Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Suzuki

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekleyecek bir seyim yok. Yiyin birbirinizi
    Ayşe Teyze gibisin Haşmet.

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noldu la,yine tokadi yeyince basladin salih salih diye sayiklamaya

İste oyle fazla atip tutmayacaksin..
    Ulan Salih senin benim elimi öpmen lazım. 10 ıq halini alıp nerelere taşıdım seni. Hala dır, dır peşindesin. Ben olmasam ne yapacaksın acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan Salih senin benim elimi öpmen lazım. 10 ıq halini alıp nerelere taşıdım seni. Hala dır, dır peşindesin. Ben olmasam ne yapacaksın acaba?
    Dominar 400 ug nin fiyatinin 14.500 tl olmasi gerektigini soyledigin icin forumda seni ust duzey amatorler listeme eklemistim.Acikcasi parlak bir zekan olmadigi cok belli.

Edebiyat yaparken de bu zekani bize gostermekten cekinmiyorsun.."prezervatifle seks yapmak gibidir fabrika cikisli egzosa sahip olmak" pugsfsfa aklima geldikce guluyorum

Son olarak tartisma uslubun da sikintili..

"Ad hominem (/æd ˈhɒmənəm -ˌnɛm, ɑd‐/), argumentum ad hominem ya da insan karalama safsatası, kalıplaşmış bir Latince deyimdir. Bir reaksiyonun, belirli bir kişinin herhangi bir konudaki duruşu yerine şahsına yöneltilmesidir.[1] Örneğin bir argümana cevap verirken, argümanı eleştirmekten ziyade, argümanı ortaya atan kişinin alakasız bir özelliğini gündeme getirerek fikirlerini çürütmeye çalışmaktır. Önerme yerine, önerme yapan kişi tartışma konusu edilerek iddialara karşı çıkmak suretiyle yapılır. Ad hominem, mantıksal bir safsata kabul edilir."

Bunu hasmet denen ibibik de cok yapar,hepsinin farkindayim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tamam sen haklısın şuan senle uğraşamam diğer tarafta cahillerin prensi drejj var ve iddialarına aynı cehaletle devam ediyor. Senden daha eğlenceli. Sen google ctrl v devam et. Ben bir ara yazarım cevap.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yaw hanginiz Salih siniz?

Aynı Salih'in iki farklı yüzü musunuz?

John Cusack'ın oynadığı Identity diye bir filmi vardı o aklıma geldi şimdi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw hanginiz Salih siniz?
    Hepimiz Salih'iz Haşmet. Bir gün bunu anlayacaksın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ne şizofrenik manyaklar var yahu... E gezin bakalım İnternet sizin...

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    kawasaki ve suzikinin fuara girmemesi üzücü. fakat kendince haklı sebepleri var, ülke genelinde satışları çok düştü. bunu firmaya itmeye gerek yok. her şeyin bir maliyeti var. rakipleri honda ve bmwnin kendi alıcıları var.
    mesela honda parçalarının hemen hemen hepsinin hammaddesi çin mali abs. ( çin mali abs kaliteli bir plastik modeli ) fakat kawasaki ve suziki ise hammeddeyi diğer ülkelerden temin ediyor. mesela ukraynada bir plastik fabrikası. belki çok fark yoktur ama maliyet farkı var.

swiss made saat gibi düşünebilirsiniz.
    bu saatlerin %60 i saatin mekanizma ücreti olmak zorunda, %10 işçilik ve satıcı %30 dan fazla kaar edemiyor.
    honda bu işin dışına çıkmış. bir keresinde 1000rr fireblade motorda grenajın uctugunu görmüştüm

