin liradan az tutmuyor tam dizdiğin zaman.

Benim sövdüğüm kitle Mt-09'a, 1000rr'a binen ama Mt kaskla, LS2 kaskla, 100 liralık eldivenle gezen tipler. O motosikleti alıp bir yerlere sokasım geliyor. Birader belli paran var yoksa da git motosikleti küçült, mt07'ye düş. Ne bileyim başka bir 700'lük al ama git adam gibi ekipman diz. Sonra düşünce olan çevresindekilere oluyor, anasına babasına yazık. Ölmezse de motosiklet şeydan işi yeğenim diye geziyorlar ortalıkta. Geçen bir video gördüm H2'ye biniyor adam. Harbi harbi sıfır şaka H2 ile ormana giriyor, enduro yapıyor. Kafasında 500 liralık kask var. Trafikte de aynı kaskı kullanıyor. Yorum attım kimse benim tarzımı eleştirmesin diye cevap vermiş. Üşendim cevap vermeye.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geçen bir video gördüm H2'ye biniyor adam. Harbi harbi sıfır şaka H2 ile ormana giriyor, enduro yapıyor. Kafasında 500 liralık kask var. Trafikte de aynı kaskı kullanıyor. Yorum attım kimse benim tarzımı eleştirmesin diye cevap vermiş. Üşendim cevap vermeye.
    Arkadaş verilmesi gereken cevabı vermiş. İsterse H2 ile ekipmansız otobanda 299 gider isterse de ekipmansız hard enduro yapar. Bu böyle yapılmaz şöyle yapılır diye akıl vermek kimseye düşmez. Herkesin kendi hayatı ve kendi tercihleri var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)