Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çanakkale Yamaha Toria Motor Ekspertiz.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Bu gün motor almak için atladim otobuse gittim. Pek fazla teknik konulardan anlayan birisi değilim.
    İlk alacağım cocuk katalizoru iptal etmiş, bana egzoz vardi sonra orjinalini taktim dedi ama haşat etmişler. Motor gayet temiz duruyor ufak tefek kusurlari disinda alinir dedirtiyor insana.
    Şimdi ben 21 yaşında devletten aldığım burs ile motor alan birisi olduğum için ekspertiz yaptirdim bu yamaha çanakkale servisine.
    listeyi kaba taslak geçiyorum.
    ön amasor sağ yamuk. 1700tl gönyelik bi durum olursa fiyat duser acmadan bakamayiz dedi.
    Sağ amasor dokum camurluk baglanti yeri kokten kırık.(kaynak olmuyormuş olamayacak kadar da kotu kirilmis.)1000tl
    Motorda şashede işlem yok. 3 parça granej kırık.
    Motor performans ölçümünde sağ sol 1400kpa çıktı.
    Bende almadım motoru. Masrafı çok diye.
    Hazir gitmişken bi motor buldum 17 model mt25
    14binde full servis kayitli garanti yeni bitmiş gıcırında sadece 200tl bi grenaj catlagi var.

Buradan toria motora çok teşekkür ediyorum. Her iki motora da özenle baktılar. Her iki motoru da didik didik ettiler lastiklere batan çıkana kadar ne varsa saydılar. Fiyat da çok uygun diğer yamahalar gibi (izmir) yapmamazliktan gelmiyor 300tlnizi alip bir tur atip tamam al demiyor.

Her parcasi özenle sökülüp inceleniyor ve not alınıyor performans + genel durum 250tl.

Eğer çanakkaleden yamaha motor alacaksaniz. Buraya sormadan almayın.

Sonuç olarak 21 model yeni lastikli garantisi yeni bitmiş sağ sol 1550kpa performans/basınca sahip bir mt25im oldu.

Buda bele bir anımdır
    espresso, tommygun, orumcekadam ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    ekspertiz olarak kompresyon testi yapan bir yamaha servisini ilk defa duyuyorum çok iyiymiş. motoru alırken bende yamahada ekspertiz yaptırdım sağına soluna uzaktan bakıp şurası çizik şurası çatlak zincir iyi durumda filan yazıp 10 dakikada çıkardılar birde 200 tl aldı

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    görmek istediğimiz hareketler
    maktama bunu beğendi.

"Çanakkale Troia Yamaha " , 2018'de bulunduğum il ve yakın çevremde Tenere 660 tükenmiş , ve en makul bayii olarak görüp , iletişime geçip satın aldım "görmeden" .

Çünkü , seneler evvel bu firma hakkında "haksız/acımasız" şekilde bi sitem konusu vardı , bende gerekeni yazmış idim. (bundan dolayı gözü kapalı satın aldım kendilerinden). evvelden belgeler geldi , plakayı çıkarıp hazır edip yola koyuldum , 1657 km idi ..

Hasılı kelam , Murat bey ve bana çevre yolunu gösteren arkadaşa selamlar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardo o zaman bunu değiştirme vaktidir

Motosikleti :RN180

İzmir kızlarından sana gelsin

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hayırlı olsun. İlk başta konuya girmeden "yine napmışlar acaba" diyerek girdim ama güzel bir şeyle karşılaşınca hem mutlu oldum hem şaşırdım. Görmek istediğimiz hareketler bunlar . Kazasız, belasız ve cezasız binin.yeni motorunuza inşallah.

Vay anasını, demekki bu işi düzgün yapanlarda varmış. Ekspertiz olarak firmanın kaşesi bulunduğu rapor/belge veriyolar mı?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Dostlarım,

Öncelikle motosiklet alırken, motor kadar satana da "ekspertiz" yapın. Akıllı kullanımı ispatlayan zincir-dişli değişimi, baskı balata değişimi veya fren balatası değişimi kaç km de yapılmış. İstisnalar olmakla beraber 10 binde baskı balata, 15 binde dişli, 5 binde fren balatası yemişse, bu adam yüksek ihtimalle apaçi veya çok acemi. Hepsi yetkili serviste değişmiş olsa da çok dikkat etmek lazım.

Bir de benim de sahibi olduğum "apaçi motorları" var. Kullandığım MT 25 de bunlardan biri. 25 yaş altı, acemi, teker yapmayı öğrenme motorlarından biri. NS 200... Ticari kullanıma aday. Örneğin ben MT 25 imi alırken oturdum sahibiyle çay içtim. Adam zaten ful ekipman geldi. 35 yaşında çoluğu çocuğu var. Zaten ben kafamda o motoru aldım. "Hiç ekspertize sokma, o paraya bakım yap" dedi ama ben yine de ekspertiz yaptım. Tertemiz motoru aldım.

Katalizörü, yazılım deteği yapmazsan iptal etmen bişeye yaramaz. Nye iptal ediyon? Bilinçsizce bi iş. Boşa ekspertiz parası vermek olmuş.Amortisörler bitmiş, granejlar çizik. Motoru Antalya Falezlerinden aşağı atmışlar. Motor sahibiyle konuşma sırasında, motorda ne gibi hatalar olabileceğini kabaca tahmin edebilmen lazım.