suziki ve kawasaki yıllardır deli gibi motor satıp para kazandılar ama malesef ülkemizde görünen ekonomi çöküşü bizleri bu hale getirdi.
    haklı olarak fuara girmeyip çekilmeyi tercih ettiler.
    2022 itibari ile bayileri 1 e indirip, farklı motor bayilerine bayilik verecekler. özel talep üstüne getirecekler fakat showroom olmayacak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasaki ve suzikinin fuara girmemesi üzücü. fakat kendince haklı sebepleri var, ülke genelinde satışları çok düştü. bunu firmaya itmeye gerek yok. her şeyin bir maliyeti var. rakipleri honda ve bmwnin kendi alıcıları var.
    mesela honda parçalarının hemen hemen hepsinin hammaddesi çin mali abs. ( çin mali abs kaliteli bir plastik modeli ) fakat kawasaki ve suziki ise hammeddeyi diğer ülkelerden temin ediyor. mesela ukraynada bir plastik fabrikası. belki çok fark yoktur ama maliyet farkı var.

swiss made saat gibi düşünebilirsiniz.
    bu saatlerin %60 i saatin mekanizma ücreti olmak zorunda, %10 işçilik ve satıcı %30 dan fazla kaar edemiyor.
    honda bu işin dışına çıkmış. bir keresinde 1000rr fireblade motorda grenajın uctugunu görmüştüm

suziki ve kawasaki yıllardır deli gibi motor satıp para kazandılar ama malesef ülkemizde görünen ekonomi çöküşü bizleri bu hale getirdi.
    haklı olarak fuara girmeyip çekilmeyi tercih ettiler.
    2022 itibari ile bayileri 1 e indirip, farklı motor bayilerine bayilik verecekler. özel talep üstüne getirecekler fakat showroom olmayacak
    Fireblade motorda granaj ucmus,vay be hondalar cok dandik olmali..

sen bana suzuki veya kawasaki nin daha sorunsuz ve daha saglam olduga dair bir kaynak gosterirsen bak iste o zaman saygi duyarim sana..

Diger turlu cocukca isler oluyor biraz..

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    bu 2

şikayet egzos kopması :

https://www.sikayetvar.com/honda-mot...ra-egsoz-koptu

şikayet jant/lastik kopması:

https://www.sikayetvar.com/honda-mot...hoplama-sorunu

vidalar nerede yav ?

https://www.sikayetvar.com/honda-mot...vidalari-dustu

video 1 olarak sana sıfır cbr1000 rr freblade motorun 299 km de grenajını nasul uctugunu bulup koyacağuım
    forumda illaki görenler olmuştur, ben bulamadım şuan ama bulacağım.
    hatta sahibi honda türkiyeye şikayet etti ve honda türkiye bu motorun bu hızlarda kullanılmaması gerektiğini belirtip, parçayı vermedi

illa ki okuyan gören olmuştur bu olayı

ayrıca suziki daha katileli demedim ki?
    ama maden söylemişsin evet suziki kawasaki ve yamaha hondadan kaliteli motorlar üretiyor.
    goldwing alacaksam hd alırım. kross alacaksam kawasaki alırım, naked alacaksam yamaha alırım.
    bir enduro kullanıcsı olarak da enduro alacak olsam bmw alırım
    tabi africa twin benim favorilerimden o ayrı

ve honda kötü demedik, çok sattığı için kusurları ötekilere nazaran daha çok

Kaliteyi vs bilmem de o distribütörle kawasaki satılması bile mucize zaten. Yıllar evvel bi heveslendim dedim gideyim bakayım adamların ne doğru düzgün bayisi var ne de bayilerde motoru. Çin motorlarının bayileri daha iyidir. Honda / Yamaha bayi/servis olarak aynı ligde bile değil bunlar süper ligdeyse kawasaki amatör küme anca.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu 2
    https://www.youtube.com/watch?v=lmsiCY3PGbo

şikayet egzos kopması :

https://www.sikayetvar.com/honda-mot...ra-egsoz-koptu

şikayet jant/lastik kopması:

https://www.sikayetvar.com/honda-mot...hoplama-sorunu

vidalar nerede yav ?

