Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

BikesandBeards kanalının LIFAN motora yaptığı işkence testi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    koltuğumun ucunda izledim

emenyasin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kp 150,Kpr200 saglam motorlar diye yillar evvel yazmiştim

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    LIFAN = Fıstık

UzunYolAdami ve vlad1462 bunu beğendiler.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Çok yüklenmişler alete
    Yükleyen arkadaşa teşekkürler,bizim whatsapp kp150 grubunda paylaştım

Motosikleti
    xsr 900
    vay arkadas, satin alasim geldi
    cok guzel icerik

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadas, satin alasim geldi
    cok guzel icerik
    Rengi çok iyi, o renk Türkiye'ye de gelse müthiş olur.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    testi çok beğendim ama bence bu yapılanlar motorun sağlam olduğunu göstermez. bu yapılanlara ne kadar süre dayanabileceği sağlam olduğunu gösterir mesela bu testi her gün tekrarladıkları zaman 1 ayda kırılıyorsa işte o zaman sağlam olup olmadığı konusunda bir fikre sahip olabiliriz. tek seferlik zorlamayla 40 yaşında ki mobilet bile bu testlerden geçer diye düşünüyorum
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Motosikleti
    250 nk 2018
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    testi çok beğendim ama bence bu yapılanlar motorun sağlam olduğunu göstermez. bu yapılanlara ne kadar süre dayanabileceği sağlam olduğunu gösterir mesela bu testi her gün tekrarladıkları zaman 1 ayda kırılıyorsa işte o zaman sağlam olup olmadığı konusunda bir fikre sahip olabiliriz. tek seferlik zorlamayla 40 yaşında ki mobilet bile bu testlerden geçer diye düşünüyorum
    72 saat boyunca yapılmış bi stres testi. Shaun'un söylediğine göre 4 5 senelik kullanımı simule eder diyor. Bu 72 saat boyunca kontak kapanmıyor, motosiklet kullanılıyor farklı kişiler tarafından. 1 saati sadece redline'da kullanlılıyor. çalışırken yağ değiştiriliyor bu sürede 5 dk yağsız çalışıyor. sonra ısıtıcı yardımıyla 230 derecelere kadar ısıtılıyor motor. offroad testi de extra. bence 72 saat, kalite kontrol için yeterli süre.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    230 derece derken o °F Fahrenheit.
    110°C Celsius.
    Gaahl bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Gaahl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    72 saat boyunca yapılmış bi stres testi. Shaun'un söylediğine göre 4 5 senelik kullanımı simule eder diyor. Bu 72 saat boyunca kontak kapanmıyor, motosiklet kullanılıyor farklı kişiler tarafından. 1 saati sadece redline'da kullanlılıyor. çalışırken yağ değiştiriliyor bu sürede 5 dk yağsız çalışıyor. sonra ısıtıcı yardımıyla 230 derecelere kadar ısıtılıyor motor. offroad testi de extra. bence 72 saat, kalite kontrol için yeterli süre.
    çogu firma 50 veya 100k boyunca onroad testi yapar otomobillerde.

Yuh bu ciddi işkence olmuş, Lifan gerçekten en kaliteli çin malı motosiklet firması, Türkiye deki distribütörlerinde iş yok, bu kadar güzel motorları satamıyorlar, japonların bu kadar pahalı olduğu piyasada biraz pazarlama,reklam ve ilgiyle çok çok iyi satış rakamlarına ulaşabilirler halbuki, millet lifan adını duyunca alelade çinli işte diyip geçiyor oysa çok kaliteli motorlar üretiyorlar hem de hemen hemen her segmentte enduro, naked vs dahil

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olmamış. Motora eziyet işini bu işin erbabına vereceklerdi. Mesela bizim malum sitede krank kırılmış haliyle bu motoru satmaya çalışan çocuğa. Bu firmalar biraz akıllı olsalar kendileri uğraşmak yerine Türkiye'ye 3-5 adet bedava gönderseler eleman çalıştırma derdinden kurtulurlar. Mis gibi AR-GE olur. Motorları stresin kralını görür.
    ferhatkars bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ve sizde inanıyorsunuz...