Hiçbir şekilde ekspertiz dahi yapmayan -ki bu benim gözümde kendine güvenememek, hatayı bulamama korkusundan sebeptir- yetkili servislere Troia Motor eğitim vermeli.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay anasını, demekki bu işi düzgün yapanlarda varmış. Ekspertiz olarak firmanın kaşesi bulunduğu rapor/belge veriyolar mı?
    Kaşe ve ıslak imza içeren Belgenin Güncel Durum ve Ekspertiz niteliği taşıdığını belirten bir belge veriliyor. Belgenin 1.Sayfasında Motorun durumu hakkında Herşey yazıyor. Eskimekte olan,Eskimiş,Yıpranmış ve orjinal olmayan parçalar öncelikli. Sizler ve forum sakinleri için görsel ekliyorum.

Ekspertiz tam olarak 1 saat sürüyor. Önce Dışardan başlanıp Zincir Fren balataları vb. Sonra Seleden sökülmeye başlanıyor motor. Söküldükten sonra Akü konjektör ve akü voltaj seviyeleri ölçülüp depo grenajları sökülüyor sonra motor kompresyonu motor liftten indirilip ters çevriliyor(söylenene göre ben görmedim.) Motor tekrar toplanıyor. Toplandıktan sonra jant süspansiyon ve tekerlere bakılıyor.

İlk baktırdığım serviste Sırasıyla Motor bakımları,Motor basıncı,Süspansiyon,Katalizör,gibi giderken
    2. baktırdığım motorda; durum böyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:56 ----------

Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motor dediğiniz gibi facia çıktı. Ben teknik konulardan çok anlayan birisi değilim egzozu değiştirmek normal birşey ses performans tzain yapılır fakat katalizörü yarmışlar. Bir kaynak atmışlar biz fabriakada profilleri öyle kaynatmıyoruz o derece. Zaten Telefonda bana egzoz değişti sonra orj çevirdim dedi çocuk katalizör iptal dese gitmezdim. Ek olarak Süspansiyon gözle görülmeyecek birşey benim anlamam mümkün değildi. Gitmeden de bana diyor ki çamurluk oynuyor biraz. Desene Bağlantı yeri kırık diye. Giderken oynamıyor dedi bana. Diskin durumu haşat olmuş. Birde 18 bin lira istiyor. Fiyattan da düşmedi. Sağlık olsun. Hayırlısı buymuş demekki

2. Motor Askeri parsonel 13 binde almış bakımını yapmış fakat uzun süre kullanamamış. Hâl böyle olunca Zincir falan pas içindeydi mesaiye döndü ekspertiz saatine 2 saat vardı geldi. Pas sökücüyü basmış ne kadar paslı parça varsa, Abi dedim neyle söktün söyle bende bileyim. 16 yaşındaki çocugu "baba bana motor öğret demeye başlamış" İlk tecrübem birşeyler öğreniyoruz işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:02 ----------

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. İlk başta konuya girmeden "yine napmışlar acaba" diyerek girdim ama güzel bir şeyle karşılaşınca hem mutlu oldum hem şaşırdım. Görmek istediğimiz hareketler bunlar . Kazasız, belasız ve cezasız binin.yeni motorunuza inşallah.
    Büyük Şehirlerde bunun mümkün olabilmesi için Servis Ağı'nın genişlemesi lazım malesef. İzmirde Yetkili servis İzmoto ve mendereste var sanırım Böyle olunca İzmir gibi bir yerde bakımlara zor yetişiyorlardır. Valla Adamların İşi 10 numaraydı. Hayran kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:04 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardo o zaman bunu değiştirme vaktidir

Motosikleti :RN180

İzmir kızlarından sana gelsin

https://www.youtube.com/watch?v=v74wiK7DY0A
    Hemen yapıyorum 1 sn
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 25
    Ek olarak bayi' kendine ait bir dosyada bakımlarda kayıt dışı değişim-Hasar bulgusu olup olmadığını not alıyormuş. hayran kaldım açıkçası bunlara ek olarak kayıtlı bakımların hepsi ekspertiz belgesine ek olarak sunuluyor

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Allah'ın sevdiği kuluymuşsun. Böyle işi layığıyla yapan firmaları görmek bile moral veriyo.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Motosikleti
    MT 25
    Güncelleme;
    Bu gün bakıma 1500km kalan motorumun 20.000 bakım malzemelerini almak için izmoto Yamaha izmir şubesine gittim.
    Motorda Hasar-Kaza Kaydı ile 2 kez elcik topuzu ve manet değiştiğini söylediler.
    Toria motorda bu işlemlerdne bahsedilmemişti.
    Ben zaten motorun koruma takolarının hasarlı olmasından dolayı ve manetlerin orjinal olmamasından bunu anlamıştım.
    Yine'de toria motorun bunu belirtmesi gerekirdi belki gözden kaçtı. Belki de bildiğimi zannettikleri için söylemediler.
    Ek olarak motorun Geri çağırılması mevcutmuş. Bunu da belirtmediler.
    Perşembe gününe randevu aldım vites mili ve radayator hortumu değişecek.

iyi forumlar.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geri çağırılması mevcutmuş. Bunu da belirtmediler.
    Perşembe gününe randevu aldım vites mili ve radayator hortumu değişecek.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4557774

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)