https://www.sikayetvar.com/honda-mot...vidalari-dustu

video 1 olarak sana sıfır cbr1000 rr freblade motorun 299 km de grenajını nasul uctugunu bulup koyacağuım
    forumda illaki görenler olmuştur, ben bulamadım şuan ama bulacağım.
    hatta sahibi honda türkiyeye şikayet etti ve honda türkiye bu motorun bu hızlarda kullanılmaması gerektiğini belirtip, parçayı vermedi

illa ki okuyan gören olmuştur bu olayı

ayrıca suziki daha katileli demedim ki?
    ama maden söylemişsin evet suziki kawasaki ve yamaha hondadan kaliteli motorlar üretiyor.
    goldwing alacaksam hd alırım. kross alacaksam kawasaki alırım, naked alacaksam yamaha alırım.
    bir enduro kullanıcsı olarak da enduro alacak olsam bmw alırım
    tabi africa twin benim favorilerimden o ayrı

ve honda kötü demedik, çok sattığı için kusurları ötekilere nazaran daha çok
    Hmm tamam varsayalim ki hepsi honda dan kaliteli peki nasil oluyorda Honda tum dunyada bunlarin alayini tokatliyor ?

Honda ucuz falan deme sakin,yurtdisinda Honda ucuz falan degil.

Simdi sana ninja 650 mi yoksa cbr 660r mi
    desem kosa kosa gider ninja alirsin..ustelik 7000 tl de fazla verirsin cunku kalite aliyorsun degil mi ?

Ama ne hikmetse yurtdisinda cbr650r bu kawasaki den tam 8770 tl daha pahaliya satiliyor ve inan bu kawasaki nin en az 2 kati satiyodur.

Ve durum cogu modelde boyle..siz hala devam edin honda nin en ucuz ve kalitesiz japon olduguna..

Kross alcak olsam ben de ktm alirim abi 80 bin tl falan veririm ;)

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İnazuma,bulgur pilavi
    Vstrom,tavuklu pilav
    Gsx600-1000 pastirmali+kavurmali pilav
    Hayabusa,özbek pilavi

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Hmm tamam varsayalim ki hepsi honda dan kaliteli peki nasil oluyorda Honda tum dunyada bunlarin alayini tokatliyor ?

Honda ucuz falan deme sakin,yurtdisinda Honda ucuz falan degil.

Simdi sana ninja 650 mi yoksa cbr 660r mi
    desem kosa kosa gider ninja alirsin..ustelik 7000 tl de fazla verirsin cunku kalite aliyorsun degil mi ?

Ama ne hikmetse yurtdisinda cbr650r bu kawasaki den tam 8770 tl daha pahaliya satiliyor ve inan bu kawasaki nin en az 2 kati satiyodur.

Ve durum cogu modelde boyle..siz hala devam edin honda nin en ucuz ve kalitesiz japon olduguna..

Kross alcak olsam ben de ktm alirim abi 80 bin tl falan veririm ;)
    Allah Allah. nedense hondanın avrupada fiyatlarının aynı olduğunu ilk senden duydum.
    avrupada en çok tercih edilen motor bmw ve sonra da yamahadır.
    fiyat olarak bmw, japonlardan daha hesaplı geliyor ve daha kaliteli.
    mt07 ise hem avrupada hem türkiye de en çok satan Naked motor ve 250-700 cc arası motorsiklet seçilerek iki adet ödül aldı.
    honda benim ilk, ikinci , üçüncü ve beşinci motorumdur. kendisini severim kalitesini de severim. ama alma sebebim türkiye de ucuz olduğu içindi biz gariban motoru diyoruz hondaya.