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bu iddianın yüzde doksanına olabilir diyorum. Sıra çalıştırılırken yağ değişimine gelince, ağzımı yüzümü bırakıp
    vücudumun diğer azalarıyla kahkahalar atasım (öyle ufacık bir kaç tebessüm de değil) geldi. Sıcak olan motorun yağı 8 dakikada gayet rahat boşalır. 2 dakika içinde de gayet rahat yeni yağı doldurup tapayı kapatırsın . Geriye
    kalan 20 dakika da olayın yalan olduğunun ispatı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Millet hepinizden özür diliyorum . 5 dakikayı nasıl yarım saat diye okudum bilmiyorum. Yine de çalışırken motor
    yağı değişimi konusu hiç de aklıma yatmadı.
    bursevi

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağı değişimi konusu hiç de aklıma yatmadı.
    abi mesajını 10 dakika içinde düzeltebiliyorsun düzeltte linç etmesinler
    Gaahl bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    racer 200 ün kopyası gibi olmuş... farı daha şekil duruyor, bir de eksozlar...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Yakndan incelediğğm modelleri var.
    Distribütmr ve ikinci el faktörleri yüzünden cesaret edemedim.
    Yoksa ne bajaj, ne hero ne de rks, kuba, mondial de dahil rakip olamaz bu markaya..

Motosikleti
    250 nk 2018
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve sizde inanıyorsunuz...
    bir süredir takip ettiğim kanal. uzun uzun video çekmişler, yalan söylediklerini düşünmemi gerektiren bişey yok. bu adamlar motosiklet alıp satıyolar ve 2. elde 2500 3000 dolara ellerinde japon motosiklet varken amazon dan aldıkları sıfır çin mali motosikleti gereksiz yere pohpohlamayacaklarını biliyorum. adamlar zevk için yapmış neyse söylemişler bu motora zaten market yok pek amerikalarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çogu firma 50 veya 100k boyunca onroad testi yapar otomobillerde.
    tabi öyle fakat bu resmi bir test değil. motosikleti bırakılmaması gerekilen durumlara sokuyolar gösteri amaçlı.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir süredir takip ettiğim kanal. uzun uzun video çekmişler, yalan söylediklerini düşünmemi gerektiren bişey yok. bu adamlar motosiklet alıp satıyolar ve 2. elde 2500 3000 dolara ellerinde japon motosiklet varken amazon dan aldıkları sıfır çin mali motosikleti gereksiz yere pohpohlamayacaklarını biliyorum. adamlar zevk için yapmış neyse söylemişler bu motora zaten market yok pek amerikalarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

tabi öyle fakat bu resmi bir test değil. motosikleti bırakılmaması gerekilen durumlara sokuyolar gösteri amaçlı.
    Çinlilerin nasıl bir reklam ön görüsü olduğu hakkında en ufak bir fikriniz var mı acaba?

LIFAN and Brilliance Automotive, work together to jointly develop the South American market
    Release time:2019-11-18 13:15:55

Zaten pazara yeni girmişler. Elemanlara 13-15 tane motor vermişler reklam yapsınlar diye. Amazonda tuzu biberi olmuş zira satış kanalı adamların.

Boşta duran bir minübüsü motosikletle çekmeyi bırakalım elimle çekerim.

Aynı şekilde motosiklet kıyafeti satan mağazanın reklamı maksatlı kask alınıyor falan.

Özetle reklam olan birşey için "bu bir reklamdır" deme zorunluluğu yok Youtube üzerinde. Yani evet boş yere pohpohlamıyorlar... para için...

Motosikleti
    250 nk 2018
    brilliance otomotive örneğini anlamadım hocam güney amerikalı bi şirket olduğunu da yazmışsın.

boşta duran minibüsü çekebilmesi olay değil tabiki, debriyaj kavramasının stres testi.

benim gördüğüm kadarıyla bizdeki yutubırların "a101de satılan aksiyon kamerası testi" kıvanımda bir test. bu testi yaparken a101den para aldıklarını sanmıyorum. çok önyargı oluşmuş bence izlediğimizden keyif alamıyoruz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)