ayrıca daha önce katıldın mı bilmiyorum, 2 sene önce suziki aydında buluşma düzenledi. marka CEO, tasarımcıları ve bir çok ekibinden kişi geldi. 2 gece 3 gün mayıs ayında otelde kaldık. eğitimler, sohbetler, tanıtımlar yapıldu. Oradan öğrendiğim bilgiye göre de suziki diğer japon motorsikletlerinden çok daha farklı sistem ile çalışıyor. 2004 den bu yana ürettiği bu sistem ile motorlarını 70-80 binlerde tamire girmesini değil, 250-300 binlerde hafif bakımlara girmesini sağlıyor.
    mesela bir honda cbr 650r ile 80 bine girdiğinde motorunun kapağı açılıp bir kaç parça şey değişmesi gerekebilir. fakat suziki, düzgün bakılan bir gsxr da 150 binden önce motor açılmayacağını söylüyor.

sıkıştırılan motorun gücü motorun ömrünü yiyor bu sebeple diğer iki silindir endurolar gibi 350 bin km leri göremiyorlar.
    takip ettiğim bir abi var, kendisi isveçli ve 400bin mil yapmış vstrom ile

şuan honda da transalp, varadero ve africa twin dışında motorlarının o kmleri göreceğini asla düşünmüyorum.
    aslında eğitimde çok şey söylemişlerdi o sıra epey etkilenmiştim ama malesef ki unuttum.

honda içinde yetkili servislerin tamamen para tuzağı olduğunu ve iyi hizmet olmadığını söyleyebilirim.

ayrıca yamaha r6m vardı. motorum malesef ki kötü çıktı ve motor yaptırmak zorunda kaldım.
    yamaha yıldız ticaret motorumuzu yaptı ve servisinden aşırı memnun kaldım. motoru asansor ile aşağı götürdüler ve bekleme salonuna bizi götürdüler, motora takılan her parçayı bekleme salonundan canlı yayın olarak izledim.
    kahve çay ve su gibi ikramlarda vardı

honda d&b motorda ise kaldırıma oturmuş, motorun yağ,yağ filtresinin değiştirilmesini bekliyordum.
    cuma sabah 8,30 da gitmiştim. yeni açmışlardı ve motoru bana 14:00 da teslim edip,
    3 saat işçilik aldılar.
    yağ ve yağ filtresi değiştirmeye sadece

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar bakin size super carpici bir ornek veriyorum..

https://www.kawasaki.co.uk/en/produc...FxaDQ5eXF8KXl8

https://www.honda.co.uk/motorcycles/...and-price.html

Arkadaslar lutfen fiyata bakin..ingiltere de
    Versys 300 bizim crf250 rally den 3500 tl daha ucuza satiliyor..

Peki crf250 rally ile bas edebiliyor mu bu ?

Ama bizim turk motorcusuna versys 300 mu crf 250 rally mi desek yuzde 99 u verys 300 der.Kafaya yerlesmis bir kere kawasakinin boya kalitesi!!1

Honda alemin kralidir arkadaslar vallahi kiymetini bilin cok ayip ediyosunuz tofas mofas diyerek..

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Arkadaslar bakin size super carpici bir ornek veriyorum..

https://www.kawasaki.co.uk/en/produc...FxaDQ5eXF8KXl8

https://www.honda.co.uk/motorcycles/...and-price.html

Arkadaslar lutfen fiyata bakin..ingiltere de
    Versys 300 bizim crf250 rally den 3500 tl daha ucuza satiliyor..

Peki crf250 rally ile bas edebiliyor mu bu ?

Ama bizim turk motorcusuna versys 300 mu crf 250 rally mi desek yuzde 99 u verys 300 der.Kafaya yerlesmis bir kere kawasakinin boya kalitesi!!1

Honda alemin kralidir arkadaslar vallahi kiymetini bilin cok ayip ediyosunuz tofas mofas diyerek..
    iyide arada dünya kadar fark var. bu bahsettiğin motorlardan biri kross diğeri ise enduro. uzun yol için versay dağ bayır tepe için crf 250 alırım.
    crf 250 nin 8 litre benzin deposu var. diğerinin ise 22 lt farklı tarzlar bunlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Allah Allah. nedense hondanın avrupada fiyatlarının aynı olduğunu ilk senden duydum.
    avrupada en çok tercih edilen motor bmw ve sonra da yamahadır.
    fiyat olarak bmw, japonlardan daha hesaplı geliyor ve daha kaliteli.
    mt07 ise hem avrupada hem türkiye de en çok satan Naked motor ve 250-700 cc arası motorsiklet seçilerek iki adet ödül aldı.
    honda benim ilk, ikinci , üçüncü ve beşinci motorumdur. kendisini severim kalitesini de severim. ama alma sebebim türkiye de ucuz olduğu içindi biz gariban motoru diyoruz hondaya.

ayrıca daha önce katıldın mı bilmiyorum, 2 sene önce suziki aydında buluşma düzenledi. marka CEO, tasarımcıları ve bir çok ekibinden kişi geldi. 2 gece 3 gün mayıs ayında otelde kaldık. eğitimler, sohbetler, tanıtımlar yapıldu. Oradan öğrendiğim bilgiye göre de suziki diğer japon motorsikletlerinden çok daha farklı sistem ile çalışıyor. 2004 den bu yana ürettiği bu sistem ile motorlarını 70-80 binlerde tamire girmesini değil, 250-300 binlerde hafif bakımlara girmesini sağlıyor.
    mesela bir honda cbr 650r ile 80 bine girdiğinde motorunun kapağı açılıp bir kaç parça şey değişmesi gerekebilir. fakat suziki, düzgün bakılan bir gsxr da 150 binden önce motor açılmayacağını söylüyor.

sıkıştırılan motorun gücü motorun ömrünü yiyor bu sebeple diğer iki silindir endurolar gibi 350 bin km leri göremiyorlar.
    takip ettiğim bir abi var, kendisi isveçli ve 400bin mil yapmış vstrom ile

şuan honda da transalp, varadero ve africa twin dışında motorlarının o kmleri göreceğini asla düşünmüyorum.
    aslında eğitimde çok şey söylemişlerdi o sıra epey etkilenmiştim ama malesef ki unuttum.

honda içinde yetkili servislerin tamamen para tuzağı olduğunu ve iyi hizmet olmadığını söyleyebilirim.

ayrıca yamaha r6m vardı. motorum malesef ki kötü çıktı ve motor yaptırmak zorunda kaldım.
    yamaha yıldız ticaret motorumuzu yaptı ve servisinden aşırı memnun kaldım. motoru asansor ile aşağı götürdüler ve bekleme salonuna bizi götürdüler, motora takılan her parçayı bekleme salonundan canlı yayın olarak izledim.
    kahve çay ve su gibi ikramlarda vardı

honda d&b motorda ise kaldırıma oturmuş, motorun yağ,yağ filtresinin değiştirilmesini bekliyordum.
    cuma sabah 8,30 da gitmiştim. yeni açmışlardı ve motoru bana 14:00 da teslim edip,
    3 saat işçilik aldılar.
    yağ ve yağ filtresi değiştirmeye sadece
    Bu yoruma gulunur ancak..bana verilerle kanitlarla geleceksin,sagdan soldan duyduguklarinizla,kisisel dusuncelerinizle degil.

Ben de en guvenilir motorun bajaj olduguna inaniyorum,canim oyle istiyor cunku.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

iyide arada dünya kadar fark var. bu bahsettiğin motorlardan biri kross diğeri ise enduro. uzun yol için versay dağ bayır tepe için crf 250 alırım.
    crf 250 nin 8 litre benzin deposu var. diğerinin ise 22 lt farklı tarzlar bunlar
    Hocam senle tartisma olmaz vallahi burda kross motor falan yok.

Sen 30000 tl daha fazla verip versys al ,boyasi yeter kawanin...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)